19.7.2019 22:35:32

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 23 / 23
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 131 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,17 Elan 31 SGV APS Sipponen Jalmari 01:47:14 02:07:37
Jenkis Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Jaro Samppa
2. 118 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 01:44:29 02:09:46
Tast Tuija, Bjurström Rike, Paavilainen Matti, Tast Sofia, Pakarinen Timo
3. 133 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 01:48:52 02:10:16
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Patrikainen Erkki, Pekola Riitta, Papp Zoltan
4. 121 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 01:46:24 02:10:44
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Tormo Kaiu
5. 126 Sigrid Augusta FIN-4001 LYS 4 1,24 Hurricane 900 SG- NJK Jönsson Jocce 01:44:11 02:11:20
Jönsson Jonas, Tennilä Kare, Jahn Göran, Henderson Anna
6. 132 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 01:51:04 02:11:27
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Hiltunen Ari, Ax Maarit, Dimakides Sofia
7. 127 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 01:44:23 02:11:32
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
8. 136 Junnu FIN-11144 LYS 4 1,19 J/80 SK HRV Rantanen Jani 01:49:12 02:11:36
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona, Hyvärinen Vesa, Piipponen Jani
9. 122 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 01:42:53 02:12:42
Selin Mika, Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Hotakainen Julius, Hotakainen Kai
10. 124 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 01:41:35 02:13:07
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Lilja Katri, Puhalainen Mikko, Puhalainen Nooa
11. 134 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 01:52:18 02:14:42
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
12. 115 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 01:50:19 02:15:36
Nieminen Ari, , Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Airaksinen Jani
13. 123 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 01:44:59 02:15:40
Sinivaara Mikko, Liisanantti Marja, Karjalainen Antti, Leppänen Harri, Liisanantti Harri
14. 120 Filao GBR-6351 T LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 01:51:22 02:15:42
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka, Kivikoski Jussi
15. 116 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 01:49:57 02:16:11
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Jokinen Arttu
16. 119 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 01:53:13 02:16:36
Kauppila Arto, Hakala-Ranta Antti, Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
17. 135 Juusiituu 10931 LYS 4 1,19 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 01:55:21 02:17:45
Uoti Pekka, Knuuttila Jani, Pekonen Kari
18. 125 Eiri Kehykset L-2112 LYS 4 1,25 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 01:50:11 02:18:14
Miikkulainen Juha, , Aalto Ahti, Valolahti Matti, Vainio Juha, Koskinen Tapani, Kärnä Sampsa, Aalto Merja
19. 129 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 01:59:27 02:19:50
Lehtinen Jukka, Valkama Ari, Kivi Janne
20. 128 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Nuutinen Ora 01:52:06 02:21:02
Wilhelms Martti, Wilhelms Amanda, Lassila Ville, Lassila Roope, Tyynelä Sami
21. 12 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Perttu 01:57:14 02:21:34
Särkinen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto,
22. 130 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 yksirunko SGV TePS Junttila Hannu 02:04:20 02:24:43
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, vonBonsdorff Henrik
23. 137 Mare FIN-11857 LYS 4 1,18 Bavaria 38 SGF LPS Unelius Mikko 02:09:25 02:30:49
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Heikkilä Janne, Heikkilä Matias, Tuominen Timo