12.11.2019 4:54:46

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 109 / 142
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 121 POHJOLA-FONECTA FINDER FIN-434 LYS urheiluveneet 1,36 Melges 24 SK EMK Hakola Tomi 05:27:00 07:18:22
Mikael Tervonen, Ari Peltomäki, Timo Salo
2. 166 Lainisalo Sailing Team FIN-319 Melges 24 1,30 Melges 24 SA- NJK Malmgren Jan 05:36:00 07:13:06
Jonas Gabran, Martin Finell, Jan Malmgren, Henrik Andersson
3. 167 Mega FIN 227 Melges 24 1,30 Melges 24 JVS Ahonen Janne 05:38:00 07:15:06
Jukka Ahonen, Päivi Ahonen, Liisa Ahonen
4. 118 ZEUS FABER FIN-6388 LYS 1-2 1,32 1 TON S, G, K, V JVS Pennanen Pertti 05:42:00 07:24:00
Pietu Riihelä, Jorma Lind, Ville Höglund, Teuvo Pennanen
5. 10 DynaStar FIN-9983 LYS 1-2 1,30 Dynamic 35 JVS Lilja Ilkka 05:47:00 07:24:06 OCS
Anssi LiljaIlari LiljaLasse LiljaMikko PuhalainenLiisa Puhalainen
6. 117 La Donna é Mobile ITA-026 LYS urheiluveneet 1,36 Ufo 28 SG OM Inkala Joni 05:50:00 07:41:22
7. 14 Melina L-9009 LYS 1-2 1,21 Finngulf 36 S,G,V APS Hiltunen Juha 05:56:00 07:09:01
Eino Österberg, Pertti Pulkkinen, Eino Laitinen, Tuomo Heinonen
8. 3 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 05:57:00 06:58:08
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
9. 7 Blueship FIN-8782 LYS 1-2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 06:03:00 07:10:11
Jukka Ahonen, Sini Honkala, Jorma Malin
10. 34 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 06:04:00 07:02:02
Risto Kelppe, Kati Selinummi, Paavo Peippo, Anne Stigell, Asko Ojanen
11. 11 Malla FIN-9174 LYS 1-2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 06:05:00 07:23:41
Nieminen Ari, KÄkönen Pekka, Taipale Jorma, Kosloff Lauri
11. 2 Unique FIN-6747 LYS 1-2 1,21 X-342 SGV JVS Liukkonen Esko 06:05:00 07:18:01
Lehtiniemi Ari, Leskinen Harri, Rahkonen Vesa, Kaitila Ilkka
13. 50 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 SGV HeiPS Lehtinen Aaro 06:06:00 07:04:02 OCS
Lehtinen Jyri, Lehtinen Harri,Tuula Lehtinen, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Peters Jens,Mäki Kirsi
14. 6 Biancoblu FIN-9707 LYS 1-2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 06:13:00 07:26:01
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Jukka Lares
14. 9 Lady 3429 LYS urheiluveneet 1,18 Banner 28 HR SG TePS Pesari Antti 06:13:00 07:17:11
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Ville, Pesari Susanna, Pesari Jerry
16. 8 Jasmina FIN-9211 LYS 1-2 1,17 Millenium 311 LPS Sahiluoto Ahti 06:16:00 07:17:08
Arvo Sahiluoto Hannu Paajanen Roope Juhonen Harri Malasto
17. 44 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 06:20:00 07:18:02
Wäänänen Tiina, Wäänänen Mikko, Hyytiä Jukka, Wäänänen Laura, Pasi Joni, Ruoranen Jouni
17. 1 Kristiina FIN-8261 LYS 1-2 1,20 X-342 SGV JäPs Mikko Saarela 06:20:00 07:30:08
Pekka Kotila, Saarela Kristiina, Seppänen Ilkka
19. 12 Banneriina FIN-5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 S LPS Mäkelä Pertti 06:21:00 07:34:01 OCS
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie, Ainomaija Lehtonen
19. 123 Bellamer swe-2 LYS urheiluveneet 1,31 Santeri Kaukonen Jukka 06:21:00 08:00:34
