20.7.2019 17:43:08

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 32 / 32
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 50 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 SGV HeiPS Lehtinen Aaro 01:07:33 01:18:06 OCS
Lehtinen Jyri, Lehtinen Harri,Tuula Lehtinen, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Peters Jens,Mäki Kirsi
2. 44 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 01:11:06 01:21:39
Wäänänen Tiina, Wäänänen Mikko, Hyytiä Jukka, Wäänänen Laura, Pasi Joni, Ruoranen Jouni
3. 34 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 01:15:52 01:26:25
Risto Kelppe, Kati Selinummi, Paavo Peippo, Anne Stigell, Asko Ojanen
4. 46 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 01:19:39 01:27:51
Marjo Mäkelä, Paavo Haimi, Ari Hirvensalo
5. 47 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 01:18:54 01:28:53
Seppo Mellanen, Simo Viljakainen, Pertti Kukkonen, Ari Rantalainen
6. 30 Picadero FIN-738 LYS 3 1,11 Albin Express SK APS Sipponen Jalmari 01:22:52 01:30:27
Joni Saari, Topi Juden, Niilo Lusila
7. 28 Cherie FIN-4009 LYS 3 1,12 Maxi Racer SGV N Petro Pälviranta 01:22:28 01:30:40
Airaksinen Ilkka, Saarela Mika, Anttila Tapio
8. 43 Sari L-483 LYS 3 1,11 Albin Express S LPS Ryymin Mikko 01:24:19 01:31:54
Naukkarinen Esko,Salo Panu,Heinonen Kim,Vihtonen Ispi,Laukkanen Kalle
9. 33 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 01:23:26 01:32:50
Hämäläinen Heikki Niskanen Timo Pasanen Eija
10. 22 maija fin-7396 LYS 3 1,12 inferno 28 sgv jvs siik olli 01:25:03 01:33:15
olaus ritamäki johannes ritamäki hannu lötjönen
11. 21 Adelina FIN-6772 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV LPS Kallio Teemu 01:25:24 01:33:36
Kassu Kallio, Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Miikka Kivistö
12. 37 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 01:24:19 01:33:43
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
13. 36 AQUILA FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV APS Hynynen Heikki 01:23:26 01:33:59
Pekka Toija, Tapio Korpela, Riitta Korpela, Jukka Rulén, Pekka Toija, Anu Toija
14. 35 Allegria L-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 SGV KVS Vuori Ykä 01:24:02 01:34:01 OCS
Kalle Kasurinen, Jari Aavisto, Vesa Väänänen, Janne Pälvimäki, Petri Maaranen
15. 40 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 01:25:24 01:34:48
Jallu Halmesuo, Tuomo Ahtinen
16. 39 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 01:26:00 01:34:48
Lindgren Kari, Koskinen Arto, Leppänen Harri
17. 27 2. Sallittu nautinto L-2553 LYS 3 1,10 Albin Express SKV JVS Pälvimäki Lasse 01:29:02 01:35:59
Anitta PälvimäkiVeera PälvimäkiJoonas Pälvimäki Heikki Suoniemi
18. 41 Lounatuuli FIN-4371 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Sinivaara Mikko 01:29:02 01:37:50
Laiho Mikko, Karjalainen Antti, Tapanen Juha
19. 26 HEILI FIN 3465 LYS 3 1,14 INFERNO 29 SGV LPS VIKMAN MARKKU 01:29:02 01:38:26
Lasse Lintermo, Jari Uusitalo
20. 49 Falco L-2383 LYS 3 1,11 Albin Expres SF JPS Kuusela Ismo 01:31:32 01:39:07
Ruusila JukkaMatti Leinonen
21. 48 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 HVS Vuori Lasse 01:31:10 01:39:58
Helge Laakso, Tanja Vuori, Mari Huhtala
22. 58 Tove II FIN 4200 LYS 3 1,10 H-323 SGV JVS Särkijärvi Mika 01:33:09 01:40:06
Wuolio Seppo, Modig Henri, Immonen Janne
23. 45 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari 01:30:11 01:40:10
Anu Arjala-Salo Matti Salo Seppo Salo Ville Tenho Heikki Vuorelma
24. 24 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 01:33:09 01:41:57
Esa Mäkelä, Ilkka Lassila
25. 23 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 01:33:09 01:42:33 OCS
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
26. 31 Köli´n´alle FIN-7533 LYS 3 1,13 Elan 33 SGF APS Piiroinen Mika 01:35:13 01:44:01
Sari Palo, Susan Nikander, Arto Honkanen, Eetu Honkanen
27. 42 Cecilia Charlotta FIN-3837 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Salminen Esa 01:37:17 01:46:05
Mikael Seppälä, Päivi Salminen
28. 32 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 GV LPS Koiranen Risto 01:36:00 01:46:33 OCS
Koiranen Marika, Koiranen Maria, Koiranen Jani, Koiranen Marja-Liisa
29. 38 Piquero FIN-6930 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Holm Elisabeth 01:37:36 01:47:35
Holm Karin, Leppäranta Leena, Hägg Daria, Carlsson Clara
30. 68 Aquamarine X-967 LYS 3 1,11 Albine Express JVS Parvikka Kari 01:43:42 01:51:17
Mikko RäsänenAtte Wahlström
31. 25 Geronimo FIN 3020 LYS 3 1,11 Albin Express SK LPS Kimmo Korhonen 01:44:20 01:51:55
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Antti Mäkinen
32. 29 Rantanplan FIN-3940 LYS 3 1,12 H-323 SGKV APS Johanna Lindberg 01:47:13 01:55:25
Timo Kukkamäki, Tomas Lindberg, Reetta Suokas