16.10.2019 13:42:14

Viralliset tulokset, LYS-aika, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Padasjoki
Tulokset 112 / 112
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 30 Tuiga 11813 LYS 1 0,97 Rozinante 28 F JVS Heikkilä Jarmo 11:56:01 11:30:47
Puurtinen Mikael, Hase Mikael
2. 80 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 10:58:39 11:59:06
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
3. 65 Dextra FIN-890 H-vene 1,08 H-vene TaPS Karjalainen Jussi 10:59:34 12:00:01
Turunen Ville, Tuominen Oula-Matti, Viljamaa Janne
4. 52 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S,K JVS Ahonen Juhani 10:59:53 12:00:20
Winqvist Stefan, Cederberg Anders, Ahonen Hannamarja
5. 74 For Sail FIN-744 H-vene 1,08 H SK JVS Karhusaari Vesa 11:00:12 12:00:39
Kolomainen Lauri, Ovaskainen Olli
6. 77 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,08 H-vene LPS Salonen Jaakko 11:00:57 12:01:24
Hillberg Ismo, Eklund Juha, Halmesuo Jari
7. 71 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene sk TTPS Rinne Sakari 11:01:10 12:01:37
Ryökäs Anssi, Kaasalainen Heini
8. 42 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 10:47:30 12:01:41
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
9. 73 Iida FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Hillberg Petri 11:01:56 12:02:23
Ryymin Mikko, Heinonen Kim, Tuominen Tuukka
10. 19 Paulina FIN-269 Hai_ 1,03 Hai SK LPS Nikander Pancho 11:41:10 12:04:56
Ikävalko Sara, Nikander Markus
11. 102 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 10:38:26 12:05:52
Haimi Paavo, Leskinen Harri, Harvia Timo
12. 90 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 10:32:03 12:05:56
13. 110 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPs Skyttä Vesa 10:32:15 12:06:08
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
14. 88 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 10:27:24 12:07:37
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
15. 66 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 11:07:10 12:07:37
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
16. 99 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 10:27:30 12:07:43
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Lindström Riikka, Leppänen Matti
17. 70 Marietta FIN-762 H-vene 1,08 H-vene OPS Hassinen Ilmo 11:08:06 12:08:33
Koski Heikki, Vallo Markku
18. 131 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,17 Elan 31 SGV APS Sipponen Jalmari 10:10:32 12:09:06
Jenkis Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Jaro Samppa
19. 75 SeaKing Sailing Team FIN-705 H-vene 1,08 H- vene HeiPS Alitalo Tomi 11:08:49 12:09:16
Alitalo Emilia, Lehtinen Jyri, Lehtinen Harri
20. 91 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H323 SGKV HVS Kavén Salla 10:36:00 12:09:53
Itkonen Kari, Pietilä Mikko, Arnkill Anna, Hirvonen Soili, Puustinen Marjaana
21. 127 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 09:35:03 12:12:59
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
22. 28 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 12:07:24 12:15:29
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
23. 76 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- HVS Kaven Jorma 11:16:12 12:16:39
Kaven Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
24. 121 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 09:57:09 12:18:46
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Tormo Kaiu
25. 98 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 10:39:06 12:19:19
Virintie Annakaisa, Virintie Wilma, Virintie Pasi, Virintie Heikki
26. 118 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 09:52:44 12:19:53
Tast Tuija, Bjurström Rike, Paavilainen Matti, Tast Sofia, Pakarinen Timo
27. 92 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Ihatsu Esa 10:47:35 12:21:28
Vilkman Joonas, Nippala Jaakko, Puolanne Harri, Nippala Antti, Pöyhönen Jari
28. 72 Minna Fin-31 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 11:22:26 12:22:53
Salerto Sami, Taipale Terho
29. 140 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 08:10:15 12:23:29
Nikulainen Jukka, Koivunen Tuomas, Harka Henri
30. 133 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 10:19:33 12:24:01
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Patrikainen Erkki, Pekola Riitta, Papp Zoltan
31. 93 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Sakari Nurmi 10:44:11 12:24:24
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Aalto Erik, Paul Henrik
32. 132 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 10:27:16 12:25:50
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Hiltunen Ari, Ax Maarit, Dimakides Sofia
33. 115 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 09:58:44 12:25:53
Nieminen Ari, , Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Airaksinen Jani
34. 24 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 12:18:00 12:26:05
Ihalainen Esko, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
35. 86 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 10:46:34 12:26:47
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Järvinen Janne, Järvinen Katariina
36. 96 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 10:34:22 12:26:55
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta, Rantalainen Ari
37. 116 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 09:55:53 12:28:28
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Jokinen Arttu
