22.5.2022 3:31:04

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 17 / 17
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 77 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Boman Juhani 01:14:45 --
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
2. 71 Banzay FIN-887 H-vene H-vene 0,0000 1,08 LPS Heikkilä Matias 01:14:57 --
Salo Panu, Heikkilä Janne, Virtanen Kimi
3. 70 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Koho Mikko 01:14:59 --
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
4. 65 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene H-vene 0,0000 1,08 LPS Salonen Jaakko 01:15:27 --
Hillberg Ismo, Eklund Juha
5. 76 For Sail FIN-863 H-vene H 0,0000 1,08 SK JVS Karhusaari Vesa 01:15:53 --
Taavitsainen Heikki, Koljander Roope, Suutari-Jääskö Eeli
6. 67 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene H 0,0000 1,08 S,K JVS Ahonen Juhani 01:16:40 --
Niekka Ilkka, Keskinen Paavo
7. 75 Levikarikko FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TTPS Rinne Sakari 01:17:03 --
Momia Jyrki, Mäki Veli-Pekka, Tommila Jukka
8. 73 Elle FIN-728 H-vene H 0,0000 1,08 S EMK Talvitie Henrikki 01:17:10 --
Talvitie Veikko, Rindell Jan
9. 79 Minna FIN-744 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Pakkarinen Raino 01:20:21 --
Salerto Sami, Taipale Terho
10. 82 Shaman 540 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JVS Lauri Kolomainen 01:21:15 --
Tykkyläinen Sampo, Rikama Essi
11. 74 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- HVS Kavén Jorma 01:21:35 --
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
12. 78 Annika FIN-704 H-vene H 0,0000 1,08 TaPS Turunen Ville 01:21:48 --
Turunen Eemeli, Vaden Tere, Harju Joonas
13. 72 Sarvipää FIN-208 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S TePS Järvinen Janne 01:22:03 --
Järvinen Katariina, Ala-Paavola Tuure
14. 81 Kajo L-528 H-vene H 0,0000 1,08 S JVS Hilme Jarkko 01:27:18 --
Karhinen Timo, Hilme Vilma, Hilme Olli
15. 66 Vaakalintu FIN-182 H-vene H 0,0000 1,08 S TePS Glans Ismo 01:31:57 --
Järvinen Kari, Järvinen Juha
16. 68 Hannibal FIN-64 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo 01:32:11 --
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
17. 69 Redtube FIN-765 H-vene T52899 0,0000 1,05 K, S JVS Honkamäki Olli 01:36:31 --
Aho Kari, Lehtinen Jani