Mikko Särkikangas, Jouni Mannerhovi, Antti Kässi
19. 122 Cissa FIN 9795 LYS urheiluveneet 1,25 Open 570 Taps Fried Juhani 06:21:00 07:45:09
Tom Pannula, Jyrki Virtanen
22. 36 AQUILA FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV APS Hynynen Heikki 06:25:00 07:23:02
Pekka Toija, Tapio Korpela, Riitta Korpela, Jukka Rulén, Pekka Toija, Anu Toija
23. 37 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 06:26:00 07:17:40
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
24. 15 Lisa III FIN 5315 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 06:27:00 07:40:01
Tomi PitkänenHarri LiisananttiPekka LiikanenPanu Päivärinne
25. 16 Elina FIN-8042 LYS 1-2 1,19 Inferno SGV JVS Kiiski Ari 06:28:00 07:35:11
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Toivanen Jarmo, Lähteenmäki Leo
25. 144 FENNIA FIN 887 H-veneet 1,07 H-vene LPS Heikkilä Janne 06:28:00 06:55:32
Jari LeinonenMikko Wirta
25. 13 Lady Charlotta L-7897 LYS 1-2 1,22 Dufour 39 GV, Gen LPS Rauhamäki Raimo 06:28:00 07:43:52
Harri Rauhamäki, Jukka Rauhamäki, Juhani Seppä, Erik Särmäkari
28. 52 KAROLIINA FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HEIPS ILOLA HEIKKI 06:29:00 07:03:44
VESA KUKKONEN RAINERI KÖNÖNEN JUKKA HIETANEN
28. 46 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 06:29:00 07:14:05
Marjo Mäkelä, Paavo Haimi, Ari Hirvensalo
30. 45 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari 06:30:00 07:24:53
Anu Arjala-Salo Matti Salo Seppo Salo Ville Tenho Heikki Vuorelma
30. 40 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 06:30:00 07:21:40
Jallu Halmesuo, Tuomo Ahtinen
32. 33 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 06:31:00 07:22:40
Hämäläinen Heikki Niskanen Timo Pasanen Eija
32. 142 ISKU FIN-899 H-veneet 1,07 H-vene LPS Boman Juhani 06:31:00 06:58:32
Mikko BomanTimo SaarinenJuhani Salo
32. 47 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 06:31:00 07:25:53
Seppo Mellanen, Simo Viljakainen, Pertti Kukkonen, Ari Rantalainen
35. 146 ÄLVSBYHUS FIN-879 H-veneet 1,07 H-vene HEIPS HILLBERG PETRI 06:32:00 06:59:32 OCS
HILLBERG ISMO HILLBERG ATTEHILLBERG IITA
35. 5 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 06:32:00 07:33:08
Jorma Lukkori
37. 22 maija fin-7396 LYS 3 1,12 inferno 28 sgv jvs siik olli 06:36:00 07:21:05
olaus ritamäki johannes ritamäki hannu lötjönen
38. 53 Oscarina FIN-9617 LYS 4 1,10 H-Star SGV LPS Heikkinen Matti 06:37:00 07:15:15 OCS
Rantanen Mikko, Peltonen Juha, Lehtonen Ari
39. 35 Allegria L-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 SGV KVS Vuori Ykä 06:38:00 07:32:53 OCS
Kalle Kasurinen, Jari Aavisto, Vesa Väänänen, Janne Pälvimäki, Petri Maaranen
39. 28 Cherie FIN-4009 LYS 3 1,12 Maxi Racer SGV N Petro Pälviranta 06:38:00 07:23:05
Airaksinen Ilkka, Saarela Mika, Anttila Tapio
39. 4 Merituuli L-4044 LYS 1-2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 06:38:00 07:42:11
Heikki Rajala, Yrjö Rakkolainen, Pekka Honkaniemi, Jaakko Korkeala
39. 30 Picadero FIN-738 LYS 3 1,11 Albin Express SK APS Sipponen Jalmari 06:38:00 07:19:42
Joni Saari, Topi Juden, Niilo Lusila
39. 48 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 HVS Vuori Lasse 06:38:00 07:26:24
