16.7.2019 14:11:40

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 126 / 127
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 146 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 1,42 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 03:40:53 05:37:47
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa
2. 140 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 03:51:31 05:54:11
Nikulainen Jukka, Koivunen Tuomas, Harka Henri
3. 143 Pii FIN-11 Avoin luokka 0,00 E Scow --- V-71 Raita Raimo 03:51:38 --
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Paagman Arnaud
4. 145 Meriuikku III FIN-82 Avoin luokka 0,00 Dragonfly 920 HSS Uimonen Viiri 04:13:38 --
Uimonen Tuuli, Luoranen Juho, Uimonen Teemu
5. 144 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 0,00 Corsair 28CC -- BSS Palva Tapio 04:22:12 --
Ryynänen Minna, Lipasti Jaakko
6. 127 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 04:40:39 05:57:09
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
7. 124 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 04:41:25 06:10:16
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Lilja Katri, Puhalainen Mikko, Puhalainen Nooa
8. 122 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 04:43:26 06:07:28
Selin Mika, Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Hotakainen Julius, Hotakainen Kai
9. 126 Sigrid Augusta FIN-4001 LYS 4 1,24 Hurricane 900 SG- NJK Jönsson Jocce 04:46:49 06:03:19
Jönsson Jonas, Tennilä Kare, Jahn Göran, Henderson Anna
10. 118 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 04:47:00 05:58:16
Tast Tuija, Bjurström Rike, Paavilainen Matti, Tast Sofia, Pakarinen Timo
11. 121 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 04:49:52 05:58:28
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Tormo Kaiu
12. 116 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 04:50:09 06:04:04
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Jokinen Arttu
13. 123 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 04:50:56 06:17:24
Sinivaara Mikko, Liisanantti Marja, Karjalainen Antti, Leppänen Harri, Liisanantti Harri
14. 115 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 04:51:59 06:03:15
Nieminen Ari, , Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Airaksinen Jani
15. 142 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 04:52:14 06:13:48
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
16. 131 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,17 Elan 31 SGV APS Sipponen Jalmari 04:59:06 05:56:32
Jenkis Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Jaro Samppa
17. 99 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 05:00:45 05:49:17
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Lindström Riikka, Leppänen Matti
18. 133 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 05:01:30 06:01:48
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Patrikainen Erkki, Pekola Riitta, Papp Zoltan
19. 134 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 05:03:06 06:06:12
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
20. 136 Junnu FIN-11144 LYS 4 1,19 J/80 SK HRV Rantanen Jani 05:04:27 06:07:33
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona, Hyvärinen Vesa, Piipponen Jani
21. 90 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 05:04:47 05:50:15
22. 128 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Nuutinen Ora 05:05:39 06:27:13
Wilhelms Martti, Wilhelms Amanda, Lassila Ville, Lassila Roope, Tyynelä Sami
23. 119 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 05:06:08 06:12:00
Kauppila Arto, Hakala-Ranta Antti, Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
24. 88 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 05:06:09 05:54:41
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
25. 110 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPs Skyttä Vesa 05:06:12 05:51:40
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
26. 91 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H323 SGKV HVS Kavén Salla 05:06:24 05:51:52
Itkonen Kari, Pietilä Mikko, Arnkill Anna, Hirvonen Soili, Puustinen Marjaana
27. 132 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 05:06:30 06:03:56
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Hiltunen Ari, Ax Maarit, Dimakides Sofia
28. 120 Filao GBR-6351 T LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 05:08:21 06:16:57
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka, Kivikoski Jussi
29. 117 Amoriina FIN-11391 Retkiluokka 1,24 Hanse 375 Teps Tommola Hannu 05:09:38 06:26:08
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni
