21.5.2022 8:42:18

Viralliset tulokset, Ruori-kilpailu, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Padasjoki
Tulokset 121 / 121
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 146 Flying By FIN-115 M Avoin luokka Farrier F-31 0,0000 1,42 -- JVS Vanhala Jari 08:04:42 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa
2. 143 Pii FIN-11 Avoin luokka E- Scow 0,0000 0,00 --- V-71 Raita Raimo 08:08:16 --
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Paagman Arnaud
3. 140 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet E-Scow 0,0000 1,45 S- TPS Lumme Ilkka 08:10:15 --
Nikulainen Jukka, Koivunen Tuomas, Harka Henri
4. 145 Meriuikku III FIN-82 Avoin luokka Dragonfly 920 0,0000 0,00 HSS Uimonen Viiri 08:42:26 --
Uimonen Tuuli, Luoranen Juho, Uimonen Teemu
5. 144 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka Corsair 28CC 0,0000 0,00 -- BSS Palva Tapio 09:09:40 --
Ryynänen Minna, Lipasti Jaakko
6. 127 RoXina FIN-9699 LYS 4 X-332 0,0000 1,24 SV LPS Kallio Teemu 09:35:03 --
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
7. 124 DynaStar FIN-9983 LYS 4 Dynamic-35 0,0000 1,29 SGV JVS Lilja Ilkka 09:35:35 --
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Lilja Katri, Puhalainen Mikko, Puhalainen Nooa
8. 122 Descaro FIN-11707 LYS 4 ILC 30 0,0000 1,27 SGV LPS Selin Jorma 09:41:14 --
Selin Mika, Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Hotakainen Julius, Hotakainen Kai
9. 118 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 Finngulf 335 Mod 0,0000 1,22 SGV APS Tast Panu 09:52:44 --
Tast Tuija, Bjurström Rike, Paavilainen Matti, Tast Sofia, Pakarinen Timo
10. 126 Sigrid Augusta FIN-4001 LYS 4 Hurricane 900 0,0000 1,24 SG- NJK Jönsson Jocce 09:55:08 --
Jönsson Jonas, Tennilä Kare, Jahn Göran, Henderson Anna
11. 123 Lettu III FIN-9980 LYS 4 First 36,7 0,0000 1,28 SGV HVS Lindholm Harri 09:55:12 --
Sinivaara Mikko, Liisanantti Marja, Karjalainen Antti, Leppänen Harri, Liisanantti Harri
12. 116 Slipfree FIN-11819 LYS 4 Dufour 34 LR 0,0000 1,23 SGV JVS Välimäki Harri 09:55:53 --
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Jokinen Arttu
13. 121 Celavie FIN-8839 LYS 4 Wind 328 0,0000 1,21 SGV HeiPS Kanninen Kauko 09:57:09 --
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Tormo Kaiu
14. 115 Malla FIN-9174 LYS 4 Finngulf 335 0,0000 1,22 SGV JVS Nieminen Pentti 09:58:44 --
Nieminen Ari, , Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Airaksinen Jani
15. 142 Alice FIN-150 Urheiluveneet Lutra 25 0,0000 1,26 S- SP Juva Ilkka 10:02:53 --
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
16. 131 Plan B FIN-10060 LYS 4 Elan 31 0,0000 1,17 SGV APS Sipponen Jalmari 10:10:32 --
Jenkis Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Jaro Samppa
17. 134 Blueship FIN-8782 LYS 4 Finngulf 33 (mod) 0,0000 1,19 SGV JVS Silvonen Markku 10:18:48 --
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
18. 133 Squaw II FIN-10356 LYS 4 First 31.7 0,0000 1,18 SV JVS Äystö Juha 10:19:33 --
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Patrikainen Erkki, Pekola Riitta, Papp Zoltan
19. 128 Evita FIN-5877 LYS 4 Selection 37 0,0000 1,26 SGV PP-SS Nuutinen Ora 10:22:49 --
Wilhelms Martti, Wilhelms Amanda, Lassila Ville, Lassila Roope, Tyynelä Sami
20. 132 Accelerando FIN-5591 LYS 4 Still 900 0,0000 1,17 SGV JVS Pöyhönen Markku 10:27:16 --
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Hiltunen Ari, Ax Maarit, Dimakides Sofia
21. 119 Sheila FIN-10548 LYS 4 Swan 36 0,0000 1,20 SGV JVS Porkholm Olli 10:27:18 --
Kauppila Arto, Hakala-Ranta Antti, Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
22. 88 Elina FIN-10938 LYS 3 Dufour 325 0,0000 1,14 SGV JVS Kiiski Ari 10:27:24 --
