19.7.2019 22:37:00

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 5 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 32 / 32
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 93 Näkemiin FIN-1566 LYS 5 0,99 Teemin GK HPS Hyppönen Juha 11:03:45 10:56:55 OCS
Matti Rouhainen, Timo Hyle
2. 95 Kuikka FIN-1190 LYS 5 1,02 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 11:25:16 11:38:31
3. 84 Katimaria FIN-2182 LYS 5 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 11:40:06 11:53:21
Mansikka Martti, Åman Mikko
4. 87 White Lady FIN-2576 LYS 5 1,02 Avance 245 SG APS Kannisto Jaakko 11:41:42 11:54:57
Alpo Honkonen, Kristiina Oksajoki, Olli-Pekka Honkonen
5. 59 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Räisänen Olli 11:23:00 11:55:11
Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
6. 91 Hilma L-1542 LYS 5 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Sakari 12:12:34 12:05:44
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
7. 94 Afrodite 5387 LYS 5 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 11:46:15 12:05:56
Sirkka Hiltunen, Pirkko Pitkänen, Vesa Lilja
8. 76 AVEC FIN-3211 LYS 5 1,02 Avance 24 SG LTS Mellanen Pekka 11:54:07 12:07:22
Pirkka Mellanen (LPS), Matti Ylä-Outtinen
9. 83 Carus 6490 LYS 5 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 11:50:02 12:09:43
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
10. 100 Wivian L-2691 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 11:44:14 12:10:13
Manninen Lauri, Lehtinen Ville, Nokelainen Juha
11. 77 Minea FIN-2130 LYS 5 0,99 Guy 22 SGK Luumi Heikki 12:17:32 12:10:42
Liina Mustonen (JVS:n jäsen), Marko Kämäräinen
12. 80 Tuulia L-3275 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 sgv jvs Lehtinen Jukka 11:46:15 12:12:14
Timo Lehtinen, Irja Lehtinen, Riitta Uotila
13. 72 Gamba L-5795 LYS 5 0,99 Guy 22 S LPS Happo Mika 12:19:35 12:12:45
Erkkilä Timo, Tulokas Jari, Punkka Jari
14. 82 Tintamaria FIN-6387 LYS 5 0,99 Guy 22 SG JVS Airaksinen Jani 12:21:20 12:14:30
Jani Airaksinen, Piia Lehtonen, Jukka Kärkkäinen, Hanna-Leena Kärkkäinen
15. 92 Nemo L-4448 LYS 5 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 12:24:12 12:17:22
Laura Painilainen ja Pauliina Valo
16. 81 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 1,01 Avance 24 SGF HeiPS Mastosalo Tarja 12:15:44 12:22:25
Tapanila AnnaLeppänen Mari Hölttä Kirsi
17. 75 Monkey Business FIN-6874 LYS 5 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 12:30:21 12:23:31
18. 89 Tiira FIN-3219 LYS 5 1,04 FINN FLAYER 27 PP/SS Vavuli Timo 12:08:07 12:34:06
Metsäranta Sami, Westerlund Toni, Salminen Pasi
19. 98 Carina L-5033 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 12:20:26 12:46:25
Ilkka Ritokallio, Juha Arminen, Antero Ylänen
20. 71 Juliaana FIN-2734 LYS 5 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa 12:31:08 12:50:49
Timo Sandberg, Samu Ristkari, Marjukka Myyrä
21. 85 Kuikka FIN-2413 LYS 5 1,02 Finn 26 toppiriki,S,G APS Heikkinen Antti 12:43:41 12:56:56
Heikkinen Pekka, Heiskanen Jarmo
22. 96 Vilana L2824 LYS 5 1,02 FE-74 SGF JVS Kautto Ari 13:03:20 13:16:35
Timo Oinonen Jukka Liukkonen Jari Äijänen
23. 86 Marika II FIN-4447 LYS 5 0,99 Balans 65 SG APS Kivinen Tapani 13:28:02 13:21:12
Kivinen Unto, Tuomi Kari, Thornbjörn Karlson
24. 88 Aouda FIN-9968 LYS 5 1,00 Microtross SG- LPS-DSF Nissi Aimo 13:26:40 13:26:40
Simo Freese, Petri Nissi
25. 73 Kaija FIN-4254 LYS 5 1,01 Finnflyer 27 GV PP-SS Leskinen Eija 13:47:59 13:54:40
Ojala Petri, Ojala Heli, Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Bonden Heidi
26. 74 Wendela L-182 LYS 5 1,00 pohjoismainen Kansanvene SK TePS Lappalainen Kari 13:55:04 13:55:04
Jari Enberg Vesa Lehtinen
27. 99 Capella FIN-2793 LYS 5 0,99 Teemin SK HVS Pajula Hannu 14:14:06 14:07:16
Pajula Sirpa, Pajula Toni
28. 79 HELMI FIN-4575 LYS 5 1,00 SCANPER 22 SG PP-SS VANHANEN JARI 14:12:36 14:12:36
HYPPÄNEN ANTTISOMMARBERG MIKKO Lehtisuo Juha
29. 78 Aquatic L-1972 LYS 5 1,02 Finn 26 SGKF LPS Yrjölä Esa 14:08:32 14:21:47
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä
DNF 102 Yasmine L-22 LYS 5 0,99 Balance 65 SG LPS Nilsson Jesper DNF
Harju Matias, Mäkelä Teemu, Ollila Tomi
DNS 90 Seraha FIN-2364 LYS 5 1,03 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo DNS
DNS 97 Aurora L-1253 LYS 5 1,04 Guy 27 SGKV APS Olli-Matti Selin DNS
Lauri Ellilä Olli Ilmarinen Jussi Humalisto