21.5.2022 6:35:04

Epäviralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus (Lyhennetty)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 110 / 110
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 120 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 0,0000 1,47 S- HeiPS Lehtinen Jyri 01:06:10 --
Lehtinen Harri, Hillberg Petri, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka, Rinkinen Mikko, Tuominen Tuukka, Heinonen Kim, Boman Mikko, ,
2. 93 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV JVS Hämäläinen Heikki 01:22:31 --
Ahola Kalle, Niskanen Timo, Leppänen Matti
3. 121 Tigru Fin-10738 Urheiluveneet Ft-10 0,0000 1,37 G JVS Vartiainen Hannu 01:28:44 --
Hokkanen Ville, Niemelä Hannu, Haimi Paavo, Korkeila Jaakko, Kirjavainen Jukka
4. 124 Pii FIN-11 Avoin luokka E- Scow 0,0000 1,45 ---- V-71 Raita Raimo 01:29:06 --
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Nurmela Juha
5. 118 Alice FIN-150 Urheiluveneet Lutra 25 0,0000 1,26 S- SP Juva Ilkka 01:30:52 --
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
6. 88 Onff L-4390 LYS 3 H-323 0,0000 1,14 SGV APS Rantala Börje 01:31:24 --
Backman Aki, Laakkonen Marko, Kähkönen Esa
7. 98 Carmencita FIN-4311 LYS 3 Maestro 35 0,0000 1,16 SGV HVS Kalojärvi Juha 01:31:50 --
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni
8. 90 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 S- JVS Nurmi Heikki 01:33:27 --
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, , Aalto otto
9. 92 Elina FIN-10938 LYS 3 Dufour 325 0,0000 1,14 SGV JVS Kiiski Ari 01:35:36 --
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Janhonen Laura, Ylönen Olga
10. 85 Endeavour FIN-3472 LYS 3 Maestro 31C 0,0000 1,13 SGV LPS Nilsson Jesper 01:36:44 --
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Harju Nina
11. 74 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,07 S- JVS Koho Mikko 01:38:38 --
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
12. 122 Mimosa FIN-529 Urheiluveneet Melges 24 (mod) 0,0000 1,27 SK ESF Mattsson Jan 01:39:55 --
Elo Joel, Lähteenkorva Otto, Tuominen Oula-Matti
13. 94 Augusta FIN-3517 LYS 3 Facil 30 0,0000 1,14 SGV TePS Järvinen Janne 01:40:44 --
Järvinen Katariina, Saunamäki Mikko, Rajamäki Marko
14. 41 Anni FIN-7518 LYS 2 Maxi Fenix 0,0000 1,07 SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 01:41:08 --
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho, Partanen Eero
15. 95 New Deal FIN-6567 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,16 SGV LPS Heikkilä Pasi 01:42:04 --
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Saarela Sami, Granlund Markus
16. 87 Medeia FIN-6599 LYS 3 Artina 29 0,0000 1,12 SGV JVS Mäkelä Ilkka 01:42:33 --
Leskinen Harri, Linjama Urpo, Rihto Kimmo
17. 123 Flying By FIN-115 M Avoin luokka Farrier F-31 0,0000 1,42 -- JVS Vanhala Jari 01:43:21 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa
18. 91 Isola II FIN-084 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 01:43:28 --
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Floor Anton
19. 84 Albertiina FIN-2289 LYS 3 Banner 28 Raser 0,0000 1,14 SGK LPS Mäkelä Eetu 01:43:51 --
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki, Virintie Annakaisa
20. 44 Mareye FIN-8221 LYS 2 Albin Alpha 0,0000 1,10 SGV JVS Lind Jorma 01:43:52 --
Siik Olli, Lind Jukka, Lind Heini
