21.5.2022 10:09:17

Viralliset tulokset, Ruori-kilpailu, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Jyväskylä
Tulokset 113 / 113
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 140 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 0,0000 1,47 S- HeiPS Lehtinen Jyri 15:19:32 --
Lehtinen Harri, Hillberg Petri, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka, Ruusunen Teemu, Tuominen Tuukka
2. 128 Tikru FIN-10737 Urheiluveneet Flying Tiger 0,0000 1,37 Gk JVS Vartiainen Hannu 18:12:04 --
Haimi Paavo, Unelius Mikko, Ristkari Yrjö, Korkeila Jaakko, Luumi Heikki
3. 141 Flying By FIN-115 M Avoin luokka Farrier F-31 0,0000 1,42 -- JVS Vanhala Jari 18:15:37 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa, Vanhala Olli
4. 127 Celavie FIN-8839 LYS 4 Wind 328 0,0000 1,21 SGV HeiPS Kanninen Kauko 18:28:20 --
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
5. 121 RoXina FIN-9699 LYS 4 X-332 0,0000 1,24 SV LPS Kallio Teemu 18:29:46 --
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
6. 138 Pii FIN-11 Avoin luokka E- Scow 0,0000 0,00 --- V-71 Raita Raimo 18:32:35 --
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Nurmela Juha
7. 137 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet E-Scow 0,0000 1,45 S- TPS Lumme Ilkka 18:33:47 --
Nikulainen Jukka, Koivunen Tuomas, Harka Henri
8. 123 Accelerando FIN-5591 LYS 4 Still 900 0,0000 1,17 SGV JVS Pöyhönen Markku 18:41:56 --
Sallinen Petri, Leino Eero, Pirinen Jeremias, Honkamäki Veijo
9. 100 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV JVS Hämäläinen Heikki 19:00:12 --
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Lindström Riikka
10. 136 Descaro FIN-11707 LYS 4 ILC 30 0,0000 1,27 SGV LPS Selin Jorma 19:11:19 --
Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Salonen Jouni, Bonsdorff Henry
11. 133 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 Finngulf 335 Mod 0,0000 1,22 SGV APS Tast Panu 19:12:04 --
Tast Jonatan, Tast Silja, Tast Sofia, Paavilainen Matti, Bjurström Rike
12. 135 DynaStar FIN-9983 LYS 4 Dynamic-35 0,0000 1,29 SGV JVS Lilja Ilkka 19:14:58 --
Elivuo Kari, Lilja Ilari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
13. 129 Junnu FIN-11144 Urheiluveneet J/80 0,0000 1,20 SG HRV Rantanen Jani 19:34:15 --
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona
14. 126 Malla FIN-9174 LYS 4 Finngulf 335 0,0000 1,22 SGV JVS Nieminen Pentti 20:08:57 --
Nieminen Ari, Kosloff Lauri, Kosloff Markku
15. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 SG JVS Sakari Nurmi 20:16:46 --
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Paul Henrik
16. 106 Skywalker FIN-1629 LYS 3 FinnFlyer31 Cr 0,0000 1,13 SGV HeiPS Skyttä Vesa 20:19:56 --
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Skyttä Juho
17. 88 Albertiina FIN-2289 LYS 3 Banner 28 Raser 0,0000 1,14 SGK LPS Mäkelä Eetu 20:24:37 --
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
18. 91 Merisiili FIN-738 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,12 SK APS Lusila Niilo 20:41:58 --
Huovinen Antti, Salo Markus, Nieminen Antti
19. 125 Kerttu FIN-844 Urheiluveneet J80 0,0000 1,19 Sk TePS Hinskala Juha 20:43:11 --
Hinskala Onni, Heickell Iivari, Heickell Nestori, Heickell Arthur, Heickell Ida
20. 119 Damaris FIN-7009 LYS 4 Dehler 34 0,0000 1,17 SV HeiPS Laine Esko 20:54:32 --
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus