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
23. 99 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV JVS Ahola Kalle 10:27:30 --
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Lindström Riikka, Leppänen Matti
24. 90 Onff L-4390 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV APS Rantala Börje 10:32:03 --
25. 110 Skywalker FIN-1629 LYS 3 FinnFlyer31 Cr 0,0000 1,13 SGV HeiPs Skyttä Vesa 10:32:15 --
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
26. 96 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,16 SGV LPS Heikkilä Pasi 10:34:22 --
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta, Rantalainen Ari
27. 136 Junnu FIN-11144 LYS 4 J/80 0,0000 1,19 SK HRV Rantanen Jani 10:34:55 --
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona, Hyvärinen Vesa, Piipponen Jani
28. 91 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 H323 0,0000 1,13 SGKV HVS Kavén Salla 10:36:00 --
Itkonen Kari, Pietilä Mikko, Arnkill Anna, Hirvonen Soili, Puustinen Marjaana
29. 120 Filao GBR-6351 T LYS 4 Beneteau First 35.7 0,0000 1,21 SGV TaPS Rellman Ismo 10:38:02 --
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka, Kivikoski Jussi
30. 102 Medeia FIN-6599 LYS 3 Artina 29 0,0000 1,12 SGV JVS Mäkelä Ilkka 10:38:26 --
Haimi Paavo, Leskinen Harri, Harvia Timo
31. 98 Albertiina FIN-2289 LYS 3 Banner 28 Raser 0,0000 1,14 SGK LPS Mäkelä Eetu 10:39:06 --
Virintie Annakaisa, Virintie Wilma, Virintie Pasi, Virintie Heikki
32. 135 Juusiituu 10931 LYS 4 Finngulf 36 0,0000 1,19 GKVS LPS Sorvali Jukka 10:41:45 --
Uoti Pekka, Knuuttila Jani, Pekonen Kari
33. 93 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 SG JVS Sakari Nurmi 10:44:11 --
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Aalto Erik, Paul Henrik
34. 86 Papu FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SGV HVS Kaijanen Sami 10:46:34 --
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Järvinen Janne, Järvinen Katariina
35. 42 Karoliina FIN-1693 LYS 2 Hydro 0,0000 1,10 SV HeiPS Ilola Heikki 10:47:30 --
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
36. 92 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 C&C 33 (Baltic 33) 0,0000 1,13 SV PP-SS Ihatsu Esa 10:47:35 --
Vilkman Joonas, Nippala Jaakko, Puolanne Harri, Nippala Antti, Pöyhönen Jari
37. 12 Poco Loco 4338 LYS 4 Dehler 36 cws 0,0000 1,21 SGKV TaNS Särkinen Perttu 10:52:45 --
Särkinen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto,
38. 94 Tiira FIN-3114 LYS 3 Siesta 32 0,0000 1,15 SGV PP-SS Vavuli Timo 10:55:32 --
Päivärinne Panu, , Raskinen Kari, Kervinen Ykers
39. 129 Albertina FIN-1 LYS 4 Avance 36 0,0000 1,17 SV TePS Nikkanen Arto 10:57:31 --
Lehtinen Jukka, Valkama Ari, Kivi Janne
40. 80 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Koho Mikko 10:58:39 --
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
41. 65 Dextra FIN-890 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TaPS Karjalainen Jussi 10:59:34 --
Turunen Ville, Tuominen Oula-Matti, Viljamaa Janne
42. 52 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene H 0,0000 1,08 S,K JVS Ahonen Juhani 10:59:53 --
Winqvist Stefan, Cederberg Anders, Ahonen Hannamarja
43. 74 For Sail FIN-744 H-vene H 0,0000 1,08 SK JVS Karhusaari Vesa 11:00:12 --
Kolomainen Lauri, Ovaskainen Olli
44. 77 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene H-vene 0,0000 1,08 LPS Salonen Jaakko 11:00:57 --
Hillberg Ismo, Eklund Juha, Halmesuo Jari
45. 71 Lassu FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 sk TTPS Rinne Sakari 11:01:10 --
Ryökäs Anssi, Kaasalainen Heini
46. 73 Iida FIN-879 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- HeiPS Hillberg Petri 11:01:56 --
