22.5.2022 5:06:22

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 30 / 32
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi LYS SGV Seura Kippari Purj.aika Lys-aika
1. 34 Tripla FIN-18844 LYS 3 Millenium 311 1,16 SV APS Kelppe Risto 06:04:00 07:02:02
Risto Kelppe, Kati Selinummi, Paavo Peippo, Anne Stigell, Asko Ojanen
2. 50 Auvo FIN-5591 LYS 3 Still 900 1,16 SGV HeiPS Lehtinen Aaro 06:06:00 07:04:02 OCS
Lehtinen Jyri, Lehtinen Harri,Tuula Lehtinen, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Peters Jens,Mäki Kirsi
3. 46 Medeia FIN-6599 LYS 3 Artina 29 1,12 SGV JVS Mäkelä Ilkka 06:29:00 07:14:05
Marjo Mäkelä, Paavo Haimi, Ari Hirvensalo
4. 37 Rico FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 1,14 SGV LPS Heiskanen Pertti 06:26:00 07:17:40
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
5. 44 Dagmar FIN-2454 LYS 3 One-off 1,16 SGV JVS Wäänänen Simo 06:20:00 07:18:02
Wäänänen Tiina, Wäänänen Mikko, Hyytiä Jukka, Wäänänen Laura, Pasi Joni, Ruoranen Jouni
6. 30 Picadero FIN-738 LYS 3 Albin Express 1,11 SK APS Sipponen Jalmari 06:38:00 07:19:42
Joni Saari, Topi Juden, Niilo Lusila
7. 22 maija fin-7396 LYS 3 inferno 28 1,12 sgv jvs siik olli 06:36:00 07:21:05
olaus ritamäki johannes ritamäki hannu lötjönen
8. 40 Marenki L-3545 LYS 3 Inferno 29 1,14 SGV LPS Virtanen Veli 06:30:00 07:21:40
Jallu Halmesuo, Tuomo Ahtinen
9. 33 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 1,14 SGV JVS Ahola Kalle 06:31:00 07:22:40
Hämäläinen Heikki Niskanen Timo Pasanen Eija
10. 36 AQUILA FIN-3872 LYS 3 Optima 101 1,16 SGV APS Hynynen Heikki 06:25:00 07:23:02
Pekka Toija, Tapio Korpela, Riitta Korpela, Jukka Rulén, Pekka Toija, Anu Toija
11. 28 Cherie FIN-4009 LYS 3 Maxi Racer 1,12 SGV N Petro Pälviranta 06:38:00 07:23:05
Airaksinen Ilkka, Saarela Mika, Anttila Tapio
12. 43 Sari L-483 LYS 3 Albin Express 1,11 S LPS Ryymin Mikko 06:43:00 07:24:42
Naukkarinen Esko,Salo Panu,Heinonen Kim,Vihtonen Ispi,Laukkanen Kalle
13. 45 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 Artina 33 1,15 SGV LPS Arjala Ari 06:30:00 07:24:53
Anu Arjala-Salo Matti Salo Seppo Salo Ville Tenho Heikki Vuorelma
14. 47 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 1,15 SGV LPS Heikkilä Pasi 06:31:00 07:25:53
Seppo Mellanen, Simo Viljakainen, Pertti Kukkonen, Ari Rantalainen
15. 48 Samantha FIN 3830 LYS 3 Inferno 26 1,13 HVS Vuori Lasse 06:38:00 07:26:24
Helge Laakso, Tanja Vuori, Mari Huhtala
16. 42 Cecilia Charlotta FIN-3837 LYS 3 H-323 1,13 SGV APS Salminen Esa 06:40:00 07:28:24
Mikael Seppälä, Päivi Salminen
16. 39 Lettu II FIN-8805 LYS 3 H-323 1,13 SGV HVS Lindholm Harri 06:40:00 07:28:24
Lindgren Kari, Koskinen Arto, Leppänen Harri
18. 27 2. Sallittu nautinto L-2553 LYS 3 Albin Express 1,10 SKV JVS Pälvimäki Lasse 06:51:00 07:29:15
Anitta PälvimäkiVeera PälvimäkiJoonas Pälvimäki Heikki Suoniemi
19. 35 Allegria L-2442 LYS 3 Maestro 31 1,15 SGV KVS Vuori Ykä 06:38:00 07:32:53 OCS
Kalle Kasurinen, Jari Aavisto, Vesa Väänänen, Janne Pälvimäki, Petri Maaranen
20. 31 Köli´n´alle FIN-7533 LYS 3 Elan 33 1,13 SGF APS Piiroinen Mika 06:45:00 07:33:24
Sari Palo, Susan Nikander, Arto Honkanen, Eetu Honkanen
20. 41 Lounatuuli FIN-4371 LYS 3 H-323 1,13 SGV HVS Sinivaara Mikko 06:45:00 07:33:24
Laiho Mikko, Karjalainen Antti, Tapanen Juha
22. 21 Adelina FIN-6772 LYS 3 Artina 29 1,12 SGV LPS Kallio Teemu 06:49:00 07:34:05
Kassu Kallio, Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Miikka Kivistö
23. 23 Namu FIN-5289 LYS 3 Inferno 29 1,14 SGV LPS Mäki Seppo 06:45:00 07:36:40 OCS
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
24. 24 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 H-35 1,13 SGV LPS Salo Hannu 06:49:00 07:37:24
Esa Mäkelä, Ilkka Lassila
25. 49 Falco L-2383 LYS 3 Albin Expres 1,11 SF JPS Kuusela Ismo 06:56:00 07:37:42
Ruusila JukkaMatti Leinonen
26. 38 Piquero FIN-6930 LYS 3 Inferno 31 1,15 SGV LPS Holm Elisabeth 06:48:00 07:42:53
Holm Karin, Leppäranta Leena, Hägg Daria, Carlsson Clara
27. 26 HEILI FIN 3465 LYS 3 INFERNO 29 1,14 SGV LPS VIKMAN MARKKU 06:52:00 07:43:40
Lasse Lintermo, Jari Uusitalo
28. 68 Aquamarine X-967 LYS 3 Albine Express 1,11 JVS Parvikka Kari 07:03:00 07:44:42
Mikko RäsänenAtte Wahlström
28. 25 Geronimo FIN 3020 LYS 3 Albin Express 1,11 SK LPS Kimmo Korhonen 07:03:00 07:44:42
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Antti Mäkinen
30. 32 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 1,16 GV LPS Koiranen Risto 07:01:00 07:59:02 OCS
Koiranen Marika, Koiranen Maria, Koiranen Jani, Koiranen Marja-Liisa
Odotetaan 2
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi LYS SGV Seura Kippari Purj.aika Lys-aika
- 29 Rantanplan FIN-3940 LYS 3 H-323 1,12 SGKV APS Johanna Lindberg -- --
Timo Kukkamäki, Tomas Lindberg, Reetta Suokas
- 58 Tove II FIN 4200 LYS 3 H-323 1,10 SGV JVS Särkijärvi Mika -- --
Wuolio Seppo, Modig Henri, Immonen Janne