21.7.2019 21:18:38

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka H-veneet (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 23 / 23
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 144 FENNIA FIN 887 H-veneet 1,07 H-vene LPS Heikkilä Janne 01:16:02 01:21:02
Jari LeinonenMikko Wirta
2. 133 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Koho Mikko 01:18:32 01:23:32
Vainio Juha (TaPS), Heikki Koho (JVS)
3. 146 ÄLVSBYHUS FIN-879 H-veneet 1,07 H-vene HEIPS HILLBERG PETRI 01:18:53 01:23:53 OCS
HILLBERG ISMO HILLBERG ATTEHILLBERG IITA
4. 145 Minttu FIN-885 H-veneet 1,07 H-vene HSK Rönkkö Perttu 01:19:13 01:24:13
Markku Rönkkö, IiPS (Iisalmen Pursiseura)Jarkko Leskinen, Tuukka Tavi
5. 142 ISKU FIN-899 H-veneet 1,07 H-vene LPS Boman Juhani 01:19:56 01:24:56
Mikko BomanTimo SaarinenJuhani Salo
6. 150 AUDI FIN-847 H-veneet 1,07 H-Vene LPS/HVS Ruusunen Teemu 01:20:18 01:25:18
Rami Lindström Pekka Honkavaara Sauli Karhu
6. 143 Katariina FIN-931 H-veneet 1,07 H-Vene HSK Matti Pehkonen 01:20:18 01:25:18
Aapo Heijola, Ari Känsäkoski
8. 152 Sandell`s FIN-481 H-veneet 1,07 H S LPS Sandell Juha 01:21:02 01:26:02
Sandell Lasse, Tonttila Markku, Sandell Juha, Kari Virtanen
9. 151 "Iita" FIN-765 H-veneet 1,07 H-vene SK- JVS Karhusaari Vesa 01:21:14 01:26:14
Mika (Masi) Salminen, Petra Lehtinen, Jarkko (Jacka) Laukkanen
10. 147 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H-vene APS Talvitie Henrikki 01:22:14 01:27:14
Jyrki TalvitieHeikki Talvitie
11. 136 jias fin-563 H-veneet 1,07 H-vene 3 lps kaven jorma 01:25:27 01:30:27
jorma kaven jouni kaven pyry halme
12. 138 Peppi-Lotta Fin-119 H-veneet 1,07 H-Vene SK OPS Haipus Tomi 01:26:17 01:31:17
Tomi Haipus, Henri Koski, Kalle Hiitola
13. 135 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 01:26:31 01:31:31
Salerto Sami, Taipale Terho
14. 131 Avanti L-588 H-veneet 1,07 H S LPS Viljamaa Juha 01:27:14 01:32:14
Mäkinen ReijoMeritähti Niko
15. 132 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 01:30:06 01:35:06
Vaara Okko, Vaara Mikko
16. 149 FAR-o-ZON FIN-550 H-veneet 1,07 H JVS Tarvainen Harri 01:31:58 01:36:58
Nurmela Kari, Arvekari Jyrki
17. 139 Autokoulu Juha L-907 H-veneet 1,07 H-VENE JVS AHONEN JUHANI 01:34:25 01:39:25
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri
18. 137 HEI-LA FIN-822 H-veneet 1,07 H-vene APS Seppälä Aarno 01:34:49 01:39:49
Tapio Blåfield Tuomas Larjavaara
19. 141 Dino FIN-314 H-veneet 1,07 H-vene S KVS Vaara Santeri 01:36:43 01:41:43
Jari VaaraMarkus VaaraJanne Asukas
20. 134 PÄIVI L-690 H-veneet 1,07 H-vene SK JäPs VILPPALA HEIKKI 01:40:48 01:45:48
Pekka Vilppala Olli Suomalainen
20. 153 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Lukkariniemi Jukka 01:40:48 01:45:48
Timo Lukkariniemi, Kristian ??
22. 140 Lady Express L-357 H-veneet 1,07 H-vene SK LNS Yrjölä Mikko 01:45:52 01:50:52
Aki Laine, Jukka Yrjölä
DNS 148 Famous blue raincoat H-veneet 1,07 H-vene JVS Kaartinen Ilkka DNS
Juuso Ikonen Atte Kuusisto Janne Ikonen