20.7.2019 5:02:22

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 142 / 142
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 121 POHJOLA-FONECTA FINDER FIN-434 LYS urheiluveneet 1,36 Melges 24 SK EMK Hakola Tomi 01:04:49 01:25:04
Mikael Tervonen, Ari Peltomäki, Timo Salo
2. 117 La Donna é Mobile ITA-026 LYS urheiluveneet 1,36 Ufo 28 SG OM Inkala Joni 01:05:52 01:26:07
2. 166 Lainisalo Sailing Team FIN-319 Melges 24 1,30 Melges 24 SA- NJK Malmgren Jan 01:05:52 01:23:31
Jonas Gabran, Martin Finell, Jan Malmgren, Henrik Andersson
4. 118 ZEUS FABER FIN-6388 LYS 1-2 1,32 1 TON S, G, K, V JVS Pennanen Pertti 01:06:15 01:24:48
Pietu Riihelä, Jorma Lind, Ville Höglund, Teuvo Pennanen
5. 50 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 SGV HeiPS Lehtinen Aaro 01:07:33 01:18:06 OCS
Lehtinen Jyri, Lehtinen Harri,Tuula Lehtinen, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Peters Jens,Mäki Kirsi
6. 10 DynaStar FIN-9983 LYS 1-2 1,30 Dynamic 35 JVS Lilja Ilkka 01:08:21 01:26:00 OCS
Anssi LiljaIlari LiljaLasse LiljaMikko PuhalainenLiisa Puhalainen
7. 3 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 01:09:45 01:20:52
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
8. 167 Mega FIN 227 Melges 24 1,30 Melges 24 JVS Ahonen Janne 01:10:09 01:27:48
Jukka Ahonen, Päivi Ahonen, Liisa Ahonen
8. 14 Melina L-9009 LYS 1-2 1,21 Finngulf 36 S,G,V APS Hiltunen Juha 01:10:09 01:23:26
Eino Österberg, Pertti Pulkkinen, Eino Laitinen, Tuomo Heinonen
10. 44 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 01:11:06 01:21:39
Wäänänen Tiina, Wäänänen Mikko, Hyytiä Jukka, Wäänänen Laura, Pasi Joni, Ruoranen Jouni
11. 7 Blueship FIN-8782 LYS 1-2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 01:12:10 01:24:23
Jukka Ahonen, Sini Honkala, Jorma Malin
11. 11 Malla FIN-9174 LYS 1-2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 01:12:10 01:26:28
Nieminen Ari, KÄkönen Pekka, Taipale Jorma, Kosloff Lauri
13. 1 Kristiina FIN-8261 LYS 1-2 1,20 X-342 SGV JäPs Mikko Saarela 01:12:32 01:25:17
Pekka Kotila, Saarela Kristiina, Seppänen Ilkka
14. 9 Lady 3429 LYS urheiluveneet 1,18 Banner 28 HR SG TePS Pesari Antti 01:15:52 01:27:32
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Ville, Pesari Susanna, Pesari Jerry
14. 34 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 01:15:52 01:26:25
Risto Kelppe, Kati Selinummi, Paavo Peippo, Anne Stigell, Asko Ojanen
16. 144 FENNIA FIN 887 H-veneet 1,07 H-vene LPS Heikkilä Janne 01:16:02 01:21:02
Jari LeinonenMikko Wirta
17. 8 Jasmina FIN-9211 LYS 1-2 1,17 Millenium 311 LPS Sahiluoto Ahti 01:16:25 01:27:32
Arvo Sahiluoto Hannu Paajanen Roope Juhonen Harri Malasto
18. 12 Banneriina FIN-5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 S LPS Mäkelä Pertti 01:16:50 01:30:07 OCS
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie, Ainomaija Lehtonen
19. 2 Unique FIN-6747 LYS 1-2 1,21 X-342 SGV JVS Liukkonen Esko 01:17:12 01:30:29
Lehtiniemi Ari, Leskinen Harri, Rahkonen Vesa, Kaitila Ilkka
20. 6 Biancoblu FIN-9707 LYS 1-2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 01:17:45 01:31:02
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Jukka Lares
21. 133 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Koho Mikko 01:18:32 01:23:32
