20.10.2019 18:10:06

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 141 / 142
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 121 POHJOLA-FONECTA FINDER FIN-434 LYS urheiluveneet 1,36 Melges 24 SK EMK Hakola Tomi 08:49:40 11:48:32
Mikael Tervonen, Ari Peltomäki, Timo Salo
2. 167 Mega FIN 227 Melges 24 1,30 Melges 24 JVS Ahonen Janne 08:58:52 11:34:49
Jukka Ahonen, Päivi Ahonen, Liisa Ahonen
3. 166 Lainisalo Sailing Team FIN-319 Melges 24 1,30 Melges 24 SA- NJK Malmgren Jan 09:04:48 11:40:45
Jonas Gabran, Martin Finell, Jan Malmgren, Henrik Andersson
4. 118 ZEUS FABER FIN-6388 LYS 1-2 1,32 1 TON S, G, K, V JVS Pennanen Pertti 09:11:19 11:55:08
Pietu Riihelä, Jorma Lind, Ville Höglund, Teuvo Pennanen
5. 117 La Donna é Mobile ITA-026 LYS urheiluveneet 1,36 Ufo 28 SG OM Inkala Joni 09:14:55 12:13:48
6. 10 DynaStar FIN-9983 LYS 1-2 1,30 Dynamic 35 JVS Lilja Ilkka 09:17:34 11:53:31 OCS
Anssi LiljaIlari LiljaLasse LiljaMikko PuhalainenLiisa Puhalainen
7. 3 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 09:18:58 10:57:09
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
7. 14 Melina L-9009 LYS 1-2 1,21 Finngulf 36 S,G,V APS Hiltunen Juha 09:18:58 11:16:15
Eino Österberg, Pertti Pulkkinen, Eino Laitinen, Tuomo Heinonen
9. 7 Blueship FIN-8782 LYS 1-2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 09:24:15 11:12:09
Jukka Ahonen, Sini Honkala, Jorma Malin
10. 2 Unique FIN-6747 LYS 1-2 1,21 X-342 SGV JVS Liukkonen Esko 09:25:11 11:22:28
Lehtiniemi Ari, Leskinen Harri, Rahkonen Vesa, Kaitila Ilkka
11. 11 Malla FIN-9174 LYS 1-2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 09:31:34 11:37:56
Nieminen Ari, KÄkönen Pekka, Taipale Jorma, Kosloff Lauri
12. 34 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 09:32:43 11:05:55
Risto Kelppe, Kati Selinummi, Paavo Peippo, Anne Stigell, Asko Ojanen
13. 50 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 SGV HeiPS Lehtinen Aaro 09:34:00 11:07:12 OCS
Lehtinen Jyri, Lehtinen Harri,Tuula Lehtinen, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Peters Jens,Mäki Kirsi
14. 6 Biancoblu FIN-9707 LYS 1-2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 09:45:02 11:42:19
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Jukka Lares
14. 8 Jasmina FIN-9211 LYS 1-2 1,17 Millenium 311 LPS Sahiluoto Ahti 09:45:02 11:23:13
Arvo Sahiluoto Hannu Paajanen Roope Juhonen Harri Malasto
16. 1 Kristiina FIN-8261 LYS 1-2 1,20 X-342 SGV JäPs Mikko Saarela 09:47:16 11:39:54
Pekka Kotila, Saarela Kristiina, Seppänen Ilkka
17. 9 Lady 3429 LYS urheiluveneet 1,18 Banner 28 HR SG TePS Pesari Antti 09:47:53 11:30:58
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Ville, Pesari Susanna, Pesari Jerry
18. 123 Bellamer swe-2 LYS urheiluveneet 1,31 Santeri Kaukonen Jukka 09:55:32 12:35:27
Mikko Särkikangas, Jouni Mannerhovi, Antti Kässi
19. 122 Cissa FIN 9795 LYS urheiluveneet 1,25 Open 570 Taps Fried Juhani 09:56:08 12:11:17
Tom Pannula, Jyrki Virtanen
20. 36 AQUILA FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV APS Hynynen Heikki 09:57:41 11:30:53
Pekka Toija, Tapio Korpela, Riitta Korpela, Jukka Rulén, Pekka Toija, Anu Toija
21. 12 Banneriina FIN-5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 S LPS Mäkelä Pertti 09:58:58 11:56:15 OCS