38. 134 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 10:18:48 12:29:05
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
39. 63 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 11:31:58 12:32:25
Niemelä Erja, Niemelä Aleksi
40. 126 Sigrid Augusta FIN-4001 LYS 4 1,24 Hurricane 900 SG- NJK Jönsson Jocce 09:55:08 12:33:04
Jönsson Jonas, Tennilä Kare, Jahn Göran, Henderson Anna
41. 122 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 09:41:14 12:34:43
Selin Mika, Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Hotakainen Julius, Hotakainen Kai
42. 138 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV LPS Korhonen Ilkka 11:02:33 12:36:26
Korhonen Ville, Roininen Katariina
43. 53 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 11:36:02 12:36:29
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
44. 108 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 11:10:01 12:37:27
Jakonen Olli, Salo Markus, Rajala Joonas
45. 61 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 11:37:43 12:38:10
Mattila Pertti, Mattila Olli, Mäkelä Kalle, Bär Markus
46. 51 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 11:37:55 12:38:22
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho, Peltokorpi Lotta
47. 124 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 09:35:35 12:39:02
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Lilja Katri, Puhalainen Mikko, Puhalainen Nooa
48. 20 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 11:54:33 12:40:44
Lehtonen Arttu, Raami Tuomo
49. 94 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 10:55:32 12:41:58
Päivärinne Panu, , Raskinen Kari, Kervinen Ykers
50. 106 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 11:21:26 12:42:18
Pynnönen Jukka, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Jari
51. 87 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 11:02:06 12:42:19
Virtanen Kimi, Eskola Pekka, Lipsanen Teppo, Poikolainen Markus
52. 22 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 12:04:08 12:42:59
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Otso
53. 119 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 10:27:18 12:43:18
Kauppila Arto, Hakala-Ranta Antti, Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
54. 46 Vilana² FIN-10370 LYS 2 1,11 Bavaria 30 cr SV JVS Kautto Ari 11:24:18 12:45:10
Oinonen Timo, Juutilainen Kimmo, Leinonen Kari, Kovanen Pauli
55. 136 Junnu FIN-11144 LYS 4 1,19 J/80 SK HRV Rantanen Jani 10:34:55 12:45:12
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona, Hyvärinen Vesa, Piipponen Jani
56. 62 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 11:46:43 12:47:10
Laaksonen Jarkko, Arrenius Paula, Markkanen Aatu
57. 111 Sjöfröken FIN-6656 LYS 3 1,12 Linjett 32 SGV JäPS Niekka Ilkka 11:20:43 12:48:09
Niekka Pentti, Kylmälahti Elina, Kylmälahti Ville, Keskinen Paavo
58. 43 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 2 1,09 Finn Express 83 SG- JVS Kemiläinen Erkki 11:40:48 12:48:11
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Lajunen Markku
59. 33 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,04 Finn 26 SGV LPS Juhola Kristiina 12:17:01 12:48:24
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja, ,
60. 49 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV APS Mäkinen Hannu 11:42:08 12:49:31
Mäkinen Eerikki, Nisula Ilkka, Nuutinen Pasi
61. 67 Miguela L-540 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 11:49:13 12:49:40
Lahtinen Hannu, Heinämäki Jukka, Kultalahti Jarko
62. 34 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,04 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 12:19:04 12:50:27
Pakoma Paavo, Lehtinen Ari
63. 36 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 12:19:16 12:50:39
Mansikkamäki Tiina, Lähde Annika, Onne Sini, Onne Lassi, Bundén Heidi
64. 142 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 10:02:53 12:51:16
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
65. 135 Juusiituu 10931 LYS 4 1,19 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 10:41:45 12:52:02
Uoti Pekka, Knuuttila Jani, Pekonen Kari
66. 114 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGV LNS Laine Aki 11:19:46 12:53:39
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
67. 123 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 09:55:12 12:53:42
Sinivaara Mikko, Liisanantti Marja, Karjalainen Antti, Leppänen Harri, Liisanantti Harri
68. 103 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express SGF JVS Strömmer Juho 11:28:22 12:55:48
Wikgren Jan, Salonen Juho, Vesterinen Anton
69. 104 Memories FIN-4235 LYS 3 1,13 H 323 SGV JVS Uvanto Timo 11:22:01 12:55:54
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Kivekäs Lasse, Uvanto Juri
70. 78 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S TePS Nousiainen Osmo 11:55:31 12:55:58
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
71. 129 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 10:57:31 12:56:05
Lehtinen Jukka, Valkama Ari, Kivi Janne
72. 120 Filao GBR-6351 T LYS 4 1,21 Beneteau First 35.7 SGV TaPS Rellman Ismo 10:38:02 12:59:39
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka, Kivikoski Jussi
73. 113 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 11:26:42 13:00:35
Nilsson Heli, Heiskanen Riikka, Ollila Tomi, Meriläinen Mira, Leväniemi Markus
74. 101 Sade FIN-5913 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV APS Kansonen Pertti 11:15:11 13:01:37