21. 59 Burgundy IV FIN-15415 Lightning Lightning 0,0000 1,00 TP Laura Pesola 01:44:04 --
Björk Laura, Aro Meeri
22. 69 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,07 S-- LPS Boman Juhani 01:44:16 --
Saarinen Timo, Utter Timo, Salo Juhani
23. 42 Karoliina FIN-1693 LYS 2 Hydro 0,0000 1,10 SGV HeiPS Ilola Heikki 01:44:17 --
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen
24. 60 Sini FIN-14352 Lightning Lightning 0,0000 1,00 TP Siira Sanni 01:44:32 --
Soukka Nico, Aromaa Pirita
25. 47 Vimma FIN-893 LYS 2 Albin Express 0,0000 1,10 SKV APS Pynnönen Olli 01:44:38 --
Pynnönen Markku, Pynnönen Jukka, Pynnönen Jari
26. 43 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 SK 22 0,0000 1,09 SG HeiPS Juha Peltonen 01:45:00 --
Salminen Roope, Kalso Seppo
27. 71 Oink FIN-728 H-vene H-vene 0,0000 1,07 HSK Pentti Matti 01:45:17 --
Vuorjoki Petri, Karlsson Olli
28. 97 Tiira FIN-3114 LYS 3 Siesta 32 0,0000 1,15 SGV PP-SS Vavuli Timo 01:45:24 --
Poutiainen Hannu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
29. 19 Amoriina FIN-11391 Retkiluokka Hanse 375 0,0000 1,24 TePS Tommola Hannu 01:45:30 --
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Ekqvist Ilpo
30. 114 Aleksantra SWE-61 LYS 4 Dehler 38C 0,0000 1,33 SKV TePS Hotakainen Kai 01:45:41 --
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Tervakangas Lauri, Yrjölä Petri, Skyttä Vesa
31. 104 Descaro FIN-11707 LYS 4 ILC 30 0,0000 1,27 SGV LPS Selin Jorma 01:46:40 --
Lindroos Pekka, Björklund Pekka, Viljakainen Simo
32. 116 Plan B FIN-10060 LYS 4 Elan 31 0,0000 1,18 SGV APS Sipponen Jalmari 01:46:41 --
Lusila Niilo, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Suokas Juhani
33. 78 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene H-vene 0,0000 1,07 LPS Salonen Jaakko 01:46:44 --
Sandell Lasse, Väänänen Otto, Virtanen Lauri
34. 75 For Sail FIN-863 H-vene H 0,0000 1,07 SK JVS Karhusaari Vesa 01:46:49 --
SuutariJääskö Eeli, Lehtinen Esko
35. 100 RoXina FIN-9699 LYS 4 X-332 0,0000 1,24 SV LPS Kallio Teemu 01:47:05 --
Kallio Sami, Ojala Petri, Simola Valtteri, Tsutsunen Santtu, Tsutsunen Roope
36. 127 EkoTeko FIN-11219 LYS 4 Seaquest 36 RP 0,0000 1,32 SKV TaPS Valolahti Matti 01:48:01 --
Miikkulainen Juha, Vainio Juha, Kärnä Sampsa, Ikonen Erkka, Valolahti Hanna, Männikkö Jukka, Leppänen Anni,
37. 128 Slipfree FIN-11819 LYS 4 Dufour 34 LR 0,0000 1,23 SGV JVS Välimäki Harri 01:48:50 --
Pälvimäki Janne, Kasurinen Kalle, Ruosteinen Mixu, Aavisto Jamppa, Hinkkanen Jarkko
38. 107 Kerttu FIN-844 LYS 4 J80 0,0000 1,20 SK TePS Hinskala Onni 01:48:51 --
Hinskala Juha, Heickell Iivari, Airola Atte, Airola Leevi
39. 10 Manta FIN-651 Retkiluokka Melges 24 0,0000 1,27 SK SSS Mauri Tuominen 01:49:13 --
Salmio Risto, Salmio Harri
40. 57 Burgundy III FIN-15331 Lightning Lightning 0,0000 1,00 TP Pesola Sakari 01:49:52 --
Tolvanen Arttu, Niemi Jukka
41. 67 Elle II FIN-866 H-vene H-Vene 0,0000 1,07 EMK Talvitie Henrikki 01:50:21 --
Talvitie Jarno, Seppälä Jussi, Liden Sverker
42. 115 Celavie FIN-8839 LYS 4 Wind 328 0,0000 1,21 SGV HeiPS Kanninen Kauko 01:50:53 --
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
42. 89 Ensemble L-5901 Retkiluokka Artina 33 0,0000 1,17 SGV LPS Yrjölä Esa 01:50:53 --
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko
