17.7.2019 4:37:07

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 32 / 32
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 34 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 09:32:43 11:05:55
Risto Kelppe, Kati Selinummi, Paavo Peippo, Anne Stigell, Asko Ojanen
2. 50 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 SGV HeiPS Lehtinen Aaro 09:34:00 11:07:12 OCS
Lehtinen Jyri, Lehtinen Harri,Tuula Lehtinen, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Peters Jens,Mäki Kirsi
3. 46 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 10:10:46 11:23:10
Marjo Mäkelä, Paavo Haimi, Ari Hirvensalo
4. 22 maija fin-7396 LYS 3 1,12 inferno 28 sgv jvs siik olli 10:12:40 11:25:04
olaus ritamäki johannes ritamäki hannu lötjönen
5. 40 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 10:03:57 11:26:56
Jallu Halmesuo, Tuomo Ahtinen
6. 30 Picadero FIN-738 LYS 3 1,11 Albin Express SK APS Sipponen Jalmari 10:22:52 11:29:50
Joni Saari, Topi Juden, Niilo Lusila
7. 37 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 10:07:52 11:30:51
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
8. 36 AQUILA FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV APS Hynynen Heikki 09:57:41 11:30:53
Pekka Toija, Tapio Korpela, Riitta Korpela, Jukka Rulén, Pekka Toija, Anu Toija
9. 44 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 09:59:24 11:32:36
Wäänänen Tiina, Wäänänen Mikko, Hyytiä Jukka, Wäänänen Laura, Pasi Joni, Ruoranen Jouni
10. 33 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 10:09:50 11:32:49
Hämäläinen Heikki Niskanen Timo Pasanen Eija
11. 48 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 HVS Vuori Lasse 10:15:51 11:33:35
Helge Laakso, Tanja Vuori, Mari Huhtala
12. 28 Cherie FIN-4009 LYS 3 1,12 Maxi Racer SGV N Petro Pälviranta 10:28:42 11:41:06
Airaksinen Ilkka, Saarela Mika, Anttila Tapio
13. 45 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari 10:13:00 11:41:08
Anu Arjala-Salo Matti Salo Seppo Salo Ville Tenho Heikki Vuorelma
14. 43 Sari L-483 LYS 3 1,11 Albin Express S LPS Ryymin Mikko 10:37:10 11:44:08
Naukkarinen Esko,Salo Panu,Heinonen Kim,Vihtonen Ispi,Laukkanen Kalle
15. 47 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 10:18:18 11:46:26
Seppo Mellanen, Simo Viljakainen, Pertti Kukkonen, Ari Rantalainen
16. 41 Lounatuuli FIN-4371 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Sinivaara Mikko 10:32:00 11:49:44
Laiho Mikko, Karjalainen Antti, Tapanen Juha
17. 35 Allegria L-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 SGV KVS Vuori Ykä 10:25:02 11:53:10 OCS
Kalle Kasurinen, Jari Aavisto, Vesa Väänänen, Janne Pälvimäki, Petri Maaranen
18. 42 Cecilia Charlotta FIN-3837 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Salminen Esa 10:36:40 11:54:24
Mikael Seppälä, Päivi Salminen
19. 23 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 10:34:20 11:57:19 OCS
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
20. 27 2. Sallittu nautinto L-2553 LYS 3 1,10 Albin Express SKV JVS Pälvimäki Lasse 10:57:42 11:59:08
Anitta PälvimäkiVeera PälvimäkiJoonas Pälvimäki Heikki Suoniemi
21. 39 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 10:45:00 12:02:44
Lindgren Kari, Koskinen Arto, Leppänen Harri
22. 31 Köli´n´alle FIN-7533 LYS 3 1,13 Elan 33 SGF APS Piiroinen Mika 10:45:39 12:03:23
Sari Palo, Susan Nikander, Arto Honkanen, Eetu Honkanen
23. 38 Piquero FIN-6930 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Holm Elisabeth 10:36:58 12:05:06
Holm Karin, Leppäranta Leena, Hägg Daria, Carlsson Clara
24. 26 HEILI FIN 3465 LYS 3 1,14 INFERNO 29 SGV LPS VIKMAN MARKKU 10:42:43 12:05:42
Lasse Lintermo, Jari Uusitalo
25. 49 Falco L-2383 LYS 3 1,11 Albin Expres SF JPS Kuusela Ismo 11:03:24 12:10:22
Ruusila JukkaMatti Leinonen
26. 24 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 10:55:40 12:13:24
Esa Mäkelä, Ilkka Lassila
27. 21 Adelina FIN-6772 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV LPS Kallio Teemu 11:07:23 12:19:47
Kassu Kallio, Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Miikka Kivistö
28. 58 Tove II FIN 4200 LYS 3 1,10 H-323 SGV JVS Särkijärvi Mika 11:18:51 12:20:17
Wuolio Seppo, Modig Henri, Immonen Janne
29. 68 Aquamarine X-967 LYS 3 1,11 Albine Express JVS Parvikka Kari 11:15:40 12:22:38
Mikko RäsänenAtte Wahlström
30. 25 Geronimo FIN 3020 LYS 3 1,11 Albin Express SK LPS Kimmo Korhonen 11:35:24 12:42:22
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Antti Mäkinen
31. 29 Rantanplan FIN-3940 LYS 3 1,12 H-323 SGKV APS Johanna Lindberg 11:48:02 13:00:26
Timo Kukkamäki, Tomas Lindberg, Reetta Suokas
32. 32 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 GV LPS Koiranen Risto 11:39:12 13:12:24 OCS
Koiranen Marika, Koiranen Maria, Koiranen Jani, Koiranen Marja-Liisa