Vainio Juha (TaPS), Heikki Koho (JVS)
22. 146 ÄLVSBYHUS FIN-879 H-veneet 1,07 H-vene HEIPS HILLBERG PETRI 01:18:53 01:23:53 OCS
HILLBERG ISMO HILLBERG ATTEHILLBERG IITA
23. 47 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 01:18:54 01:28:53
Seppo Mellanen, Simo Viljakainen, Pertti Kukkonen, Ari Rantalainen
24. 145 Minttu FIN-885 H-veneet 1,07 H-vene HSK Rönkkö Perttu 01:19:13 01:24:13
Markku Rönkkö, IiPS (Iisalmen Pursiseura)Jarkko Leskinen, Tuukka Tavi
25. 46 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 01:19:39 01:27:51
Marjo Mäkelä, Paavo Haimi, Ari Hirvensalo
26. 142 ISKU FIN-899 H-veneet 1,07 H-vene LPS Boman Juhani 01:19:56 01:24:56
Mikko BomanTimo SaarinenJuhani Salo
27. 150 AUDI FIN-847 H-veneet 1,07 H-Vene LPS/HVS Ruusunen Teemu 01:20:18 01:25:18
Rami Lindström Pekka Honkavaara Sauli Karhu
27. 143 Katariina FIN-931 H-veneet 1,07 H-Vene HSK Matti Pehkonen 01:20:18 01:25:18
Aapo Heijola, Ari Känsäkoski
29. 13 Lady Charlotta L-7897 LYS 1-2 1,22 Dufour 39 GV, Gen LPS Rauhamäki Raimo 01:20:29 01:34:17
Harri Rauhamäki, Jukka Rauhamäki, Juhani Seppä, Erik Särmäkari
30. 152 Sandell`s FIN-481 H-veneet 1,07 H S LPS Sandell Juha 01:21:02 01:26:02
Sandell Lasse, Tonttila Markku, Sandell Juha, Kari Virtanen
31. 151 "Iita" FIN-765 H-veneet 1,07 H-vene SK- JVS Karhusaari Vesa 01:21:14 01:26:14
Mika (Masi) Salminen, Petra Lehtinen, Jarkko (Jacka) Laukkanen
32. 5 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 01:21:30 01:32:37
Jorma Lukkori
33. 147 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H-vene APS Talvitie Henrikki 01:22:14 01:27:14
Jyrki TalvitieHeikki Talvitie
34. 28 Cherie FIN-4009 LYS 3 1,12 Maxi Racer SGV N Petro Pälviranta 01:22:28 01:30:40
Airaksinen Ilkka, Saarela Mika, Anttila Tapio
35. 52 KAROLIINA FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HEIPS ILOLA HEIKKI 01:22:32 01:28:51
VESA KUKKONEN RAINERI KÖNÖNEN JUKKA HIETANEN
36. 122 Cissa FIN 9795 LYS urheiluveneet 1,25 Open 570 Taps Fried Juhani 01:22:52 01:38:10
Tom Pannula, Jyrki Virtanen
36. 30 Picadero FIN-738 LYS 3 1,11 Albin Express SK APS Sipponen Jalmari 01:22:52 01:30:27
Joni Saari, Topi Juden, Niilo Lusila
38. 60 Munja Sun Ship II FIN2744 LYS 4 1,08 FE 83 SG JVS Kemiläinen Erkki 01:23:16 01:28:56
Henry ValliusTatu KemiläinenPirjo Uusi-piuhariTarja Koskinen
39. 36 AQUILA FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV APS Hynynen Heikki 01:23:26 01:33:59
Pekka Toija, Tapio Korpela, Riitta Korpela, Jukka Rulén, Pekka Toija, Anu Toija
39. 33 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 01:23:26 01:32:50
Hämäläinen Heikki Niskanen Timo Pasanen Eija
41. 62 Jonna FIN-8554 LYS 4 1,08 Jokker 27 SG HVS Lähteenmäki Heikki 01:23:36 01:29:16
Lähteenmäki Pasi, Lähteenmäki AnuPinja Hirvonen
41. 163 NIKEA FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa 01:23:36 01:23:36
Keijo TulomäkiHeikki Tulomäki
43. 35 Allegria L-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 SGV KVS Vuori Ykä 01:24:02 01:34:01 OCS
Kalle Kasurinen, Jari Aavisto, Vesa Väänänen, Janne Pälvimäki, Petri Maaranen
44. 37 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 01:24:19 01:33:43
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