Ryymin Mikko, Heinonen Kim, Tuominen Tuukka
47. 87 Marenki L-3545 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SV LPS Virtanen Kari 11:02:06 --
Virtanen Kimi, Eskola Pekka, Lipsanen Teppo, Poikolainen Markus
48. 138 CaraMia FIN-3804 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV LPS Korhonen Ilkka 11:02:33 --
Korhonen Ville, Roininen Katariina
49. 141 Ella FIN-16660 Urheiluveneet Majestic 24 0,0000 1,24 SK TePS Hinskala Juha 11:06:48 --
Hinskala Onni, Heickell Ida, Heickell Arthur, Heickell Iivari, Heickell Nestori
50. 66 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Boman Juhani 11:07:10 --
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
51. 70 Marietta FIN-762 H-vene H-vene 0,0000 1,08 OPS Hassinen Ilmo 11:08:06 --
Koski Heikki, Vallo Markku
52. 75 SeaKing Sailing Team FIN-705 H-vene H- vene 0,0000 1,08 HeiPS Alitalo Tomi 11:08:49 --
Alitalo Emilia, Lehtinen Jyri, Lehtinen Harri
53. 108 Merisiili FIN-738 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,12 SK APS Lusila Niilo 11:10:01 --
Jakonen Olli, Salo Markus, Rajala Joonas
54. 125 Eiri Kehykset L-2112 LYS 4 3/4 ton 0,0000 1,25 SGKV TePS Leppänen Anni 11:11:31 --
Miikkulainen Juha, , Aalto Ahti, Valolahti Matti, Vainio Juha, Koskinen Tapani, Kärnä Sampsa, Aalto Merja
55. 101 Sade FIN-5913 LYS 3 Artina 33 0,0000 1,15 SGV APS Kansonen Pertti 11:15:11 --
Honkanen Arto, Piiroinen Mika, Piiroinen Reko
56. 76 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- HVS Kaven Jorma 11:16:12 --
Kaven Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
57. 57 Nikea FIN-14364 Lightning Lightning 0,0000 1,00 JVS Salminen Samppa J 11:16:44 --
Järvinen Timo, Ahola Janne
58. 114 Lady Express II L-4091 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV LNS Laine Aki 11:19:46 --
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
59. 111 Sjöfröken FIN-6656 LYS 3 Linjett 32 0,0000 1,12 SGV JäPS Niekka Ilkka 11:20:43 --
Niekka Pentti, Kylmälahti Elina, Kylmälahti Ville, Keskinen Paavo
60. 106 Vimma FIN-893 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,11 SV APS Pynnönen Olli 11:21:26 --
Pynnönen Jukka, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Jari
61. 104 Memories FIN-4235 LYS 3 H 323 0,0000 1,13 SGV JVS Uvanto Timo 11:22:01 --
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Kivekäs Lasse, Uvanto Juri
62. 72 Minna Fin-31 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Pekkarinen Raino 11:22:26 --
Salerto Sami, Taipale Terho
63. 97 Saphira FIN-128 LYS 3 SAFIR 0,0000 1,16 SGK TePS Makkonen Hannu 11:23:12 --
Itkonen Jukka, Itkonen Joona
64. 46 Vilana² FIN-10370 LYS 2 Bavaria 30 cr 0,0000 1,11 SV JVS Kautto Ari 11:24:18 --
Oinonen Timo, Juutilainen Kimmo, Leinonen Kari, Kovanen Pauli
65. 100 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 Bavaria 33 C 0,0000 1,15 SGV LPS Mäkelä Kalle 11:24:32 --
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka,
66. 95 Ensemble L-5901 LYS 3 Artina 33 0,0000 1,15 SGV LPS Yrjölä Esa 11:25:50 --
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
67. 113 Endeavour FIN-3472 LYS 3 Maestro 31C 0,0000 1,13 SGV LPS Nilsson Jesper 11:26:42 --
Nilsson Heli, Heiskanen Riikka, Ollila Tomi, Meriläinen Mira, Leväniemi Markus
68. 103 Charapita FIN-968 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,12 SGF JVS Strömmer Juho 11:28:22 --
Wikgren Jan, Salonen Juho, Vesterinen Anton
69. 109 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,13 -GV LPS Koiranen Risto 11:29:22 --
Alaja Pertti, Pöyry Jorma,
70. 63 Filia FIN-3290 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV APS Niemelä Pasi 11:31:58 --
Niemelä Erja, Niemelä Aleksi
