20.10.2019 18:14:05

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 - 2 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 18 / 18
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 3 D FIN-10398 LYS 1 - 2 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Björn 14:46:28 18:02:13
Roger Othman, Anders Abrahamsson, Hannu Pahta Kaissi, Kati Sanna, Mikko Puhalainen, Janne Ahonen
2. 10 Zeus Faber FIN 6388 LYS 1 - 2 1,33 1 TON SGKV Jyväskylän Veneseura ry Pennanen Pertti 15:04:31 18:08:00
Jorma Lind, Pietu Riikelä, Ville Höglund, Olli Wenström, Paavo Haimi
3. 15 s/y Lucille-X FIN 10387 LYS 1 - 2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki 16:14:55 18:12:59
Johanna Kuisma, Hannu Lötsönen, Matti Raippalinna, Juha Vanhanen
4. 11 Blueship FIN-8782 LYS 1 - 2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Markku Silvonen 16:16:27 18:14:31
Jukka Kilpiä, Vesa Malmsten (RPS), Harri Mikkilä, Ari-Pekka Vanamo (RPS)
5. 7 Jasmina FIN-9211 LYS 1 - 2 1,17 Millenium 311 SGV LPS Sahiluoto Ahti 16:27:48 18:15:15
Arvo Sahiluoto, Hannu Paajanen, Roope Juhonen, Harri Malasto
6. 6 Lady FIN-3429 LYS 1 - 2 1,18 Banner 28 HR SG TePS Pesari Antti 16:26:26 18:19:14
Pesari Pentti, Pesari Joonas, Pesari Ville, Pesari Susanna, Pesari Jerry
7. 14 Unique FIN-6747 LYS 1 - 2 1,21 X-342 SGV JVS Liukkonen Esko 16:15:41 18:24:02
Leskinen Anja, Leskinen Harri, Rahkonen Vesa. Rahkonen Erkki, Jaakonsaari Riku
8. 19 Elina FIN-8042 LYS 1 - 2 1,19 Inferno 33 SGV JVS Kiiski Ari 16:27:29 18:25:33
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Toivanen Jarmo, Sakari Kauppinen
9. 18 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1 - 2 1,18 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 16:35:31 18:28:19
Keijo Siitarinen
10. 1 Damaris FIN-7009 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 16:42:19 18:29:46
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
11. 12 Malla FIN-9174 LYS 1 - 2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 16:11:53 18:30:10
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
12. 9 s/y Kristiina FIN-8261 LYS 1 - 2 1,20 X-342 SGV JäPs Saarela Mikko 16:44:21 18:47:36
Kristiina Saarela, Pekka Kotila, Ilkka Seppänen, Pekka Rantala
13. 13 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1 - 2 1,25 X-99 SGKV TePS von Bonsdorff Henrik 16:29:40 18:57:34
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
14. 8 DynaStar FIN-9983 LYS 1 - 2 1,30 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 16:16:27 19:07:06
Ilari Lilja, Lasse Lilja, Kari Elivuo
15. 5 Squaw II FIN-10356 LYS 1 - 2 1,18 First 31.7 SGKV JVS Äystö Juha 18:57:49 20:50:37
Sini Honkala, Erkki Patrikainen, Mikko Suni, Asmo Tenhunen, Seppo Varma
16. 16 Biancoblu FIN-9707 LYS 1 - 2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 18:46:47 20:55:08
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio, Mikko Rantanen
17. 17 Merituuli L-4044 LYS 1 - 2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 21:57:40 23:50:28
Heikki Rajala, Pekka Honkaniemi, Eeva-Liisa Honkaniemi, Toni Stoschele, Yrjö Rakkolainen
18. 2 Lisa III FIN 5313 LYS 1 - 2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 25:05:00 27:13:21
Tomi Pitkänen, Pekka Liikanen