44. 43 Sari L-483 LYS 3 1,11 Albin Express S LPS Ryymin Mikko 01:24:19 01:31:54
Naukkarinen Esko,Salo Panu,Heinonen Kim,Vihtonen Ispi,Laukkanen Kalle
46. 67 TiiPii FIN-2393 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Puukko Timo 01:24:21 01:29:21
Timo Puukko, Jyrki Harikoski, Salla Kavén, Annukka Parikka, Heikki Pohjola
47. 162 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 Lightning S TP Leppänen Matti 01:24:47 01:24:47
Kimmo Kalliola,Anssi Kariola
48. 101 Tampereen asuntomeklarit FIN-129 Hai 1,03 Hai SK TaPS Tuominen Jaakko 01:24:54 01:27:08
Vesa MartikainenJyri Nenonen
49. 22 maija fin-7396 LYS 3 1,12 inferno 28 sgv jvs siik olli 01:25:03 01:33:15
olaus ritamäki johannes ritamäki hannu lötjönen
50. 21 Adelina FIN-6772 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV LPS Kallio Teemu 01:25:24 01:33:36
Kassu Kallio, Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Miikka Kivistö
50. 40 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 01:25:24 01:34:48
Jallu Halmesuo, Tuomo Ahtinen
52. 136 jias fin-563 H-veneet 1,07 H-vene 3 lps kaven jorma 01:25:27 01:30:27
jorma kaven jouni kaven pyry halme
53. 171 FESTIENTE FIN-6943 Perheluokka 1,00 FIRST 305S GV LPS SAAROLA JARI 01:25:43 01:25:43
JOHANNA SAAROLAVALTTERI SAAROLAELMERI SAAROLA
54. 53 Oscarina FIN-9617 LYS 4 1,10 H-Star SGV LPS Heikkinen Matti 01:25:56 01:32:53 OCS
Rantanen Mikko, Peltonen Juha, Lehtonen Ari
55. 39 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 01:26:00 01:34:48
Lindgren Kari, Koskinen Arto, Leppänen Harri
56. 138 Peppi-Lotta Fin-119 H-veneet 1,07 H-Vene SK OPS Haipus Tomi 01:26:17 01:31:17
Tomi Haipus, Henri Koski, Kalle Hiitola
57. 135 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 01:26:31 01:31:31
Salerto Sami, Taipale Terho
58. 61 Vimma FIN-893 LYS 4 1,10 Albin Express SKV APS Pynnönen Markku 01:26:56 01:33:53
Pynnönen Jari Pynnönen Kati Pynnönen Mirja Pynnönen Olli
59. 131 Avanti L-588 H-veneet 1,07 H S LPS Viljamaa Juha 01:27:14 01:32:14
Mäkinen ReijoMeritähti Niko
59. 93 Näkemiin FIN-1566 LYS 5 0,99 Teemin GK HPS Hyppönen Juha 01:27:14 01:26:28 OCS
Matti Rouhainen, Timo Hyle
61. 16 Elina FIN-8042 LYS 1-2 1,19 Inferno SGV JVS Kiiski Ari 01:27:30 01:39:43
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Toivanen Jarmo, Lähteenmäki Leo
62. 51 Meritte FIN-9063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 01:27:34 01:33:53
Terttu MäkinenEerikki MäkinenPiia Mäkinen
63. 176 old lady 6838 Lightning 1,00 ligthing jvs lehtinen esko 01:28:01 01:28:01
lehtinen pekkalehtinen olli
64. 15 Lisa III FIN 5315 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 01:28:19 01:41:36
Tomi PitkänenHarri LiisananttiPekka LiikanenPanu Päivärinne
65. 55 Prinsessa L-2008 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Hynninen Osmo 01:28:48 01:33:48
Juha Hynninen, Ismo Rellman, Petri Jaakkola
66. 27 2. Sallittu nautinto L-2553 LYS 3 1,10 Albin Express SKV JVS Pälvimäki Lasse 01:29:02 01:35:59
Anitta PälvimäkiVeera PälvimäkiJoonas Pälvimäki Heikki Suoniemi
66. 26 HEILI FIN 3465 LYS 3 1,14 INFERNO 29 SGV LPS VIKMAN MARKKU 01:29:02 01:38:26
Lasse Lintermo, Jari Uusitalo
66. 41 Lounatuuli FIN-4371 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Sinivaara Mikko 01:29:02 01:37:50
Laiho Mikko, Karjalainen Antti, Tapanen Juha