71. 53 Regina FIN-579 LYS 2 Botnia 6 0,0000 1,08 SGV JVS Nieminen Jouko 11:36:02 --
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
72. 55 Atsula FIN-12258 Lightning Lightning 0,0000 1,00 SK- JVS Tulomäki Heikki 11:36:50 --
Juntunen Otto, Leskinen Tommi
73. 61 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV LPS Anttila Juha 11:37:43 --
Mattila Pertti, Mattila Olli, Mäkelä Kalle, Bär Markus
74. 51 Anni FIN-7518 LYS 2 Maxi Fenix 0,0000 1,08 SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 11:37:55 --
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho, Peltokorpi Lotta
75. 59 Fianna FIN-14559 Lightning Lightning 0,0000 1,00 SK JVS Nurmi Tuomas 11:40:25 --
Lilja Patrik, Lilja Henrik
76. 43 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 2 Finn Express 83 0,0000 1,09 SG- JVS Kemiläinen Erkki 11:40:48 --
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Lajunen Markku
77. 19 Paulina FIN-269 Hai_ Hai 0,0000 1,03 SK LPS Nikander Pancho 11:41:10 --
Ikävalko Sara, Nikander Markus
78. 49 Meritte FIN-6063 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,09 SGV APS Mäkinen Hannu 11:42:08 --
Mäkinen Eerikki, Nisula Ilkka, Nuutinen Pasi
79. 112 Ellinora L-8003 LYS 3 Elan 33 0,0000 1,13 SV PP-SS Heino Jani 11:42:11 --
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Savolainen Olli, Nivala Iisakki, Tamminen Lasse
80. 41 Heilikka FIN-3368 LYS 2 NF30 0,0000 1,11 SGV PPPS Mäntynen Marko 11:46:02 --
Mäntynen Ella, Mäntynen Helle, Mäntynen Eric Robert, Slant Yrjö
81. 62 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV APS Koponen Jarmo 11:46:43 --
Laaksonen Jarkko, Arrenius Paula, Markkanen Aatu
82. 67 Miguela L-540 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Weckström Petteri 11:49:13 --
Lahtinen Hannu, Heinämäki Jukka, Kultalahti Jarko
83. 105 Yhden Tähden FIN-8094 LYS 3 Star 0,0000 1,15 K LPS Kaarlo Forsman 11:49:35 --
Koskinen Veeti, Makkula Emil, Niinistö Mikke
84. 130 Aliida FIN-11363 LYS 4 yksirunko 0,0000 1,17 SGV TePS Junttila Hannu 11:50:23 --
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, vonBonsdorff Henrik
85. 44 Albatross FIN-1364 LYS 2 Targa 96 0,0000 1,10 SGVK TePS Nuutinen Pekka 11:52:08 --
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari, Hyvönen Joni
86. 20 Mima 2 L-4611 LYS 1 Ohlson 29 0,0000 1,06 SGV JäPS Raami Jorma 11:54:33 --
Lehtonen Arttu, Raami Tuomo
87. 78 Hannibal FIN-64 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S TePS Nousiainen Osmo 11:55:31 --
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
88. 30 Tuiga 11813 LYS 1 Rozinante 28 0,0000 0,97 F JVS Heikkilä Jarmo 11:56:01 --
Puurtinen Mikael, Hase Mikael
89. 107 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 Elan 31 0,0000 1,13 APS Lehtimäki Jukka 11:56:16 --
Hasari Antti, Koivunen Roni, Päkkilä Jari
90. 45 Claudia FIN-960 LYS 2 Jon 30 0,0000 1,09 SGV JVS Aartolahti Antti 11:58:09 --
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Keinonen Aku
91. 89 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 Inferno 28 0,0000 1,13 SV LPS Hautamäki Jarno 11:58:20 --
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville
92. 47 Aquarius L-2135 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SGV LPS Seesvaara Pentti 12:02:55 --
Hannola Esa, Krohn Thomas, Knuuttila Iska, Junela Taina, Hannola Eetu
93. 22 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,05 SG- HeiPS Santala Juha 12:04:08 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Otso
94. 28 Toutain FIN-1907 LYS 1 Sonata 7 0,0000 1,01 SGK TePS Kaitila Ilkka 12:07:24 --
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
95. 58 Lola FIN-12908 Lightning Lightning 0,0000 1,00 JVS Lilja Ilari 12:11:03 --