21. 77 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Boman Juhani 20:59:37 --
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
22. 118 Filao FIN-11887 LYS 4 Beneteau First 35.7 0,0000 1,21 SGV TaPS Rellman Ismo 21:03:16 --
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Vääriskoski Riku
23. 65 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene H-vene 0,0000 1,08 LPS Salonen Jaakko 21:03:20 --
Hillberg Ismo, Eklund Juha
24. 124 Slipfree FIN-11819 LYS 4 Dufour 34 LR 0,0000 1,23 SGV JVS Välimäki Harri 21:11:42 --
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Lexa Lähteenmäki
25. 70 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Koho Mikko 21:12:08 --
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
26. 120 Chip FIN-3674 LYS 4 Banner 23 racer 0,0000 1,17 LPS Eskola Pekka 21:14:21 --
Makkula Emil, Jokinen Tuomas, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
27. 67 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene H 0,0000 1,08 S,K JVS Ahonen Juhani 21:23:33 --
Niekka Ilkka, Keskinen Paavo
28. 122 Aava FIN 5905 LYS 4 Guyline 3800 0,0000 1,23 SGV TaPS Valolahti Matti 21:24:06 --
Juha Vainio, Erkka Ikonen, Ville Salminen, Hanna Valolahti, Jukka Männikkö
29. 134 Blue Venture FIN-9853 LYS 4 X-99 0,0000 1,25 SGKV JVS Harvia Timo 21:26:45 --
Pietikäinen Harri-Pekka, Niiranen Jarkko, Kangastupa Silja, Alonen Leena, Isosaari Maija, Laitinen Jari
30. 116 Squaw II FIN-10356 LYS 4 First 31.7 0,0000 1,19 SV JVS Äystö Juha 21:31:19 --
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Rihto Kimmo
31. 76 For Sail FIN-863 H-vene H 0,0000 1,08 SK JVS Karhusaari Vesa 21:41:14 --
Taavitsainen Heikki, Koljander Roope, Suutari-Jääskö Eeli
32. 97 Carmencita FIN-4311 LYS 3 Maestro 35 0,0000 1,16 SGV HVS Kalojärvi Juha 21:42:55 --
Sinivaara Mikko, Dufva Kari, Reinikainen Mika, Autio Jouni
33. 49 Karoliina FIN-1693 LYS 2 Hydro 0,0000 1,10 SGV HeiPS Ilola Heikki 21:44:37 --
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen
34. 130 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 3/4 ton 0,0000 1,24 SGKV TePS Leppänen Anni 21:50:43 --
Miikkulainen Juha, Ruuse Raido, Aalto Ahti, Kirjavainen Aki, Partanen Veera, Aalto Merja, Uuttu Martti
35. 89 Vimma FIN-893 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,11 SV APS Pynnönen Olli 22:00:18 --
Pynnönen Jukka, Pynnönen Markku
36. 92 Endeavour FIN-3472 LYS 3 Maestro 31C 0,0000 1,13 SGV LPS Nilsson Jesper 22:00:36 --
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Kiilholma Heikki, Kojo Riikka
37. 109 Medeia FIN-6599 LYS 3 Artina 29 0,0000 1,12 SGV JVS Mäkelä Ilkka 22:01:20 --
Leskinen Harri, Siik Olli, Kuisma Heikki
38. 87 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGK HVS Kavén Salla 22:10:12 --
Itkonen Kari, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Tommila Paula
39. 85 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,16 SGV LPS Heikkilä Pasi 22:15:18 --
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta
40. 104 Tiira FIN-3114 LYS 3 Siesta 32 0,0000 1,15 SGV PP-SS Vavuli Timo 22:17:21 --
Päivärinne Panu, Kervinen Ykers, Salminen Pasi, Raskinen Kari
41. 71 Banzay FIN-887 H-vene H-vene 0,0000 1,08 LPS Heikkilä Matias 22:22:16 --
Salo Panu, Heikkilä Janne, Virtanen Kimi
42. 99 Onff L-4390 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV APS Rantala Börje 22:23:35 --
Backman Aki, Laakkonen Marko