Helge Laakso, Tanja Vuori, Mari Huhtala
39. 133 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Koho Mikko 06:38:00 07:05:32
Vainio Juha (TaPS), Heikki Koho (JVS)
45. 42 Cecilia Charlotta FIN-3837 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Salminen Esa 06:40:00 07:28:24
Mikael Seppälä, Päivi Salminen
45. 39 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 06:40:00 07:28:24
Lindgren Kari, Koskinen Arto, Leppänen Harri
45. 145 Minttu FIN-885 H-veneet 1,07 H-vene HSK Rönkkö Perttu 06:40:00 07:07:32
Markku Rönkkö, IiPS (Iisalmen Pursiseura)Jarkko Leskinen, Tuukka Tavi
48. 119 Banski FIN-6215 LYS urheiluveneet 1,20 Banner 23 racer sgk APS jenkins daniel 06:41:00 07:51:08
tatu lappalainenveli-pekka tegelberg, kari tuomainen
49. 120 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG LPS Lilleberg Tuomas 06:42:00 07:40:02
Jukka Lilleberg, Suvi Aho, Joni Ihantola
50. 43 Sari L-483 LYS 3 1,11 Albin Express S LPS Ryymin Mikko 06:43:00 07:24:42
Naukkarinen Esko,Salo Panu,Heinonen Kim,Vihtonen Ispi,Laukkanen Kalle
51. 31 Köli´n´alle FIN-7533 LYS 3 1,13 Elan 33 SGF APS Piiroinen Mika 06:45:00 07:33:24
Sari Palo, Susan Nikander, Arto Honkanen, Eetu Honkanen
51. 41 Lounatuuli FIN-4371 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Sinivaara Mikko 06:45:00 07:33:24
Laiho Mikko, Karjalainen Antti, Tapanen Juha
51. 23 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 06:45:00 07:36:40 OCS
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
54. 150 AUDI FIN-847 H-veneet 1,07 H-Vene LPS/HVS Ruusunen Teemu 06:46:00 07:13:32
Rami Lindström Pekka Honkavaara Sauli Karhu
55. 151 "Iita" FIN-765 H-veneet 1,07 H-vene SK- JVS Karhusaari Vesa 06:48:00 07:15:32
Mika (Masi) Salminen, Petra Lehtinen, Jarkko (Jacka) Laukkanen
55. 38 Piquero FIN-6930 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Holm Elisabeth 06:48:00 07:42:53
Holm Karin, Leppäranta Leena, Hägg Daria, Carlsson Clara
57. 21 Adelina FIN-6772 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV LPS Kallio Teemu 06:49:00 07:34:05
Kassu Kallio, Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Miikka Kivistö
57. 24 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 06:49:00 07:37:24
Esa Mäkelä, Ilkka Lassila
59. 27 2. Sallittu nautinto L-2553 LYS 3 1,10 Albin Express SKV JVS Pälvimäki Lasse 06:51:00 07:29:15
Anitta PälvimäkiVeera PälvimäkiJoonas Pälvimäki Heikki Suoniemi
60. 26 HEILI FIN 3465 LYS 3 1,14 INFERNO 29 SGV LPS VIKMAN MARKKU 06:52:00 07:43:40
Lasse Lintermo, Jari Uusitalo
61. 143 Katariina FIN-931 H-veneet 1,07 H-Vene HSK Matti Pehkonen 06:53:00 07:20:32
Aapo Heijola, Ari Känsäkoski
62. 49 Falco L-2383 LYS 3 1,11 Albin Expres SF JPS Kuusela Ismo 06:56:00 07:37:42
Ruusila JukkaMatti Leinonen
62. 152 Sandell`s FIN-481 H-veneet 1,07 H S LPS Sandell Juha 06:56:00 07:23:32
Sandell Lasse, Tonttila Markku, Sandell Juha, Kari Virtanen
64. 62 Jonna FIN-8554 LYS 4 1,08 Jokker 27 SG HVS Lähteenmäki Heikki 06:57:00 07:28:10
Lähteenmäki Pasi, Lähteenmäki AnuPinja Hirvonen
65. 32 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 GV LPS Koiranen Risto 07:01:00 07:59:02 OCS
Koiranen Marika, Koiranen Maria, Koiranen Jani, Koiranen Marja-Liisa
