9.12.2022 0:46:38

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 21 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi LYS SGV Seura Kippari Purj.aika Lys-aika
1. 94 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 1,14 SGV JVS Ahola Kalle 15:52:03 17:32:16
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Leppänen Matti
2. 101 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 1,14 SGK JVS Nurmi Tuomas 16:39:37 18:19:50
Nurmi Heikki, Kalo Ilkka, Aalto Otto
3. 95 Skywalker FIN-1629 LYS 3 FinnFlyer31 Cr 1,13 SGV HeiPS Skyttä Vesa 17:15:27 18:49:20
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
4. 88 Medeia FIN-6599 LYS 3 Artina 29 1,12 SGV JVS Mäkelä Ilkka 17:24:15 18:51:41
Leskinen Harri, Linjama Urpo, Rihto Kimmo
5. 87 Onff L-4390 LYS 3 H-323 1,13 SGV APS Rantala Börje 17:27:38 19:01:31
Backman Aki, Laakkonen Marko
6. 91 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 1,13 -GV LPS Koiranen Risto 17:28:53 19:02:46
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
7. 100 Albertiina FIN-2289 LYS 3 Banner 28 Raser 1,14 SGK LPS Mäkelä Eetu 17:23:50 19:04:03
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
8. 98 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 1,16 SGV LPS Heikkilä Pasi 17:13:36 19:06:09
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Saarela Sami
9. 97 Lady Express II FIN-4091 LYS 3 H-323 1,13 SGV LPS Yrjölä Mikko 17:45:15 19:19:08
Laine Aki, Yrjölä Jukka
10. 93 Elina FIN-10938 LYS 3 Dufour 325 1,14 SGV JVS Kiiski Ari 17:46:34 19:26:47
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka
11. 92 Carmencita FIN-4311 LYS 3 Maestro 35 1,16 SGV HVS Kalojärvi Juha 17:37:14 19:29:47
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni, Dufva Kari
12. 84 Endeavour FIN-3472 LYS 3 Maestro 31C 1,13 SGV LPS Nilsson Jesper 17:56:46 19:30:39
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Harju Nina
13. 89 Tiira FIN-3114 LYS 3 Siesta 32 1,15 SGV PP-SS Vavuli Timo 17:44:33 19:30:59
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
14. 90 Papu FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 1,14 SGV HVS Kaijanen Sami 18:01:08 19:41:21
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Marita, Kaijanen Mika
15. 99 Isola II FIN-084 LYS 3 Sunwind 30 1,14 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 18:03:52 19:44:05
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Hytönen Tuukka
16. 80 Marie FIN-9949 LYS 3 Bavaria 32 1,14 SGV JVS Vekkeli Jari 18:05:22 19:45:35
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Vekkeli Minka, Rowley Albert, Salmenkivi Ari
17. 85 Naos FIN-11292 LYS 3 Beneteau Oceanis 34 1,15 SV LPS Kivistö Teemu 18:18:09 20:04:35
Kivistö Miikka, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Simola Valtteri, Simola Hugo
18. 82 Ensemble L-5901 LYS 3 Artina 33 1,15 SGV LPS Yrjölä Esa 18:18:44 20:05:10
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
19. 86 Team Morgan 3465 LYS 3 Inferno 29 1,14 SGK LPS Viljanen Panu 18:28:39 20:08:52
Wirta Mikko, Pöppönen Tony, Hämäläinen Tuomas
20. 83 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 Elan 31 1,14 GV APS Lehtimäki Jukka 18:52:47 20:33:00
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko, Päkkilä Jari
DNF 81 Allegria FIN-2442 LYS 3 Maestro 31 RC 1,15 SGV JVS Strömmer Juho DNF
Wikgren Jan, Vesterinen Anton, Löfbacka Antti, Hämäläinen Rauli,