43. 98 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,13 -GV LPS Koiranen Risto 22:30:56 --
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
44. 110 Charapita FIN-968 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,12 SGF JVS Strömmer Juho 22:38:28 --
Wikgren Jan, Salonen Juho, Löfbacka Antti
45. 73 Elle FIN-728 H-vene H 0,0000 1,08 S EMK Talvitie Henrikki 22:41:13 --
Talvitie Veikko, Rindell Jan
46. 139 Sigrid Augusta FIN-4001 Avoin luokka Hurricane 900 0,0000 1,24 SG- NJK Jönsson Jocce 22:41:29 --
Jönsson Jonas, Landell Kaj, Saastamoinen Sami
47. 95 Elina FIN-10938 LYS 3 Dufour 325 0,0000 1,14 SGV JVS Kiiski Ari 22:42:33 --
Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
48. 117 Juusiituu 10931 LYS 4 Finngulf 36 0,0000 1,18 GKVS LPS Sorvali Jukka 22:49:16 --
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Rajala Risto
49. 115 Amoriina FIN-11391 LYS 4 Hanse 375 0,0000 1,24 TePS Tommola Hannu 22:51:43 --
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Lalu Jenni, Saari Arttu
50. 132 l'Amie FIN-3969 LYS 4 CONTRAST 36 0,0000 1,20 SGV TePS Ekholm Leif 22:51:51 --
Ekholm Johan, Roos Torsten, Kinnunen Sami
51. 75 Levikarikko FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TTPS Rinne Sakari 22:55:16 --
Momia Jyrki, Mäki Veli-Pekka, Tommila Jukka
52. 78 Annika FIN-704 H-vene H 0,0000 1,08 TaPS Turunen Ville 22:59:10 --
Turunen Eemeli, Vaden Tere, Harju Joonas
53. 72 Sarvipää FIN-208 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S TePS Järvinen Janne 22:59:12 --
Järvinen Katariina, Ala-Paavola Tuure
54. 101 Papu FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SGV HVS Kaijanen Sami 23:00:20 --
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Mika, Lidsle Christer
55. 90 Ellinora L-8003 LYS 3 Elan 33 0,0000 1,13 SGV LPS Kukkonen Janne 23:03:03 --
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna
56. 41 Meritte FIN-6063 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,09 SGV APS Mäkinen Hannu 23:03:36 --
Mäkinen Eerikki, Mäkinen Ukko-Ville
57. 74 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- HVS Kavén Jorma 23:06:40 --
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
58. 79 Minna FIN-744 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Pakkarinen Raino 23:07:54 --
Salerto Sami, Taipale Terho
59. 63 Katrina FIN-14530 Lightning Lightning 0,0000 1,00 JVS Lehtinen Esko 23:08:08 --
Lehtinen Onni, Lihavainen Tuukka
60. 82 Shaman 540 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JVS Lauri Kolomainen 23:08:27 --
Tykkyläinen Sampo, Rikama Essi
61. 60 Burgundy IV FIN-15415 Lightning Lightning 0,0000 1,00 TP Pesola Sakari 23:13:13 --
Tolvanen Arttu, Siira Veera
62. 94 Saphira FIN-128 LYS 3 SAFIR 0,0000 1,16 SGK TePS Makkonen Hannu 23:15:26 --
Itkonen Jukka, Makkonen Minna
63. 48 Vilana² FIN-10370 LYS 2 Bavaria 30 cr 0,0000 1,11 SV JVS Kautto Ari 23:20:39 --
Oinonen Timo, Juutilainen Kimmo, Liukkonen Jukka-Pekka, Kovanen Pauli
64. 102 Marie FIN-9949 LYS 3 Bavaria 32 0,0000 1,14 SGV JVS Vekkeli Jari 23:25:19 --
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Salmenkivi Ari, Laakkonen Simo
65. 93 Isola II FIN-084 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 23:26:44 --
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Ilmonen Mikko
66. 107 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 C&C 33 (Baltic 33) 0,0000 1,13 SV PP-SS Pöyhönen Jari 23:34:05 --
