21.5.2022 6:05:23

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 17 / 17
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 65 Dextra FIN-890 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TaPS Karjalainen Jussi 01:56:54 --
Turunen Ville, Tuominen Oula-Matti, Viljamaa Janne
2. 74 For Sail FIN-744 H-vene H 0,0000 1,08 SK JVS Karhusaari Vesa 01:57:34 --
Kolomainen Lauri, Ovaskainen Olli
3. 77 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene H-vene 0,0000 1,08 LPS Salonen Jaakko 01:58:22 --
Hillberg Ismo, Eklund Juha, Halmesuo Jari
4. 52 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene H 0,0000 1,08 S,K JVS Ahonen Juhani 01:58:25 --
Winqvist Stefan, Cederberg Anders, Ahonen Hannamarja
5. 80 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Koho Mikko 01:59:03 --
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
6. 71 Lassu FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 sk TTPS Rinne Sakari 01:59:35 --
Ryökäs Anssi, Kaasalainen Heini
7. 70 Marietta FIN-762 H-vene H-vene 0,0000 1,08 OPS Hassinen Ilmo 02:00:50 --
Koski Heikki, Vallo Markku
8. 75 SeaKing Sailing Team FIN-705 H-vene H- vene 0,0000 1,08 HeiPS Alitalo Tomi 02:01:02 --
Alitalo Emilia, Lehtinen Jyri, Lehtinen Harri
9. 66 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Boman Juhani 02:01:32 --
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
10. 72 Minna Fin-31 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Pekkarinen Raino 02:03:51 --
Salerto Sami, Taipale Terho
11. 76 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- HVS Kaven Jorma 02:04:46 --
Kaven Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
12. 67 Miguela L-540 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Weckström Petteri 02:06:05 --
Lahtinen Hannu, Heinämäki Jukka, Kultalahti Jarko
13. 78 Hannibal FIN-64 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S TePS Nousiainen Osmo 02:10:04 --
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
14. 79 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,08 SK JäPS Vilppala Heikki 02:16:36 --
Laine Marjatta, Karaburcak Deniz
15. 69 Redtube FIN-228 H-vene T52899 0,0000 1,08 K JVS Honkamäki Olli 02:20:33 --
Aho Kari, Lehtinen Jani
16. 68 Vaakalintu FIN-182 H-vene H 0,0000 1,08 TePS Glans Ismo 02:21:30 --
Eskola Antti, Glans Jarmo
17. 73 Iida FIN-879 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- HeiPS Hillberg Petri -09:-56:-58 --
Ryymin Mikko, Heinonen Kim, Tuominen Tuukka