30. 135 Juusiituu 10931 LYS 4 1,19 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 05:10:19 06:13:25
Uoti Pekka, Knuuttila Jani, Pekonen Kari
31. 96 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 05:10:42 06:05:13
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta, Rantalainen Ari
32. 102 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 05:13:37 05:55:58
Haimi Paavo, Leskinen Harri, Harvia Timo
33. 52 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S,K JVS Ahonen Juhani 05:14:36 05:43:53
Winqvist Stefan, Cederberg Anders, Ahonen Hannamarja
34. 65 Dextra FIN-890 H-vene 1,08 H-vene TaPS Karjalainen Jussi 05:14:42 05:43:59
Turunen Ville, Tuominen Oula-Matti, Viljamaa Janne
35. 98 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 05:14:55 06:03:27
Virintie Annakaisa, Virintie Wilma, Virintie Pasi, Virintie Heikki
36. 80 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 05:15:09 05:44:26
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
37. 74 For Sail FIN-744 H-vene 1,08 H SK JVS Karhusaari Vesa 05:15:50 05:45:07
Kolomainen Lauri, Ovaskainen Olli
38. 77 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,08 H-vene LPS Salonen Jaakko 05:16:00 05:45:17
Hillberg Ismo, Eklund Juha, Halmesuo Jari
39. 71 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene sk TTPS Rinne Sakari 05:16:11 05:45:28
Ryökäs Anssi, Kaasalainen Heini
40. 42 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 05:16:23 05:52:19
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
41. 12 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Perttu 05:16:55 06:25:31
Särkinen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto,
42. 93 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Sakari Nurmi 05:17:37 06:06:09
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Aalto Erik, Paul Henrik
43. 73 Iida FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Hillberg Petri 05:18:08 05:47:25
Ryymin Mikko, Heinonen Kim, Tuominen Tuukka
44. 70 Marietta FIN-762 H-vene 1,08 H-vene OPS Hassinen Ilmo 05:18:35 05:47:52
Koski Heikki, Vallo Markku
45. 129 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 05:18:56 06:16:22
Lehtinen Jukka, Valkama Ari, Kivi Janne
46. 138 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV LPS Korhonen Ilkka 05:19:05 06:04:33
Korhonen Ville, Roininen Katariina
47. 141 Ella FIN-16660 Urheiluveneet 1,24 Majestic 24 SK TePS Hinskala Juha 05:19:08 06:35:38
Hinskala Onni, Heickell Ida, Heickell Arthur, Heickell Iivari, Heickell Nestori
48. 94 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 05:19:19 06:10:52
Päivärinne Panu, , Raskinen Kari, Kervinen Ykers
49. 92 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Ihatsu Esa 05:19:34 06:05:02
Vilkman Joonas, Nippala Jaakko, Puolanne Harri, Nippala Antti, Pöyhönen Jari
50. 86 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 05:20:59 06:09:31
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Järvinen Janne, Järvinen Katariina
51. 75 SeaKing Sailing Team FIN-705 H-vene 1,08 H- vene HeiPS Alitalo Tomi 05:21:02 05:50:19
Alitalo Emilia, Lehtinen Jyri, Lehtinen Harri
52. 66 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 05:21:39 05:50:56
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
53. 57 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa J 05:21:52 05:21:52
Järvinen Timo, Ahola Janne
54. 87 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 05:23:25 06:11:57
Virtanen Kimi, Eskola Pekka, Lipsanen Teppo, Poikolainen Markus
55. 125 Eiri Kehykset L-2112 LYS 4 1,25 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 05:23:46 06:42:49
Miikkulainen Juha, , Aalto Ahti, Valolahti Matti, Vainio Juha, Koskinen Tapani, Kärnä Sampsa, Aalto Merja
56. 108 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 05:25:25 06:07:46
Jakonen Olli, Salo Markus, Rajala Joonas
57. 101 Sade FIN-5913 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV APS Kansonen Pertti 05:25:40 06:17:13
Honkanen Arto, Piiroinen Mika, Piiroinen Reko
58. 106 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 05:26:45 06:05:55
Pynnönen Jukka, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Jari
59. 76 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- HVS Kaven Jorma 05:27:21 05:56:38
Kaven Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
60. 46 Vilana² FIN-10370 LYS 2 1,11 Bavaria 30 cr SV JVS Kautto Ari 05:28:59 06:08:09
Oinonen Timo, Juutilainen Kimmo, Leinonen Kari, Kovanen Pauli
61. 63 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 05:29:50 05:59:07
Niemelä Erja, Niemelä Aleksi
62. 104 Memories FIN-4235 LYS 3 1,13 H 323 SGV JVS Uvanto Timo 05:30:05 06:15:33
