16.7.2019 16:18:41

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 30 Tuiga 11813 LYS 1 0,97 Rozinante 28 F JVS Heikkilä Jarmo 02:13:27 02:09:07
Puurtinen Mikael, Hase Mikael
2. 28 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 02:19:09 02:20:32
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
3. 22 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 02:15:53 02:22:34
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Otso
4. 24 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 02:24:54 02:26:17
Ihalainen Esko, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
5. 33 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,04 Finn 26 SGV LPS Juhola Kristiina 02:21:17 02:26:41
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja, ,
6. 32 Eulalia L-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 02:29:55 02:27:03
Kaukoniemi Iiro, Jylhänlehto Matti
7. 20 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 02:19:34 02:27:30
Lehtonen Arttu, Raami Tuomo
8. 38 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,04 First 235 S- JäPS Tyllilä Kari 02:22:27 02:27:51
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Arttu
9. 36 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 02:24:04 02:29:28
Mansikkamäki Tiina, Lähde Annika, Onne Sini, Onne Lassi, Bundén Heidi
10. 23 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne 02:28:48 02:31:33
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna, Salonen Tommi
11. 34 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,04 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 02:27:30 02:32:54
Pakoma Paavo, Lehtinen Ari
12. 26 Matilda II FIN-826 LYS 1 1,04 Shipman 28 GV RauV Suviola Teuvo 02:29:42 02:35:06
Suviola Irmeli, Suviola Juha, Suviola Miko
13. 27 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 02:34:56 02:39:01
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
14. 21 Anastasia L-3044 LYS 1 1,03 Guy 27 SGV TRIP Heikkilä Iivari 02:37:43 02:41:48
Westberg Lasse, Lagerstedt Alex, Ervasti Samuli
15. 31 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 02:47:05 02:45:40
Taipalus Mika, Kirjasniemi Jussi
16. 25 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi 02:46:55 02:51:00
Makkonen Janne, Roine Juha
DNF 29 Lilli 9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri DNF
Hintikka Mauri, Hintikka Jussi, Hintikka Anu
DNC 35 Oodi-Matilda FIN-3219 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Harjukari Teemu DNC
DNC 37 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SVG TePS Lehtinen Jukka DNC
Vuosalmi Anssi, Hokkanen Minna