22.5.2022 4:37:41

Epäviralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Padasjoki
Tulokset 109 / 109
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 133 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 0,0000 1,47 S- HeiPS Lehtinen Jyri 13:20:00 --
Lehtinen Harri, Hillberg Petri, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka, Ruusunen Teemu, Tuominen Tuukka, Heinonen Kim, Boman Mikko, Lehtinen Aaro, Ruusunen Teemu
2. 136 Flying By FIN-115 M Avoin luokka Farrier F-31 0,0000 1,42 -- JVS Vanhala Jari 14:46:24 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa
3. 137 Pii FIN-11 Avoin luokka E- Scow 0,0000 1,43 --- V-71 Raita Raimo 14:57:34 --
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Tuuri Jaana
4. 124 Aleksantra SWE-61 LYS 4 Dehler 38C 0,0000 1,33 SKV TePS Hotakainen Kai 15:13:02 --
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Suikki Miska, Yrjölä Petri, Hotakainen Irja
5. 130 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet Flying Tiger 10m 0,0000 1,37 Skv JVS Vartiainem Hannu 15:13:16 --
Haimi Paavo, Hokkanen Ville, Ruosteinen Miksu, Luumi Heikki,
6. 120 RoXina FIN-9699 LYS 4 X-332 0,0000 1,24 SV LPS Kallio Teemu 15:18:01 --
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
7. 138 Melges FIN-670 Urheiluveneet Melges 24 0,0000 1,27 SK HSK Laiho Aki 15:23:50 --
Eloranta Eero, Siren Jukka, Hjelm Aku
8. 134 Alice FIN-150 Urheiluveneet Lutra 25 0,0000 1,26 S- SP Juva Ilkka 15:25:23 --
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Toivonen Tero
9. 109 Celavie FIN-8839 LYS 4 Wind 328 0,0000 1,21 SV HeiPS Kanninen Kauko 15:31:31 --
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
10. 132 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet E-Scow 0,0000 1,45 G- TPS Lumme Ilkka 15:40:15 --
Nikulainen Jukka, Koivunen Tuomas, Harka Henri
11. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 First 36,7 0,0000 1,28 SGV HVS Lindholm Harri 15:45:14 --
Liisanantti Harri, Vuori Ykä, Lehtinen Kalevi, Tikkinen Kari
12. 94 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV JVS Ahola Kalle 15:52:03 --
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Leppänen Matti
13. 131 Patu FIN-289 Urheiluveneet Melges 24 0,0000 1,27 S TaPs Turunen Ville 16:02:24 --
Turunen Eemeli, Harju Joonas, Vaden Tere, Karjalainen Jussi
14. 118 DynaStar FIN-9983 LYS 4 Dynamic-35 0,0000 1,29 SGV JVS Lilja Ilkka 16:03:35 --
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa, Lilja Katri
15. 110 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 Finngulf 335 Mod 0,0000 1,22 SGV APS Tast Panu 16:06:46 --
Tast Silja, Tast Sofia, Tast Jonatan, Paavilainen Matti, Airola Niiles, Koskinen Tommi
16. 112 Descaro 11707 LYS 4 ILC 30 0,0000 1,27 LPS Selin Jorma 16:09:25 --
Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Wirtanen Jan
17. 116 Junnu FIN-11144 LYS 4 J/80 0,0000 1,21 SG HRV Rantanen Jani 16:09:59 --
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona
18. 106 Accelerando FIN-5591 LYS 4 Still 900 0,0000 1,17 SGV JVS Pöyhönen Markku 16:15:28 --
Sallinen Petri, Leino Eero, Kesti Katja, Nurminen Pekko
19. 114 Plan B FIN-10060 LYS 4 Elan 31 0,0000 1,17 SKV APS Sipponen Jalmari 16:19:11 --
Jenkins Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti
20. 111 Kerttu FIN-844 LYS 4 J80 0,0000 1,20 Sk TePS Hinskala Onni 16:35:05 --
Hinskala Juha, Heickell Iivari, Airola Atte, Airola Leevi
21. 101 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 SGK JVS Nurmi Tuomas 16:39:37 --
Nurmi Heikki, Kalo Ilkka, Aalto Otto
22. 117 Lola GBR-6966R LYS 4 X-362 Classic 0,0000 1,26 SGV APS Mäkinen Eerikki 16:41:43 --
Mäkinen Hannu, Mäkinen Ukko-Ville, Hult-Mäkinen Laura, Toivonen Juha, Nisula Ilkka
22. 107 Slipfree FIN-11819 LYS 4 Dufour 34 LR 0,0000 1,22 SGV JVS Välimäki Harri 16:41:43 --
Hannu Niemelä, Andersson Katarina, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Jarkko Hinkkanen, Arttu Jokinen
24. 16 Manta FIN-651 Retkiluokka Melges 24 0,0000 1,27 SK SSS Mauri Tuominen 16:53:24 --
Salmio Risto, Tuominen Juhani, Meyer-Arnold Rolf
25. 122 Melina FIN-11346 LYS 4 Finngulf 331 0,0000 1,24 SGV APS Hiltunen Juha 17:03:37 --
Kelppe Risto, Melanen Kari, Ojanen Asko, Saari Hannu
26. 40 Karoliina FIN-1693 LYS 2 Hydro 0,0000 1,10 SGV HeiPS Ilola Heikki 17:09:42 --
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen, Elisa Saarela
27. 98 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,16 SGV LPS Heikkilä Pasi 17:13:36 --
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Saarela Sami
28. 113 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 3/4 ton 0,0000 1,24 SGKV TePS Leppänen Anni 17:14:31 --
Partanen Veera, Uuttu Martti, Aalto Ahti, Saarikko Miia, Miikkulainen Juha
29. 95 Skywalker FIN-1629 LYS 3 FinnFlyer31 Cr 0,0000 1,13 SGV HeiPS Skyttä Vesa 17:15:27 --
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
30. 125 Damaris FIN-7009 LYS 4 Dehler 34 0,0000 1,17 SV HeiPS Laine Esko 17:16:54 --
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus, Hämäläinen Harri, Gartman Atte
31. 115 Filao FIN-11887 LYS 4 Beneteau First 35.7 0,0000 1,21 SGV TaPS Rellman Ismo 17:17:59 --
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Koivistoinen Aku
32. 121 Aava FIN-5905 LYS 4 Guyline 3800 0,0000 1,23 SGV TaPs Yli-Rantala Marko 17:20:40 --
Dziadulewicz Paula, Valolahti Matti, Vainio Juha
33. 100 Albertiina FIN-2289 LYS 3 Banner 28 Raser 0,0000 1,14 SGK LPS Mäkelä Eetu 17:23:50 --
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
34. 88 Medeia FIN-6599 LYS 3 Artina 29 0,0000 1,12 SGV JVS Mäkelä Ilkka 17:24:15 --
Leskinen Harri, Linjama Urpo, Rihto Kimmo
35. 43 Mareye FIN-8221 LYS 2 Albin Alpha 0,0000 1,10 SGV JVS Lind Jorma 17:25:06 --
Siik Olli, Lind Jukka, Lind Heini
36. 87 Onff L-4390 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV APS Rantala Börje 17:27:38 --
Backman Aki, Laakkonen Marko
37. 91 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,13 -GV LPS Koiranen Risto 17:28:53 --
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
38. 17 Albertina FIN-1 LYS 4 Avance 36 0,0000 1,17 SV TePS Nikkanen Arto 17:31:58 --
Kronh Thomas, Ahava Pasi, Lehtinen Jukka, Nikkanen Iisa
39. 105 Juusiituu 10931 LYS 4 Finngulf 36 0,0000 1,18 GKVS LPS Sorvali Jukka 17:32:50 --
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Knuuttila Jani
40. 123 Triton FIN 9938 LYS 4 Dufour 34 Performance 0,0000 1,24 SGV LPS Unelius Mikko 17:34:33 --
Malinen Timo, Malasto Harri, Taxell Kurt, Ristkari Yrjö, from New Zealand Mike