69. 59 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Räisänen Olli 01:29:22 01:33:01
Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
69. 161 Sofia 12352 Lightning 1,00 Lightning TP Aalto Esko 01:29:22 01:29:22
Sari Aalto, Petri Mäkinen
71. 132 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 01:30:06 01:35:06
Vaara Okko, Vaara Mikko
72. 123 Bellamer swe-2 LYS urheiluveneet 1,31 Santeri Kaukonen Jukka 01:30:11 01:48:17
Mikko Särkikangas, Jouni Mannerhovi, Antti Kässi
72. 45 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari 01:30:11 01:40:10
Anu Arjala-Salo Matti Salo Seppo Salo Ville Tenho Heikki Vuorelma
74. 4 Merituuli L-4044 LYS 1-2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 01:31:08 01:42:48
Heikki Rajala, Yrjö Rakkolainen, Pekka Honkaniemi, Jaakko Korkeala
75. 48 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 HVS Vuori Lasse 01:31:10 01:39:58
Helge Laakso, Tanja Vuori, Mari Huhtala
76. 49 Falco L-2383 LYS 3 1,11 Albin Expres SF JPS Kuusela Ismo 01:31:32 01:39:07
Ruusila JukkaMatti Leinonen
77. 149 FAR-o-ZON FIN-550 H-veneet 1,07 H JVS Tarvainen Harri 01:31:58 01:36:58
Nurmela Kari, Arvekari Jyrki
78. 56 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 01:32:53 01:39:50
Ristkari Simo, Mattila Juho, Keto Lauri, Krunlöf Timo
78. 57 Mariet FIN-2002 LYS 4 1,08 FE 83 SG KVS Truhponen Vesa 01:32:53 01:38:33
Petri SääskilahtiSami Leino
80. 119 Banski FIN-6215 LYS urheiluveneet 1,20 Banner 23 racer sgk APS jenkins daniel 01:33:09 01:45:54
tatu lappalainenveli-pekka tegelberg, kari tuomainen
80. 24 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 01:33:09 01:41:57
Esa Mäkelä, Ilkka Lassila
80. 23 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 01:33:09 01:42:33 OCS
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
80. 58 Tove II FIN 4200 LYS 3 1,10 H-323 SGV JVS Särkijärvi Mika 01:33:09 01:40:06
Wuolio Seppo, Modig Henri, Immonen Janne
84. 66 BERTTA FIN-2131 LYS 4 1,07 FE-83 SGV JVS Niemi Reijo 01:33:28 01:38:28
lltanen Jussi, Pennanen Pasi, Ruoranen Jouni
84. 100 Wivian L-2691 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 01:33:28 01:36:25
Manninen Lauri, Lehtinen Ville, Nokelainen Juha
86. 139 Autokoulu Juha L-907 H-veneet 1,07 H-VENE JVS AHONEN JUHANI 01:34:25 01:39:25
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri
87. 137 HEI-LA FIN-822 H-veneet 1,07 H-vene APS Seppälä Aarno 01:34:49 01:39:49
Tapio Blåfield Tuomas Larjavaara
88. 31 Köli´n´alle FIN-7533 LYS 3 1,13 Elan 33 SGF APS Piiroinen Mika 01:35:13 01:44:01
Sari Palo, Susan Nikander, Arto Honkanen, Eetu Honkanen
89. 94 Afrodite 5387 LYS 5 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 01:35:33 01:37:47
Sirkka Hiltunen, Pirkko Pitkänen, Vesa Lilja
89. 63 Blues2 FIN -3842 LYS 4 1,10 NF30 SKV HVS Tuhkanen Jarmo 01:35:33 01:42:30
Kari Hyppanen, Aimo Ylimäyry
89. 175 Tuula L-14351 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Kolehmainen Hannu 01:35:33 01:35:33
Järvinen TimoKolehmainen EijaKolehmainen Hannu
92. 32 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 GV LPS Koiranen Risto 01:36:00 01:46:33 OCS
Koiranen Marika, Koiranen Maria, Koiranen Jani, Koiranen Marja-Liisa
93. 95 Kuikka FIN-1190 LYS 5 1,02 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 01:36:15 01:37:45