Juvonen Petri, Makkula Sami, Nippala Antti, Gale Henri, Mäkelä Juuso
67. 86 Ensemble L-5901 LYS 3 Artina 33 0,0000 1,15 SGV LPS Yrjölä Esa 23:35:07 --
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko
68. 103 Memories FIN-4235 LYS 3 H 323 0,0000 1,13 SGV JVS Uvanto timo 23:37:52 --
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Järvinen Olli, Uvanto Juri, Uvanto Jose
69. 61 Nikea FIN-14364 Lightning Lightning 0,0000 1,00 JVS Salminen Samppa J 23:38:07 --
Riepponen Marko, Riepponen Rene
70. 105 Naos FIN-11292 LYS 3 Beneteau Oceanis 34 0,0000 1,15 SV LPS Kivistö Miikka 23:39:37 --
Kivistö Teemu, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Kivekäs Olivia, Kivi Linda
71. 55 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 2 Finn Express 83 0,0000 1,08 SG- JVS Kemiläinen Erkki 23:47:59 --
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Nyrönen Jouni, Kinnunen Ilkka
72. 66 Vaakalintu FIN-182 H-vene H 0,0000 1,08 S TePS Glans Ismo 23:55:55 --
Järvinen Kari, Järvinen Juha
73. 26 Toutain FIN-1907 LYS 1 Sonata 7 0,0000 1,01 SG TePS Kaitila Ilkka 23:57:56 --
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
74. 31 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,05 SG- HeiPS Santala Juha 24:01:50 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
75. 62 Atsula FIN-12258 Lightning Lightning 0,0000 1,00 SK- JVS Tulomäki Heikki 24:04:26 --
Juntunen Otto, Hautero Matti
76. 81 Kajo L-528 H-vene H 0,0000 1,08 S JVS Hilme Jarkko 24:07:40 --
Karhinen Timo, Hilme Vilma, Hilme Olli
77. 68 Hannibal FIN-64 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo 24:13:48 --
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
78. 56 Filia FIN-3290 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV APS Niemelä Pasi 24:16:46 --
Niemelä Erja, Saarikko Mia, Wahlman Elsa, Niemelä Aleksi
79. 46 Claudia FIN-960 LYS 2 Jon 30 0,0000 1,09 SGV JVS Aartolahti Antti 24:20:54 --
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Keinonen Jussi, Aartolahti-Tikkanen Susanna
80. 24 Carusel FIN-6490 LYS 1 First 235 0,0000 1,04 SG JäPS Tyllilä Kari 24:25:36 --
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko
81. 69 Redtube FIN-765 H-vene T52899 0,0000 1,05 K, S JVS Honkamäki Olli 24:32:02 --
Aho Kari, Lehtinen Jani
82. 51 Regina FIN-579 LYS 2 Botnia 6 0,0000 1,08 SGV JVS Nieminen Jouko 24:38:28 --
Nieminen Jukka, Jantunen Atte
83. 45 Blanca FIN-7551 LYS 2 Inferno 28 0,0000 1,09 GV LPS Puustinen Jukka 24:44:51 --
Parikka Ilari, Vaalama Juho, Paljakka Juha
84. 58 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV LPS Anttila Juha 24:47:10 --
Knuttila Mikko, Uusitalo Pekka, Kaijanen Lasse
85. 28 Eulalia FIN-1468 LYS 1 Misil II 0,0000 0,98 SG- APS Haapanen Jaakko 24:49:29 --
Haapanen Mikko, Soininvaara Mikko
86. 57 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV JVS Niemi Reijo 24:53:58 --
Hintsa Jari, Niemi Esa
87. 44 Albatross FIN-1364 LYS 2 Targa 96 0,0000 1,10 SGVK TePS Nuutinen Pekka 24:54:19 --
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
88. 42 Henriitta FIN-8324 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,09 GKV PPPS Wilén Jari 24:57:33 --
Wilen Jari, Oksanen Eero, Korhonen Risto, Korhonen Marika, Rios Rioyo Javier, Oksanen Mona, Suokas Noora
89. 27 Mima 2 L-4611 LYS 1 Ohlson 29 0,0000 1,06 SGV JäPS Raami Jorma 25:03:54 --
Raami Jani, Raami Tuomo