65. 163 NIKEA FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa 07:01:00 07:01:00
Keijo TulomäkiHeikki Tulomäki
65. 55 Prinsessa L-2008 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Hynninen Osmo 07:01:00 07:28:32
Juha Hynninen, Ismo Rellman, Petri Jaakkola
68. 51 Meritte FIN-9063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 07:02:00 07:36:44
Terttu MäkinenEerikki MäkinenPiia Mäkinen
68. 60 Munja Sun Ship II FIN2744 LYS 4 1,08 FE 83 SG JVS Kemiläinen Erkki 07:02:00 07:33:10
Henry ValliusTatu KemiläinenPirjo Uusi-piuhariTarja Koskinen
70. 68 Aquamarine X-967 LYS 3 1,11 Albine Express JVS Parvikka Kari 07:03:00 07:44:42
Mikko RäsänenAtte Wahlström
70. 131 Avanti L-588 H-veneet 1,07 H S LPS Viljamaa Juha 07:03:00 07:30:32
Mäkinen ReijoMeritähti Niko
70. 25 Geronimo FIN 3020 LYS 3 1,11 Albin Express SK LPS Kimmo Korhonen 07:03:00 07:44:42
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Antti Mäkinen
70. 67 TiiPii FIN-2393 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Puukko Timo 07:03:00 07:30:32
Timo Puukko, Jyrki Harikoski, Salla Kavén, Annukka Parikka, Heikki Pohjola
74. 162 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 Lightning S TP Leppänen Matti 07:04:00 07:04:00
Kimmo Kalliola,Anssi Kariola
74. 93 Näkemiin FIN-1566 LYS 5 0,99 Teemin GK HPS Hyppönen Juha 07:04:00 06:59:45 OCS
Matti Rouhainen, Timo Hyle
76. 147 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H-vene APS Talvitie Henrikki 07:05:00 07:32:32
Jyrki TalvitieHeikki Talvitie
77. 138 Peppi-Lotta Fin-119 H-veneet 1,07 H-Vene SK OPS Haipus Tomi 07:07:00 07:34:32
Tomi Haipus, Henri Koski, Kalle Hiitola
77. 101 Tampereen asuntomeklarit FIN-129 Hai 1,03 Hai SK TaPS Tuominen Jaakko 07:07:00 07:19:15
Vesa MartikainenJyri Nenonen
77. 61 Vimma FIN-893 LYS 4 1,10 Albin Express SKV APS Pynnönen Markku 07:07:00 07:45:15
Pynnönen Jari Pynnönen Kati Pynnönen Mirja Pynnönen Olli
80. 63 Blues2 FIN -3842 LYS 4 1,10 NF30 SKV HVS Tuhkanen Jarmo 07:09:00 07:47:15
Kari Hyppanen, Aimo Ylimäyry
81. 139 Autokoulu Juha L-907 H-veneet 1,07 H-VENE JVS AHONEN JUHANI 07:10:00 07:37:32
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri
81. 132 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 07:10:00 07:37:32
Vaara Okko, Vaara Mikko
83. 135 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 07:11:00 07:38:32
Salerto Sami, Taipale Terho
84. 56 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 07:13:00 07:51:15
Ristkari Simo, Mattila Juho, Keto Lauri, Krunlöf Timo
84. 136 jias fin-563 H-veneet 1,07 H-vene 3 lps kaven jorma 07:13:00 07:40:32
jorma kaven jouni kaven pyry halme
84. 84 Katimaria FIN-2182 LYS 5 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 07:13:00 07:21:15
Mansikka Martti, Åman Mikko
87. 176 old lady 6838 Lightning 1,00 ligthing jvs lehtinen esko 07:17:00 07:17:00
lehtinen pekkalehtinen olli
88. 57 Mariet FIN-2002 LYS 4 1,08 FE 83 SG KVS Truhponen Vesa 07:18:00 07:49:10
Petri SääskilahtiSami Leino
88. 59 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Räisänen Olli 07:18:00 07:38:02
Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
88. 175 Tuula L-14351 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Kolehmainen Hannu 07:18:00 07:18:00
