17.7.2019 4:31:32

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 31 / 31
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 99 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 01:50:39 02:07:52
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Lindström Riikka, Leppänen Matti
2. 90 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 01:53:09 02:09:17
3. 110 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPs Skyttä Vesa 01:53:53 02:10:01
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
4. 91 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H323 SGKV HVS Kavén Salla 01:54:42 02:10:50
Itkonen Kari, Pietilä Mikko, Arnkill Anna, Hirvonen Soili, Puustinen Marjaana
5. 102 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 01:58:56 02:13:58
Haimi Paavo, Leskinen Harri, Harvia Timo
6. 138 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV LPS Korhonen Ilkka 01:58:20 02:14:28
Korhonen Ville, Roininen Katariina
7. 88 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 01:57:35 02:14:48
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
8. 108 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 02:00:26 02:15:28
Jakonen Olli, Salo Markus, Rajala Joonas
9. 98 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 01:58:36 02:15:49
Virintie Annakaisa, Virintie Wilma, Virintie Pasi, Virintie Heikki
10. 96 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 01:56:30 02:15:51
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta, Rantalainen Ari
11. 93 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Sakari Nurmi 01:59:02 02:16:15
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Aalto Erik, Paul Henrik
12. 86 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 01:59:07 02:16:20
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Järvinen Janne, Järvinen Katariina
13. 106 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 02:02:32 02:16:26
Pynnönen Jukka, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Jari
14. 94 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 01:58:11 02:16:29
Päivärinne Panu, , Raskinen Kari, Kervinen Ykers
15. 87 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 02:00:55 02:18:08
Virtanen Kimi, Eskola Pekka, Lipsanen Teppo, Poikolainen Markus
16. 92 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Ihatsu Esa 02:02:25 02:18:33
Vilkman Joonas, Nippala Jaakko, Puolanne Harri, Nippala Antti, Pöyhönen Jari
17. 111 Sjöfröken FIN-6656 LYS 3 1,12 Linjett 32 SGV JäPS Niekka Ilkka 02:04:17 02:19:19
Niekka Pentti, Kylmälahti Elina, Kylmälahti Ville, Keskinen Paavo
18. 101 Sade FIN-5913 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV APS Kansonen Pertti 02:01:44 02:20:02
Honkanen Arto, Piiroinen Mika, Piiroinen Reko
19. 114 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGV LNS Laine Aki 02:04:20 02:20:28
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
20. 112 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV PP-SS Heino Jani 02:04:32 02:20:40
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Savolainen Olli, Nivala Iisakki, Tamminen Lasse
21. 100 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 02:03:05 02:21:23
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka,
22. 103 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express SGF JVS Strömmer Juho 02:06:54 02:21:56
Wikgren Jan, Salonen Juho, Vesterinen Anton
23. 104 Memories FIN-4235 LYS 3 1,13 H 323 SGV JVS Uvanto Timo 02:06:39 02:22:47
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Kivekäs Lasse, Uvanto Juri
24. 107 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,13 Elan 31 APS Lehtimäki Jukka 02:08:35 02:24:43
Hasari Antti, Koivunen Roni, Päkkilä Jari
25. 113 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 02:09:31 02:25:39
Nilsson Heli, Heiskanen Riikka, Ollila Tomi, Meriläinen Mira, Leväniemi Markus
26. 97 Saphira FIN-128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 02:06:19 02:25:40
Itkonen Jukka, Itkonen Joona
27. 89 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hautamäki Jarno 02:09:52 02:26:00
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville
28. 95 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 02:08:17 02:26:35
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
29. 109 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 02:12:34 02:28:42
Alaja Pertti, Pöyry Jorma,
30. 85 Isola II FIN-8120 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 02:12:46 02:29:59
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika,
31. 105 Yhden Tähden FIN-8094 LYS 3 1,15 Star K LPS Kaarlo Forsman 02:13:09 02:31:27
Koskinen Veeti, Makkula Emil, Niinistö Mikke