17.7.2019 4:37:03

Viralliset tulokset, Ruori-kilpailu, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Jyväskylä
Tulokset 140 / 140
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 121 POHJOLA-FONECTA FINDER FIN-434 LYS urheiluveneet 1,36 Melges 24 SK EMK Hakola Tomi 10:24:40 14:00:40
Mikael Tervonen, Ari Peltomäki, Timo Salo
2. 167 Mega FIN 227 Melges 24 1,30 Melges 24 JVS Ahonen Janne 10:35:53 13:44:11
Jukka Ahonen, Päivi Ahonen, Liisa Ahonen
3. 166 Lainisalo Sailing Team FIN-319 Melges 24 1,30 Melges 24 SA- NJK Malmgren Jan 10:40:28 13:48:46
Jonas Gabran, Martin Finell, Jan Malmgren, Henrik Andersson
4. 118 ZEUS FABER FIN-6388 LYS 1-2 1,32 1 TON S, G, K, V JVS Pennanen Pertti 10:49:18 14:07:07
Pietu Riihelä, Jorma Lind, Ville Höglund, Teuvo Pennanen
5. 117 La Donna é Mobile ITA-026 LYS urheiluveneet 1,36 Ufo 28 SG OM Inkala Joni 10:49:44 14:25:44
6. 14 Melina L-9009 LYS 1-2 1,21 Finngulf 36 S,G,V APS Hiltunen Juha 10:58:18 13:19:55
Eino Österberg, Pertti Pulkkinen, Eino Laitinen, Tuomo Heinonen
7. 3 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 11:01:42 13:00:16
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
8. 7 Blueship FIN-8782 LYS 1-2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 11:03:35 13:13:52
Jukka Ahonen, Sini Honkala, Jorma Malin
9. 2 Unique FIN-6747 LYS 1-2 1,21 X-342 SGV JVS Liukkonen Esko 11:06:40 13:28:17
Lehtiniemi Ari, Leskinen Harri, Rahkonen Vesa, Kaitila Ilkka
10. 11 Malla FIN-9174 LYS 1-2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 11:08:27 13:41:02
Nieminen Ari, KÄkönen Pekka, Taipale Jorma, Kosloff Lauri
11. 10 DynaStar FIN-9983 LYS 1-2 1,30 Dynamic 35 JVS Lilja Ilkka 11:09:24 14:17:42 OCS
Anssi LiljaIlari LiljaLasse LiljaMikko PuhalainenLiisa Puhalainen
12. 34 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 11:17:25 13:09:58
Risto Kelppe, Kati Selinummi, Paavo Peippo, Anne Stigell, Asko Ojanen
13. 8 Jasmina FIN-9211 LYS 1-2 1,17 Millenium 311 LPS Sahiluoto Ahti 11:31:11 13:29:45
Arvo Sahiluoto Hannu Paajanen Roope Juhonen Harri Malasto
14. 6 Biancoblu FIN-9707 LYS 1-2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 11:33:18 13:54:55
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Jukka Lares
15. 1 Kristiina FIN-8261 LYS 1-2 1,20 X-342 SGV JäPs Mikko Saarela 11:33:36 13:49:36
Pekka Kotila, Saarela Kristiina, Seppänen Ilkka
16. 9 Lady 3429 LYS urheiluveneet 1,18 Banner 28 HR SG TePS Pesari Antti 11:35:31 13:39:59
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Ville, Pesari Susanna, Pesari Jerry
17. 50 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 SGV HeiPS Lehtinen Aaro 11:35:40 13:28:13 OCS
Lehtinen Jyri, Lehtinen Harri,Tuula Lehtinen, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Peters Jens,Mäki Kirsi
18. 123 Bellamer swe-2 LYS urheiluveneet 1,31 Santeri Kaukonen Jukka 11:45:16 14:58:22
Mikko Särkikangas, Jouni Mannerhovi, Antti Kässi
19. 36 AQUILA FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV APS Hynynen Heikki 11:45:37 13:38:10
Pekka Toija, Tapio Korpela, Riitta Korpela, Jukka Rulén, Pekka Toija, Anu Toija
20. 5 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 11:49:12 13:47:46
Jorma Lukkori
