21.5.2022 5:18:47

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 123 / 123
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 140 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 0,0000 1,47 S- HeiPS Lehtinen Jyri 11:31:29 --
Lehtinen Harri, Hillberg Petri, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka, Ruusunen Teemu, Tuominen Tuukka
2. 128 Tikru FIN-10737 Urheiluveneet Flying Tiger 0,0000 1,37 Gk JVS Vartiainen Hannu 12:35:04 --
Haimi Paavo, Unelius Mikko, Ristkari Yrjö, Korkeila Jaakko, Luumi Heikki
3. 141 Flying By FIN-115 M Avoin luokka Farrier F-31 0,0000 1,42 -- JVS Vanhala Jari 12:48:46 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa, Vanhala Olli
4. 127 Celavie FIN-8839 LYS 4 Wind 328 0,0000 1,21 SGV HeiPS Kanninen Kauko 13:00:01 --
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
5. 138 Pii FIN-11 Avoin luokka E- Scow 0,0000 0,00 --- V-71 Raita Raimo 13:02:01 --
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Nurmela Juha
6. 121 RoXina FIN-9699 LYS 4 X-332 0,0000 1,24 SV LPS Kallio Teemu 13:27:22 --
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
7. 100 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV JVS Hämäläinen Heikki 13:32:28 --
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Lindström Riikka
8. 137 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet E-Scow 0,0000 1,45 S- TPS Lumme Ilkka 13:46:59 --
Nikulainen Jukka, Koivunen Tuomas, Harka Henri
9. 123 Accelerando FIN-5591 LYS 4 Still 900 0,0000 1,17 SGV JVS Pöyhönen Markku 13:58:20 --
Sallinen Petri, Leino Eero, Pirinen Jeremias, Honkamäki Veijo
10. 135 DynaStar FIN-9983 LYS 4 Dynamic-35 0,0000 1,29 SGV JVS Lilja Ilkka 14:09:54 --
Elivuo Kari, Lilja Ilari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
11. 129 Junnu FIN-11144 Urheiluveneet J/80 0,0000 1,20 SG HRV Rantanen Jani 14:12:38 --
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona
12. 133 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 Finngulf 335 Mod 0,0000 1,22 SGV APS Tast Panu 14:13:08 --
Tast Jonatan, Tast Silja, Tast Sofia, Paavilainen Matti, Bjurström Rike
13. 136 Descaro FIN-11707 LYS 4 ILC 30 0,0000 1,27 SGV LPS Selin Jorma 14:22:36 --
Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Salonen Jouni, Bonsdorff Henry
14. 126 Malla FIN-9174 LYS 4 Finngulf 335 0,0000 1,22 SGV JVS Nieminen Pentti 14:42:17 --
Nieminen Ari, Kosloff Lauri, Kosloff Markku
15. 125 Kerttu FIN-844 Urheiluveneet J80 0,0000 1,19 Sk TePS Hinskala Juha 14:48:24 --
Hinskala Onni, Heickell Iivari, Heickell Nestori, Heickell Arthur, Heickell Ida
16. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 SG JVS Sakari Nurmi 14:52:06 --
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Paul Henrik
17. 106 Skywalker FIN-1629 LYS 3 FinnFlyer31 Cr 0,0000 1,13 SGV HeiPS Skyttä Vesa 14:53:57 --
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Skyttä Juho
18. 80 Ofelia FIN-475 Retkiluokka H-vene 0,0000 1,08 SK HeiPS Laitinen Janne 15:05:44 --
Neffling Mia, Laitinen Essi
19. 88 Albertiina FIN-2289 LYS 3 Banner 28 Raser 0,0000 1,14 SGK LPS Mäkelä Eetu 15:17:24 --
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
20. 77 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Boman Juhani 15:21:05 --
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
21. 91 Merisiili FIN-738 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,12 SK APS Lusila Niilo 15:39:45 --
Huovinen Antti, Salo Markus, Nieminen Antti
22. 70 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Koho Mikko 15:42:58 --
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
23. 65 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene H-vene 0,0000 1,08 LPS Salonen Jaakko 15:44:15 --
