18.10.2019 5:28:24

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka H-veneet (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 19 / 23
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 144 FENNIA FIN 887 H-veneet 1,07 H-vene LPS Heikkilä Janne 06:28:00 06:55:32
Jari LeinonenMikko Wirta
2. 142 ISKU FIN-899 H-veneet 1,07 H-vene LPS Boman Juhani 06:31:00 06:58:32
Mikko BomanTimo SaarinenJuhani Salo
3. 146 ÄLVSBYHUS FIN-879 H-veneet 1,07 H-vene HEIPS HILLBERG PETRI 06:32:00 06:59:32 OCS
HILLBERG ISMO HILLBERG ATTEHILLBERG IITA
4. 133 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Koho Mikko 06:38:00 07:05:32
Vainio Juha (TaPS), Heikki Koho (JVS)
5. 145 Minttu FIN-885 H-veneet 1,07 H-vene HSK Rönkkö Perttu 06:40:00 07:07:32
Markku Rönkkö, IiPS (Iisalmen Pursiseura)Jarkko Leskinen, Tuukka Tavi
6. 150 AUDI FIN-847 H-veneet 1,07 H-Vene LPS/HVS Ruusunen Teemu 06:46:00 07:13:32
Rami Lindström Pekka Honkavaara Sauli Karhu
7. 151 "Iita" FIN-765 H-veneet 1,07 H-vene SK- JVS Karhusaari Vesa 06:48:00 07:15:32
Mika (Masi) Salminen, Petra Lehtinen, Jarkko (Jacka) Laukkanen
8. 143 Katariina FIN-931 H-veneet 1,07 H-Vene HSK Matti Pehkonen 06:53:00 07:20:32
Aapo Heijola, Ari Känsäkoski
9. 152 Sandell`s FIN-481 H-veneet 1,07 H S LPS Sandell Juha 06:56:00 07:23:32
Sandell Lasse, Tonttila Markku, Sandell Juha, Kari Virtanen
10. 131 Avanti L-588 H-veneet 1,07 H S LPS Viljamaa Juha 07:03:00 07:30:32
Mäkinen ReijoMeritähti Niko
11. 147 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H-vene APS Talvitie Henrikki 07:05:00 07:32:32
Jyrki TalvitieHeikki Talvitie
12. 138 Peppi-Lotta Fin-119 H-veneet 1,07 H-Vene SK OPS Haipus Tomi 07:07:00 07:34:32
Tomi Haipus, Henri Koski, Kalle Hiitola
13. 139 Autokoulu Juha L-907 H-veneet 1,07 H-VENE JVS AHONEN JUHANI 07:10:00 07:37:32
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri
13. 132 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 07:10:00 07:37:32
Vaara Okko, Vaara Mikko
15. 135 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 07:11:00 07:38:32
Salerto Sami, Taipale Terho
16. 136 jias fin-563 H-veneet 1,07 H-vene 3 lps kaven jorma 07:13:00 07:40:32
jorma kaven jouni kaven pyry halme
17. 137 HEI-LA FIN-822 H-veneet 1,07 H-vene APS Seppälä Aarno 07:19:00 07:46:32
Tapio Blåfield Tuomas Larjavaara
18. 134 PÄIVI L-690 H-veneet 1,07 H-vene SK JäPs VILPPALA HEIKKI 07:27:00 07:54:32
Pekka Vilppala Olli Suomalainen
DNS 148 Famous blue raincoat H-veneet 1,07 H-vene JVS Kaartinen Ilkka DNS
Juuso Ikonen Atte Kuusisto Janne Ikonen
Odotetaan 4
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 141 Dino FIN-314 H-veneet 1,07 H-vene S KVS Vaara Santeri -- --
Jari VaaraMarkus VaaraJanne Asukas
- 149 FAR-o-ZON FIN-550 H-veneet 1,07 H JVS Tarvainen Harri -- --
Nurmela Kari, Arvekari Jyrki
- 140 Lady Express L-357 H-veneet 1,07 H-vene SK LNS Yrjölä Mikko -- --
Aki Laine, Jukka Yrjölä
- 153 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Lukkariniemi Jukka -- --
Timo Lukkariniemi, Kristian ??