21.5.2022 5:15:47

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus (Lyhennetty))

Lähtö: Padasjoki
Lähtölista
Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi LYS SGV Seura Kippari
112 Accelerando FIN-5591 LYS 4 Still 900 1,17 SGV JVS Pöyhönen Markku
Sallinen Petri, Sivonen Tuija, Kesti Katja, Leino Eero
114 Aleksantra SWE-61 LYS 4 Dehler 38C 1,33 SKV TePS Hotakainen Kai
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Tervakangas Lauri, Yrjölä Petri, Skyttä Vesa
115 Celavie FIN-8839 LYS 4 Wind 328 1,21 SGV HeiPS Kanninen Kauko
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
104 Descaro FIN-11707 LYS 4 ILC 30 1,27 SGV LPS Selin Jorma
Lindroos Pekka, Björklund Pekka, Viljakainen Simo
111 DynaStar FIN-9983 LYS 4 Dynamic-35 1,32 SGV JVS Lilja Ilkka
Elivuo Kari, Lilja Lasse, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
127 EkoTeko FIN-11219 LYS 4 Seaquest 36 RP 1,32 SKV TaPS Valolahti Matti
Miikkulainen Juha, Vainio Juha, Kärnä Sampsa, Ikonen Erkka, Valolahti Hanna, Männikkö Jukka, Leppänen Anni,
107 Kerttu FIN-844 LYS 4 J80 1,20 SK TePS Hinskala Onni
Hinskala Juha, Heickell Iivari, Airola Atte, Airola Leevi
109 Lola of Cowes FIN-16966 LYS 4 X-362 Classic 1,26 SGV APS Mäkinen Eerikki
Hult-Mäkinen Laura, Mäkinen Ukko-Ville, Mäkinen Hannu, Virolainen Samuli
101 Melina FIN-11346 LYS 4 Finngulf 331 1,24 SGV APS Hiltunen Juha
Koskinen Tommi, Melanen Kari, Ojanen Asko, Niemelä Pasi
116 Plan B FIN-10060 LYS 4 Elan 31 1,18 SGV APS Sipponen Jalmari
Lusila Niilo, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Suokas Juhani
100 RoXina FIN-9699 LYS 4 X-332 1,24 SV LPS Kallio Teemu
Kallio Sami, Ojala Petri, Simola Valtteri, Tsutsunen Santtu, Tsutsunen Roope
106 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 X-99 1,25 SV TePS von Bonsdorff Henrik
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Bützow Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
128 Slipfree FIN-11819 LYS 4 Dufour 34 LR 1,23 SGV JVS Välimäki Harri
Pälvimäki Janne, Kasurinen Kalle, Ruosteinen Mixu, Aavisto Jamppa, Hinkkanen Jarkko
108 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 Finngulf 335 Mod 1,22 SGV APS Tast Panu
Tast Tuija, Tast Silja, Rantanen Jani, Rantanen Tea, Paavilainen Matti
125 Chip FIN-3674 LYS 4 Banner 23 racer 1,17 LPS Niemi Andreas
Makkula Emil, Eskola Pekka, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
102 Damaris FIN-7009 LYS 4 Dehler 34 1,17 SV HeiPS Laine Esko
Laine Petteri, Liisanatti Harri, Rytkönen Risto
105 Evita FIN-5788 LYS 4 Selection 37 1,26 SGKF PP-SS Wilhelms Martti
Wilhelms Amanda, Alanen Samuel, Äijänen Jakke, Mattila Jussi, Hietanen Mikko, Lassila Ville
113 Filao FIN-11887 LYS 4 Beneteau First 35.7 1,21 SGV TaPS Rellman Ismo
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Inget Helmi, Siik Kivi, Järvinen Aaro, Viitala Veikka
129 Poco Loco 4338 LYS 4 Dehler 36 cws 1,21 SGKV TaNS Särkinen Perttu
Hanki Risto, Järvenpää Jukka, Markkanen Juho, Särkinen Juha, Markkanen Aleksi