Järvinen TimoKolehmainen EijaKolehmainen Hannu
91. 137 HEI-LA FIN-822 H-veneet 1,07 H-vene APS Seppälä Aarno 07:19:00 07:46:32
Tapio Blåfield Tuomas Larjavaara
92. 95 Kuikka FIN-1190 LYS 5 1,02 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 07:20:00 07:28:15
93. 100 Wivian L-2691 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 07:22:00 07:38:11
Manninen Lauri, Lehtinen Ville, Nokelainen Juha
94. 94 Afrodite 5387 LYS 5 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 07:24:00 07:36:15
Sirkka Hiltunen, Pirkko Pitkänen, Vesa Lilja
95. 87 White Lady FIN-2576 LYS 5 1,02 Avance 245 SG APS Kannisto Jaakko 07:25:00 07:33:15
Alpo Honkonen, Kristiina Oksajoki, Olli-Pekka Honkonen
96. 54 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 LPS Seesvaara Pentti 07:27:00 08:01:44
Hannu Laitio, Heikki Saari, Juha Orjala, Esa Hannala
96. 134 PÄIVI L-690 H-veneet 1,07 H-vene SK JäPs VILPPALA HEIKKI 07:27:00 07:54:32
Pekka Vilppala Olli Suomalainen
96. 161 Sofia 12352 Lightning 1,00 Lightning TP Aalto Esko 07:27:00 07:27:00
Sari Aalto, Petri Mäkinen
96. 80 Tuulia L-3275 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 sgv jvs Lehtinen Jukka 07:27:00 07:43:11
Timo Lehtinen, Irja Lehtinen, Riitta Uotila
100. 76 AVEC FIN-3211 LYS 5 1,02 Avance 24 SG LTS Mellanen Pekka 07:30:00 07:38:15
Pirkka Mellanen (LPS), Matti Ylä-Outtinen
101. 83 Carus 6490 LYS 5 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 07:32:00 07:44:15
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
102. 65 Melinda FIN 5369 LYS 4 1,08 Etap 30 SGV JVS Melin John 07:33:00 08:04:10
1.Maija-Leena Kotkavuori 2. Antti Kohvakka 3. Kirsti Kohvakka
103. 66 BERTTA FIN-2131 LYS 4 1,07 FE-83 SGV JVS Niemi Reijo 07:34:00 08:01:32
lltanen Jussi, Pennanen Pasi, Ruoranen Jouni
104. 177 Riläx L-4278 Perheluokka 1,00 Sunwind 27 TePS Helin Antti 07:49:00 07:49:00
Helin Veikko, Helin Heikkin, Mattila Heidi
105. 171 FESTIENTE FIN-6943 Perheluokka 1,00 FIRST 305S GV LPS SAAROLA JARI 07:52:00 07:52:00
JOHANNA SAAROLAVALTTERI SAAROLAELMERI SAAROLA
DNS 97 Aurora L-1253 LYS 5 1,04 Guy 27 SGKV APS Olli-Matti Selin DNS
Lauri Ellilä Olli Ilmarinen Jussi Humalisto
DNS 148 Famous blue raincoat H-veneet 1,07 H-vene JVS Kaartinen Ilkka DNS
Juuso Ikonen Atte Kuusisto Janne Ikonen
DNS 90 Seraha FIN-2364 LYS 5 1,03 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo DNS
DNF 102 Yasmine L-22 LYS 5 0,99 Balance 65 SG LPS Nilsson Jesper DNF
Harju Matias, Mäkelä Teemu, Ollila Tomi
Odotetaan 33
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 88 Aouda FIN-9968 LYS 5 1,00 Microtross SG- LPS-DSF Nissi Aimo -- --
Simo Freese, Petri Nissi
- 78 Aquatic L-1972 LYS 5 1,02 Finn 26 SGKF LPS Yrjölä Esa -- --
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä
- 99 Capella FIN-2793 LYS 5 0,99 Teemin SK HVS Pajula Hannu -- --
Pajula Sirpa, Pajula Toni
- 98 Carina L-5033 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka -- --
Ilkka Ritokallio, Juha Arminen, Antero Ylänen
- 141 Dino FIN-314 H-veneet 1,07 H-vene S KVS Vaara Santeri -- --
Jari VaaraMarkus VaaraJanne Asukas
- 111 Donna FIN-5017 LYS 6 0,96 MF630 SGK JVS Tiihonen Ossi -- --