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie, Ainomaija Lehtonen
22. 44 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 09:59:24 11:32:36
Wäänänen Tiina, Wäänänen Mikko, Hyytiä Jukka, Wäänänen Laura, Pasi Joni, Ruoranen Jouni
23. 16 Elina FIN-8042 LYS 1-2 1,19 Inferno SGV JVS Kiiski Ari 10:00:05 11:47:59
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Toivanen Jarmo, Lähteenmäki Leo
24. 15 Lisa III FIN 5315 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 10:00:29 11:57:46
Tomi PitkänenHarri LiisananttiPekka LiikanenPanu Päivärinne
24. 5 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 10:00:29 11:38:40
Jorma Lukkori
26. 52 KAROLIINA FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HEIPS ILOLA HEIKKI 10:03:17 10:59:05
VESA KUKKONEN RAINERI KÖNÖNEN JUKKA HIETANEN
27. 40 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 10:03:57 11:26:56
Jallu Halmesuo, Tuomo Ahtinen
28. 13 Lady Charlotta L-7897 LYS 1-2 1,22 Dufour 39 GV, Gen LPS Rauhamäki Raimo 10:04:26 12:06:17
Harri Rauhamäki, Jukka Rauhamäki, Juhani Seppä, Erik Särmäkari
29. 144 FENNIA FIN 887 H-veneet 1,07 H-vene LPS Heikkilä Janne 10:06:38 10:50:50
Jari LeinonenMikko Wirta
30. 37 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 10:07:52 11:30:51
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
31. 142 ISKU FIN-899 H-veneet 1,07 H-vene LPS Boman Juhani 10:09:43 10:53:55
Mikko BomanTimo SaarinenJuhani Salo
32. 33 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 10:09:50 11:32:49
Hämäläinen Heikki Niskanen Timo Pasanen Eija
33. 46 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 10:10:46 11:23:10
Marjo Mäkelä, Paavo Haimi, Ari Hirvensalo
34. 22 maija fin-7396 LYS 3 1,12 inferno 28 sgv jvs siik olli 10:12:40 11:25:04
olaus ritamäki johannes ritamäki hannu lötjönen
35. 45 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari 10:13:00 11:41:08
Anu Arjala-Salo Matti Salo Seppo Salo Ville Tenho Heikki Vuorelma
36. 48 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 HVS Vuori Lasse 10:15:51 11:33:35
Helge Laakso, Tanja Vuori, Mari Huhtala
37. 146 ÄLVSBYHUS FIN-879 H-veneet 1,07 H-vene HEIPS HILLBERG PETRI 10:16:06 11:00:18 OCS
HILLBERG ISMO HILLBERG ATTEHILLBERG IITA
38. 47 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 10:18:18 11:46:26
Seppo Mellanen, Simo Viljakainen, Pertti Kukkonen, Ari Rantalainen
39. 53 Oscarina FIN-9617 LYS 4 1,10 H-Star SGV LPS Heikkinen Matti 10:21:58 11:23:24 OCS
Rantanen Mikko, Peltonen Juha, Lehtonen Ari
39. 133 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Koho Mikko 10:21:58 11:06:10
Vainio Juha (TaPS), Heikki Koho (JVS)
41. 30 Picadero FIN-738 LYS 3 1,11 Albin Express SK APS Sipponen Jalmari 10:22:52 11:29:50
Joni Saari, Topi Juden, Niilo Lusila
42. 35 Allegria L-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 SGV KVS Vuori Ykä 10:25:02 11:53:10 OCS
Kalle Kasurinen, Jari Aavisto, Vesa Väänänen, Janne Pälvimäki, Petri Maaranen
43. 28 Cherie FIN-4009 LYS 3 1,12 Maxi Racer SGV N Petro Pälviranta 10:28:42 11:41:06
Airaksinen Ilkka, Saarela Mika, Anttila Tapio
44. 119 Banski FIN-6215 LYS urheiluveneet 1,20 Banner 23 racer sgk APS jenkins daniel 10:29:08 12:21:46
tatu lappalainenveli-pekka tegelberg, kari tuomainen
