16.7.2019 16:19:07

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 31 / 31
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 4 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 HeiPS Lehtinen Jyri 16:02:22 17:44:22
Aaro Lehtinen, Hakki Lehtinen, Tomi Alitalo, Leena Alitalo, Mikko Kinkinen
2. 27 Rico FIN 8084 LYS 3 1,14 ? SGV LPS Heiskanen Pertti 16:22:00 17:52:49
Pekka Lindroos, Ismo Jakonen, Esko Heiskanen
3. 56 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGKV APS Kelppe Risto 16:11:19 17:53:19
Kaarina Selinummi, Anne Stigell, Paavo Peippo, Hannu Maristo
4. 44 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 16:19:58 18:01:58
Wäänänen Mikko, Hyytiä Jukka, Teija Jokitalo, Veli-Pekka Känkkäinen
5. 47 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 16:45:41 18:04:55
Marjo Mäkelä, Ari Hirvensalo, Olli Siik
6. 25 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 16:36:07 18:06:56
Veli Virtanen, Tuomo Ahtinen, Kari Viitanen
7. 48 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 16:37:56 18:08:45
Hämäläinen Heikki, Pasanen Eija, Markku Mikkola, Juha-Pekka Kuustonen
8. 23 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 16:43:54 18:08:59
Helge Laaksonen, Tanja Vuori, Mari Huhtala
9. 42 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 Baltic 33 SGV PP-SS Kallio Teemu 16:45:41 18:10:46
Sami Kallio, Miikka Kivistö, Janne Savikko, Ching-Yi Wang
10. 54 Cherie FIN-4009 LYS 3 1,12 Maxi Racer SG N Petro Pälviranta 16:56:05 18:15:19
Airaksinen Ilkka, Saarela Mika, Jori Paatsjoki
11. 29 S/Y Sophie FIN-4729 LYS 3 1,16 Mixer Cr SGKV NJK Hartwall Peter 16:34:06 18:16:06
Henrik Segercrantz, Paul Hartwall, Per Hartwall, Johan Fagen
12. 34 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 16:56:05 18:32:32
Ykä Vuori, Jari Aavisto, Ville Hakkarainen, Mika Ruosteinen, Vesa Väänänen
13. 38 Nautonnier FIN-4759 LYS 3 1,14 Tabasco 26 SG LPS Liisanantti Marja 17:04:48 18:35:37
Ilmari Liisanantti, Harri Liisanantti, Petri Ojala
14. 39 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 17:23:09 18:53:58
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
15. 31 Sail A Way FIN-10490 LYS 3 1,12 Malbec 240 WSF Antila Göran 19:18:31 20:37:45
Johan Antila, Mikael Strand, Mikko Wirth
16. 24 Samurai FIN-5200 LYS 3 1,12 Finn Flyer 31 SGV APS Österberg Eino 19:30:30 20:49:44
Juha Hiltunen, Pertti Pulkkinen, Jari Saarola
17. 36 My Lady L-3397 LYS 3 1,13 Inferno 26 SGK Lahden Purjehdusseura Unelius Mikko 19:35:00 21:00:05
Mika Galkin, Anssi Niinimäki, Pekka Kittelä
18. 30 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari 19:57:50 21:34:17
Anu Arjala-Salo, Matti Salo, Seppo Salo, Jaakko Korkeila, Ellu Korkeila
19. 40 Tove II FIN 4200 LYS 3 1,10 H-323 SGV JVS Wuolio Seppo 20:28:50 21:36:04
Salo Olli, Immonen Jouni
20. 21 Venla FIN-6373 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV JVS Korpela Hannu 20:00:54 21:42:54
Markku Pylkkö, Jukka Ahonen
21. 26 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGKV ss/pp Vavuli Timo 20:07:14 21:43:41
Timo Vavuli, Pasi Salminen, Antti Ratia, Toni Westerlund, Panu Päivärinne
22. 41 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 20:13:22 21:49:49
Seppo Mellanen, Markku Mellanen, Jussi Larva, Simo Viljakainen
23. 45 Nimue 5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 20:24:25 22:00:52
Jani Airaksinen, Piia Lehtonen, Jukka Kärkkäinen, Hanna-Leena Kärkkäinen, Juha Katajamäki
24. 35 Heili FIN 3465 LYS 3 1,14 INFERNO 29 SGV LPS Vikman Markku 21:50:00 23:20:49
Petteri Leporanta, Timo Liimatta, Lasse Lintermo
25. 37 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 GV LPS Koiranen Risto 21:47:17 23:29:17
Marika Koiranen, Maria Koiranen, Jani Koiranen, Marja-Liisa Koiranen
26. 46 Akira FIN-10338 LYS 3 1,13 Bavaria 33 Cruiser V APS Salminen Esa 23:13:00 24:38:05
Mikael Seppälä, Kari Lampen, Tom Rindel
DNF 22 Madeleine L-7640 LYS 3 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Petteri DNF
Kati Sauranen, Petteri Hinkkanen, Jarkko Hinkkanen, Jani Sauranen, Mika Rautamies
DNF 32 Blues 2 FIN-3842 LYS 3 1,13 NF-30 SGV Hollolan Venekerho Tuhkanen Jarmo DNF
Aimo Yli-Mäyry, Teijo Koskenniemi, Lassi Vihantola
DNS 28 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri DNS
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren
DNF 43 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu DNF
Sampo Salo, Esa Mäkelä, Teemu Toivonen
DNF 33 Lounatuuli II FIN-9698 LYS 3 1,16 Dehler 35cws SGV LPS Pesonen Jari DNF
Juha Orjala, Heikki Rossi