22.5.2022 3:46:23

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 17 / 17
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 77 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Boman Juhani 15:21:05 --
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
2. 70 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Koho Mikko 15:42:58 --
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
3. 65 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene H-vene 0,0000 1,08 LPS Salonen Jaakko 15:44:15 --
Hillberg Ismo, Eklund Juha
4. 76 For Sail FIN-863 H-vene H 0,0000 1,08 SK JVS Karhusaari Vesa 15:46:44 --
Taavitsainen Heikki, Koljander Roope, Suutari-Jääskö Eeli
5. 67 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene H 0,0000 1,08 S,K JVS Ahonen Juhani 15:52:04 --
Niekka Ilkka, Keskinen Paavo
6. 71 Banzay FIN-887 H-vene H-vene 0,0000 1,08 LPS Heikkilä Matias 16:52:12 --
Salo Panu, Heikkilä Janne, Virtanen Kimi
7. 73 Elle FIN-728 H-vene H 0,0000 1,08 S EMK Talvitie Henrikki 17:07:16 --
Talvitie Veikko, Rindell Jan
8. 75 Levikarikko FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TTPS Rinne Sakari 17:14:30 --
Momia Jyrki, Mäki Veli-Pekka, Tommila Jukka
9. 79 Minna FIN-744 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Pakkarinen Raino 17:23:04 --
Salerto Sami, Taipale Terho
10. 74 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- HVS Kavén Jorma 17:25:02 --
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
11. 72 Sarvipää FIN-208 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S TePS Järvinen Janne 17:28:19 --
Järvinen Katariina, Ala-Paavola Tuure
12. 78 Annika FIN-704 H-vene H 0,0000 1,08 TaPS Turunen Ville 17:28:41 --
Turunen Eemeli, Vaden Tere, Harju Joonas
13. 82 Shaman 540 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JVS Lauri Kolomainen 17:29:47 --
Tykkyläinen Sampo, Rikama Essi
14. 66 Vaakalintu FIN-182 H-vene H 0,0000 1,08 S TePS Glans Ismo 18:36:44 --
Järvinen Kari, Järvinen Juha
15. 81 Kajo L-528 H-vene H 0,0000 1,08 S JVS Hilme Jarkko 18:45:25 --
Karhinen Timo, Hilme Vilma, Hilme Olli
16. 68 Hannibal FIN-64 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo 19:01:02 --
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
17. 69 Redtube FIN-765 H-vene T52899 0,0000 1,05 K, S JVS Honkamäki Olli 19:26:19 --
Aho Kari, Lehtinen Jani