45. 150 AUDI FIN-847 H-veneet 1,07 H-Vene LPS/HVS Ruusunen Teemu 10:31:25 11:15:37
Rami Lindström Pekka Honkavaara Sauli Karhu
46. 41 Lounatuuli FIN-4371 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Sinivaara Mikko 10:32:00 11:49:44
Laiho Mikko, Karjalainen Antti, Tapanen Juha
47. 145 Minttu FIN-885 H-veneet 1,07 H-vene HSK Rönkkö Perttu 10:32:36 11:16:48
Markku Rönkkö, IiPS (Iisalmen Pursiseura)Jarkko Leskinen, Tuukka Tavi
48. 120 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG LPS Lilleberg Tuomas 10:33:15 12:06:27
Jukka Lilleberg, Suvi Aho, Joni Ihantola
49. 23 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 10:34:20 11:57:19 OCS
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
50. 42 Cecilia Charlotta FIN-3837 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Salminen Esa 10:36:40 11:54:24
Mikael Seppälä, Päivi Salminen
51. 38 Piquero FIN-6930 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Holm Elisabeth 10:36:58 12:05:06
Holm Karin, Leppäranta Leena, Hägg Daria, Carlsson Clara
52. 43 Sari L-483 LYS 3 1,11 Albin Express S LPS Ryymin Mikko 10:37:10 11:44:08
Naukkarinen Esko,Salo Panu,Heinonen Kim,Vihtonen Ispi,Laukkanen Kalle
53. 4 Merituuli L-4044 LYS 1-2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 10:39:16 12:22:21
Heikki Rajala, Yrjö Rakkolainen, Pekka Honkaniemi, Jaakko Korkeala
54. 26 HEILI FIN 3465 LYS 3 1,14 INFERNO 29 SGV LPS VIKMAN MARKKU 10:42:43 12:05:42
Lasse Lintermo, Jari Uusitalo
55. 39 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 10:45:00 12:02:44
Lindgren Kari, Koskinen Arto, Leppänen Harri
56. 31 Köli´n´alle FIN-7533 LYS 3 1,13 Elan 33 SGF APS Piiroinen Mika 10:45:39 12:03:23
Sari Palo, Susan Nikander, Arto Honkanen, Eetu Honkanen
57. 151 "Iita" FIN-765 H-veneet 1,07 H-vene SK- JVS Karhusaari Vesa 10:49:57 11:34:09
Mika (Masi) Salminen, Petra Lehtinen, Jarkko (Jacka) Laukkanen
58. 143 Katariina FIN-931 H-veneet 1,07 H-Vene HSK Matti Pehkonen 10:51:12 11:35:24
Aapo Heijola, Ari Känsäkoski
59. 152 Sandell`s FIN-481 H-veneet 1,07 H S LPS Sandell Juha 10:52:01 11:36:13
Sandell Lasse, Tonttila Markku, Sandell Juha, Kari Virtanen
60. 55 Prinsessa L-2008 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Hynninen Osmo 10:53:31 11:37:43
Juha Hynninen, Ismo Rellman, Petri Jaakkola
61. 62 Jonna FIN-8554 LYS 4 1,08 Jokker 27 SG HVS Lähteenmäki Heikki 10:54:18 11:44:21
Lähteenmäki Pasi, Lähteenmäki AnuPinja Hirvonen
62. 24 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 10:55:40 12:13:24
Esa Mäkelä, Ilkka Lassila
63. 27 2. Sallittu nautinto L-2553 LYS 3 1,10 Albin Express SKV JVS Pälvimäki Lasse 10:57:42 11:59:08
Anitta PälvimäkiVeera PälvimäkiJoonas Pälvimäki Heikki Suoniemi
64. 131 Avanti L-588 H-veneet 1,07 H S LPS Viljamaa Juha 11:01:01 11:45:13
Mäkinen ReijoMeritähti Niko
65. 60 Munja Sun Ship II FIN2744 LYS 4 1,08 FE 83 SG JVS Kemiläinen Erkki 11:02:00 11:52:03
Henry ValliusTatu KemiläinenPirjo Uusi-piuhariTarja Koskinen
66. 163 NIKEA FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa 11:03:15 11:03:15
Keijo TulomäkiHeikki Tulomäki
67. 49 Falco L-2383 LYS 3 1,11 Albin Expres SF JPS Kuusela Ismo 11:03:24 12:10:22
Ruusila JukkaMatti Leinonen
68. 51 Meritte FIN-9063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 11:03:30 11:59:18
