16.10.2019 13:39:38

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 126 / 127
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 140 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 01:29:01 02:12:33
Nikulainen Jukka, Koivunen Tuomas, Harka Henri
2. 146 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 1,42 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 01:29:27 02:10:56
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa
3. 143 Pii FIN-11 Avoin luokka 0,00 E Scow --- V-71 Raita Raimo 01:30:23 --
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Paagman Arnaud
4. 145 Meriuikku III FIN-82 Avoin luokka 0,00 Dragonfly 920 HSS Uimonen Viiri 01:37:22 --
Uimonen Tuuli, Luoranen Juho, Uimonen Teemu
5. 144 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 0,00 Corsair 28CC -- BSS Palva Tapio 01:40:25 --
Ryynänen Minna, Lipasti Jaakko
6. 124 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 01:41:35 02:13:07
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Lilja Katri, Puhalainen Mikko, Puhalainen Nooa
7. 122 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 01:42:53 02:12:42
Selin Mika, Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Hotakainen Julius, Hotakainen Kai
8. 126 Sigrid Augusta FIN-4001 LYS 4 1,24 Hurricane 900 SG- NJK Jönsson Jocce 01:44:11 02:11:20
Jönsson Jonas, Tennilä Kare, Jahn Göran, Henderson Anna
9. 127 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 01:44:23 02:11:32
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
10. 118 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 01:44:29 02:09:46
Tast Tuija, Bjurström Rike, Paavilainen Matti, Tast Sofia, Pakarinen Timo
11. 123 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 01:44:59 02:15:40
Sinivaara Mikko, Liisanantti Marja, Karjalainen Antti, Leppänen Harri, Liisanantti Harri
12. 121 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 01:46:24 02:10:44
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Tormo Kaiu
13. 131 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,17 Elan 31 SGV APS Sipponen Jalmari 01:47:14 02:07:37
Jenkis Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Jaro Samppa
14. 142 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 01:47:28 02:16:24
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
15. 133 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 01:48:52 02:10:16
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Patrikainen Erkki, Pekola Riitta, Papp Zoltan
16. 136 Junnu FIN-11144 LYS 4 1,19 J/80 SK HRV Rantanen Jani 01:49:12 02:11:36
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona, Hyvärinen Vesa, Piipponen Jani
17. 116 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 01:49:57 02:16:11
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Jokinen Arttu
18. 125 Eiri Kehykset L-2112 LYS 4 1,25 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 01:50:11 02:18:14
Miikkulainen Juha, , Aalto Ahti, Valolahti Matti, Vainio Juha, Koskinen Tapani, Kärnä Sampsa, Aalto Merja
19. 115 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 01:50:19 02:15:36
Nieminen Ari, , Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Airaksinen Jani
20. 99 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 01:50:39 02:07:52
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Lindström Riikka, Leppänen Matti
21. 132 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 01:51:04 02:11:27
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Hiltunen Ari, Ax Maarit, Dimakides Sofia
22. 120 Filao GBR-6351 T LYS 4 1,21 Beneteau First 35.7 SGV TaPS Rellman Ismo 01:51:22 02:15:42
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka, Kivikoski Jussi
23. 128 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Nuutinen Ora 01:52:06 02:21:02
Wilhelms Martti, Wilhelms Amanda, Lassila Ville, Lassila Roope, Tyynelä Sami
24. 134 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 01:52:18 02:14:42
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
25. 90 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 01:53:09 02:09:17
26. 119 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 01:53:13 02:16:36
Kauppila Arto, Hakala-Ranta Antti, Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
27. 110 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPs Skyttä Vesa 01:53:53 02:10:01
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
28. 91 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H323 SGKV HVS Kavén Salla 01:54:42 02:10:50
Itkonen Kari, Pietilä Mikko, Arnkill Anna, Hirvonen Soili, Puustinen Marjaana
29. 135 Juusiituu 10931 LYS 4 1,19 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 01:55:21 02:17:45