44. 76 Peppi FIN-917 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SK HSK Sundbäck Rolf 01:51:03 --
Vappula Risto, Valkonen Pekka
45. 106 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 X-99 0,0000 1,25 SV TePS von Bonsdorff Henrik 01:51:06 --
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Bützow Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
46. 86 Marie FIN-9949 LYS 3 Bavaria 32 0,0000 1,15 SGV JVS Vekkeli Jari 01:51:32 --
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Vekkeli Minka, Miekkoniemi Mikko, Jääskeläinen Jukka
47. 119 Patu FIN-289 Urheiluveneet Melges 24 0,0000 1,27 S TaPS Turunen Ville 01:52:24 --
Turunen Eemeli, Harju Joonas, Waden Tere,
48. 56 Bella Nova FIN-236 LYS 2 Albin Express 0,0000 1,11 SK BSS Kulju Kaj 01:52:35 --
Kulju Mikael, Nordgren Robert, Graeffe Mats
49. 73 Shaman FIN-540 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SK JVS Kolomainen Lauri 01:52:38 --
Tykkyläinen Sampo, Weckström Petteri
50. 72 Banzay FIN 887 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SVK Huusko Petri 01:53:37 --
Malinen Timo, Leinonen Jari
51. 110 Kulkuri FIN-742 Urheiluveneet Melges 24 0,0000 1,27 LPS Sorvali Jukka 01:56:32 --
Uoti Pekka, Rajala Risto, Nurminen Antti
52. 79 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,07 S- HVS Kavén Jorma 01:57:08 --
Kavén Jouni, Halme Pyry
53. 33 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,05 SG- HeiPS Santala Juha 01:57:52 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Kalle
54. 50 Claudia FIN-960 LYS 2 Jon 30 0,0000 1,09 SGV JVS Aartolahti Antti 01:58:32 --
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Aartolahti-Tikkanen Susanna
55. 55 Blåbär FIN-1039 LYS 2 Albin Express 0,0000 1,11 SK JVS Strömmer Juho 01:58:40 --
Strömmer Juho, Wikgren Jan, Honkavaara Iida, Rantanen Mikko
56. 28 Toutain FIN-1907 LYS 1 Sonata 7 0,0000 1,01 SG TePS Kaitila Ilkka 01:59:04 --
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
57. 49 Aquarius L-2135 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SGV APS Koponen Jarmo 01:59:40 --
Seesvaara Pentti, Markkanen Aatu, Hahlomaa Tauno, Hannola Esa
58. 52 Burgundy II 650 LYS 2 Skippi 650 Cruiser 0,0000 1,10 K TP Pesola Risto 02:00:06 --
Aalto Matti, Aalto Pyry, Kämäräinen Henri
59. 63 Rosita 42 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV PPPS Kuorikoski Joonas 02:00:27 --
Sainio Samuli, Saari Arttu, Rytkönen Lauri, Kamaja Markus
60. 24 Carusel FIN-6490 LYS 1 First 235 0,0000 1,03 SG JäPS Tyllilä Kari 02:01:21 --
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko, Sillanpää Arttu
61. 18 Frida FIN-8281 Retkiluokka Albin 78 Cirrus 0,0000 1,04 SGKV JäPS Jokinen Mikko 02:01:29 --
Järvi Jani, Järvi Jaakko, Luoma Risto
62. 22 Eulalia FIN-1468 LYS 1 Misil II 0,0000 0,98 SG- APS Haapanen Jaakko 02:01:34 --
Soininvaara Mikko, Soininvaara Siiri
63. 21 Mima 2 L-4611 LYS 1 Ohlson 29 0,0000 1,06 SGV JäPS Raami Jorma 02:01:36 --
Vihijärvi Kalle, Koskinen Lauri
64. 48 Sting 94 LYS 2 Albin express 0,0000 1,11 S TePS Hyöky Göran 02:02:10 --
Muuronen Tuulia, Muuronen Elias, Karhunen Ilkka
65. 99 Team Morgan 3465 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGK LPS Viljanen Panu 02:03:38 --
Wirta Mikko, Pöppönen Tony, Hyvärinen Erkka
66. 58 Judit Polgár 13561 Lightning Lightning 0,0000 1,00 N Huuskonen Matti 02:03:49 --
Huuskonen Maija, Kaikkonen Noora, Ruotsalainen Mikko