Terttu MäkinenEerikki MäkinenPiia Mäkinen
69. 93 Näkemiin FIN-1566 LYS 5 0,99 Teemin GK HPS Hyppönen Juha 11:03:45 10:56:55 OCS
Matti Rouhainen, Timo Hyle
70. 61 Vimma FIN-893 LYS 4 1,10 Albin Express SKV APS Pynnönen Markku 11:05:20 12:06:46
Pynnönen Jari Pynnönen Kati Pynnönen Mirja Pynnönen Olli
71. 21 Adelina FIN-6772 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV LPS Kallio Teemu 11:07:23 12:19:47
Kassu Kallio, Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Miikka Kivistö
72. 67 TiiPii FIN-2393 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Puukko Timo 11:08:50 11:53:02
Timo Puukko, Jyrki Harikoski, Salla Kavén, Annukka Parikka, Heikki Pohjola
73. 162 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 Lightning S TP Leppänen Matti 11:10:21 11:10:21
Kimmo Kalliola,Anssi Kariola
74. 138 Peppi-Lotta Fin-119 H-veneet 1,07 H-Vene SK OPS Haipus Tomi 11:12:16 11:56:28
Tomi Haipus, Henri Koski, Kalle Hiitola
74. 101 Tampereen asuntomeklarit FIN-129 Hai 1,03 Hai SK TaPS Tuominen Jaakko 11:12:16 11:31:57
Vesa MartikainenJyri Nenonen
76. 139 Autokoulu Juha L-907 H-veneet 1,07 H-VENE JVS AHONEN JUHANI 11:12:43 11:56:55
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri
77. 63 Blues2 FIN -3842 LYS 4 1,10 NF30 SKV HVS Tuhkanen Jarmo 11:15:16 12:16:42
Kari Hyppanen, Aimo Ylimäyry
78. 68 Aquamarine X-967 LYS 3 1,11 Albine Express JVS Parvikka Kari 11:15:40 12:22:38
Mikko RäsänenAtte Wahlström
79. 58 Tove II FIN 4200 LYS 3 1,10 H-323 SGV JVS Särkijärvi Mika 11:18:51 12:20:17
Wuolio Seppo, Modig Henri, Immonen Janne
80. 135 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 11:21:36 12:05:48
Salerto Sami, Taipale Terho
81. 59 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Räisänen Olli 11:23:00 11:55:11
Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
82. 136 jias fin-563 H-veneet 1,07 H-vene 3 lps kaven jorma 11:23:57 12:08:09
jorma kaven jouni kaven pyry halme
83. 95 Kuikka FIN-1190 LYS 5 1,02 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 11:25:16 11:38:31
84. 176 old lady 6838 Lightning 1,00 ligthing jvs lehtinen esko 11:28:19 11:28:19
lehtinen pekkalehtinen olli
85. 57 Mariet FIN-2002 LYS 4 1,08 FE 83 SG KVS Truhponen Vesa 11:30:27 12:20:30
Petri SääskilahtiSami Leino
86. 175 Tuula L-14351 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Kolehmainen Hannu 11:30:52 11:30:52
Järvinen TimoKolehmainen EijaKolehmainen Hannu
87. 56 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 11:34:43 12:36:09
Ristkari Simo, Mattila Juho, Keto Lauri, Krunlöf Timo
88. 25 Geronimo FIN 3020 LYS 3 1,11 Albin Express SK LPS Kimmo Korhonen 11:35:24 12:42:22
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Antti Mäkinen
89. 132 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 11:38:08 12:22:20
Vaara Okko, Vaara Mikko
90. 32 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 GV LPS Koiranen Risto 11:39:12 13:12:24 OCS
Koiranen Marika, Koiranen Maria, Koiranen Jani, Koiranen Marja-Liisa
91. 84 Katimaria FIN-2182 LYS 5 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 11:40:06 11:53:21
Mansikka Martti, Åman Mikko
92. 87 White Lady FIN-2576 LYS 5 1,02 Avance 245 SG APS Kannisto Jaakko 11:41:42 11:54:57
Alpo Honkonen, Kristiina Oksajoki, Olli-Pekka Honkonen
