20.7.2019 5:00:16

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Jyväskylä
Tulokset 32 / 32
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 34 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 11:17:25 13:09:58
Risto Kelppe, Kati Selinummi, Paavo Peippo, Anne Stigell, Asko Ojanen
2. 50 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 SGV HeiPS Lehtinen Aaro 11:35:40 13:28:13 OCS
Lehtinen Jyri, Lehtinen Harri,Tuula Lehtinen, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Peters Jens,Mäki Kirsi
3. 46 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 12:09:06 13:36:32
Marjo Mäkelä, Paavo Haimi, Ari Hirvensalo
4. 40 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 11:56:30 13:36:43
Jallu Halmesuo, Tuomo Ahtinen
5. 36 AQUILA FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV APS Hynynen Heikki 11:45:37 13:38:10
Pekka Toija, Tapio Korpela, Riitta Korpela, Jukka Rulén, Pekka Toija, Anu Toija
6. 22 maija fin-7396 LYS 3 1,12 inferno 28 sgv jvs siik olli 12:12:48 13:40:14
olaus ritamäki johannes ritamäki hannu lötjönen
7. 37 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 12:01:05 13:41:18
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
8. 44 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 11:49:36 13:42:09
Wäänänen Tiina, Wäänänen Mikko, Hyytiä Jukka, Wäänänen Laura, Pasi Joni, Ruoranen Jouni
9. 30 Picadero FIN-738 LYS 3 1,11 Albin Express SK APS Sipponen Jalmari 12:22:58 13:43:50
Joni Saari, Topi Juden, Niilo Lusila
10. 33 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 12:07:53 13:48:06
Hämäläinen Heikki Niskanen Timo Pasanen Eija
11. 48 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 HVS Vuori Lasse 12:15:55 13:49:48
Helge Laakso, Tanja Vuori, Mari Huhtala
12. 28 Cherie FIN-4009 LYS 3 1,12 Maxi Racer SGV N Petro Pälviranta 12:32:51 14:00:17
Airaksinen Ilkka, Saarela Mika, Anttila Tapio
13. 45 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari 12:15:47 14:02:13
Anu Arjala-Salo Matti Salo Seppo Salo Ville Tenho Heikki Vuorelma
14. 47 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 12:16:53 14:03:19
Seppo Mellanen, Simo Viljakainen, Pertti Kukkonen, Ari Rantalainen
15. 39 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 12:31:06 14:04:59
Lindgren Kari, Koskinen Arto, Leppänen Harri
16. 43 Sari L-483 LYS 3 1,11 Albin Express S LPS Ryymin Mikko 12:48:25 14:09:17
Naukkarinen Esko,Salo Panu,Heinonen Kim,Vihtonen Ispi,Laukkanen Kalle
17. 41 Lounatuuli FIN-4371 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Sinivaara Mikko 12:38:44 14:12:37
Laiho Mikko, Karjalainen Antti, Tapanen Juha
18. 27 2. Sallittu nautinto L-2553 LYS 3 1,10 Albin Express SKV JVS Pälvimäki Lasse 13:07:27 14:21:38
Anitta PälvimäkiVeera PälvimäkiJoonas Pälvimäki Heikki Suoniemi
19. 21 Adelina FIN-6772 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV LPS Kallio Teemu 12:56:59 14:24:25
Kassu Kallio, Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Miikka Kivistö
20. 42 Cecilia Charlotta FIN-3837 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Salminen Esa 12:55:05 14:28:58
Mikael Seppälä, Päivi Salminen
21. 35 Allegria L-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 SGV KVS Vuori Ykä 12:42:51 14:29:17 OCS
Kalle Kasurinen, Jari Aavisto, Vesa Väänänen, Janne Pälvimäki, Petri Maaranen
22. 49 Falco L-2383 LYS 3 1,11 Albin Expres SF JPS Kuusela Ismo 13:09:30 14:30:22
Ruusila JukkaMatti Leinonen
23. 31 Köli´n´alle FIN-7533 LYS 3 1,13 Elan 33 SGF APS Piiroinen Mika 12:58:03 14:31:56
Sari Palo, Susan Nikander, Arto Honkanen, Eetu Honkanen
24. 38 Piquero FIN-6930 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Holm Elisabeth 12:47:39 14:34:05
Holm Karin, Leppäranta Leena, Hägg Daria, Carlsson Clara
25. 23 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 12:55:41 14:35:54 OCS
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
26. 26 HEILI FIN 3465 LYS 3 1,14 INFERNO 29 SGV LPS VIKMAN MARKKU 12:56:10 14:36:23
Lasse Lintermo, Jari Uusitalo
27. 24 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 13:04:49 14:38:42
Esa Mäkelä, Ilkka Lassila
28. 68 Aquamarine X-967 LYS 3 1,11 Albine Express JVS Parvikka Kari 13:21:43 14:42:35
Mikko RäsänenAtte Wahlström
29. 58 Tove II FIN 4200 LYS 3 1,10 H-323 SGV JVS Särkijärvi Mika 13:34:18 14:48:29
Wuolio Seppo, Modig Henri, Immonen Janne
30. 25 Geronimo FIN 3020 LYS 3 1,11 Albin Express SK LPS Kimmo Korhonen 14:09:24 15:30:16
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Antti Mäkinen
31. 29 Rantanplan FIN-3940 LYS 3 1,12 H-323 SGKV APS Johanna Lindberg 14:23:14 15:50:40
Timo Kukkamäki, Tomas Lindberg, Reetta Suokas
32. 32 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 GV LPS Koiranen Risto 14:08:44 16:01:17 OCS
Koiranen Marika, Koiranen Maria, Koiranen Jani, Koiranen Marja-Liisa