Hillberg Ismo, Eklund Juha
24. 118 Filao FIN-11887 LYS 4 Beneteau First 35.7 0,0000 1,21 SGV TaPS Rellman Ismo 15:46:24 --
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Vääriskoski Riku
25. 76 For Sail FIN-863 H-vene H 0,0000 1,08 SK JVS Karhusaari Vesa 15:46:44 --
Taavitsainen Heikki, Koljander Roope, Suutari-Jääskö Eeli
26. 18 Albertina FIN-1 Retkiluokka Avance 36 0,0000 1,17 SV TePS Nikkanen Arto 15:47:23 --
27. 119 Damaris FIN-7009 LYS 4 Dehler 34 0,0000 1,17 SV HeiPS Laine Esko 15:50:56 --
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus
28. 67 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene H 0,0000 1,08 S,K JVS Ahonen Juhani 15:52:04 --
Niekka Ilkka, Keskinen Paavo
29. 120 Chip FIN-3674 LYS 4 Banner 23 racer 0,0000 1,17 LPS Eskola Pekka 16:02:46 --
Makkula Emil, Jokinen Tuomas, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
30. 124 Slipfree FIN-11819 LYS 4 Dufour 34 LR 0,0000 1,23 SGV JVS Välimäki Harri 16:04:00 --
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Lexa Lähteenmäki
31. 97 Carmencita FIN-4311 LYS 3 Maestro 35 0,0000 1,16 SGV HVS Kalojärvi Juha 16:09:39 --
Sinivaara Mikko, Dufva Kari, Reinikainen Mika, Autio Jouni
32. 122 Aava FIN 5905 LYS 4 Guyline 3800 0,0000 1,23 SGV TaPS Valolahti Matti 16:14:34 --
Juha Vainio, Erkka Ikonen, Ville Salminen, Hanna Valolahti, Jukka Männikkö
33. 116 Squaw II FIN-10356 LYS 4 First 31.7 0,0000 1,19 SV JVS Äystö Juha 16:15:17 --
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Rihto Kimmo
34. 49 Karoliina FIN-1693 LYS 2 Hydro 0,0000 1,10 SGV HeiPS Ilola Heikki 16:17:33 --
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen
35. 109 Medeia FIN-6599 LYS 3 Artina 29 0,0000 1,12 SGV JVS Mäkelä Ilkka 16:21:33 --
Leskinen Harri, Siik Olli, Kuisma Heikki
36. 130 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 3/4 ton 0,0000 1,24 SGKV TePS Leppänen Anni 16:23:22 --
Miikkulainen Juha, Ruuse Raido, Aalto Ahti, Kirjavainen Aki, Partanen Veera, Aalto Merja, Uuttu Martti
37. 134 Blue Venture FIN-9853 LYS 4 X-99 0,0000 1,25 SGKV JVS Harvia Timo 16:28:42 --
Pietikäinen Harri-Pekka, Niiranen Jarkko, Kangastupa Silja, Alonen Leena, Isosaari Maija, Laitinen Jari
38. 89 Vimma FIN-893 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,11 SV APS Pynnönen Olli 16:30:12 --
Pynnönen Jukka, Pynnönen Markku
39. 92 Endeavour FIN-3472 LYS 3 Maestro 31C 0,0000 1,13 SGV LPS Nilsson Jesper 16:37:27 --
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Kiilholma Heikki, Kojo Riikka
40. 99 Onff L-4390 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV APS Rantala Börje 16:39:27 --
Backman Aki, Laakkonen Marko
41. 95 Elina FIN-10938 LYS 3 Dufour 325 0,0000 1,14 SGV JVS Kiiski Ari 16:47:28 --
Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
42. 87 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGK HVS Kavén Salla 16:52:05 --
Itkonen Kari, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Tommila Paula
43. 71 Banzay FIN-887 H-vene H-vene 0,0000 1,08 LPS Heikkilä Matias 16:52:12 --
Salo Panu, Heikkilä Janne, Virtanen Kimi
44. 104 Tiira FIN-3114 LYS 3 Siesta 32 0,0000 1,15 SGV PP-SS Vavuli Timo 16:58:27 --
Päivärinne Panu, Kervinen Ykers, Salminen Pasi, Raskinen Kari
45. 85 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,16 SGV LPS Heikkilä Pasi 16:59:08 --
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta
46. 139 Sigrid Augusta FIN-4001 Avoin luokka Hurricane 900 0,0000 1,24 SG- NJK Jönsson Jocce 17:04:00 --
Jönsson Jonas, Landell Kaj, Saastamoinen Sami
47. 73 Elle FIN-728 H-vene H 0,0000 1,08 S EMK Talvitie Henrikki 17:07:16 --