21. 44 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 11:49:36 13:42:09
Wäänänen Tiina, Wäänänen Mikko, Hyytiä Jukka, Wäänänen Laura, Pasi Joni, Ruoranen Jouni
22. 122 Cissa FIN 9795 LYS urheiluveneet 1,25 Open 570 Taps Fried Juhani 11:51:39 14:34:51
Tom Pannula, Jyrki Virtanen
23. 16 Elina FIN-8042 LYS 1-2 1,19 Inferno SGV JVS Kiiski Ari 11:52:21 14:02:38
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Toivanen Jarmo, Lähteenmäki Leo
24. 52 KAROLIINA FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HEIPS ILOLA HEIKKI 11:56:26 13:03:49
VESA KUKKONEN RAINERI KÖNÖNEN JUKKA HIETANEN
25. 40 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 11:56:30 13:36:43
Jallu Halmesuo, Tuomo Ahtinen
26. 144 FENNIA FIN 887 H-veneet 1,07 H-vene LPS Heikkilä Janne 11:58:43 12:52:06
Jari LeinonenMikko Wirta
27. 37 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 12:01:05 13:41:18
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
28. 12 Banneriina FIN-5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 S LPS Mäkelä Pertti 12:04:30 14:26:07 OCS
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie, Ainomaija Lehtonen
29. 142 ISKU FIN-899 H-veneet 1,07 H-vene LPS Boman Juhani 12:05:28 12:58:51
Mikko BomanTimo SaarinenJuhani Salo
30. 33 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 12:07:53 13:48:06
Hämäläinen Heikki Niskanen Timo Pasanen Eija
31. 46 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 12:09:06 13:36:32
Marjo Mäkelä, Paavo Haimi, Ari Hirvensalo
32. 22 maija fin-7396 LYS 3 1,12 inferno 28 sgv jvs siik olli 12:12:48 13:40:14
olaus ritamäki johannes ritamäki hannu lötjönen
33. 45 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari 12:15:47 14:02:13
Anu Arjala-Salo Matti Salo Seppo Salo Ville Tenho Heikki Vuorelma
34. 48 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 HVS Vuori Lasse 12:15:55 13:49:48
Helge Laakso, Tanja Vuori, Mari Huhtala
35. 47 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 12:16:53 14:03:19
Seppo Mellanen, Simo Viljakainen, Pertti Kukkonen, Ari Rantalainen
36. 133 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Koho Mikko 12:18:12 13:11:35
Vainio Juha (TaPS), Heikki Koho (JVS)
37. 15 Lisa III FIN 5315 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 12:18:28 14:40:05
Tomi PitkänenHarri LiisananttiPekka LiikanenPanu Päivärinne
38. 30 Picadero FIN-738 LYS 3 1,11 Albin Express SK APS Sipponen Jalmari 12:22:58 13:43:50
Joni Saari, Topi Juden, Niilo Lusila
39. 150 AUDI FIN-847 H-veneet 1,07 H-Vene LPS/HVS Ruusunen Teemu 12:29:08 13:22:31
Rami Lindström Pekka Honkavaara Sauli Karhu
40. 53 Oscarina FIN-9617 LYS 4 1,10 H-Star SGV LPS Heikkinen Matti 12:29:39 13:43:50 OCS
Rantanen Mikko, Peltonen Juha, Lehtonen Ari
41. 146 ÄLVSBYHUS FIN-879 H-veneet 1,07 H-vene HEIPS HILLBERG PETRI 12:29:58 13:23:21 OCS
HILLBERG ISMO HILLBERG ATTEHILLBERG IITA
42. 39 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 12:31:06 14:04:59
Lindgren Kari, Koskinen Arto, Leppänen Harri
43. 4 Merituuli L-4044 LYS 1-2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 12:31:39 14:36:07
Heikki Rajala, Yrjö Rakkolainen, Pekka Honkaniemi, Jaakko Korkeala
44. 119 Banski FIN-6215 LYS urheiluveneet 1,20 Banner 23 racer sgk APS jenkins daniel 12:32:24 14:48:24