67. 61 Bertta 2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV JVS Niemi Reijo 02:04:06 --
Niemi Esa, Hintsa Jari, Hintsa Kaapro, Hyvönen Lassi
68. 109 Lola of Cowes FIN-16966 LYS 4 X-362 Classic 0,0000 1,26 SGV APS Mäkinen Eerikki 02:04:08 --
Hult-Mäkinen Laura, Mäkinen Ukko-Ville, Mäkinen Hannu, Virolainen Samuli
69. 17 Nautilus FIN-9430 Retkiluokka Millenium 311 0,0000 1,13 -GV LPS Koiranen Risto 02:04:30 --
Rusinen Lyyti, Koiranen Maria, Koiranen Marika, Ackermann Manuel
70. 46 Vilana² FIN-10370 LYS 2 Bavaria 30 cr 0,0000 1,11 SV JVS Kautto Ari 02:04:57 --
Oinonen Timo, Juutilainen Kimmo, Saarikoski Aarne, Anttila Tahvo
71. 62 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV LPS Anttila Juha 02:05:00 --
Mattila Pertti, Uusitalo Pekka, Mattila Olli
72. 45 Bellus FIN-10471 LYS 2 Bavaria 30 Cr 0,0000 1,11 SGV TePS Heinonen Hannu 02:05:10 --
Glans Ismo, Glans Greta, Kansonen Pertti, Pirkkalainen Minnaleena
73. 112 Accelerando FIN-5591 LYS 4 Still 900 0,0000 1,17 SGV JVS Pöyhönen Markku 02:07:36 --
Sallinen Petri, Sivonen Tuija, Kesti Katja, Leino Eero
74. 96 Aino FIN-3382 LYS 3 Guyline 95 0,0000 1,14 SGV JVS Nurminen Pekko 02:08:38 --
Nurminen Karoliina, Nurminen Juho, Nurminen Eero, Pitkänen Ilari, Kylmälahti Elina, Kantola Senja
75. 23 Tuulipursi L-3423 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SV LPS Juhola Kristiina 02:09:04 --
Tamminen Taina, Hinkkanen Tarja,
76. 82 Kajo L-528 H-vene H 0,0000 1,07 S JVS Hilme Jarkko 02:09:24 --
Hilme Eeli, Hilme Vilma
77. 68 Ofelia FIN-475 H-vene H-vene 0,0000 1,07 APS Erkola Pekka 02:11:20 --
Erkola Jesse, , Erkola Janni, Keinonen Antti
78. 29 Fanny FIN-1138 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGV HVS Porkka Antti 02:11:46 --
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Parkkinen Jarno
79. 51 Henriitta FIN-8324 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,09 GV PPPS Wilén Jari 02:12:38 --
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Oksanen Miki
80. 66 Minna FIN-31 H-vene H-vene 0,0000 1,07 S- JVS Pekkarinen Raino 02:15:35 --
Salerto Sami, Taipale Terho
81. 53 Albatross FIN-1364 LYS 2 Targa 96 0,0000 1,10 SGVK TePS Nuutinen Pekka 02:23:39 --
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
82. 70 Tina L-61 H-vene H 0,0000 1,07 SG LPS Hannola Eetu 02:25:40 --
Knuuttila Iska, Knuuttila Luukas
83. 101 Melina FIN-11346 LYS 4 Finngulf 331 0,0000 1,24 SGV APS Hiltunen Juha 02:27:35 --
Koskinen Tommi, Melanen Kari, Ojanen Asko, Niemelä Pasi
84. 108 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 Finngulf 335 Mod 0,0000 1,22 SGV APS Tast Panu 02:29:35 --
Tast Tuija, Tast Silja, Rantanen Jani, Rantanen Tea, Paavilainen Matti
85. 40 Regina FIN-579 LYS 2 Botnia 6 0,0000 1,08 SGV JVS Nieminen Jouko 02:30:22 --
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
86. 111 DynaStar FIN-9983 LYS 4 Dynamic-35 0,0000 1,32 SGV JVS Lilja Ilkka 02:31:15 --
Elivuo Kari, Lilja Lasse, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
87. 30 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,02 SGK JVS Renlund Markku 02:32:03 --
Kouba Thomas, Siekkinen Keijo
88. 26 Lilli FIN-9441 LYS 1 Mikro 550 0,0000 0,96 S,K JVS Hintikka Mauri 02:32:19 --
Pohjola Kari, Kyrönviita Atso
89. 16 Aliida 11363 Retkiluokka Jeanneau 33 i 0,0000 1,17 SGV TePS Junttila Hannu 02:34:09 --