41. 60 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,07 S- JVS Koho Mikko 17:35:34 --
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
42. 92 Carmencita FIN-4311 LYS 3 Maestro 35 0,0000 1,16 SGV HVS Kalojärvi Juha 17:37:14 --
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni, Dufva Kari
43. 12 Amoriina FIN-11391 Retkiluokka Hanse 375 0,0000 1,24 TePS Tommola Hannu 17:43:57 --
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni
44. 89 Tiira FIN-3114 LYS 3 Siesta 32 0,0000 1,15 SGV PP-SS Vavuli Timo 17:44:33 --
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
45. 97 Lady Express II FIN-4091 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV LPS Yrjölä Mikko 17:45:15 --
Laine Aki, Yrjölä Jukka
46. 93 Elina FIN-10938 LYS 3 Dufour 325 0,0000 1,14 SGV JVS Kiiski Ari 17:46:34 --
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka
47. 84 Endeavour FIN-3472 LYS 3 Maestro 31C 0,0000 1,13 SGV LPS Nilsson Jesper 17:56:46 --
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Harju Nina
48. 90 Papu FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SGV HVS Kaijanen Sami 18:01:08 --
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Marita, Kaijanen Mika
49. 99 Isola II FIN-084 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 18:03:52 --
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Hytönen Tuukka
50. 80 Marie FIN-9949 LYS 3 Bavaria 32 0,0000 1,14 SGV JVS Vekkeli Jari 18:05:22 --
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Vekkeli Minka, Rowley Albert, Salmenkivi Ari
51. 73 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,07 S- LPS Boman Juhani 18:10:33 --
Utter Timo, , Salo Juhani
52. 46 Claudia FIN-960 LYS 2 Jon 30 0,0000 1,09 SGV JVS Aartolahti Antti 18:10:50 --
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Aartolahti-Tikkanen Susanna, Ala-Mononen Aleksi
53. 56 Burgundy IV FIN-15415 Lightning Lightning 0,0000 1,00 TP Risto Pesola 18:11:45 --
Aalto Pyry, Kämäräinen Henri
54. 70 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene H 0,0000 1,07 S,K JVS Winqvist Stefan 18:14:01 --
Ahonen Juhani, Renvall Affe
55. 20 Toutain FIN-1907 LYS 1 Sonata 7 0,0000 1,01 SG TePS Kaitila Ilkka 18:17:13 --
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
56. 85 Naos FIN-11292 LYS 3 Beneteau Oceanis 34 0,0000 1,15 SV LPS Kivistö Teemu 18:18:09 --
Kivistö Miikka, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Simola Valtteri, Simola Hugo
57. 82 Ensemble L-5901 LYS 3 Artina 33 0,0000 1,15 SGV LPS Yrjölä Esa 18:18:44 --
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
58. 63 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene H-vene 0,0000 1,07 LPS Salonen Jaakko 18:23:01 --
Poikolainen Juha, Eklund Juha,
59. 47 Burgundy III FIN-15331 Lightning Lightning 0,0000 1,00 TP Pesola Sakari 18:27:40 --
Tolvanen Arttu, Partanen Janiina
60. 86 Team Morgan 3465 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGK LPS Viljanen Panu 18:28:39 --
Wirta Mikko, Pöppönen Tony, Hämäläinen Tuomas
61. 68 Peppi FIN-917 H-vene H-vene 0,0000 1,07 s k HSK Sundbäck Rolf 18:29:01 --
Vappula Risto, Valkonen Pekka
62. 28 Mima 2 L-4611 LYS 1 Ohlson 29 0,0000 1,06 SGV JäPS Raami Jorma 18:30:36 --
Raami Tuomo, Koskinen Lauri