tatu lappalainenveli-pekka tegelberg, kari tuomainen
45. 28 Cherie FIN-4009 LYS 3 1,12 Maxi Racer SGV N Petro Pälviranta 12:32:51 14:00:17
Airaksinen Ilkka, Saarela Mika, Anttila Tapio
46. 145 Minttu FIN-885 H-veneet 1,07 H-vene HSK Rönkkö Perttu 12:36:04 13:29:27
Markku Rönkkö, IiPS (Iisalmen Pursiseura)Jarkko Leskinen, Tuukka Tavi
47. 41 Lounatuuli FIN-4371 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Sinivaara Mikko 12:38:44 14:12:37
Laiho Mikko, Karjalainen Antti, Tapanen Juha
48. 35 Allegria L-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 SGV KVS Vuori Ykä 12:42:51 14:29:17 OCS
Kalle Kasurinen, Jari Aavisto, Vesa Väänänen, Janne Pälvimäki, Petri Maaranen
49. 120 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG LPS Lilleberg Tuomas 12:46:48 14:39:21
Jukka Lilleberg, Suvi Aho, Joni Ihantola
50. 38 Piquero FIN-6930 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Holm Elisabeth 12:47:39 14:34:05
Holm Karin, Leppäranta Leena, Hägg Daria, Carlsson Clara
51. 43 Sari L-483 LYS 3 1,11 Albin Express S LPS Ryymin Mikko 12:48:25 14:09:17
Naukkarinen Esko,Salo Panu,Heinonen Kim,Vihtonen Ispi,Laukkanen Kalle
52. 42 Cecilia Charlotta FIN-3837 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Salminen Esa 12:55:05 14:28:58
Mikael Seppälä, Päivi Salminen
53. 23 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 12:55:41 14:35:54 OCS
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
54. 26 HEILI FIN 3465 LYS 3 1,14 INFERNO 29 SGV LPS VIKMAN MARKKU 12:56:10 14:36:23
Lasse Lintermo, Jari Uusitalo
55. 21 Adelina FIN-6772 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV LPS Kallio Teemu 12:56:59 14:24:25
Kassu Kallio, Harri Puolanne, Joonas Vilkman, Miikka Kivistö
56. 151 "Iita" FIN-765 H-veneet 1,07 H-vene SK- JVS Karhusaari Vesa 12:57:11 13:50:34
Mika (Masi) Salminen, Petra Lehtinen, Jarkko (Jacka) Laukkanen
57. 143 Katariina FIN-931 H-veneet 1,07 H-Vene HSK Matti Pehkonen 12:57:23 13:50:46
Aapo Heijola, Ari Känsäkoski
58. 31 Köli´n´alle FIN-7533 LYS 3 1,13 Elan 33 SGF APS Piiroinen Mika 12:58:03 14:31:56
Sari Palo, Susan Nikander, Arto Honkanen, Eetu Honkanen
59. 152 Sandell`s FIN-481 H-veneet 1,07 H S LPS Sandell Juha 12:58:36 13:51:59
Sandell Lasse, Tonttila Markku, Sandell Juha, Kari Virtanen
60. 62 Jonna FIN-8554 LYS 4 1,08 Jokker 27 SG HVS Lähteenmäki Heikki 12:58:43 13:59:10
Lähteenmäki Pasi, Lähteenmäki AnuPinja Hirvonen
61. 55 Prinsessa L-2008 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Hynninen Osmo 13:00:32 13:53:55
Juha Hynninen, Ismo Rellman, Petri Jaakkola
62. 24 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 13:04:49 14:38:42
Esa Mäkelä, Ilkka Lassila
63. 27 2. Sallittu nautinto L-2553 LYS 3 1,10 Albin Express SKV JVS Pälvimäki Lasse 13:07:27 14:21:38
Anitta PälvimäkiVeera PälvimäkiJoonas Pälvimäki Heikki Suoniemi
64. 49 Falco L-2383 LYS 3 1,11 Albin Expres SF JPS Kuusela Ismo 13:09:30 14:30:22
Ruusila JukkaMatti Leinonen
65. 131 Avanti L-588 H-veneet 1,07 H S LPS Viljamaa Juha 13:12:01 14:05:24
Mäkinen ReijoMeritähti Niko
66. 147 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H-vene APS Talvitie Henrikki 13:13:55 14:07:18
Jyrki TalvitieHeikki Talvitie