Rentola Maija, Junttila Janne, Paukku Sari, Laurila Mari, Laurila Aki
90. 54 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SGV TePS Laukkanen Juha 02:38:55 --
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Pajunen Joonas, Rautio Jarmo, Nieminen Janne
91. 125 Chip FIN-3674 LYS 4 Banner 23 racer 0,0000 1,17 LPS Niemi Andreas 02:41:57 --
Makkula Emil, Eskola Pekka, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
92. 20 Sofia FIN-3419 Retkiluokka Finn Express 741 0,0000 1,03 SGKV TePS Perttilä Marko 02:42:10 --
Perttilä Vilma, Hyttinen Mikko, Koskinen Atte
93. 36 Wanda FIN-1489 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGV JVS Sillanpää Mikko 02:42:40 --
Paloma Paavo, Lehtinen Ari, Kasurinen Kaisli
94. 81 Hannibal FIN-64 H-vene H-vene 0,0000 1,07 S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo 02:44:21 --
Toukkari Jari, Klemettilä Veikko
95. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 Finn Flyer 27r 0,0000 1,04 SK PP-SS Argillander Janne 02:45:49 --
Argillander Janne, Salmensuu Eetu, Gale Henri, Heikkinen Henri, Laurell Miika
96. 35 Kaija FIN-4254 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SV PP-SS Bondén Heidi 02:48:16 --
Lähde Annika, Mansikkamäki Tiina, Ämmälä Lauri, Voutilainen Mikko
97. 32 Samanyolu 8526 LYS 1 X15737 Purjevene 0,0000 0,98 SK TePS Leimio Jussi 02:51:42 --
Fuchs Bertold, Hasewinkel Volker
98. 31 Nereida FIN-2981 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,02 SGV LPS Andersson Juha 02:53:41 --
Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
99. 13 Tango L-2093 Retkiluokka Maxi84 0,0000 0,00 SGV TePS Seppälä Kari 02:58:54 --
Pihlajasaari Juho, Kostiainen Olli, Seppälä Helena
100. 117 Fortuna FIN-328 Urheiluveneet Melges24 0,0000 1,27 OTPS Ylönen Jari 03:03:01 --
Tulomäki Keijo, Heikkinen Kari-Pekka, Toivo Joni, Toivonen Erkki
101. 15 Arona KRL-1273 Retkiluokka GT-kryssare 0,0000 0,96 SGKF KVS Mustapirtti Matti 03:09:32 --
Hyytinen David, Orava Juha
102. 25 Matilda II FIN-826 LYS 1 Shipman 28 0,0000 1,04 GV RauV Suviola Teuvo 03:17:00 --
Suviola Irmeli, Suviola Mikael, Suviola Helmi, Suviola Vilho
103. 113 Filao FIN-11887 LYS 4 Beneteau First 35.7 0,0000 1,21 SGV TaPS Rellman Ismo 03:22:00 --
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Inget Helmi, Siik Kivi, Järvinen Aaro, Viitala Veikka
104. 77 Zambeda FIN-490 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SK JVS Nivala Saima 03:27:06 --
Teutari Hele, Jämsä Heidi, Turpeinen Maija
105. 129 Poco Loco 4338 LYS 4 Dehler 36 cws 0,0000 1,21 SGKV TaNS Särkinen Perttu 03:41:20 --
Hanki Risto, Järvenpää Jukka, Markkanen Juho, Särkinen Juha, Markkanen Aleksi
106. 105 Evita FIN-5788 LYS 4 Selection 37 0,0000 1,26 SGKF PP-SS Wilhelms Martti 03:44:12 --
Wilhelms Amanda, Alanen Samuel, Äijänen Jakke, Mattila Jussi, Hietanen Mikko, Lassila Ville
107. 14 Marie FIN-5718 Retkiluokka Jeanneau Eolia 25 0,0000 0,00 GV LPS Petlin Jarmo 03:50:07 --
Petlin Tuomas, Marttala Jukka, Rämö Ari
108. 34 Marita FIN-253 Hai Hai 0,0000 1,03 GK LPS Kuokkanen Eero 04:03:50 --
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
109. 12 Sagittarius 11 Retkiluokka Maxi 77 0,0000 1,03 SGF JVS Korhonen Henrik 04:10:40 --
Puikkonen Peetu, Jäppinen Jaakko
110. 102 Damaris FIN-7009 LYS 4 Dehler 34 0,0000 1,17 SV HeiPS Laine Esko 04:32:58 --
Laine Petteri, Liisanatti Harri, Rytkönen Risto