63. 75 Banzay FIN-887 H-vene H-vene 0,0000 1,07 LPS Heikkilä Matias 18:33:18 --
Salo Panu, Virtanen Kimi, Heikkilä Janne
64. 72 Elle FIN-728 H-vene H 0,0000 1,07 - EMK Talvitie Henrikki 18:35:10 --
Talvitie Veikko, Talvitie Elsa
65. 74 Levikarikko FIN-847 H-vene H 0,0000 1,07 T TPS Rinne Sakari 18:36:30 --
Mäki Veli-Pekka, Kataja Pauli, Lehtonen Aleksi
66. 66 For Sail FIN-863 H-vene H 0,0000 1,07 SK JVS Karhusaari Vesa 18:38:08 --
Kolttola Jenna, , SuutariJääskö Eeli
67. 42 Anni FIN-7518 LYS 2 Maxi Fenix 0,0000 1,08 SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 18:39:18 --
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho
68. 36 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,05 SG- HeiPS Santala Juha 18:41:20 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
69. 71 Shaman FIN-540 H-vene H-vene 0,0000 1,07 JVS Kolomainen Lauri 18:48:08 --
Tykkyläinen Sampo, Weckström Petteri
70. 76 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,07 S- HVS Kavén Jorma 18:49:01 --
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
71. 83 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 Elan 31 0,0000 1,14 GV APS Lehtimäki Jukka 18:52:47 --
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko, Päkkilä Jari
72. 64 Sarvipää FIN-208 H-vene H-vene 0,0000 1,07 S HSK Nygård Leif 18:54:59 --
, Nygård Kai, Forsman Vincent
73. 23 Carusel FIN-6490 LYS 1 First 235 0,0000 1,03 SG JäPS Tyllilä Kari 18:57:36 --
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko, Sillanpää Arttu
74. 55 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 SK 22 0,0000 1,09 SG- HeiPS Juha Peltonen 19:03:01 --
Turunen Risto, Kalso Seppo
75. 27 Eulalia FIN-1468 LYS 1 Misil II 0,0000 0,98 SG- APS Haapanen Jaakko 19:07:12 --
Hänninen Lauri, Soininvaara Mikko
76. 61 Ofelia FIN-475 H-vene H-vene 0,0000 1,07 APS Erkola Pekka 19:11:01 --
Erkola Pekka, Erkola Jesse, Erkola Janni
77. 65 Vaakalintu FIN-182 H-vene H 0,0000 1,07 S TePS Glans Ismo 19:20:13 --
Maja Patric, Järvinen Kari
78. 38 Paulina FIN-269 LYS 1 Hai 0,0000 1,03 SK LPS Nikander Pancho 19:24:35 --
Nikander Markus, Nikander Ulf
79. 41 Regina FIN-579 LYS 2 Botnia 6 0,0000 1,08 SGV JVS Nieminen Jouko 19:27:44 --
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
80. 50 Filia FIN-3290 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV APS Niemelä Pasi 19:31:55 --
Niemelä Erja, Wahlman Elsa, Niemelä Aleksi, ,
81. 57 Porkkana Fin 14179 Lightning Lightning 0,0000 1,00 Marjaniemen purjehtijat Rantanen Mikko 19:33:11 --
Schneider Kalle, Schneider Otto
82. 67 Hannibal FIN-64 H-vene H-vene 0,0000 1,07 S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo 19:34:13 --
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
83. 48 Sini FIN-14352 Lightning kevyt 0,0000 1,00 TP Siira Veera 19:34:27 --
Siira Iida, Siira Sanni
84. 53 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV LPS Anttila Juha 19:39:47 --
Anttila Heikki, Uusitalo Pekka, Mattila Olli
85. 69 Redtube FIN-765 H-vene T52899 0,0000 1,07 K, S JVS Aho Kari 19:46:09 --
Honkamäki Olli, Tarvonen Jenna
86. 44 Albatross FIN-1364 LYS 2 Targa 96 0,0000 1,10 SGVK TePS Nuutinen Pekka 20:01:31 --
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
87. 52 Rosita 42 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV PPPS Kuorikoski Joonas 20:02:31 --