94. 141 Dino FIN-314 H-veneet 1,07 H-vene S KVS Vaara Santeri 01:36:43 01:41:43
Jari VaaraMarkus VaaraJanne Asukas
95. 42 Cecilia Charlotta FIN-3837 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Salminen Esa 01:37:17 01:46:05
Mikael Seppälä, Päivi Salminen
96. 38 Piquero FIN-6930 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Holm Elisabeth 01:37:36 01:47:35
Holm Karin, Leppäranta Leena, Hägg Daria, Carlsson Clara
97. 177 Riläx L-4278 Perheluokka 1,00 Sunwind 27 TePS Helin Antti 01:37:50 01:37:50
Helin Veikko, Helin Heikkin, Mattila Heidi
98. 84 Katimaria FIN-2182 LYS 5 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 01:38:01 01:39:31
Mansikka Martti, Åman Mikko
98. 87 White Lady FIN-2576 LYS 5 1,02 Avance 245 SG APS Kannisto Jaakko 01:38:01 01:39:31
Alpo Honkonen, Kristiina Oksajoki, Olli-Pekka Honkonen
100. 120 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG LPS Lilleberg Tuomas 01:38:26 01:48:59
Jukka Lilleberg, Suvi Aho, Joni Ihantola
101. 54 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 LPS Seesvaara Pentti 01:39:27 01:45:46
Hannu Laitio, Heikki Saari, Juha Orjala, Esa Hannala
102. 76 AVEC FIN-3211 LYS 5 1,02 Avance 24 SG LTS Mellanen Pekka 01:40:48 01:42:18
Pirkka Mellanen (LPS), Matti Ylä-Outtinen
102. 134 PÄIVI L-690 H-veneet 1,07 H-vene SK JäPs VILPPALA HEIKKI 01:40:48 01:45:48
Pekka Vilppala Olli Suomalainen
102. 89 Tiira FIN-3219 LYS 5 1,04 FINN FLAYER 27 PP/SS Vavuli Timo 01:40:48 01:43:45
Metsäranta Sami, Westerlund Toni, Salminen Pasi
102. 153 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Lukkariniemi Jukka 01:40:48 01:45:48
Timo Lukkariniemi, Kristian ??
106. 85 Kuikka FIN-2413 LYS 5 1,02 Finn 26 toppiriki,S,G APS Heikkinen Antti 01:42:10 01:43:40
Heikkinen Pekka, Heiskanen Jarmo
107. 68 Aquamarine X-967 LYS 3 1,11 Albine Express JVS Parvikka Kari 01:43:42 01:51:17
Mikko RäsänenAtte Wahlström
108. 25 Geronimo FIN 3020 LYS 3 1,11 Albin Express SK LPS Kimmo Korhonen 01:44:20 01:51:55
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Antti Mäkinen
109. 96 Vilana L2824 LYS 5 1,02 FE-74 SGF JVS Kautto Ari 01:45:15 01:46:45
Timo Oinonen Jukka Liukkonen Jari Äijänen
110. 140 Lady Express L-357 H-veneet 1,07 H-vene SK LNS Yrjölä Mikko 01:45:52 01:50:52
Aki Laine, Jukka Yrjölä
111. 72 Gamba L-5795 LYS 5 0,99 Guy 22 S LPS Happo Mika 01:47:12 01:46:26
Erkkilä Timo, Tulokas Jari, Punkka Jari
112. 29 Rantanplan FIN-3940 LYS 3 1,12 H-323 SGKV APS Johanna Lindberg 01:47:13 01:55:25
Timo Kukkamäki, Tomas Lindberg, Reetta Suokas
113. 92 Nemo L-4448 LYS 5 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 01:47:45 01:46:59
Laura Painilainen ja Pauliina Valo
113. 82 Tintamaria FIN-6387 LYS 5 0,99 Guy 22 SG JVS Airaksinen Jani 01:47:45 01:46:59
Jani Airaksinen, Piia Lehtonen, Jukka Kärkkäinen, Hanna-Leena Kärkkäinen
115. 81 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 1,01 Avance 24 SGF HeiPS Mastosalo Tarja 01:51:05 01:51:50
Tapanila AnnaLeppänen Mari Hölttä Kirsi
116. 91 Hilma L-1542 LYS 5 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Sakari 01:52:28 01:51:42
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
117. 83 Carus 6490 LYS 5 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 01:52:52 01:55:06