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Kivekäs Lasse, Uvanto Juri
63. 41 Heilikka FIN-3368 LYS 2 1,11 NF30 SGV PPPS Mäntynen Marko 05:30:16 06:09:26
Mäntynen Ella, Mäntynen Helle, Mäntynen Eric Robert, Slant Yrjö
64. 72 Minna Fin-31 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 05:30:31 05:59:48
Salerto Sami, Taipale Terho
65. 100 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 05:32:37 06:24:10
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka,
66. 114 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGV LNS Laine Aki 05:32:38 06:18:06
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
67. 111 Sjöfröken FIN-6656 LYS 3 1,12 Linjett 32 SGV JäPS Niekka Ilkka 05:33:28 06:15:49
Niekka Pentti, Kylmälahti Elina, Kylmälahti Ville, Keskinen Paavo
68. 130 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 yksirunko SGV TePS Junttila Hannu 05:35:03 06:32:29
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, vonBonsdorff Henrik
69. 95 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 05:35:22 06:26:55
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
70. 55 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning SK- JVS Tulomäki Heikki 05:35:36 05:35:36
Juntunen Otto, Leskinen Tommi
71. 53 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 05:36:32 06:05:49
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
72. 97 Saphira FIN-128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 05:36:36 06:31:07
Itkonen Jukka, Itkonen Joona
73. 43 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 2 1,09 Finn Express 83 SG- JVS Kemiläinen Erkki 05:36:58 06:09:36
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Lajunen Markku
74. 67 Miguela L-540 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 05:38:50 06:08:07
Lahtinen Hannu, Heinämäki Jukka, Kultalahti Jarko
75. 103 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express SGF JVS Strömmer Juho 05:38:53 06:21:14
Wikgren Jan, Salonen Juho, Vesterinen Anton
76. 59 Fianna FIN-14559 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Nurmi Tuomas 05:39:23 05:39:23
Lilja Patrik, Lilja Henrik
77. 11 Auriga FIN-9304 Retkiluokka 0,00 Jeanneau 36,2 GV JVS Lahti Juha 05:39:49 --
Kiviniemi Ulla, Heinlampi Ritva, Suorlahti Erkki
78. 44 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGVK TePS Nuutinen Pekka 05:39:50 06:15:46
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari, Hyvönen Joni
79. 51 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 05:39:57 06:09:14
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho, Peltokorpi Lotta
80. 112 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV PP-SS Heino Jani 05:41:33 06:27:01
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Savolainen Olli, Nivala Iisakki, Tamminen Lasse
81. 61 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 05:41:35 06:10:52
Mattila Pertti, Mattila Olli, Mäkelä Kalle, Bär Markus
82. 78 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S TePS Nousiainen Osmo 05:44:14 06:13:31
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
83. 113 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 05:44:34 06:30:02
Nilsson Heli, Heiskanen Riikka, Ollila Tomi, Meriläinen Mira, Leväniemi Markus
84. 105 Yhden Tähden FIN-8094 LYS 3 1,15 Star K LPS Kaarlo Forsman 05:45:03 06:36:36
Koskinen Veeti, Makkula Emil, Niinistö Mikke
85. 19 Paulina FIN-269 Hai_ 1,03 Hai SK LPS Nikander Pancho 05:45:13 05:56:44
Ikävalko Sara, Nikander Markus
86. 62 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 05:45:14 06:14:31
Laaksonen Jarkko, Arrenius Paula, Markkanen Aatu
87. 30 Tuiga 11813 LYS 1 0,97 Rozinante 28 F JVS Heikkilä Jarmo 05:46:15 05:34:02
Puurtinen Mikael, Hase Mikael
88. 109 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 05:46:37 06:32:05
Alaja Pertti, Pöyry Jorma,
89. 89 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hautamäki Jarno 05:47:15 06:32:43
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville
90. 107 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,13 Elan 31 APS Lehtimäki Jukka 05:47:28 06:32:56
Hasari Antti, Koivunen Roni, Päkkilä Jari
91. 137 Mare FIN-11857 LYS 4 1,18 Bavaria 38 SGF LPS Unelius Mikko 05:47:54 06:48:12
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Heikkilä Janne, Heikkilä Matias, Tuominen Timo
92. 22 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 05:48:40 06:07:29
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Otso
93. 16 Miranda FIN-11286 Retkiluokka 0,00 Vita Nova 402 GF VaVe Koskinen Esko 05:49:03 --
Koskinen Jesse, Koskinen Joonas
