21.7.2019 21:17:12

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 5 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 32 / 32
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 93 Näkemiin FIN-1566 LYS 5 0,99 Teemin GK HPS Hyppönen Juha 01:27:14 01:26:28 OCS
Matti Rouhainen, Timo Hyle
2. 59 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Räisänen Olli 01:29:22 01:33:01
Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
3. 100 Wivian L-2691 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 01:33:28 01:36:25
Manninen Lauri, Lehtinen Ville, Nokelainen Juha
4. 95 Kuikka FIN-1190 LYS 5 1,02 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 01:36:15 01:37:45
5. 94 Afrodite 5387 LYS 5 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 01:35:33 01:37:47
Sirkka Hiltunen, Pirkko Pitkänen, Vesa Lilja
6. 84 Katimaria FIN-2182 LYS 5 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 01:38:01 01:39:31
Mansikka Martti, Åman Mikko
6. 87 White Lady FIN-2576 LYS 5 1,02 Avance 245 SG APS Kannisto Jaakko 01:38:01 01:39:31
Alpo Honkonen, Kristiina Oksajoki, Olli-Pekka Honkonen
8. 76 AVEC FIN-3211 LYS 5 1,02 Avance 24 SG LTS Mellanen Pekka 01:40:48 01:42:18
Pirkka Mellanen (LPS), Matti Ylä-Outtinen
9. 85 Kuikka FIN-2413 LYS 5 1,02 Finn 26 toppiriki,S,G APS Heikkinen Antti 01:42:10 01:43:40
Heikkinen Pekka, Heiskanen Jarmo
10. 89 Tiira FIN-3219 LYS 5 1,04 FINN FLAYER 27 PP/SS Vavuli Timo 01:40:48 01:43:45
Metsäranta Sami, Westerlund Toni, Salminen Pasi
11. 72 Gamba L-5795 LYS 5 0,99 Guy 22 S LPS Happo Mika 01:47:12 01:46:26
Erkkilä Timo, Tulokas Jari, Punkka Jari
12. 96 Vilana L2824 LYS 5 1,02 FE-74 SGF JVS Kautto Ari 01:45:15 01:46:45
Timo Oinonen Jukka Liukkonen Jari Äijänen
13. 92 Nemo L-4448 LYS 5 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 01:47:45 01:46:59
Laura Painilainen ja Pauliina Valo
13. 82 Tintamaria FIN-6387 LYS 5 0,99 Guy 22 SG JVS Airaksinen Jani 01:47:45 01:46:59
Jani Airaksinen, Piia Lehtonen, Jukka Kärkkäinen, Hanna-Leena Kärkkäinen
15. 91 Hilma L-1542 LYS 5 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Sakari 01:52:28 01:51:42
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
16. 81 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 1,01 Avance 24 SGF HeiPS Mastosalo Tarja 01:51:05 01:51:50
Tapanila AnnaLeppänen Mari Hölttä Kirsi
17. 83 Carus 6490 LYS 5 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 01:52:52 01:55:06
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
18. 80 Tuulia L-3275 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 sgv jvs Lehtinen Jukka 01:53:26 01:56:23
Timo Lehtinen, Irja Lehtinen, Riitta Uotila
19. 75 Monkey Business FIN-6874 LYS 5 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 01:57:30 01:56:44
20. 77 Minea FIN-2130 LYS 5 0,99 Guy 22 SGK Luumi Heikki 02:01:32 02:00:46
Liina Mustonen (JVS:n jäsen), Marko Kämäräinen
21. 71 Juliaana FIN-2734 LYS 5 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa 01:59:35 02:01:49
Timo Sandberg, Samu Ristkari, Marjukka Myyrä
22. 73 Kaija FIN-4254 LYS 5 1,01 Finnflyer 27 GV PP-SS Leskinen Eija 02:05:13 02:05:58
Ojala Petri, Ojala Heli, Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Bonden Heidi
23. 98 Carina L-5033 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 02:06:00 02:08:57
Ilkka Ritokallio, Juha Arminen, Antero Ylänen
24. 74 Wendela L-182 LYS 5 1,00 pohjoismainen Kansanvene SK TePS Lappalainen Kari 02:16:03 02:16:03
Jari Enberg Vesa Lehtinen
25. 86 Marika II FIN-4447 LYS 5 0,99 Balans 65 SG APS Kivinen Tapani 02:18:33 02:17:47
Kivinen Unto, Tuomi Kari, Thornbjörn Karlson
26. 99 Capella FIN-2793 LYS 5 0,99 Teemin SK HVS Pajula Hannu 02:23:49 02:23:03
Pajula Sirpa, Pajula Toni
27. 88 Aouda FIN-9968 LYS 5 1,00 Microtross SG- LPS-DSF Nissi Aimo 02:24:10 02:24:10
Simo Freese, Petri Nissi
28. 78 Aquatic L-1972 LYS 5 1,02 Finn 26 SGKF LPS Yrjölä Esa 02:24:10 02:25:40
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä
29. 79 HELMI FIN-4575 LYS 5 1,00 SCANPER 22 SG PP-SS VANHANEN JARI 02:36:14 02:36:14
HYPPÄNEN ANTTISOMMARBERG MIKKO Lehtisuo Juha
DNF 102 Yasmine L-22 LYS 5 0,99 Balance 65 SG LPS Nilsson Jesper DNF
Harju Matias, Mäkelä Teemu, Ollila Tomi
DNS 90 Seraha FIN-2364 LYS 5 1,03 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo DNS
DNS 97 Aurora L-1253 LYS 5 1,04 Guy 27 SGKV APS Olli-Matti Selin DNS
Lauri Ellilä Olli Ilmarinen Jussi Humalisto