67. 163 NIKEA FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa 13:17:47 13:17:47
Keijo TulomäkiHeikki Tulomäki
68. 60 Munja Sun Ship II FIN2744 LYS 4 1,08 FE 83 SG JVS Kemiläinen Erkki 13:18:04 14:18:31
Henry ValliusTatu KemiläinenPirjo Uusi-piuhariTarja Koskinen
69. 61 Vimma FIN-893 LYS 4 1,10 Albin Express SKV APS Pynnönen Markku 13:19:14 14:33:25
Pynnönen Jari Pynnönen Kati Pynnönen Mirja Pynnönen Olli
70. 51 Meritte FIN-9063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 13:19:33 14:26:56
Terttu MäkinenEerikki MäkinenPiia Mäkinen
71. 68 Aquamarine X-967 LYS 3 1,11 Albine Express JVS Parvikka Kari 13:21:43 14:42:35
Mikko RäsänenAtte Wahlström
72. 138 Peppi-Lotta Fin-119 H-veneet 1,07 H-Vene SK OPS Haipus Tomi 13:26:40 14:20:03
Tomi Haipus, Henri Koski, Kalle Hiitola
73. 162 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 Lightning S TP Leppänen Matti 13:27:07 13:27:07
Kimmo Kalliola,Anssi Kariola
74. 139 Autokoulu Juha L-907 H-veneet 1,07 H-VENE JVS AHONEN JUHANI 13:27:34 14:20:57
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri
75. 67 TiiPii FIN-2393 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Puukko Timo 13:28:20 14:21:43
Timo Puukko, Jyrki Harikoski, Salla Kavén, Annukka Parikka, Heikki Pohjola
76. 101 Tampereen asuntomeklarit FIN-129 Hai 1,03 Hai SK TaPS Tuominen Jaakko 13:28:44 13:52:30
Vesa MartikainenJyri Nenonen
77. 132 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 13:33:50 14:27:13
Vaara Okko, Vaara Mikko
78. 58 Tove II FIN 4200 LYS 3 1,10 H-323 SGV JVS Särkijärvi Mika 13:34:18 14:48:29
Wuolio Seppo, Modig Henri, Immonen Janne
79. 93 Näkemiin FIN-1566 LYS 5 0,99 Teemin GK HPS Hyppönen Juha 13:34:38 13:26:23 OCS
Matti Rouhainen, Timo Hyle
80. 59 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Räisänen Olli 13:35:05 14:13:56
Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
81. 84 Katimaria FIN-2182 LYS 5 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 13:37:31 13:53:31
Mansikka Martti, Åman Mikko
82. 135 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 13:37:37 14:31:00
Salerto Sami, Taipale Terho
83. 56 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 13:38:00 14:52:11
Ristkari Simo, Mattila Juho, Keto Lauri, Krunlöf Timo
84. 63 Blues2 FIN -3842 LYS 4 1,10 NF30 SKV HVS Tuhkanen Jarmo 13:38:49 14:53:00
Kari Hyppanen, Aimo Ylimäyry
85. 95 Kuikka FIN-1190 LYS 5 1,02 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 13:38:54 13:54:54
86. 136 jias fin-563 H-veneet 1,07 H-vene 3 lps kaven jorma 13:39:03 14:32:26
jorma kaven jouni kaven pyry halme
87. 57 Mariet FIN-2002 LYS 4 1,08 FE 83 SG KVS Truhponen Vesa 13:41:53 14:42:20
Petri SääskilahtiSami Leino
88. 176 old lady 6838 Lightning 1,00 ligthing jvs lehtinen esko 13:45:26 13:45:26
lehtinen pekkalehtinen olli
89. 175 Tuula L-14351 Lightning 1,00 Lightning SK JVS Kolehmainen Hannu 13:47:40 13:47:40
Järvinen TimoKolehmainen EijaKolehmainen Hannu
90. 87 White Lady FIN-2576 LYS 5 1,02 Avance 245 SG APS Kannisto Jaakko 14:02:28 14:18:28
Alpo Honkonen, Kristiina Oksajoki, Olli-Pekka Honkonen
91. 100 Wivian L-2691 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 14:02:59 14:34:22
Manninen Lauri, Lehtinen Ville, Nokelainen Juha