, , Petrov Dmitry, Luumi Heikki
96. 33 Tuulipursi L-3423 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,04 SGV LPS Juhola Kristiina 12:17:01 --
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja, ,
97. 24 Nereida FIN-2981 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,01 SGV LPS Andersson Juha 12:18:00 --
Ihalainen Esko, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
98. 34 Wanda FIN-1489 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,04 SGV JVS Tuominen Timo 12:19:04 --
Pakoma Paavo, Lehtinen Ari
99. 36 Kaija FIN-4254 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 12:19:16 --
Mansikkamäki Tiina, Lähde Annika, Onne Sini, Onne Lassi, Bundén Heidi
100. 60 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV HNS Juuri-Oja Heikki 12:25:29 --
Väätäinen Sami, Castren Jonne
101. 69 Redtube FIN-228 H-vene T52899 0,0000 1,08 K JVS Honkamäki Olli 12:27:08 --
Aho Kari, Lehtinen Jani
102. 40 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SGV TePS Laukkanen Juha 12:30:57 --
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas
103. 26 Matilda II FIN-826 LYS 1 Shipman 28 0,0000 1,04 GV RauV Suviola Teuvo 12:34:52 --
Suviola Irmeli, Suviola Juha, Suviola Miko
104. 38 Carusel FIN-6490 LYS 1 First 235 0,0000 1,04 S- JäPS Tyllilä Kari 12:35:58 --
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Arttu
105. 56 Judit Polgár 13561 Lightning Lightning 0,0000 1,00 JPS Huuskonen Matti 12:37:08 --
Huuskonen Maija, Kemppainen Erkko, Ruotsalainen Mikko
106. 48 Henriitta FIN-8324 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,09 GKV PPPS Wilén Jari 12:50:01 --
Wilen Anne, Oksanen Eero, Oksanen Miki, Oksanen Mona
107. 68 Vaakalintu FIN-182 H-vene H 0,0000 1,08 TePS Glans Ismo 12:56:26 --
Eskola Antti, Glans Jarmo
108. 85 Isola II FIN-8120 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 12:56:28 --
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika,
109. 21 Anastasia L-3044 LYS 1 Guy 27 0,0000 1,03 SGV TRIP Heikkilä Iivari 12:56:49 --
Westberg Lasse, Lagerstedt Alex, Ervasti Samuli
110. 23 Heimari FIN-4033 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,02 SG- LPS Kukkonen Janne 12:58:15 --
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna, Salonen Tommi
111. 25 Joutsikki ll L-307 LYS 1 Ohlsson 29 0,0000 1,03 SGF PP-SS Salminen Pasi 13:20:06 --
Makkonen Janne, Roine Juha
112. 27 Fanny FIN-1138 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGV HVS Porkka Antti 13:30:52 --
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
113. 32 Eulalia L-1468 LYS 1 Misil II 0,0000 0,98 SG- APS Haapanen Jaakko 13:35:14 --
Kaukoniemi Iiro, Jylhänlehto Matti
114. 31 Anina FIN-11797 LYS 1 Microtross 0,0000 0,99 SGK LäVe Linkopuu Tom 14:25:58 --
Taipalus Mika, Kirjasniemi Jussi
115. 18 Hilu FIN-209 Hai_ Hai 0,0000 1,03 SGK- SSP Kuokkanen Eero 16:39:52 --
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
DNF 137 Mare FIN-11857 LYS 4 Bavaria 38 0,0000 1,18 SGF LPS Unelius Mikko DNF
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Heikkilä Janne, Heikkilä Matias, Tuominen Timo
DNF 79 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,08 SK JäPS Vilppala Heikki DNF
Laine Marjatta, Karaburcak Deniz
DNF 50 Dolly FIN-2044 LYS 2 Albin Cumulus 0,0000 1,08 SGV JVS Lötjönen Hannu DNF
Kuisma Heikki, Kuisma Johanna, Siik Olli
DNF 29 Lilli 9441 LYS 1 Mikro 550 0,0000 0,96 S,K JVS Hintikka Mauri DNF
Hintikka Mauri, Hintikka Jussi, Hintikka Anu
DNC 35 Oodi-Matilda FIN-3219 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SGV APS Harjukari Teemu DNC
DNC 37 Tuulia L-3275 LYS 1 Finn 26 7/8 0,0000 1,04 SVG TePS Lehtinen Jukka DNC
Vuosalmi Anssi, Hokkanen Minna