Talvitie Veikko, Rindell Jan
48. 132 l'Amie FIN-3969 LYS 4 CONTRAST 36 0,0000 1,20 SGV TePS Ekholm Leif 17:12:42 --
Ekholm Johan, Roos Torsten, Kinnunen Sami
49. 75 Levikarikko FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TTPS Rinne Sakari 17:14:30 --
Momia Jyrki, Mäki Veli-Pekka, Tommila Jukka
50. 79 Minna FIN-744 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Pakkarinen Raino 17:23:04 --
Salerto Sami, Taipale Terho
51. 74 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- HVS Kavén Jorma 17:25:02 --
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
52. 72 Sarvipää FIN-208 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S TePS Järvinen Janne 17:28:19 --
Järvinen Katariina, Ala-Paavola Tuure
53. 78 Annika FIN-704 H-vene H 0,0000 1,08 TaPS Turunen Ville 17:28:41 --
Turunen Eemeli, Vaden Tere, Harju Joonas
54. 110 Charapita FIN-968 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,12 SGF JVS Strömmer Juho 17:29:00 --
Wikgren Jan, Salonen Juho, Löfbacka Antti
55. 82 Shaman 540 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JVS Lauri Kolomainen 17:29:47 --
Tykkyläinen Sampo, Rikama Essi
56. 98 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,13 -GV LPS Koiranen Risto 17:30:44 --
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
57. 117 Juusiituu 10931 LYS 4 Finngulf 36 0,0000 1,18 GKVS LPS Sorvali Jukka 17:37:15 --
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Rajala Risto
58. 63 Katrina FIN-14530 Lightning Lightning 0,0000 1,00 JVS Lehtinen Esko 17:38:53 --
Lehtinen Onni, Lihavainen Tuukka
59. 115 Amoriina FIN-11391 LYS 4 Hanse 375 0,0000 1,24 TePS Tommola Hannu 17:39:31 --
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Lalu Jenni, Saari Arttu
60. 90 Ellinora L-8003 LYS 3 Elan 33 0,0000 1,13 SGV LPS Kukkonen Janne 17:41:50 --
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna
61. 94 Saphira FIN-128 LYS 3 SAFIR 0,0000 1,16 SGK TePS Makkonen Hannu 17:45:07 --
Itkonen Jukka, Makkonen Minna
62. 101 Papu FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SGV HVS Kaijanen Sami 17:46:11 --
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Mika, Lidsle Christer
63. 60 Burgundy IV FIN-15415 Lightning Lightning 0,0000 1,00 TP Pesola Sakari 17:48:54 --
Tolvanen Arttu, Siira Veera
64. 41 Meritte FIN-6063 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,09 SGV APS Mäkinen Hannu 17:50:32 --
Mäkinen Eerikki, Mäkinen Ukko-Ville
65. 55 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 2 Finn Express 83 0,0000 1,08 SG- JVS Kemiläinen Erkki 17:57:59 --
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Nyrönen Jouni, Kinnunen Ilkka
66. 86 Ensemble L-5901 LYS 3 Artina 33 0,0000 1,15 SGV LPS Yrjölä Esa 18:03:04 --
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko
67. 48 Vilana² FIN-10370 LYS 2 Bavaria 30 cr 0,0000 1,11 SV JVS Kautto Ari 18:05:42 --
Oinonen Timo, Juutilainen Kimmo, Liukkonen Jukka-Pekka, Kovanen Pauli
68. 107 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 C&C 33 (Baltic 33) 0,0000 1,13 SV PP-SS Pöyhönen Jari 18:09:18 --
Juvonen Petri, Makkula Sami, Nippala Antti, Gale Henri, Mäkelä Juuso
69. 102 Marie FIN-9949 LYS 3 Bavaria 32 0,0000 1,14 SGV JVS Vekkeli Jari 18:10:40 --
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Salmenkivi Ari, Laakkonen Simo
70. 93 Isola II FIN-084 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 18:18:52 --
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Ilmonen Mikko
71. 105 Naos FIN-11292 LYS 3 Beneteau Oceanis 34 0,0000 1,15 SV LPS Kivistö Miikka 18:20:28 --
Kivistö Teemu, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Kivekäs Olivia, Kivi Linda