92. 94 Afrodite 5387 LYS 5 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 14:03:33 14:27:19
Sirkka Hiltunen, Pirkko Pitkänen, Vesa Lilja
93. 134 PÄIVI L-690 H-veneet 1,07 H-vene SK JäPs VILPPALA HEIKKI 14:05:02 14:58:25
Pekka Vilppala Olli Suomalainen
94. 80 Tuulia L-3275 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 sgv jvs Lehtinen Jukka 14:08:29 14:39:52
Timo Lehtinen, Irja Lehtinen, Riitta Uotila
95. 32 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 GV LPS Koiranen Risto 14:08:44 16:01:17 OCS
Koiranen Marika, Koiranen Maria, Koiranen Jani, Koiranen Marja-Liisa
96. 25 Geronimo FIN 3020 LYS 3 1,11 Albin Express SK LPS Kimmo Korhonen 14:09:24 15:30:16
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Antti Mäkinen
97. 137 HEI-LA FIN-822 H-veneet 1,07 H-vene APS Seppälä Aarno 14:10:37 15:04:00
Tapio Blåfield Tuomas Larjavaara
98. 83 Carus 6490 LYS 5 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 14:10:50 14:34:36
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
99. 161 Sofia 12352 Lightning 1,00 Lightning TP Aalto Esko 14:12:23 14:12:23
Sari Aalto, Petri Mäkinen
100. 29 Rantanplan FIN-3940 LYS 3 1,12 H-323 SGKV APS Johanna Lindberg 14:23:14 15:50:40
Timo Kukkamäki, Tomas Lindberg, Reetta Suokas
101. 76 AVEC FIN-3211 LYS 5 1,02 Avance 24 SG LTS Mellanen Pekka 14:31:40 14:47:40
Pirkka Mellanen (LPS), Matti Ylä-Outtinen
102. 54 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 LPS Seesvaara Pentti 14:34:49 15:42:12
Hannu Laitio, Heikki Saari, Juha Orjala, Esa Hannala
103. 91 Hilma L-1542 LYS 5 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Sakari 14:41:33 14:33:18
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
104. 89 Tiira FIN-3219 LYS 5 1,04 FINN FLAYER 27 PP/SS Vavuli Timo 14:45:47 15:17:10
Metsäranta Sami, Westerlund Toni, Salminen Pasi
105. 149 FAR-o-ZON FIN-550 H-veneet 1,07 H JVS Tarvainen Harri 14:46:32 15:39:55
Nurmela Kari, Arvekari Jyrki
106. 153 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Lukkariniemi Jukka 14:46:47 15:40:10
Timo Lukkariniemi, Kristian ??
107. 66 BERTTA FIN-2131 LYS 4 1,07 FE-83 SGV JVS Niemi Reijo 14:47:23 15:40:46
lltanen Jussi, Pennanen Pasi, Ruoranen Jouni
108. 65 Melinda FIN 5369 LYS 4 1,08 Etap 30 SGV JVS Melin John 14:48:05 15:48:32
1.Maija-Leena Kotkavuori 2. Antti Kohvakka 3. Kirsti Kohvakka
109. 81 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 1,01 Avance 24 SGF HeiPS Mastosalo Tarja 14:48:19 14:56:24
Tapanila AnnaLeppänen Mari Hölttä Kirsi
110. 72 Gamba L-5795 LYS 5 0,99 Guy 22 S LPS Happo Mika 14:48:36 14:40:21
Erkkilä Timo, Tulokas Jari, Punkka Jari
111. 77 Minea FIN-2130 LYS 5 0,99 Guy 22 SGK Luumi Heikki 14:49:48 14:41:33
Liina Mustonen (JVS:n jäsen), Marko Kämäräinen
112. 141 Dino FIN-314 H-veneet 1,07 H-vene S KVS Vaara Santeri 14:50:07 15:43:30
Jari VaaraMarkus VaaraJanne Asukas
113. 140 Lady Express L-357 H-veneet 1,07 H-vene SK LNS Yrjölä Mikko 14:52:41 15:46:04
Aki Laine, Jukka Yrjölä
114. 82 Tintamaria FIN-6387 LYS 5 0,99 Guy 22 SG JVS Airaksinen Jani 14:53:36 14:45:21
Jani Airaksinen, Piia Lehtonen, Jukka Kärkkäinen, Hanna-Leena Kärkkäinen
115. 98 Carina L-5033 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 14:55:09 15:26:32
