17.7.2019 4:35:16

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 5 (reitti Päijännepurjehdus)

Lähtö: Padasjoki
Lähtölista
Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari
94 Afrodite 5387 LYS 5 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari
Sirkka Hiltunen, Pirkko Pitkänen, Vesa Lilja
88 Aouda FIN-9968 LYS 5 1,00 Microtross SG- LPS-DSF Nissi Aimo
Simo Freese, Petri Nissi
78 Aquatic L-1972 LYS 5 1,02 Finn 26 SGKF LPS Yrjölä Esa
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä
76 AVEC FIN-3211 LYS 5 1,02 Avance 24 SG LTS Mellanen Pekka
Pirkka Mellanen (LPS), Matti Ylä-Outtinen
99 Capella FIN-2793 LYS 5 0,99 Teemin SK HVS Pajula Hannu
Pajula Sirpa, Pajula Toni
98 Carina L-5033 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka
Ilkka Ritokallio, Juha Arminen, Antero Ylänen
83 Carus 6490 LYS 5 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
72 Gamba L-5795 LYS 5 0,99 Guy 22 S LPS Happo Mika
Erkkilä Timo, Tulokas Jari, Punkka Jari
79 HELMI FIN-4575 LYS 5 1,00 SCANPER 22 SG PP-SS VANHANEN JARI
HYPPÄNEN ANTTISOMMARBERG MIKKO Lehtisuo Juha
91 Hilma L-1542 LYS 5 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Sakari
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
81 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 1,01 Avance 24 SGF HeiPS Mastosalo Tarja
Tapanila AnnaLeppänen Mari Hölttä Kirsi
71 Juliaana FIN-2734 LYS 5 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa
Timo Sandberg, Samu Ristkari, Marjukka Myyrä
73 Kaija FIN-4254 LYS 5 1,01 Finnflyer 27 GV PP-SS Leskinen Eija
Ojala Petri, Ojala Heli, Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Bonden Heidi
84 Katimaria FIN-2182 LYS 5 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto
Mansikka Martti, Åman Mikko
85 Kuikka FIN-2413 LYS 5 1,02 Finn 26 toppiriki,S,G APS Heikkinen Antti
Heikkinen Pekka, Heiskanen Jarmo
95 Kuikka FIN-1190 LYS 5 1,02 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko
86 Marika II FIN-4447 LYS 5 0,99 Balans 65 SG APS Kivinen Tapani
Kivinen Unto, Tuomi Kari, Thornbjörn Karlson
77 Minea FIN-2130 LYS 5 0,99 Guy 22 SGK Luumi Heikki
Liina Mustonen (JVS:n jäsen), Marko Kämäräinen
75 Monkey Business FIN-6874 LYS 5 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli
93 Näkemiin FIN-1566 LYS 5 0,99 Teemin GK HPS Hyppönen Juha OCS
Matti Rouhainen, Timo Hyle
92 Nemo L-4448 LYS 5 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi
Laura Painilainen ja Pauliina Valo
59 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Räisänen Olli
Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
89 Tiira FIN-3219 LYS 5 1,04 FINN FLAYER 27 PP/SS Vavuli Timo
Metsäranta Sami, Westerlund Toni, Salminen Pasi
82 Tintamaria FIN-6387 LYS 5 0,99 Guy 22 SG JVS Airaksinen Jani
Jani Airaksinen, Piia Lehtonen, Jukka Kärkkäinen, Hanna-Leena Kärkkäinen
80 Tuulia L-3275 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 sgv jvs Lehtinen Jukka
Timo Lehtinen, Irja Lehtinen, Riitta Uotila
96 Vilana L2824 LYS 5 1,02 FE-74 SGF JVS Kautto Ari
Timo Oinonen Jukka Liukkonen Jari Äijänen
74 Wendela L-182 LYS 5 1,00 pohjoismainen Kansanvene SK TePS Lappalainen Kari
Jari Enberg Vesa Lehtinen
87 White Lady FIN-2576 LYS 5 1,02 Avance 245 SG APS Kannisto Jaakko
Alpo Honkonen, Kristiina Oksajoki, Olli-Pekka Honkonen
100 Wivian L-2691 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti
Manninen Lauri, Lehtinen Ville, Nokelainen Juha
97 Aurora L-1253 LYS 5 1,04 Guy 27 SGKV APS Olli-Matti Selin
Lauri Ellilä Olli Ilmarinen Jussi Humalisto
90 Seraha FIN-2364 LYS 5 1,03 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo
102 Yasmine L-22 LYS 5 0,99 Balance 65 SG LPS Nilsson Jesper
Harju Matias, Mäkelä Teemu, Ollila Tomi