93. 100 Wivian L-2691 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 11:44:14 12:10:13
Manninen Lauri, Lehtinen Ville, Nokelainen Juha
94. 94 Afrodite 5387 LYS 5 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 11:46:15 12:05:56
Sirkka Hiltunen, Pirkko Pitkänen, Vesa Lilja
94. 80 Tuulia L-3275 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 sgv jvs Lehtinen Jukka 11:46:15 12:12:14
Timo Lehtinen, Irja Lehtinen, Riitta Uotila
96. 137 HEI-LA FIN-822 H-veneet 1,07 H-vene APS Seppälä Aarno 11:47:05 12:31:17
Tapio Blåfield Tuomas Larjavaara
97. 29 Rantanplan FIN-3940 LYS 3 1,12 H-323 SGKV APS Johanna Lindberg 11:48:02 13:00:26
Timo Kukkamäki, Tomas Lindberg, Reetta Suokas
98. 134 PÄIVI L-690 H-veneet 1,07 H-vene SK JäPs VILPPALA HEIKKI 11:48:22 12:32:34
Pekka Vilppala Olli Suomalainen
99. 83 Carus 6490 LYS 5 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 11:50:02 12:09:43
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
100. 54 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 LPS Seesvaara Pentti 11:51:41 12:47:29
Hannu Laitio, Heikki Saari, Juha Orjala, Esa Hannala
101. 161 Sofia 12352 Lightning 1,00 Lightning TP Aalto Esko 11:53:45 11:53:45
Sari Aalto, Petri Mäkinen
102. 76 AVEC FIN-3211 LYS 5 1,02 Avance 24 SG LTS Mellanen Pekka 11:54:07 12:07:22
Pirkka Mellanen (LPS), Matti Ylä-Outtinen
103. 89 Tiira FIN-3219 LYS 5 1,04 FINN FLAYER 27 PP/SS Vavuli Timo 12:08:07 12:34:06
Metsäranta Sami, Westerlund Toni, Salminen Pasi
104. 149 FAR-o-ZON FIN-550 H-veneet 1,07 H JVS Tarvainen Harri 12:12:34 12:56:46
Nurmela Kari, Arvekari Jyrki
104. 91 Hilma L-1542 LYS 5 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Sakari 12:12:34 12:05:44
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
106. 66 BERTTA FIN-2131 LYS 4 1,07 FE-83 SGV JVS Niemi Reijo 12:13:39 12:57:51
lltanen Jussi, Pennanen Pasi, Ruoranen Jouni
106. 65 Melinda FIN 5369 LYS 4 1,08 Etap 30 SGV JVS Melin John 12:13:39 13:03:42
1.Maija-Leena Kotkavuori 2. Antti Kohvakka 3. Kirsti Kohvakka
108. 153 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Lukkariniemi Jukka 12:14:40 12:58:52
Timo Lukkariniemi, Kristian ??
109. 81 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 1,01 Avance 24 SGF HeiPS Mastosalo Tarja 12:15:44 12:22:25
Tapanila AnnaLeppänen Mari Hölttä Kirsi
110. 141 Dino FIN-314 H-veneet 1,07 H-vene S KVS Vaara Santeri 12:17:08 13:01:20
Jari VaaraMarkus VaaraJanne Asukas
111. 77 Minea FIN-2130 LYS 5 0,99 Guy 22 SGK Luumi Heikki 12:17:32 12:10:42
Liina Mustonen (JVS:n jäsen), Marko Kämäräinen
112. 72 Gamba L-5795 LYS 5 0,99 Guy 22 S LPS Happo Mika 12:19:35 12:12:45
Erkkilä Timo, Tulokas Jari, Punkka Jari
113. 98 Carina L-5033 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 12:20:26 12:46:25
Ilkka Ritokallio, Juha Arminen, Antero Ylänen
114. 82 Tintamaria FIN-6387 LYS 5 0,99 Guy 22 SG JVS Airaksinen Jani 12:21:20 12:14:30
Jani Airaksinen, Piia Lehtonen, Jukka Kärkkäinen, Hanna-Leena Kärkkäinen
115. 140 Lady Express L-357 H-veneet 1,07 H-vene SK LNS Yrjölä Mikko 12:22:15 13:06:27
Aki Laine, Jukka Yrjölä
116. 113 Lilli FIN-9441 LYS 6 0,96 Mikro 550 SK JVS Hintikka Mauri 12:22:36 11:54:27
Anu Hintikka Jussi Hintikka Mauri Hintikka
117. 92 Nemo L-4448 LYS 5 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 12:24:12 12:17:22