72. 31 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,05 SG- HeiPS Santala Juha 18:24:25 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
73. 26 Toutain FIN-1907 LYS 1 Sonata 7 0,0000 1,01 SG TePS Kaitila Ilkka 18:25:00 --
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
74. 103 Memories FIN-4235 LYS 3 H 323 0,0000 1,13 SGV JVS Uvanto timo 18:26:12 --
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Järvinen Olli, Uvanto Juri, Uvanto Jose
75. 61 Nikea FIN-14364 Lightning Lightning 0,0000 1,00 JVS Salminen Samppa J 18:27:16 --
Riepponen Marko, Riepponen Rene
76. 66 Vaakalintu FIN-182 H-vene H 0,0000 1,08 S TePS Glans Ismo 18:36:44 --
Järvinen Kari, Järvinen Juha
77. 62 Atsula FIN-12258 Lightning Lightning 0,0000 1,00 SK- JVS Tulomäki Heikki 18:37:25 --
Juntunen Otto, Hautero Matti
78. 81 Kajo L-528 H-vene H 0,0000 1,08 S JVS Hilme Jarkko 18:45:25 --
Karhinen Timo, Hilme Vilma, Hilme Olli
79. 46 Claudia FIN-960 LYS 2 Jon 30 0,0000 1,09 SGV JVS Aartolahti Antti 18:49:45 --
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Keinonen Jussi, Aartolahti-Tikkanen Susanna
80. 68 Hannibal FIN-64 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo 19:01:02 --
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
81. 56 Filia FIN-3290 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV APS Niemelä Pasi 19:04:38 --
Niemelä Erja, Saarikko Mia, Wahlman Elsa, Niemelä Aleksi
82. 51 Regina FIN-579 LYS 2 Botnia 6 0,0000 1,08 SGV JVS Nieminen Jouko 19:10:42 --
Nieminen Jukka, Jantunen Atte
83. 24 Carusel FIN-6490 LYS 1 First 235 0,0000 1,04 SG JäPS Tyllilä Kari 19:12:47 --
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko
84. 42 Henriitta FIN-8324 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,09 GKV PPPS Wilén Jari 19:23:04 --
Wilen Jari, Oksanen Eero, Korhonen Risto, Korhonen Marika, Rios Rioyo Javier, Oksanen Mona, Suokas Noora
85. 69 Redtube FIN-765 H-vene T52899 0,0000 1,05 K, S JVS Honkamäki Olli 19:26:19 --
Aho Kari, Lehtinen Jani
86. 58 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV LPS Anttila Juha 19:27:00 --
Knuttila Mikko, Uusitalo Pekka, Kaijanen Lasse
87. 44 Albatross FIN-1364 LYS 2 Targa 96 0,0000 1,10 SGVK TePS Nuutinen Pekka 19:27:22 --
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
88. 45 Blanca FIN-7551 LYS 2 Inferno 28 0,0000 1,09 GV LPS Puustinen Jukka 19:27:49 --
Parikka Ilari, Vaalama Juho, Paljakka Juha
89. 28 Eulalia FIN-1468 LYS 1 Misil II 0,0000 0,98 SG- APS Haapanen Jaakko 19:33:21 --
Haapanen Mikko, Soininvaara Mikko
90. 57 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV JVS Niemi Reijo 19:35:19 --
Hintsa Jari, Niemi Esa
91. 27 Mima 2 L-4611 LYS 1 Ohlson 29 0,0000 1,06 SGV JäPS Raami Jorma 19:38:40 --
Raami Jani, Raami Tuomo
92. 33 Carina FIN-5033 LYS 1 Finn 26 7/8 0,0000 1,03 SGV JVS Ritokallio Ilkka 19:53:08 --
Arminen Juha, Ritokallio Robert
93. 38 Paulina FIN-269 Hai Hai 0,0000 1,03 SK LPS Nikander Pancho 19:55:57 --
Ikävalko Sara, Halla-aho Inkeri
94. 108 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 Elan 31 0,0000 1,13 GV APS Lehtimäki Jukka 20:06:45 --
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko
95. 143 Poco Loco 4338 LYS 4 Dehler 36 cws 0,0000 1,21 SGKV TaNS Särkinen Juha 20:23:18 --
Markkanen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto
96. 34 Wanda FIN-1489 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGV JVS Tuominen Timo 20:27:39 --
Pakoma Paavo, Lehtinen Ari, Pakoma Kiira, Sillanpää Mikko
97. 17 Tango L-2093 Retkiluokka Maxi84 0,0000 0,00 SGV TePS Seppälä Kari 20:31:01 --
Walve Janne, Kostiainen Olli
98. 23 Daphnia FIN-98 LYS 1 Hallberg P-28 0,0000 0,99 SGF APS Melanen Kari 20:40:53 --
