16.10.2019 13:41:54

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka H-veneet (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Jyväskylä
Tulokset 23 / 23
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 144 FENNIA FIN 887 H-veneet 1,07 H-vene LPS Heikkilä Janne 11:58:43 12:52:06
Jari LeinonenMikko Wirta
2. 142 ISKU FIN-899 H-veneet 1,07 H-vene LPS Boman Juhani 12:05:28 12:58:51
Mikko BomanTimo SaarinenJuhani Salo
3. 133 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Koho Mikko 12:18:12 13:11:35
Vainio Juha (TaPS), Heikki Koho (JVS)
4. 150 AUDI FIN-847 H-veneet 1,07 H-Vene LPS/HVS Ruusunen Teemu 12:29:08 13:22:31
Rami Lindström Pekka Honkavaara Sauli Karhu
5. 146 ÄLVSBYHUS FIN-879 H-veneet 1,07 H-vene HEIPS HILLBERG PETRI 12:29:58 13:23:21 OCS
HILLBERG ISMO HILLBERG ATTEHILLBERG IITA
6. 145 Minttu FIN-885 H-veneet 1,07 H-vene HSK Rönkkö Perttu 12:36:04 13:29:27
Markku Rönkkö, IiPS (Iisalmen Pursiseura)Jarkko Leskinen, Tuukka Tavi
7. 151 "Iita" FIN-765 H-veneet 1,07 H-vene SK- JVS Karhusaari Vesa 12:57:11 13:50:34
Mika (Masi) Salminen, Petra Lehtinen, Jarkko (Jacka) Laukkanen
8. 143 Katariina FIN-931 H-veneet 1,07 H-Vene HSK Matti Pehkonen 12:57:23 13:50:46
Aapo Heijola, Ari Känsäkoski
9. 152 Sandell`s FIN-481 H-veneet 1,07 H S LPS Sandell Juha 12:58:36 13:51:59
Sandell Lasse, Tonttila Markku, Sandell Juha, Kari Virtanen
10. 131 Avanti L-588 H-veneet 1,07 H S LPS Viljamaa Juha 13:12:01 14:05:24
Mäkinen ReijoMeritähti Niko
11. 147 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H-vene APS Talvitie Henrikki 13:13:55 14:07:18
Jyrki TalvitieHeikki Talvitie
12. 138 Peppi-Lotta Fin-119 H-veneet 1,07 H-Vene SK OPS Haipus Tomi 13:26:40 14:20:03
Tomi Haipus, Henri Koski, Kalle Hiitola
13. 139 Autokoulu Juha L-907 H-veneet 1,07 H-VENE JVS AHONEN JUHANI 13:27:34 14:20:57
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri
14. 132 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 13:33:50 14:27:13
Vaara Okko, Vaara Mikko
15. 135 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 13:37:37 14:31:00
Salerto Sami, Taipale Terho
16. 136 jias fin-563 H-veneet 1,07 H-vene 3 lps kaven jorma 13:39:03 14:32:26
jorma kaven jouni kaven pyry halme
17. 134 PÄIVI L-690 H-veneet 1,07 H-vene SK JäPs VILPPALA HEIKKI 14:05:02 14:58:25
Pekka Vilppala Olli Suomalainen
18. 137 HEI-LA FIN-822 H-veneet 1,07 H-vene APS Seppälä Aarno 14:10:37 15:04:00
Tapio Blåfield Tuomas Larjavaara
19. 149 FAR-o-ZON FIN-550 H-veneet 1,07 H JVS Tarvainen Harri 14:46:32 15:39:55
Nurmela Kari, Arvekari Jyrki
20. 153 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Lukkariniemi Jukka 14:46:47 15:40:10
Timo Lukkariniemi, Kristian ??
21. 141 Dino FIN-314 H-veneet 1,07 H-vene S KVS Vaara Santeri 14:50:07 15:43:30
Jari VaaraMarkus VaaraJanne Asukas
22. 140 Lady Express L-357 H-veneet 1,07 H-vene SK LNS Yrjölä Mikko 14:52:41 15:46:04
Aki Laine, Jukka Yrjölä
DNS 148 Famous blue raincoat H-veneet 1,07 H-vene JVS Kaartinen Ilkka DNS
Juuso Ikonen Atte Kuusisto Janne Ikonen