Uoti Pekka, Knuuttila Jani, Pekonen Kari
30. 141 Ella FIN-16660 Urheiluveneet 1,24 Majestic 24 SK TePS Hinskala Juha 01:56:30 02:23:39
Hinskala Onni, Heickell Ida, Heickell Arthur, Heickell Iivari, Heickell Nestori
30. 96 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 01:56:30 02:15:51
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta, Rantalainen Ari
32. 65 Dextra FIN-890 H-vene 1,08 H-vene TaPS Karjalainen Jussi 01:56:54 02:07:17
Turunen Ville, Tuominen Oula-Matti, Viljamaa Janne
33. 12 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Perttu 01:57:14 02:21:34
Särkinen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto,
34. 74 For Sail FIN-744 H-vene 1,08 H SK JVS Karhusaari Vesa 01:57:34 02:07:57
Kolomainen Lauri, Ovaskainen Olli
35. 88 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 01:57:35 02:14:48
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
36. 94 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 01:58:11 02:16:29
Päivärinne Panu, , Raskinen Kari, Kervinen Ykers
37. 138 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV LPS Korhonen Ilkka 01:58:20 02:14:28
Korhonen Ville, Roininen Katariina
38. 77 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,08 H-vene LPS Salonen Jaakko 01:58:22 02:08:45
Hillberg Ismo, Eklund Juha, Halmesuo Jari
39. 52 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S,K JVS Ahonen Juhani 01:58:25 02:08:48
Winqvist Stefan, Cederberg Anders, Ahonen Hannamarja
40. 98 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 01:58:36 02:15:49
Virintie Annakaisa, Virintie Wilma, Virintie Pasi, Virintie Heikki
41. 102 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 01:58:56 02:13:58
Haimi Paavo, Leskinen Harri, Harvia Timo
42. 93 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Sakari Nurmi 01:59:02 02:16:15
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Aalto Erik, Paul Henrik
43. 80 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 01:59:03 02:09:26
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
44. 86 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 01:59:07 02:16:20
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Järvinen Janne, Järvinen Katariina
45. 57 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa J 01:59:20 01:59:20
Järvinen Timo, Ahola Janne
46. 129 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 01:59:27 02:19:50
Lehtinen Jukka, Valkama Ari, Kivi Janne
47. 71 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene sk TTPS Rinne Sakari 01:59:35 02:09:58
Ryökäs Anssi, Kaasalainen Heini
48. 108 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 02:00:26 02:15:28
Jakonen Olli, Salo Markus, Rajala Joonas
49. 70 Marietta FIN-762 H-vene 1,08 H-vene OPS Hassinen Ilmo 02:00:50 02:11:13
Koski Heikki, Vallo Markku
50. 87 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 02:00:55 02:18:08
Virtanen Kimi, Eskola Pekka, Lipsanen Teppo, Poikolainen Markus
51. 75 SeaKing Sailing Team FIN-705 H-vene 1,08 H- vene HeiPS Alitalo Tomi 02:01:02 02:11:25
Alitalo Emilia, Lehtinen Jyri, Lehtinen Harri
52. 42 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 02:01:29 02:14:14
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
53. 66 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 02:01:32 02:11:55
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
54. 101 Sade FIN-5913 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV APS Kansonen Pertti 02:01:44 02:20:02
Honkanen Arto, Piiroinen Mika, Piiroinen Reko
55. 92 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Ihatsu Esa 02:02:25 02:18:33
Vilkman Joonas, Nippala Jaakko, Puolanne Harri, Nippala Antti, Pöyhönen Jari
56. 106 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 02:02:32 02:16:26
Pynnönen Jukka, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Jari
57. 117 Amoriina FIN-11391 Retkiluokka 1,24 Hanse 375 Teps Tommola Hannu 02:02:39 02:29:48
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni
58. 100 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 02:03:05 02:21:23
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka,
59. 72 Minna Fin-31 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 02:03:51 02:14:14
Salerto Sami, Taipale Terho
60. 63 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 02:04:01 02:14:24
Niemelä Erja, Niemelä Aleksi
61. 111 Sjöfröken FIN-6656 LYS 3 1,12 Linjett 32 SGV JäPS Niekka Ilkka 02:04:17 02:19:19
Niekka Pentti, Kylmälahti Elina, Kylmälahti Ville, Keskinen Paavo
62. 130 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 yksirunko SGV TePS Junttila Hannu 02:04:20 02:24:43