90. 143 Poco Loco 4338 LYS 4 Dehler 36 cws 0,0000 1,21 SGKV TaNS Särkinen Juha 25:14:07 --
Markkanen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto
91. 33 Carina FIN-5033 LYS 1 Finn 26 7/8 0,0000 1,03 SGV JVS Ritokallio Ilkka 25:22:34 --
Arminen Juha, Ritokallio Robert
92. 38 Paulina FIN-269 Hai Hai 0,0000 1,03 SK LPS Nikander Pancho 25:31:07 --
Ikävalko Sara, Halla-aho Inkeri
93. 108 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 Elan 31 0,0000 1,13 GV APS Lehtimäki Jukka 25:32:47 --
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko
94. 64 Judit Polgár 13561 Lightning Lightning 0,0000 1,00 N Huuskonen Matti 25:45:58 --
Huuskonen Maija, Kemppainen Erkko, Sallinen Eeva
95. 23 Daphnia FIN-98 LYS 1 Hallberg P-28 0,0000 0,99 SGF APS Melanen Kari 25:55:26 --
MELANEN TUIJA, NIEMINEN JUKKA, HOLLMÉN JYRI
96. 34 Wanda FIN-1489 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGV JVS Tuominen Timo 26:01:34 --
Pakoma Paavo, Lehtinen Ari, Pakoma Kiira, Sillanpää Mikko
97. 59 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV APS Koponen Jarmo 26:05:57 --
Laaksonen Jarkko, Markkanen Aatu
98. 30 Tuulipursi L-3423 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGV LPS Juhola Kristiina 26:31:20 --
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja, Turtiainen Mirkka
99. 25 Kati Maria FIN-2182 LYS 1 avance 24 0,0000 1,03 SGK JVS Liukkonen Jouni 26:38:35 --
Liukkonen Jouni, Jokela Ari, Hämäläinen Mika
100. 21 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,02 S G K JVS Renlund Markku 26:43:30 --
Söderblom Raimo, Lindfors Pirjo, Seppänen Anneli
101. 50 Aquarius L-2135 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SGV LPS Seesvaara Pentti 27:18:04 --
Hannola Eetu, Krohn Thomas, Seesvaara Vesa, Ahava Pasi, Kunnari Anne
102. 32 Kaija FIN-4254 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SV PP-SS Bondén Heidi 27:37:19 --
Kiviluoto Liisa, Lähde Annika, Dorsch Mari, Voutilainen Mikko, Voutilainen Laura
103. 22 Anina FIN-11797 LYS 1 Microtross 0,0000 0,99 SGK LäVe Linkopuu Tom 27:56:39 --
Karppinen Kimmo, Kirjasniemi Jussi
104. 20 Fanny FIN-1138 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGV HVS Porkka Antti 27:58:10 --
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
DNF 131 Blueship FIN-8782 LYS 4 Finngulf 33 (mod) 0,0000 1,19 SGV JVS Silvonen Markku DNF
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kilpiä Eetu, Kilpiä Jesse
DNF 142 Manta FIN M 122 Avoin luokka Trimaran Dragonfly 25 0,0000 0,00 SSS Tuominen Mauri DNF
Salmio Risto, Tuominen Juhani
DNF 40 Alma FIN-10406 LYS 2 Bavaria 30cr 0,0000 1,08 SGF JäPS Kaukonen Pekka DNF
Kaukonen Pekka, Rautiainen Ville, Kaukonen Konsta, Kotilainen Teemu
DNF 47 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SGV TePS Laukkanen Juha DNF
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Peltonen Pertti
DNF 37 AnnSofie FIN-83 Hai Hai 0,0000 1,03 SK TePS Jauhiainen Hannu DNF
Piela Ari, Kärnä Esa
DNF 29 Lilli FIN-9441 LYS 1 Mikro 550 0,0000 0,96 S,K JVS Hintikka Mauri DNF
Pohjola Kari, Pohjola Sonja
DNS 36 Marita FIN-253 Hai Hai 0,0000 1,03 Sgk SSP Kuokkanen Eero DNS
Lauttamus Riitta
DNF 39 Nike FIN-270 Hai Hai 0,0000 1,03 SK LPS Talvitie Jarno DNF
Martikainen Mika, Virtanen Mikko
DNF 35 Telkkä L-1446 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGF PP-SS Heino Jani DNF
Nivala Iisakki, Nieminen Tuukka, Tamminen Lasse, Sutinen Timo