Laura Painilainen ja Pauliina Valo
118. 115 Fanni l-3942 LYS 6 1,04 Finnflyer-27 SGV APS Nokelainen Reijo 12:26:34 12:52:33
Valtteri Nokelainen, Jari Koikkolainen
119. 75 Monkey Business FIN-6874 LYS 5 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 12:30:21 12:23:31
120. 71 Juliaana FIN-2734 LYS 5 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa 12:31:08 12:50:49
Timo Sandberg, Samu Ristkari, Marjukka Myyrä
121. 111 Donna FIN-5017 LYS 6 0,96 MF630 SGK JVS Tiihonen Ossi 12:33:08 12:04:59
Tiihonen Sami, Silvennoinen Raimo, Silvennoinen Hanna
122. 112 Ma Donna FIN 5571 LYS 6 0,96 Finn Express 64 S,K, HVS Inkinen Markku 12:39:34 12:11:25
Esa Nokkonen, Jukka Kinnunen
123. 171 FESTIENTE FIN-6943 Perheluokka 1,00 FIRST 305S GV LPS SAAROLA JARI 12:40:17 12:40:17
JOHANNA SAAROLAVALTTERI SAAROLAELMERI SAAROLA
124. 85 Kuikka FIN-2413 LYS 5 1,02 Finn 26 toppiriki,S,G APS Heikkinen Antti 12:43:41 12:56:56
Heikkinen Pekka, Heiskanen Jarmo
125. 177 Riläx L-4278 Perheluokka 1,00 Sunwind 27 TePS Helin Antti 12:47:08 12:47:08
Helin Veikko, Helin Heikkin, Mattila Heidi
126. 96 Vilana L2824 LYS 5 1,02 FE-74 SGF JVS Kautto Ari 13:03:20 13:16:35
Timo Oinonen Jukka Liukkonen Jari Äijänen
127. 88 Aouda FIN-9968 LYS 5 1,00 Microtross SG- LPS-DSF Nissi Aimo 13:26:40 13:26:40
Simo Freese, Petri Nissi
128. 86 Marika II FIN-4447 LYS 5 0,99 Balans 65 SG APS Kivinen Tapani 13:28:02 13:21:12
Kivinen Unto, Tuomi Kari, Thornbjörn Karlson
129. 64 Pegasus L-3191 LYS 4 1,07 Finn Express 83 GKV APS Ekqvist Ilpo 13:44:06 14:28:18
Riikka KämppiArttu Ekqvist
130. 73 Kaija FIN-4254 LYS 5 1,01 Finnflyer 27 GV PP-SS Leskinen Eija 13:47:59 13:54:40
Ojala Petri, Ojala Heli, Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Bonden Heidi
131. 74 Wendela L-182 LYS 5 1,00 pohjoismainen Kansanvene SK TePS Lappalainen Kari 13:55:04 13:55:04
Jari Enberg Vesa Lehtinen
132. 78 Aquatic L-1972 LYS 5 1,02 Finn 26 SGKF LPS Yrjölä Esa 14:08:32 14:21:47
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä
133. 79 HELMI FIN-4575 LYS 5 1,00 SCANPER 22 SG PP-SS VANHANEN JARI 14:12:36 14:12:36
HYPPÄNEN ANTTISOMMARBERG MIKKO Lehtisuo Juha
134. 99 Capella FIN-2793 LYS 5 0,99 Teemin SK HVS Pajula Hannu 14:14:06 14:07:16
Pajula Sirpa, Pajula Toni
135. 114 Sotka 124 LYS 6 0,84 Marieholm 20 SGK LPS Anttinen Joonas 14:45:55 12:37:12
Kiilholma, Timo Sutinen, Jani Heino
136. 116 Elysion L-4451 LYS 6 0,96 FE64 SG APS Nostaja Kari 14:46:40 14:18:31
Jani Niemi, Esa Nostaja
137. 172 HILI-PATI FIN-2230 LYS 6 0,96 MF 630 SGK JÄPS JOKINEN KARI 15:28:57 15:00:48
EIJA NURMILAAKSO, MIIA MIKKOLA, JENNI MIKKOLA
DNS 97 Aurora L-1253 LYS 5 1,04 Guy 27 SGKV APS Olli-Matti Selin DNS
Lauri Ellilä Olli Ilmarinen Jussi Humalisto
DNS 148 Famous blue raincoat H-veneet 1,07 H-vene JVS Kaartinen Ilkka DNS
Juuso Ikonen Atte Kuusisto Janne Ikonen
DNS 90 Seraha FIN-2364 LYS 5 1,03 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo DNS
DNF 102 Yasmine L-22 LYS 5 0,99 Balance 65 SG LPS Nilsson Jesper DNF
Harju Matias, Mäkelä Teemu, Ollila Tomi
Odotetaan 1
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 147 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H-vene APS Talvitie Henrikki -- --
Jyrki TalvitieHeikki Talvitie