9.12.2022 0:02:29

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 17 / 17
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi LYS SGV Seura Kippari Purj.aika Lys-aika
1. 20 Toutain FIN-1907 LYS 1 Sonata 7 1,01 SG TePS Kaitila Ilkka 18:17:13 18:25:18
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
2. 27 Eulalia FIN-1468 LYS 1 Misil II 0,98 SG- APS Haapanen Jaakko 19:07:12 18:50:33
Hänninen Lauri, Soininvaara Mikko
3. 28 Mima 2 L-4611 LYS 1 Ohlson 29 1,06 SGV JäPS Raami Jorma 18:30:36 19:16:47
Raami Tuomo, Koskinen Lauri
4. 36 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 Finnflyer 27 1,05 SG- HeiPS Santala Juha 18:41:20 19:20:11
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
5. 23 Carusel FIN-6490 LYS 1 First 235 1,03 SG JäPS Tyllilä Kari 18:57:36 19:21:22
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko, Sillanpää Arttu
6. 38 Paulina FIN-269 LYS 1 Hai 1,03 SK LPS Nikander Pancho 19:24:35 19:48:21
Nikander Markus, Nikander Ulf
7. 21 Trinity 324 LYS 1 Najad 34s 1,00 GF LPS Makkula Emil 20:30:20 20:30:20
Niemi Andreas, Koskinen Veeti, Eskola Pekka, Poikolainen Markus, ,
8. 29 Lilli FIN-9441 LYS 1 Mikro 550 0,96 S,K JVS Hintikka Mauri 21:14:37 20:40:37
Pohjola Kari, Timonen Matti
9. 32 Tuulipursi L-3423 LYS 1 Finn 26 1,04 SV LPS Juhola Kristiina 20:31:34 21:02:57
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja,
10. 30 Fanny FIN-1138 LYS 1 Finn 26 1,03 SGV HVS Porkka Antti 20:45:25 21:09:11
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lahikainen Teemu
11. 25 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 Avance 245 1,02 S G K JVS Renlund Markku 21:31:45 21:47:45
Söderblom Raimo, Siekkinen Keijo
12. 31 Kaija FIN-4254 LYS 1 Finnflyer 27 1,04 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 21:20:51 21:52:14
Lähde Annika, , Voutilainen Mikko, Mattila Tiina, Karjalainen Noora
13. 33 Anina FIN-11797 LYS 1 Microtross 0,99 SGK LäVe Linkopuu Tom 22:01:42 21:53:27
Karppinen Kimmo, Linkopuu Elina
14. 34 Serenel FIN-5703 LYS 1 Albin 78 Cirrus 1,04 SGV JäPS Mäkinen Esa 22:06:11 22:37:34
Mäkinen Esa, Mäkinen Päivi, Mäkinen Antti-Mikko, Heikkilä Samuel
15. 22 Matilda II FIN-826 LYS 1 Shipman 28 1,04 GV RauV Suviola Teuvo 22:14:46 22:46:09
Suviola Irmeli, Suviola Juha, Suviola Anton
16. 26 Marita FIN-253 LYS 1 Hai 1,03 SGK LPS Kuokkanen Eero 22:33:59 22:57:45
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
DNF 37 Telkkä L-1446 LYS 1 Finn 26 1,03 SGF PP-SS Jani Heino DNF
Gale Henri, Sutinen Timo, Heino Jani, Nivala Iisakki, Argillander Janne