94. 49 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV APS Mäkinen Hannu 05:49:19 06:21:57
Mäkinen Eerikki, Nisula Ilkka, Nuutinen Pasi
95. 20 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 05:51:59 06:14:21
Lehtonen Arttu, Raami Tuomo
96. 58 Lola FIN-12908 Lightning 1,00 Lightning JVS Lilja Ilari 05:53:15 05:53:15
, , Petrov Dmitry, Luumi Heikki
97. 40 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha 05:53:31 06:26:09
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas
98. 28 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 05:54:35 05:58:30
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
99. 47 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 05:55:12 06:27:50
Hannola Esa, Krohn Thomas, Knuuttila Iska, Junela Taina, Hannola Eetu
100. 33 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,04 Finn 26 SGV LPS Juhola Kristiina 05:56:01 06:11:13
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja, ,
101. 60 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SGV HNS Juuri-Oja Heikki 05:56:35 06:25:52
Väätäinen Sami, Castren Jonne
102. 24 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 05:58:04 06:01:59
Ihalainen Esko, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
103. 45 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Aartolahti Antti 05:59:12 06:31:50
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Keinonen Aku
104. 38 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,04 First 235 S- JäPS Tyllilä Kari 06:01:51 06:17:03
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Arttu
105. 36 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 06:03:08 06:18:20
Mansikkamäki Tiina, Lähde Annika, Onne Sini, Onne Lassi, Bundén Heidi
106. 48 Henriitta FIN-8324 LYS 2 1,09 Sunwind 311 GKV PPPS Wilén Jari 06:05:18 06:37:56
Wilen Anne, Oksanen Eero, Oksanen Miki, Oksanen Mona
107. 34 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,04 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 06:06:27 06:21:39
Pakoma Paavo, Lehtinen Ari
108. 69 Redtube FIN-228 H-vene 1,08 T52899 K JVS Honkamäki Olli 06:10:30 06:39:47
Aho Kari, Lehtinen Jani
109. 79 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene SK JäPS Vilppala Heikki 06:10:45 06:40:02
Laine Marjatta, Karaburcak Deniz
110. 26 Matilda II FIN-826 LYS 1 1,04 Shipman 28 GV RauV Suviola Teuvo 06:12:42 06:27:54
Suviola Irmeli, Suviola Juha, Suviola Miko
111. 85 Isola II FIN-8120 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 06:12:48 07:01:20
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika,
112. 23 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne 06:13:43 06:21:28
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna, Salonen Tommi
113. 68 Vaakalintu FIN-182 H-vene 1,08 H TePS Glans Ismo 06:13:57 06:43:14
Eskola Antti, Glans Jarmo
114. 14 Tiikelin Tassu FIN-8410 Retkiluokka 1,09 Sunwind 311 SV PPPS Lepistö Harri 06:15:22 06:48:00
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero, Uuttu Risto
115. 21 Anastasia L-3044 LYS 1 1,03 Guy 27 SGV TRIP Heikkilä Iivari 06:21:33 06:33:04
Westberg Lasse, Lagerstedt Alex, Ervasti Samuli
116. 27 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 06:24:25 06:35:56
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
117. 32 Eulalia L-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 06:32:15 06:24:11
Kaukoniemi Iiro, Jylhänlehto Matti
118. 25 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi 06:34:11 06:45:42
Makkonen Janne, Roine Juha
119. 13 Marie FIN-5718 Retkiluokka 0,00 Jeanneau Eolia 25 GF LPS Petlin Jarmo 06:41:22 --
Petlin Tuomas, Marttala Jukka, Jäntti Arto
120. 31 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 06:53:24 06:49:24
Taipalus Mika, Kirjasniemi Jussi
121. 18 Hilu FIN-209 Hai_ 1,03 Hai SGK- SSP Kuokkanen Eero 07:12:17 07:23:48
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
DNF 50 Dolly FIN-2044 LYS 2 1,08 Albin Cumulus SGV JVS Lötjönen Hannu DNF
Kuisma Heikki, Kuisma Johanna, Siik Olli
DNF 29 Lilli 9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri DNF
Hintikka Mauri, Hintikka Jussi, Hintikka Anu
DNC 15 Ofelia FIN-475 Retkiluokka 1,08 H-vene SK HeiPS Laitinen Janne DNC
Neffling Mia, Laitinen Essi, Neffling Tauno
DNC 35 Oodi-Matilda FIN-3219 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Harjukari Teemu DNC
DNC 37 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SVG TePS Lehtinen Jukka DNC
Vuosalmi Anssi, Hokkanen Minna
Odotetaan 1
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 56 Judit Polgár 13561 Lightning 1,00 Lightning JPS Huuskonen Matti -- --
Huuskonen Maija, Kemppainen Erkko, Ruotsalainen Mikko