21.7.2019 21:16:44

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 5 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Jyväskylä
Tulokset 32 / 32
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 93 Näkemiin FIN-1566 LYS 5 0,99 Teemin GK HPS Hyppönen Juha 13:34:38 13:26:23 OCS
Matti Rouhainen, Timo Hyle
2. 84 Katimaria FIN-2182 LYS 5 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 13:37:31 13:53:31
Mansikka Martti, Åman Mikko
3. 95 Kuikka FIN-1190 LYS 5 1,02 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 13:38:54 13:54:54
4. 59 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Räisänen Olli 13:35:05 14:13:56
Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
5. 87 White Lady FIN-2576 LYS 5 1,02 Avance 245 SG APS Kannisto Jaakko 14:02:28 14:18:28
Alpo Honkonen, Kristiina Oksajoki, Olli-Pekka Honkonen
6. 94 Afrodite 5387 LYS 5 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 14:03:33 14:27:19
Sirkka Hiltunen, Pirkko Pitkänen, Vesa Lilja
7. 91 Hilma L-1542 LYS 5 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Sakari 14:41:33 14:33:18
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
8. 100 Wivian L-2691 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 14:02:59 14:34:22
Manninen Lauri, Lehtinen Ville, Nokelainen Juha
9. 83 Carus 6490 LYS 5 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 14:10:50 14:34:36
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
10. 80 Tuulia L-3275 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 sgv jvs Lehtinen Jukka 14:08:29 14:39:52
Timo Lehtinen, Irja Lehtinen, Riitta Uotila
11. 72 Gamba L-5795 LYS 5 0,99 Guy 22 S LPS Happo Mika 14:48:36 14:40:21
Erkkilä Timo, Tulokas Jari, Punkka Jari
12. 77 Minea FIN-2130 LYS 5 0,99 Guy 22 SGK Luumi Heikki 14:49:48 14:41:33
Liina Mustonen (JVS:n jäsen), Marko Kämäräinen
13. 82 Tintamaria FIN-6387 LYS 5 0,99 Guy 22 SG JVS Airaksinen Jani 14:53:36 14:45:21
Jani Airaksinen, Piia Lehtonen, Jukka Kärkkäinen, Hanna-Leena Kärkkäinen
14. 76 AVEC FIN-3211 LYS 5 1,02 Avance 24 SG LTS Mellanen Pekka 14:31:40 14:47:40
Pirkka Mellanen (LPS), Matti Ylä-Outtinen
15. 92 Nemo L-4448 LYS 5 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 14:59:02 14:50:47
Laura Painilainen ja Pauliina Valo
16. 81 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 1,01 Avance 24 SGF HeiPS Mastosalo Tarja 14:48:19 14:56:24
Tapanila AnnaLeppänen Mari Hölttä Kirsi
17. 75 Monkey Business FIN-6874 LYS 5 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 15:04:40 14:56:25
18. 89 Tiira FIN-3219 LYS 5 1,04 FINN FLAYER 27 PP/SS Vavuli Timo 14:45:47 15:17:10
Metsäranta Sami, Westerlund Toni, Salminen Pasi
19. 98 Carina L-5033 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 14:55:09 15:26:32
Ilkka Ritokallio, Juha Arminen, Antero Ylänen
20. 71 Juliaana FIN-2734 LYS 5 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa 15:04:46 15:28:32
Timo Sandberg, Samu Ristkari, Marjukka Myyrä
21. 85 Kuikka FIN-2413 LYS 5 1,02 Finn 26 toppiriki,S,G APS Heikkinen Antti 15:15:18 15:31:18
Heikkinen Pekka, Heiskanen Jarmo
22. 96 Vilana L2824 LYS 5 1,02 FE-74 SGF JVS Kautto Ari 15:26:58 15:42:58
Timo Oinonen Jukka Liukkonen Jari Äijänen
23. 86 Marika II FIN-4447 LYS 5 0,99 Balans 65 SG APS Kivinen Tapani 15:54:49 15:46:34
Kivinen Unto, Tuomi Kari, Thornbjörn Karlson
24. 88 Aouda FIN-9968 LYS 5 1,00 Microtross SG- LPS-DSF Nissi Aimo 15:58:23 15:58:23
Simo Freese, Petri Nissi
25. 73 Kaija FIN-4254 LYS 5 1,01 Finnflyer 27 GV PP-SS Leskinen Eija 16:12:11 16:20:16
Ojala Petri, Ojala Heli, Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Bonden Heidi
26. 74 Wendela L-182 LYS 5 1,00 pohjoismainen Kansanvene SK TePS Lappalainen Kari 16:24:25 16:24:25
Jari Enberg Vesa Lehtinen
27. 79 HELMI FIN-4575 LYS 5 1,00 SCANPER 22 SG PP-SS VANHANEN JARI 16:46:17 16:46:17
HYPPÄNEN ANTTISOMMARBERG MIKKO Lehtisuo Juha
28. 99 Capella FIN-2793 LYS 5 0,99 Teemin SK HVS Pajula Hannu 16:55:04 16:46:49
Pajula Sirpa, Pajula Toni
29. 78 Aquatic L-1972 LYS 5 1,02 Finn 26 SGKF LPS Yrjölä Esa 16:51:52 17:07:52
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä
DNF 102 Yasmine L-22 LYS 5 0,99 Balance 65 SG LPS Nilsson Jesper DNF
Harju Matias, Mäkelä Teemu, Ollila Tomi
DNS 90 Seraha FIN-2364 LYS 5 1,03 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo DNS
DNS 97 Aurora L-1253 LYS 5 1,04 Guy 27 SGKV APS Olli-Matti Selin DNS
Lauri Ellilä Olli Ilmarinen Jussi Humalisto