Ilkka Ritokallio, Juha Arminen, Antero Ylänen
116. 113 Lilli FIN-9441 LYS 6 0,96 Mikro 550 SK JVS Hintikka Mauri 14:57:50 14:23:50
Anu Hintikka Jussi Hintikka Mauri Hintikka
117. 92 Nemo L-4448 LYS 5 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 14:59:02 14:50:47
Laura Painilainen ja Pauliina Valo
118. 115 Fanni l-3942 LYS 6 1,04 Finnflyer-27 SGV APS Nokelainen Reijo 14:59:45 15:31:08
Valtteri Nokelainen, Jari Koikkolainen
119. 75 Monkey Business FIN-6874 LYS 5 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 15:04:40 14:56:25
120. 71 Juliaana FIN-2734 LYS 5 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa 15:04:46 15:28:32
Timo Sandberg, Samu Ristkari, Marjukka Myyrä
121. 111 Donna FIN-5017 LYS 6 0,96 MF630 SGK JVS Tiihonen Ossi 15:08:28 14:34:28
Tiihonen Sami, Silvennoinen Raimo, Silvennoinen Hanna
122. 85 Kuikka FIN-2413 LYS 5 1,02 Finn 26 toppiriki,S,G APS Heikkinen Antti 15:15:18 15:31:18
Heikkinen Pekka, Heiskanen Jarmo
123. 112 Ma Donna FIN 5571 LYS 6 0,96 Finn Express 64 S,K, HVS Inkinen Markku 15:21:00 14:47:00
Esa Nokkonen, Jukka Kinnunen
124. 96 Vilana L2824 LYS 5 1,02 FE-74 SGF JVS Kautto Ari 15:26:58 15:42:58
Timo Oinonen Jukka Liukkonen Jari Äijänen
125. 86 Marika II FIN-4447 LYS 5 0,99 Balans 65 SG APS Kivinen Tapani 15:54:49 15:46:34
Kivinen Unto, Tuomi Kari, Thornbjörn Karlson
126. 88 Aouda FIN-9968 LYS 5 1,00 Microtross SG- LPS-DSF Nissi Aimo 15:58:23 15:58:23
Simo Freese, Petri Nissi
127. 73 Kaija FIN-4254 LYS 5 1,01 Finnflyer 27 GV PP-SS Leskinen Eija 16:12:11 16:20:16
Ojala Petri, Ojala Heli, Hänninen Mari, Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Bonden Heidi
128. 64 Pegasus L-3191 LYS 4 1,07 Finn Express 83 GKV APS Ekqvist Ilpo 16:21:32 17:14:55
Riikka KämppiArttu Ekqvist
129. 74 Wendela L-182 LYS 5 1,00 pohjoismainen Kansanvene SK TePS Lappalainen Kari 16:24:25 16:24:25
Jari Enberg Vesa Lehtinen
130. 79 HELMI FIN-4575 LYS 5 1,00 SCANPER 22 SG PP-SS VANHANEN JARI 16:46:17 16:46:17
HYPPÄNEN ANTTISOMMARBERG MIKKO Lehtisuo Juha
131. 78 Aquatic L-1972 LYS 5 1,02 Finn 26 SGKF LPS Yrjölä Esa 16:51:52 17:07:52
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä
132. 99 Capella FIN-2793 LYS 5 0,99 Teemin SK HVS Pajula Hannu 16:55:04 16:46:49
Pajula Sirpa, Pajula Toni
133. 116 Elysion L-4451 LYS 6 0,96 FE64 SG APS Nostaja Kari 17:31:42 16:57:42
Jani Niemi, Esa Nostaja
134. 114 Sotka 124 LYS 6 0,84 Marieholm 20 SGK LPS Anttinen Joonas 17:36:28 15:01:02
Kiilholma, Timo Sutinen, Jani Heino
135. 172 HILI-PATI FIN-2230 LYS 6 0,96 MF 630 SGK JÄPS JOKINEN KARI 18:11:29 17:37:29
EIJA NURMILAAKSO, MIIA MIKKOLA, JENNI MIKKOLA
DSQ 13 Lady Charlotta L-7897 LYS 1-2 1,22 Dufour 39 GV, Gen LPS Rauhamäki Raimo DSQ
Harri Rauhamäki, Jukka Rauhamäki, Juhani Seppä, Erik Särmäkari
DNS 97 Aurora L-1253 LYS 5 1,04 Guy 27 SGKV APS Olli-Matti Selin DNS
Lauri Ellilä Olli Ilmarinen Jussi Humalisto
DNS 148 Famous blue raincoat H-veneet 1,07 H-vene JVS Kaartinen Ilkka DNS
Juuso Ikonen Atte Kuusisto Janne Ikonen
DNS 90 Seraha FIN-2364 LYS 5 1,03 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo DNS
DNF 102 Yasmine L-22 LYS 5 0,99 Balance 65 SG LPS Nilsson Jesper DNF
Harju Matias, Mäkelä Teemu, Ollila Tomi