19.7.2019 22:31:47

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-veneet (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 30 / 30
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 106 Banzay FIN-887 H-veneet 1,07 H-vene LPS Heikkilä Janne 16:33:29 17:21:52
Jari Leinonen, Pekka Honkavaara
2. 114 Audi FIN-847 H-veneet 1,07 H-Vene LPS Salo Panu 16:57:47 17:46:10
Teemu Ruusunen, Ville Hirvonen, Rami Lindström
3. 103 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Koho Mikko 17:06:01 17:54:24
Juha Vainio (TaPS), Heikki Kuho (JVS)
4. 116 Panta Rei FIN-736 H-veneet 1,07 H-vene N Koivula Arto 17:22:28 18:10:51
Vuorimaa Saara, Aromaa Mikko
5. 115 Vendace FIN-725 H-veneet 1,07 H-Vene Ristiinan Pursiseura ry (RiPS) Muikku Mika 17:24:52 18:13:15
Anssi Muikku, Harri Muikku
6. 119 Isku FIN-899 H-veneet 1,07 H-vene LPS Boman Juhani 19:20:48 20:09:11
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
7. 113 NP FIN-828 H-veneet 1,07 H-vene SK LPS Puolanne Harri 19:46:46 20:35:09
Kassu Kallio, Joonas Vilkman, Heikki Kiilholma
8. 99 Älvsbyhus FIN-879 H-veneet 1,07 H-vene HeiPS Hillberg Petri 19:53:10 20:41:33
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
9. 120 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H APS Talvitie Heikki 20:04:50 20:53:13
Jyrki Talvitie, Jukka Haapala
10. 109 Lassu FIN-773 H-veneet 1,07 H-vene TTPS Rinne Sakari 20:04:53 20:53:16
Sakari Rinne, Ville Sussila, Juho Ristimäki
11. 108 Majava FIN-865 H-veneet 1,07 H-vene SK TP Rantala Mikko 21:17:58 22:06:21
Matti Rantala, Jukka Haikonen, Reijo Rantala
12. 95 Ankanpoika 2 FIN 320 H-veneet 1,07 H-vene SPS Salonen Jaakko 21:36:40 22:25:03
Jaakko Salonen, Jari Granqvist, Matti Inkinen
13. 127 www.ilmalämpöpumput.net FIN-765 H-veneet 1,07 H-vene JVS Karhusaari Vesa 21:55:14 22:43:37
Heikki Taavitsainen (JVS), Mika Salminen (KVS), Jarkko Laukia (KVS)
14. 112 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 24:03:14 24:51:37
Salerto Sami, Taipale Terho
15. 117 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 24:45:50 25:34:13
Vaara Okko, Vaara Mikko
16. 101 Päivi L-690 H-veneet 1,07 H-vene SK- JäPs Vilppala Heikki 24:48:00 25:36:23
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
17. 105 Jias FIN-563 H-veneet 1,07 H LPS Kaven Jorma 24:52:01 25:40:24
Jouni "first mate" Kaven, Pyry "cabin boy" Halme, Kinu "death weight" Hämäläinen
DNF 111 Autokoulu Juha L-907 H-veneet 1,07 H-vene S JVS Ahonen Juhani DNF
Jorma Perälä, Antti Kivenniemi
DNF 128 Dino FIN-314 H-veneet 1,07 H-vene S KVS Vaara Santeri DNF
Jari Vaara, Markus Vaara
DNF 96 Enkeli FIN-174 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Henderson Anna DNF
Nina Matilainen, Eppu Pötry, Heikki Kirijatsenko
DNF 94 Far-o-Zon FIN-550 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Tarvainen Harri DNF
Hannu Tarvainen, Jorma Malin
DNF 100 Helga FIN 873 H-veneet 1,07 H - HVS Kalojärvi Juha DNF
Antti Karjalainen, Mikko Laiho
DNF 107 Hempukka FIN-718 H-veneet 1,07 H-vene HVS Lepistö Veli-Matti DNF
Janne Vaara, Pasi Turtio, Juha Salmi
DNF 97 Ida FIN-600 H-veneet 1,07 H-Vene S Merenkävijät Manninen Jere DNF
Eerikki Mäki, Sami Holopainen, Juha Jalovaara
DNF 98 Isola FIN-176 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Nieminen Niko-Mikko DNF
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen
DNF 104 Jouten FIN-60 H-veneet 1,07 H-vene SK LPS Sorvali Jukka DNF
Pekka Uoti, Jani Juttula
DNF 102 Kaarina FIN-605 H-veneet 1,07 H-vene APS Pynnönen Jari DNF
Markku Pynnönen, Mika Komulainen
DNF 129 Kajo L-528 H-veneet 1,07 H-vene JVS Hilme Jarkko DNF
Timo Karhinen, Leena Suomi, Katja Hilme
DNF 110 Lady Express FIN-357 H-veneet 1,07 H-vene SK LNS Laine Aki DNF
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä
DNF 118 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Lukkariniemi Jukka DNF
Timo Lukkariniemi, Timo Leino