9.12.2022 0:51:17

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 21 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi LYS SGV Seura Kippari Purj.aika Lys-aika
1. 94 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 1,14 SGV JVS Ahola Kalle 08:29:38 09:18:10
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Leppänen Matti
2. 101 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 1,14 SGK JVS Nurmi Tuomas 09:24:57 10:13:29
Nurmi Heikki, Kalo Ilkka, Aalto Otto
3. 88 Medeia FIN-6599 LYS 3 Artina 29 1,12 SGV JVS Mäkelä Ilkka 10:25:46 11:08:07
Leskinen Harri, Linjama Urpo, Rihto Kimmo
4. 98 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 1,16 SGV LPS Heikkilä Pasi 10:18:59 11:13:30
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Saarela Sami
5. 95 Skywalker FIN-1629 LYS 3 FinnFlyer31 Cr 1,13 SGV HeiPS Skyttä Vesa 10:29:58 11:15:26
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
6. 93 Elina FIN-10938 LYS 3 Dufour 325 1,14 SGV JVS Kiiski Ari 10:27:35 11:16:07
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka
7. 100 Albertiina FIN-2289 LYS 3 Banner 28 Raser 1,14 SGK LPS Mäkelä Eetu 10:30:59 11:19:31
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
8. 91 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 1,13 -GV LPS Koiranen Risto 10:35:22 11:20:50
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
9. 97 Lady Express II FIN-4091 LYS 3 H-323 1,13 SGV LPS Yrjölä Mikko 10:37:35 11:23:03
Laine Aki, Yrjölä Jukka
10. 87 Onff L-4390 LYS 3 H-323 1,13 SGV APS Rantala Börje 10:41:45 11:27:13
Backman Aki, Laakkonen Marko
11. 90 Papu FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 1,14 SGV HVS Kaijanen Sami 10:39:03 11:27:35
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Marita, Kaijanen Mika
12. 92 Carmencita FIN-4311 LYS 3 Maestro 35 1,16 SGV HVS Kalojärvi Juha 10:34:45 11:29:16
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni, Dufva Kari
13. 89 Tiira FIN-3114 LYS 3 Siesta 32 1,15 SGV PP-SS Vavuli Timo 10:38:19 11:29:52
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
14. 99 Isola II FIN-084 LYS 3 Sunwind 30 1,14 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 10:41:31 11:30:03
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Hytönen Tuukka
15. 82 Ensemble L-5901 LYS 3 Artina 33 1,15 SGV LPS Yrjölä Esa 10:39:07 11:30:40
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
16. 84 Endeavour FIN-3472 LYS 3 Maestro 31C 1,13 SGV LPS Nilsson Jesper 10:46:10 11:31:38
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Harju Nina
17. 86 Team Morgan 3465 LYS 3 Inferno 29 1,14 SGK LPS Viljanen Panu 10:45:53 11:34:25
Wirta Mikko, Pöppönen Tony, Hämäläinen Tuomas
18. 80 Marie FIN-9949 LYS 3 Bavaria 32 1,14 SGV JVS Vekkeli Jari 10:47:48 11:36:20
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Vekkeli Minka, Rowley Albert, Salmenkivi Ari
19. 85 Naos FIN-11292 LYS 3 Beneteau Oceanis 34 1,15 SV LPS Kivistö Teemu 10:51:27 11:43:00
Kivistö Miikka, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Simola Valtteri, Simola Hugo
20. 83 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 Elan 31 1,14 GV APS Lehtimäki Jukka 10:56:17 11:44:49
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko, Päkkilä Jari
DNF 81 Allegria FIN-2442 LYS 3 Maestro 31 RC 1,15 SGV JVS Strömmer Juho DNF
Wikgren Jan, Vesterinen Anton, Löfbacka Antti, Hämäläinen Rauli,