18.10.2019 5:29:19

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka H-veneet (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 22 / 23
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 144 FENNIA FIN 887 H-veneet 1,07 H-vene LPS Heikkilä Janne 10:06:38 10:50:50
Jari LeinonenMikko Wirta
2. 142 ISKU FIN-899 H-veneet 1,07 H-vene LPS Boman Juhani 10:09:43 10:53:55
Mikko BomanTimo SaarinenJuhani Salo
3. 146 ÄLVSBYHUS FIN-879 H-veneet 1,07 H-vene HEIPS HILLBERG PETRI 10:16:06 11:00:18 OCS
HILLBERG ISMO HILLBERG ATTEHILLBERG IITA
4. 133 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Koho Mikko 10:21:58 11:06:10
Vainio Juha (TaPS), Heikki Koho (JVS)
5. 150 AUDI FIN-847 H-veneet 1,07 H-Vene LPS/HVS Ruusunen Teemu 10:31:25 11:15:37
Rami Lindström Pekka Honkavaara Sauli Karhu
6. 145 Minttu FIN-885 H-veneet 1,07 H-vene HSK Rönkkö Perttu 10:32:36 11:16:48
Markku Rönkkö, IiPS (Iisalmen Pursiseura)Jarkko Leskinen, Tuukka Tavi
7. 151 "Iita" FIN-765 H-veneet 1,07 H-vene SK- JVS Karhusaari Vesa 10:49:57 11:34:09
Mika (Masi) Salminen, Petra Lehtinen, Jarkko (Jacka) Laukkanen
8. 143 Katariina FIN-931 H-veneet 1,07 H-Vene HSK Matti Pehkonen 10:51:12 11:35:24
Aapo Heijola, Ari Känsäkoski
9. 152 Sandell`s FIN-481 H-veneet 1,07 H S LPS Sandell Juha 10:52:01 11:36:13
Sandell Lasse, Tonttila Markku, Sandell Juha, Kari Virtanen
10. 131 Avanti L-588 H-veneet 1,07 H S LPS Viljamaa Juha 11:01:01 11:45:13
Mäkinen ReijoMeritähti Niko
11. 138 Peppi-Lotta Fin-119 H-veneet 1,07 H-Vene SK OPS Haipus Tomi 11:12:16 11:56:28
Tomi Haipus, Henri Koski, Kalle Hiitola
12. 139 Autokoulu Juha L-907 H-veneet 1,07 H-VENE JVS AHONEN JUHANI 11:12:43 11:56:55
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri
13. 135 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 11:21:36 12:05:48
Salerto Sami, Taipale Terho
14. 136 jias fin-563 H-veneet 1,07 H-vene 3 lps kaven jorma 11:23:57 12:08:09
jorma kaven jouni kaven pyry halme
15. 132 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 11:38:08 12:22:20
Vaara Okko, Vaara Mikko
16. 137 HEI-LA FIN-822 H-veneet 1,07 H-vene APS Seppälä Aarno 11:47:05 12:31:17
Tapio Blåfield Tuomas Larjavaara
17. 134 PÄIVI L-690 H-veneet 1,07 H-vene SK JäPs VILPPALA HEIKKI 11:48:22 12:32:34
Pekka Vilppala Olli Suomalainen
18. 149 FAR-o-ZON FIN-550 H-veneet 1,07 H JVS Tarvainen Harri 12:12:34 12:56:46
Nurmela Kari, Arvekari Jyrki
19. 153 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Lukkariniemi Jukka 12:14:40 12:58:52
Timo Lukkariniemi, Kristian ??
20. 141 Dino FIN-314 H-veneet 1,07 H-vene S KVS Vaara Santeri 12:17:08 13:01:20
Jari VaaraMarkus VaaraJanne Asukas
21. 140 Lady Express L-357 H-veneet 1,07 H-vene SK LNS Yrjölä Mikko 12:22:15 13:06:27
Aki Laine, Jukka Yrjölä
DNS 148 Famous blue raincoat H-veneet 1,07 H-vene JVS Kaartinen Ilkka DNS
Juuso Ikonen Atte Kuusisto Janne Ikonen
Odotetaan 1
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 147 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H-vene APS Talvitie Henrikki -- --
Jyrki TalvitieHeikki Talvitie