21.5.2022 8:45:20

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 20 / 20
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi LYS SGV Seura Kippari Purj.aika Lys-aika
1. 127 Celavie FIN-8839 LYS 4 Wind 328 1,21 SGV HeiPS Kanninen Kauko 13:00:01 14:57:18
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
2. 123 Accelerando FIN-5591 LYS 4 Still 900 1,17 SGV JVS Pöyhönen Markku 13:58:20 15:36:31
Sallinen Petri, Leino Eero, Pirinen Jeremias, Honkamäki Veijo
3. 121 RoXina FIN-9699 LYS 4 X-332 1,24 SV LPS Kallio Teemu 13:27:22 15:38:09
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
4. 133 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 Finngulf 335 Mod 1,22 SGV APS Tast Panu 14:13:08 16:14:59
Tast Jonatan, Tast Silja, Tast Sofia, Paavilainen Matti, Bjurström Rike
5. 135 DynaStar FIN-9983 LYS 4 Dynamic-35 1,29 SGV JVS Lilja Ilkka 14:09:54 16:41:49
Elivuo Kari, Lilja Ilari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
6. 126 Malla FIN-9174 LYS 4 Finngulf 335 1,22 SGV JVS Nieminen Pentti 14:42:17 16:44:08
Nieminen Ari, Kosloff Lauri, Kosloff Markku
7. 136 Descaro FIN-11707 LYS 4 ILC 30 1,27 SGV LPS Selin Jorma 14:22:36 16:46:16
Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Salonen Jouni, Bonsdorff Henry
8. 119 Damaris FIN-7009 LYS 4 Dehler 34 1,17 SV HeiPS Laine Esko 15:50:56 17:29:07
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus
9. 120 Chip FIN-3674 LYS 4 Banner 23 racer 1,17 LPS Eskola Pekka 16:02:46 17:40:57
Makkula Emil, Jokinen Tuomas, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
10. 118 Filao FIN-11887 LYS 4 Beneteau First 35.7 1,21 SGV TaPS Rellman Ismo 15:46:24 17:43:41
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Vääriskoski Riku
11. 116 Squaw II FIN-10356 LYS 4 First 31.7 1,19 SV JVS Äystö Juha 16:15:17 18:03:11
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Rihto Kimmo
12. 124 Slipfree FIN-11819 LYS 4 Dufour 34 LR 1,23 SGV JVS Välimäki Harri 16:04:00 18:10:22
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Lexa Lähteenmäki
13. 122 Aava FIN 5905 LYS 4 Guyline 3800 1,23 SGV TaPS Valolahti Matti 16:14:34 18:20:56
Juha Vainio, Erkka Ikonen, Ville Salminen, Hanna Valolahti, Jukka Männikkö
14. 130 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 3/4 ton 1,24 SGKV TePS Leppänen Anni 16:23:22 18:34:09
Miikkulainen Juha, Ruuse Raido, Aalto Ahti, Kirjavainen Aki, Partanen Veera, Aalto Merja, Uuttu Martti
15. 134 Blue Venture FIN-9853 LYS 4 X-99 1,25 SGKV JVS Harvia Timo 16:28:42 18:43:51
Pietikäinen Harri-Pekka, Niiranen Jarkko, Kangastupa Silja, Alonen Leena, Isosaari Maija, Laitinen Jari
16. 132 l'Amie FIN-3969 LYS 4 CONTRAST 36 1,20 SGV TePS Ekholm Leif 17:12:42 19:05:20
Ekholm Johan, Roos Torsten, Kinnunen Sami
17. 117 Juusiituu 10931 LYS 4 Finngulf 36 1,18 GKVS LPS Sorvali Jukka 17:37:15 19:20:20
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Rajala Risto
18. 115 Amoriina FIN-11391 LYS 4 Hanse 375 1,24 TePS Tommola Hannu 17:39:31 19:50:18
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Lalu Jenni, Saari Arttu
19. 143 Poco Loco 4338 LYS 4 Dehler 36 cws 1,21 SGKV TaNS Särkinen Juha 20:23:18 22:20:35
Markkanen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto
DNF 131 Blueship FIN-8782 LYS 4 Finngulf 33 (mod) 1,19 SGV JVS Silvonen Markku DNF
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kilpiä Eetu, Kilpiä Jesse