Honkanen Arto, Piiroinen Mika, Piiroinen Reko
75. 109 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 11:29:22 13:03:15
Alaja Pertti, Pöyry Jorma,
76. 45 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Aartolahti Antti 11:58:09 13:05:32
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Keinonen Aku
77. 26 Matilda II FIN-826 LYS 1 1,04 Shipman 28 GV RauV Suviola Teuvo 12:34:52 13:06:15
Suviola Irmeli, Suviola Juha, Suviola Miko
78. 44 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGVK TePS Nuutinen Pekka 11:52:08 13:06:19
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari, Hyvönen Joni
79. 41 Heilikka FIN-3368 LYS 2 1,11 NF30 SGV PPPS Mäntynen Marko 11:46:02 13:06:54
Mäntynen Ella, Mäntynen Helle, Mäntynen Eric Robert, Slant Yrjö
80. 38 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,04 First 235 S- JäPS Tyllilä Kari 12:35:58 13:07:21
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Arttu
81. 47 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 12:02:55 13:10:18
Hannola Esa, Krohn Thomas, Knuuttila Iska, Junela Taina, Hannola Eetu
82. 100 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 11:24:32 13:10:58
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka,
83. 128 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Nuutinen Ora 10:22:49 13:11:12
Wilhelms Martti, Wilhelms Amanda, Lassila Ville, Lassila Roope, Tyynelä Sami
84. 95 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 11:25:50 13:12:16
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
85. 23 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne 12:58:15 13:14:15
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna, Salonen Tommi
86. 12 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Perttu 10:52:45 13:14:22
Särkinen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto,
87. 97 Saphira FIN-128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 11:23:12 13:15:45
Itkonen Jukka, Itkonen Joona
88. 112 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV PP-SS Heino Jani 11:42:11 13:16:04
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Savolainen Olli, Nivala Iisakki, Tamminen Lasse
89. 32 Eulalia L-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 13:35:14 13:18:35
Kaukoniemi Iiro, Jylhänlehto Matti
90. 21 Anastasia L-3044 LYS 1 1,03 Guy 27 SGV TRIP Heikkilä Iivari 12:56:49 13:20:35
Westberg Lasse, Lagerstedt Alex, Ervasti Samuli
91. 60 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SGV HNS Juuri-Oja Heikki 12:25:29 13:25:56
Väätäinen Sami, Castren Jonne
92. 69 Redtube FIN-228 H-vene 1,08 T52899 K JVS Honkamäki Olli 12:27:08 13:27:35
Aho Kari, Lehtinen Jani
93. 107 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,13 Elan 31 APS Lehtimäki Jukka 11:56:16 13:30:09
Hasari Antti, Koivunen Roni, Päkkilä Jari
94. 89 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hautamäki Jarno 11:58:20 13:32:13
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville
95. 105 Yhden Tähden FIN-8094 LYS 3 1,15 Star K LPS Kaarlo Forsman 11:49:35 13:36:01
Koskinen Veeti, Makkula Emil, Niinistö Mikke
96. 40 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha 12:30:57 13:38:20
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas
97. 25 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi 13:20:06 13:43:52
Makkonen Janne, Roine Juha
98. 141 Ella FIN-16660 Urheiluveneet 1,24 Majestic 24 SK TePS Hinskala Juha 11:06:48 13:44:44
Hinskala Onni, Heickell Ida, Heickell Arthur, Heickell Iivari, Heickell Nestori
99. 130 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 yksirunko SGV TePS Junttila Hannu 11:50:23 13:48:57
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, vonBonsdorff Henrik
100. 27 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 13:30:52 13:54:38
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
101. 125 Eiri Kehykset L-2112 LYS 4 1,25 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 11:11:31 13:54:43
Miikkulainen Juha, , Aalto Ahti, Valolahti Matti, Vainio Juha, Koskinen Tapani, Kärnä Sampsa, Aalto Merja
102. 68 Vaakalintu FIN-182 H-vene 1,08 H TePS Glans Ismo 12:56:26 13:56:53
Eskola Antti, Glans Jarmo
103. 48 Henriitta FIN-8324 LYS 2 1,09 Sunwind 311 GKV PPPS Wilén Jari 12:50:01 13:57:24
Wilen Anne, Oksanen Eero, Oksanen Miki, Oksanen Mona
104. 31 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 14:25:58 14:17:43
Taipalus Mika, Kirjasniemi Jussi
105. 85 Isola II FIN-8120 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 12:56:28 14:36:41
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika,
106. 18 Hilu FIN-209 Hai_ 1,03 Hai SGK- SSP Kuokkanen Eero 16:39:52 17:03:38
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
DNF 29 Lilli 9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri DNF
Hintikka Mauri, Hintikka Jussi, Hintikka Anu
DNF 79 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene SK JäPS Vilppala Heikki DNF
Laine Marjatta, Karaburcak Deniz
DNF 137 Mare FIN-11857 LYS 4 1,18 Bavaria 38 SGF LPS Unelius Mikko DNF
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Heikkilä Janne, Heikkilä Matias, Tuominen Timo
DNF 50 Dolly FIN-2044 LYS 2 1,08 Albin Cumulus SGV JVS Lötjönen Hannu DNF
Kuisma Heikki, Kuisma Johanna, Siik Olli
DNC 35 Oodi-Matilda FIN-3219 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Harjukari Teemu DNC
DNC 37 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SVG TePS Lehtinen Jukka DNC
Vuosalmi Anssi, Hokkanen Minna