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, vonBonsdorff Henrik
62. 114 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGV LNS Laine Aki 02:04:20 02:20:28
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
64. 112 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV PP-SS Heino Jani 02:04:32 02:20:40
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Savolainen Olli, Nivala Iisakki, Tamminen Lasse
65. 76 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- HVS Kaven Jorma 02:04:46 02:15:09
Kaven Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
66. 46 Vilana² FIN-10370 LYS 2 1,11 Bavaria 30 cr SV JVS Kautto Ari 02:05:35 02:19:29
Oinonen Timo, Juutilainen Kimmo, Leinonen Kari, Kovanen Pauli
67. 43 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 2 1,09 Finn Express 83 SG- JVS Kemiläinen Erkki 02:05:46 02:17:21
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Lajunen Markku
68. 67 Miguela L-540 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 02:06:05 02:16:28
Lahtinen Hannu, Heinämäki Jukka, Kultalahti Jarko
69. 97 Saphira FIN-128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 02:06:19 02:25:40
Itkonen Jukka, Itkonen Joona
70. 104 Memories FIN-4235 LYS 3 1,13 H 323 SGV JVS Uvanto Timo 02:06:39 02:22:47
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Kivekäs Lasse, Uvanto Juri
71. 103 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express SGF JVS Strömmer Juho 02:06:54 02:21:56
Wikgren Jan, Salonen Juho, Vesterinen Anton
72. 95 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 02:08:17 02:26:35
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
73. 53 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 02:08:18 02:18:41
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
74. 107 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,13 Elan 31 APS Lehtimäki Jukka 02:08:35 02:24:43
Hasari Antti, Koivunen Roni, Päkkilä Jari
75. 137 Mare FIN-11857 LYS 4 1,18 Bavaria 38 SGF LPS Unelius Mikko 02:09:25 02:30:49
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Heikkilä Janne, Heikkilä Matias, Tuominen Timo
76. 113 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 02:09:31 02:25:39
Nilsson Heli, Heiskanen Riikka, Ollila Tomi, Meriläinen Mira, Leväniemi Markus
77. 41 Heilikka FIN-3368 LYS 2 1,11 NF30 SGV PPPS Mäntynen Marko 02:09:44 02:23:38
Mäntynen Ella, Mäntynen Helle, Mäntynen Eric Robert, Slant Yrjö
78. 89 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hautamäki Jarno 02:09:52 02:26:00
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville
79. 55 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning SK- JVS Tulomäki Heikki 02:09:56 02:09:56
Juntunen Otto, Leskinen Tommi
80. 51 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 02:10:04 02:20:27
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho, Peltokorpi Lotta
80. 78 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S TePS Nousiainen Osmo 02:10:04 02:20:27
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
82. 50 Dolly FIN-2044 LYS 2 1,08 Albin Cumulus SGV JVS Lötjönen Hannu 02:10:28 02:20:51
Kuisma Heikki, Kuisma Johanna, Siik Olli
83. 49 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV APS Mäkinen Hannu 02:11:45 02:23:20
Mäkinen Eerikki, Nisula Ilkka, Nuutinen Pasi
84. 59 Fianna FIN-14559 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Nurmi Tuomas 02:12:02 02:12:02
Lilja Patrik, Lilja Henrik
85. 109 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 02:12:34 02:28:42
Alaja Pertti, Pöyry Jorma,
86. 85 Isola II FIN-8120 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 02:12:46 02:29:59
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika,
87. 105 Yhden Tähden FIN-8094 LYS 3 1,15 Star K LPS Kaarlo Forsman 02:13:09 02:31:27
Koskinen Veeti, Makkula Emil, Niinistö Mikke
88. 62 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 02:13:25 02:23:48
Laaksonen Jarkko, Arrenius Paula, Markkanen Aatu
89. 30 Tuiga 11813 LYS 1 0,97 Rozinante 28 F JVS Heikkilä Jarmo 02:13:27 02:09:07
Puurtinen Mikael, Hase Mikael
90. 11 Auriga FIN-9304 Retkiluokka 0,00 Jeanneau 36,2 GV JVS Lahti Juha 02:14:01 --
Kiviniemi Ulla, Heinlampi Ritva, Suorlahti Erkki
91. 61 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 02:14:28 02:24:51
Mattila Pertti, Mattila Olli, Mäkelä Kalle, Bär Markus
92. 44 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGVK TePS Nuutinen Pekka 02:14:44 02:27:29
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari, Hyvönen Joni
93. 40 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha 02:15:35 02:27:10
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas
94. 22 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 02:15:53 02:22:34
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Otso
95. 79 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene SK JäPS Vilppala Heikki 02:16:36 02:26:59
Laine Marjatta, Karaburcak Deniz
96. 19 Paulina FIN-269 Hai_ 1,03 Hai SK LPS Nikander Pancho 02:18:11 02:22:16
Ikävalko Sara, Nikander Markus
97. 28 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 02:19:09 02:20:32
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
98. 20 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 02:19:34 02:27:30
Lehtonen Arttu, Raami Tuomo
99. 60 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SGV HNS Juuri-Oja Heikki 02:20:12 02:30:35
Väätäinen Sami, Castren Jonne
100. 58 Lola FIN-12908 Lightning 1,00 Lightning JVS Lilja Ilari 02:20:26 02:20:26
, , Petrov Dmitry, Luumi Heikki
101. 69 Redtube FIN-228 H-vene 1,08 T52899 K JVS Honkamäki Olli 02:20:33 02:30:56
Aho Kari, Lehtinen Jani
102. 33 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,04 Finn 26 SGV LPS Juhola Kristiina 02:21:17 02:26:41
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja, ,
103. 47 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 02:21:28 02:33:03
Hannola Esa, Krohn Thomas, Knuuttila Iska, Junela Taina, Hannola Eetu
104. 68 Vaakalintu FIN-182 H-vene 1,08 H TePS Glans Ismo 02:21:30 02:31:53
Eskola Antti, Glans Jarmo
105. 48 Henriitta FIN-8324 LYS 2 1,09 Sunwind 311 GKV PPPS Wilén Jari 02:22:22 02:33:57
Wilen Anne, Oksanen Eero, Oksanen Miki, Oksanen Mona
106. 38 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,04 First 235 S- JäPS Tyllilä Kari 02:22:27 02:27:51
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Arttu
107. 36 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 02:24:04 02:29:28
Mansikkamäki Tiina, Lähde Annika, Onne Sini, Onne Lassi, Bundén Heidi
108. 24 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 02:24:54 02:26:17
Ihalainen Esko, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
109. 45 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Aartolahti Antti 02:25:00 02:36:35
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Keinonen Aku
110. 16 Miranda FIN-11286 Retkiluokka 0,00 Vita Nova 402 GF VaVe Koskinen Esko 02:25:30 --
Koskinen Jesse, Koskinen Joonas
111. 34 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,04 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 02:27:30 02:32:54
Pakoma Paavo, Lehtinen Ari
112. 23 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne 02:28:48 02:31:33
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna, Salonen Tommi
113. 26 Matilda II FIN-826 LYS 1 1,04 Shipman 28 GV RauV Suviola Teuvo 02:29:42 02:35:06
Suviola Irmeli, Suviola Juha, Suviola Miko
114. 32 Eulalia L-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 02:29:55 02:27:03
Kaukoniemi Iiro, Jylhänlehto Matti
115. 14 Tiikelin Tassu FIN-8410 Retkiluokka 1,09 Sunwind 311 SV PPPS Lepistö Harri 02:31:12 02:42:47
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero, Uuttu Risto
116. 13 Marie FIN-5718 Retkiluokka 0,00 Jeanneau Eolia 25 GF LPS Petlin Jarmo 02:34:41 --
Petlin Tuomas, Marttala Jukka, Jäntti Arto
117. 27 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 02:34:56 02:39:01
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
118. 21 Anastasia L-3044 LYS 1 1,03 Guy 27 SGV TRIP Heikkilä Iivari 02:37:43 02:41:48
Westberg Lasse, Lagerstedt Alex, Ervasti Samuli
119. 25 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi 02:46:55 02:51:00
Makkonen Janne, Roine Juha
120. 31 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 02:47:05 02:45:40
Taipalus Mika, Kirjasniemi Jussi
121. 18 Hilu FIN-209 Hai_ 1,03 Hai SGK- SSP Kuokkanen Eero 02:55:36 02:59:41
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
122. 73 Iida FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Hillberg Petri -09:-56:-58 -09:-46:-35
Ryymin Mikko, Heinonen Kim, Tuominen Tuukka
DNF 29 Lilli 9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri DNF
Hintikka Mauri, Hintikka Jussi, Hintikka Anu
DNC 15 Ofelia FIN-475 Retkiluokka 1,08 H-vene SK HeiPS Laitinen Janne DNC
Neffling Mia, Laitinen Essi, Neffling Tauno
DNC 35 Oodi-Matilda FIN-3219 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Harjukari Teemu DNC
DNC 37 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SVG TePS Lehtinen Jukka DNC
Vuosalmi Anssi, Hokkanen Minna
Odotetaan 1
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 56 Judit Polgár 13561 Lightning 1,00 Lightning JPS Huuskonen Matti -- --
Huuskonen Maija, Kemppainen Erkko, Ruotsalainen Mikko