Tiihonen Sami, Silvennoinen Raimo, Silvennoinen Hanna
- 116 Elysion L-4451 LYS 6 0,96 FE64 SG APS Nostaja Kari -- --
Jani Niemi, Esa Nostaja
- 115 Fanni l-3942 LYS 6 1,04 Finnflyer-27 SGV APS Nokelainen Reijo -- --
Valtteri Nokelainen, Jari Koikkolainen
- 149 FAR-o-ZON FIN-550 H-veneet 1,07 H JVS Tarvainen Harri -- --
Nurmela Kari, Arvekari Jyrki
- 72 Gamba L-5795 LYS 5 0,99 Guy 22 S LPS Happo Mika -- --
Erkkilä Timo, Tulokas Jari, Punkka Jari
- 79 HELMI FIN-4575 LYS 5 1,00 SCANPER 22 SG PP-SS VANHANEN JARI -- --
HYPPÄNEN ANTTISOMMARBERG MIKKO Lehtisuo Juha
- 172 HILI-PATI FIN-2230 LYS 6 0,96 MF 630 SGK JÄPS JOKINEN KARI -- --
EIJA NURMILAAKSO, MIIA MIKKOLA, JENNI MIKKOLA
- 91 Hilma L-1542 LYS 5 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Sakari -- --
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
- 81 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 1,01 Avance 24 SGF HeiPS Mastosalo Tarja -- --
Tapanila AnnaLeppänen Mari Hölttä Kirsi
- 71 Juliaana FIN-2734 LYS 5 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa -- --
Timo Sandberg, Samu Ristkari, Marjukka Myyrä
- 73 Kaija FIN-4254 LYS 5 1,01 Finnflyer 27 GV PP-SS Leskinen Eija -- --
Ojala Petri, Ojala Heli, Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Bonden Heidi
- 85 Kuikka FIN-2413 LYS 5 1,02 Finn 26 toppiriki,S,G APS Heikkinen Antti -- --
Heikkinen Pekka, Heiskanen Jarmo
- 140 Lady Express L-357 H-veneet 1,07 H-vene SK LNS Yrjölä Mikko -- --
Aki Laine, Jukka Yrjölä
- 113 Lilli FIN-9441 LYS 6 0,96 Mikro 550 SK JVS Hintikka Mauri -- --
Anu Hintikka Jussi Hintikka Mauri Hintikka
- 112 Ma Donna FIN 5571 LYS 6 0,96 Finn Express 64 S,K, HVS Inkinen Markku -- --
Esa Nokkonen, Jukka Kinnunen
- 86 Marika II FIN-4447 LYS 5 0,99 Balans 65 SG APS Kivinen Tapani -- --
Kivinen Unto, Tuomi Kari, Thornbjörn Karlson
- 77 Minea FIN-2130 LYS 5 0,99 Guy 22 SGK Luumi Heikki -- --
Liina Mustonen (JVS:n jäsen), Marko Kämäräinen
- 75 Monkey Business FIN-6874 LYS 5 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli -- --
- 92 Nemo L-4448 LYS 5 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi -- --
Laura Painilainen ja Pauliina Valo
- 64 Pegasus L-3191 LYS 4 1,07 Finn Express 83 GKV APS Ekqvist Ilpo -- --
Riikka KämppiArttu Ekqvist
- 29 Rantanplan FIN-3940 LYS 3 1,12 H-323 SGKV APS Johanna Lindberg -- --
Timo Kukkamäki, Tomas Lindberg, Reetta Suokas
- 114 Sotka 124 LYS 6 0,84 Marieholm 20 SGK LPS Anttinen Joonas -- --
Kiilholma, Timo Sutinen, Jani Heino
- 89 Tiira FIN-3219 LYS 5 1,04 FINN FLAYER 27 PP/SS Vavuli Timo -- --
Metsäranta Sami, Westerlund Toni, Salminen Pasi
- 82 Tintamaria FIN-6387 LYS 5 0,99 Guy 22 SG JVS Airaksinen Jani -- --
Jani Airaksinen, Piia Lehtonen, Jukka Kärkkäinen, Hanna-Leena Kärkkäinen
- 58 Tove II FIN 4200 LYS 3 1,10 H-323 SGV JVS Särkijärvi Mika -- --
Wuolio Seppo, Modig Henri, Immonen Janne
- 96 Vilana L2824 LYS 5 1,02 FE-74 SGF JVS Kautto Ari -- --
Timo Oinonen Jukka Liukkonen Jari Äijänen
- 153 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Lukkariniemi Jukka -- --
Timo Lukkariniemi, Kristian ??
- 74 Wendela L-182 LYS 5 1,00 pohjoismainen Kansanvene SK TePS Lappalainen Kari -- --
Jari Enberg Vesa Lehtinen