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
118. 80 Tuulia L-3275 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 sgv jvs Lehtinen Jukka 01:53:26 01:56:23
Timo Lehtinen, Irja Lehtinen, Riitta Uotila
119. 112 Ma Donna FIN 5571 LYS 6 0,96 Finn Express 64 S,K, HVS Inkinen Markku 01:57:30 01:54:19
Esa Nokkonen, Jukka Kinnunen
119. 75 Monkey Business FIN-6874 LYS 5 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 01:57:30 01:56:44
121. 71 Juliaana FIN-2734 LYS 5 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa 01:59:35 02:01:49
Timo Sandberg, Samu Ristkari, Marjukka Myyrä
122. 77 Minea FIN-2130 LYS 5 0,99 Guy 22 SGK Luumi Heikki 02:01:32 02:00:46
Liina Mustonen (JVS:n jäsen), Marko Kämäräinen
123. 111 Donna FIN-5017 LYS 6 0,96 MF630 SGK JVS Tiihonen Ossi 02:03:09 01:59:58
Tiihonen Sami, Silvennoinen Raimo, Silvennoinen Hanna
123. 115 Fanni l-3942 LYS 6 1,04 Finnflyer-27 SGV APS Nokelainen Reijo 02:03:09 02:06:06
Valtteri Nokelainen, Jari Koikkolainen
125. 73 Kaija FIN-4254 LYS 5 1,01 Finnflyer 27 GV PP-SS Leskinen Eija 02:05:13 02:05:58
Ojala Petri, Ojala Heli, Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Bonden Heidi
125. 65 Melinda FIN 5369 LYS 4 1,08 Etap 30 SGV JVS Melin John 02:05:13 02:10:53
1.Maija-Leena Kotkavuori 2. Antti Kohvakka 3. Kirsti Kohvakka
127. 98 Carina L-5033 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 02:06:00 02:08:57
Ilkka Ritokallio, Juha Arminen, Antero Ylänen
128. 113 Lilli FIN-9441 LYS 6 0,96 Mikro 550 SK JVS Hintikka Mauri 02:07:17 02:04:06
Anu Hintikka Jussi Hintikka Mauri Hintikka
129. 74 Wendela L-182 LYS 5 1,00 pohjoismainen Kansanvene SK TePS Lappalainen Kari 02:16:03 02:16:03
Jari Enberg Vesa Lehtinen
130. 86 Marika II FIN-4447 LYS 5 0,99 Balans 65 SG APS Kivinen Tapani 02:18:33 02:17:47
Kivinen Unto, Tuomi Kari, Thornbjörn Karlson
131. 99 Capella FIN-2793 LYS 5 0,99 Teemin SK HVS Pajula Hannu 02:23:49 02:23:03
Pajula Sirpa, Pajula Toni
132. 88 Aouda FIN-9968 LYS 5 1,00 Microtross SG- LPS-DSF Nissi Aimo 02:24:10 02:24:10
Simo Freese, Petri Nissi
132. 78 Aquatic L-1972 LYS 5 1,02 Finn 26 SGKF LPS Yrjölä Esa 02:24:10 02:25:40
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä
134. 116 Elysion L-4451 LYS 6 0,96 FE64 SG APS Nostaja Kari 02:28:42 02:25:31
Jani Niemi, Esa Nostaja
134. 64 Pegasus L-3191 LYS 4 1,07 Finn Express 83 GKV APS Ekqvist Ilpo 02:28:42 02:33:42
Riikka KämppiArttu Ekqvist
136. 79 HELMI FIN-4575 LYS 5 1,00 SCANPER 22 SG PP-SS VANHANEN JARI 02:36:14 02:36:14
HYPPÄNEN ANTTISOMMARBERG MIKKO Lehtisuo Juha
137. 114 Sotka 124 LYS 6 0,84 Marieholm 20 SGK LPS Anttinen Joonas 02:47:23 02:32:49
Kiilholma, Timo Sutinen, Jani Heino
138. 172 HILI-PATI FIN-2230 LYS 6 0,96 MF 630 SGK JÄPS JOKINEN KARI 03:01:13 02:58:02
EIJA NURMILAAKSO, MIIA MIKKOLA, JENNI MIKKOLA
DNS 97 Aurora L-1253 LYS 5 1,04 Guy 27 SGKV APS Olli-Matti Selin DNS
Lauri Ellilä Olli Ilmarinen Jussi Humalisto
DNS 148 Famous blue raincoat H-veneet 1,07 H-vene JVS Kaartinen Ilkka DNS
Juuso Ikonen Atte Kuusisto Janne Ikonen
DNS 90 Seraha FIN-2364 LYS 5 1,03 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo DNS
DNF 102 Yasmine L-22 LYS 5 0,99 Balance 65 SG LPS Nilsson Jesper DNF
Harju Matias, Mäkelä Teemu, Ollila Tomi