MELANEN TUIJA, NIEMINEN JUKKA, HOLLMÉN JYRI
99. 64 Judit Polgár 13561 Lightning Lightning 0,0000 1,00 N Huuskonen Matti 20:54:49 --
Huuskonen Maija, Kemppainen Erkko, Sallinen Eeva
100. 30 Tuulipursi L-3423 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGV LPS Juhola Kristiina 21:09:05 --
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja, Turtiainen Mirkka
101. 59 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV APS Koponen Jarmo 21:12:12 --
Laaksonen Jarkko, Markkanen Aatu
102. 50 Aquarius L-2135 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SGV LPS Seesvaara Pentti 21:25:51 --
Hannola Eetu, Krohn Thomas, Seesvaara Vesa, Ahava Pasi, Kunnari Anne
103. 25 Kati Maria FIN-2182 LYS 1 avance 24 0,0000 1,03 SGK JVS Liukkonen Jouni 21:26:07 --
Liukkonen Jouni, Jokela Ari, Hämäläinen Mika
104. 15 Anastasia L-3044 Retkiluokka Guy 27 0,0000 1,03 SGV JVS Heikkilä Ari 21:47:00 --
Heikkilä Samuel, Mäkinen Antti-Mikko, Heikkilä Pasi
105. 21 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,02 S G K JVS Renlund Markku 21:50:49 --
Söderblom Raimo, Lindfors Pirjo, Seppänen Anneli
106. 29 Lilli FIN-9441 LYS 1 Mikro 550 0,0000 0,96 S,K JVS Hintikka Mauri 22:43:50 --
Pohjola Kari, Pohjola Sonja
107. 20 Fanny FIN-1138 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGV HVS Porkka Antti 22:48:56 --
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
108. 32 Kaija FIN-4254 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SV PP-SS Bondén Heidi 22:53:31 --
Kiviluoto Liisa, Lähde Annika, Dorsch Mari, Voutilainen Mikko, Voutilainen Laura
109. 22 Anina FIN-11797 LYS 1 Microtross 0,0000 0,99 SGK LäVe Linkopuu Tom 23:00:08 --
Karppinen Kimmo, Kirjasniemi Jussi
110. 47 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SGV TePS Laukkanen Juha 23:59:59 --
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Peltonen Pertti
111. 14 Seilikki L-2546 Retkiluokka GT kryssare 0,0000 0,00 GKF Hyppönen Pekka 24:24:44 --
Koskinen Teemu, Nikola Timo, Järvinen Hannu
112. 13 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka Lohi 34 0,0000 0,00 SGF JVS Leinonen Seppo 24:27:29 --
Marola Juha, Juntunen Lassi, Mikkonen Kauko
113. 16 Spica FIN-8684 Retkiluokka Jeanneau Eolia 25 0,0000 1,01 GF Keurusselän pursiseura Kippilä Tero 24:28:49 --
Kippilä Tero, Perttula Jukka, Kinnunen Risto, Söderlund Sami
114. 35 Telkkä L-1446 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGF PP-SS Heino Jani 24:37:13 --
Nivala Iisakki, Nieminen Tuukka, Tamminen Lasse, Sutinen Timo
DNF 131 Blueship FIN-8782 LYS 4 Finngulf 33 (mod) 0,0000 1,19 SGV JVS Silvonen Markku DNF
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kilpiä Eetu, Kilpiä Jesse
DNF 142 Manta FIN M 122 Avoin luokka Trimaran Dragonfly 25 0,0000 0,00 SSS Tuominen Mauri DNF
Salmio Risto, Tuominen Juhani
DNF 40 Alma FIN-10406 LYS 2 Bavaria 30cr 0,0000 1,08 SGF JäPS Kaukonen Pekka DNF
Kaukonen Pekka, Rautiainen Ville, Kaukonen Konsta, Kotilainen Teemu
DNF 37 AnnSofie FIN-83 Hai Hai 0,0000 1,03 SK TePS Jauhiainen Hannu DNF
Piela Ari, Kärnä Esa
DNS 11 Auriga FIN-9304 Retkiluokka Jeanneau 36,2 0,0000 0,00 GV JVS Lahti Juha DNS
Kiviniemi Ulla
DNF 10 Maria III L-4939 Retkiluokka Jeanneau Espace 800 0,0000 0,00 GKF JäPS Laaksonen Pekka DNF
Laaksonen Pekka, Bots Jan, Lähdesmäki Antti
DNS 36 Marita FIN-253 Hai Hai 0,0000 1,03 Sgk SSP Kuokkanen Eero DNS
Lauttamus Riitta
DNF 39 Nike FIN-270 Hai Hai 0,0000 1,03 SK LPS Talvitie Jarno DNF
Martikainen Mika, Virtanen Mikko
DNS 12 Tiikelin Tassu FIN-8410 Retkiluokka Sunwind 311 0,0000 1,09 SGV PPPS Lepistö Harri DNS
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero, Uuttu Risto