Sainio Samuli, Peuranheimo Peik, Rytkönen Lauri, Kamaja Markus
88. 45 Aquarius L-2135 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SGV LPS Seesvaara Pentti 20:05:21 --
Hannola Esa, Parikka Arto, Knuuttila Iska, Hannola Eetu
89. 49 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV APS Koponen Jarmo 20:10:27 --
Markkanen Aatu, Leimio Jussi, Karjalainen Markus
90. 126 Aliida 11363 Retkiluokka Jeanneau 33 i 0,0000 1,17 SGV TePS Junttila Hannu 20:28:51 --
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Laurila Mari
91. 21 Trinity 324 LYS 1 Najad 34s 0,0000 1,00 GF LPS Makkula Emil 20:30:20 --
Niemi Andreas, Koskinen Veeti, Eskola Pekka, Poikolainen Markus, ,
92. 32 Tuulipursi L-3423 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,04 SV LPS Juhola Kristiina 20:31:34 --
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja,
93. 51 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV JVS Niemi Reijo 20:44:46 --
Hintsa Kaapro, Niemi Esa, Hintsa Jari
94. 30 Fanny FIN-1138 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGV HVS Porkka Antti 20:45:25 --
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lahikainen Teemu
95. 13 Tango L-2093 Retkiluokka Maxi84 0,0000 0,00 GV TePS Seppälä Kari 20:45:50 --
Vinblad Marko, Kostiainen Olli, Seppälä Helena
96. 29 Lilli FIN-9441 LYS 1 Mikro 550 0,0000 0,96 S,K JVS Hintikka Mauri 21:14:37 --
Pohjola Kari, Timonen Matti
97. 31 Kaija FIN-4254 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 21:20:51 --
Lähde Annika, , Voutilainen Mikko, Mattila Tiina, Karjalainen Noora
98. 25 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,02 S G K JVS Renlund Markku 21:31:45 --
Söderblom Raimo, Siekkinen Keijo
99. 33 Anina FIN-11797 LYS 1 Microtross 0,0000 0,99 SGK LäVe Linkopuu Tom 22:01:42 --
Karppinen Kimmo, Linkopuu Elina
100. 34 Serenel FIN-5703 LYS 1 Albin 78 Cirrus 0,0000 1,04 SGV JäPS Mäkinen Esa 22:06:11 --
Mäkinen Esa, Mäkinen Päivi, Mäkinen Antti-Mikko, Heikkilä Samuel
101. 22 Matilda II FIN-826 LYS 1 Shipman 28 0,0000 1,04 GV RauV Suviola Teuvo 22:14:46 --
Suviola Irmeli, Suviola Juha, Suviola Anton
102. 26 Marita FIN-253 LYS 1 Hai 0,0000 1,03 SGK LPS Kuokkanen Eero 22:33:59 --
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
103. 11 Spica FIN-8684 Retkiluokka Jeanneau Eolia 25 0,0000 1,01 GF keurusselän pursiseura Kippilä Tero 22:44:28 --
Perttula Jukka, Kinnunen Risto, Kallio Jussi
DNF 150 Foilin center Nacra 20 Avoin luokka Nacra 20 0,0000 0,00 HSK Samuli Leisti DNF
DNF 81 Allegria FIN-2442 LYS 3 Maestro 31 RC 0,0000 1,15 SGV JVS Strömmer Juho DNF
Wikgren Jan, Vesterinen Anton, Löfbacka Antti, Hämäläinen Rauli,
DNF 54 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SGV TePS Laukkanen Juha DNF
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Peltonen Pertti, Rautio Jarmo
DNF 15 Auriga FIN-9304 Retkiluokka Jeanneau 36,2 0,0000 0,00 GV JVS Lahti Juha DNF
Kiviniemi Ulla, Kiviniemi Mari
DNF 10 Marie FIN-5718 Retkiluokka Jeanneau Eolia 25 0,0000 0,00 GV LPS Petlin Jarmo DNF
Petlin Tuomas, Paavilainen Arto, Rämö Ari
DNF 37 Telkkä L-1446 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGF PP-SS Jani Heino DNF
Gale Henri, Sutinen Timo, Heino Jani, Nivala Iisakki, Argillander Janne