20.7.2019 5:01:31

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 158 / 158
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 148 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka 1,00 Fleuret/trimaraani JVS Paatola Pentti 14:37:15 14:37:15
Matti Paatola, Antti Kanninen
2. 134 Optiminäkö Synsam ITA 026 LYS urheiluveneet 1,38 UFO 28 SG OM Inkala Joni 14:44:28 18:08:06
Mikko Lämsä, Jukka Nupponen, Ari Järvinen, Olli Karhi, Kari Järvinen, Jari Heinonen
3. 136 Pohjola-Fonecta-Finder FIN-573 LYS urheiluveneet 1,36 MELGES 24 SA EMK Hakola Tomi 14:45:41 18:01:26
Sami Tamminen, Ari Peltomäki, Pauliina Alanko, Mikael Tervonen
4. 3 D FIN-10398 LYS 1 - 2 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Björn 14:46:28 18:02:13
Roger Othman, Anders Abrahamsson, Hannu Pahta Kaissi, Kati Sanna, Mikko Puhalainen, Janne Ahonen
5. 10 Zeus Faber FIN 6388 LYS 1 - 2 1,33 1 TON SGKV Jyväskylän Veneseura ry Pennanen Pertti 15:04:31 18:08:00
Jorma Lind, Pietu Riikelä, Ville Höglund, Olli Wenström, Paavo Haimi
6. 137 Senja FIN-253 Melges 24 1,27 Melges 24 JORVS Kärkkäinen Veli 15:13:44 17:50:57
Markku Danski, Antti Kärkkäinen, Hannu Pettersson, Iiro Jakonsaari
7. 133 Amanda FIN-434 Melges 24 1,27 Melges 24 -A- TP Tuominen Mauri 15:19:39 17:56:52
Mikko Sajaniemi, Risto Salmio, Matti Vaittinen
8. 131 Fox FIN-262 Melges 24 1,27 Kölivene HSK Svärd Timo 15:21:48 17:59:01
Pasi Svärd, Vesa Varuskivi, Henrik Andersson
9. 135 Vinces LA-8 LYS urheiluveneet 1,43 E Scow SK- Näsijärven Purjehdusseura Salo Timo 15:50:49 19:33:11
Vesa Salo, Jussi Vaahtikari, Teemu Turtonen
10. 4 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 HeiPS Lehtinen Jyri 16:02:22 17:44:22
Aaro Lehtinen, Hakki Lehtinen, Tomi Alitalo, Leena Alitalo, Mikko Kinkinen
11. 138 Skippi for life POL-8822 LYS urheiluveneet 1,24 Skippi 650 HTPS Nurminen Ahti 16:04:33 18:27:41
Vesa Lindqvist, Niclas Svahnström
12. 150 Merenhuiske FIN-9106 Avoin luokka 1,00 J/80 SMer Paarlahti Tuomas 16:04:56 16:04:56
Antti Helenne, Niilo Jääskinen, Jaakko Sorsimo
13. 56 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGKV APS Kelppe Risto 16:11:19 17:53:19
Kaarina Selinummi, Anne Stigell, Paavo Peippo, Hannu Maristo
14. 12 Malla FIN-9174 LYS 1 - 2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 16:11:53 18:30:10
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
15. 15 s/y Lucille-X FIN 10387 LYS 1 - 2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki 16:14:55 18:12:59
Johanna Kuisma, Hannu Lötsönen, Matti Raippalinna, Juha Vanhanen
16. 14 Unique FIN-6747 LYS 1 - 2 1,21 X-342 SGV JVS Liukkonen Esko 16:15:41 18:24:02
Leskinen Anja, Leskinen Harri, Rahkonen Vesa. Rahkonen Erkki, Jaakonsaari Riku
17. 11 Blueship FIN-8782 LYS 1 - 2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Markku Silvonen 16:16:27 18:14:31
Jukka Kilpiä, Vesa Malmsten (RPS), Harri Mikkilä, Ari-Pekka Vanamo (RPS)
17. 8 DynaStar FIN-9983 LYS 1 - 2 1,30 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 16:16:27 19:07:06
Ilari Lilja, Lasse Lilja, Kari Elivuo
19. 44 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 16:19:58 18:01:58
Wäänänen Mikko, Hyytiä Jukka, Teija Jokitalo, Veli-Pekka Känkkäinen
20. 139 Hang Ten WA-4 LYS urheiluveneet 1,43 E Scow SK- KLV Ruuskanen Kai-Jussi 16:20:34 20:02:56
Atso Tulosmaa, Atte Hinkka, Samuel Rinnetmäki
21. 27 Rico FIN 8084 LYS 3 1,14 ? SGV LPS Heiskanen Pertti 16:22:00 17:52:49
Pekka Lindroos, Ismo Jakonen, Esko Heiskanen
22. 6 Lady FIN-3429 LYS 1 - 2 1,18 Banner 28 HR SG TePS Pesari Antti 16:26:26 18:19:14
Pesari Pentti, Pesari Joonas, Pesari Ville, Pesari Susanna, Pesari Jerry
23. 19 Elina FIN-8042 LYS 1 - 2 1,19 Inferno 33 SGV JVS Kiiski Ari 16:27:29 18:25:33
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Toivanen Jarmo, Sakari Kauppinen
24. 7 Jasmina FIN-9211 LYS 1 - 2 1,17 Millenium 311 SGV LPS Sahiluoto Ahti 16:27:48 18:15:15
Arvo Sahiluoto, Hannu Paajanen, Roope Juhonen, Harri Malasto
25. 13 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1 - 2 1,25 X-99 SGKV TePS von Bonsdorff Henrik 16:29:40 18:57:34
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
26. 106 Banzay FIN-887 H-veneet 1,07 H-vene LPS Heikkilä Janne 16:33:29 17:21:52
Jari Leinonen, Pekka Honkavaara
27. 29 S/Y Sophie FIN-4729 LYS 3 1,16 Mixer Cr SGKV NJK Hartwall Peter 16:34:06 18:16:06
Henrik Segercrantz, Paul Hartwall, Per Hartwall, Johan Fagen
28. 18 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1 - 2 1,18 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 16:35:31 18:28:19
Keijo Siitarinen
29. 25 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 16:36:07 18:06:56
Veli Virtanen, Tuomo Ahtinen, Kari Viitanen
30. 146 MeXpress FIN-852 Albin Express 1,11 Albin Express S LPS Ryymin Mikko 16:37:08 17:50:25
Anssi Lyden, Kim Heinonen, Janne Riihela
31. 48 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 16:37:56 18:08:45
Hämäläinen Heikki, Pasanen Eija, Markku Mikkola, Juha-Pekka Kuustonen
32. 1 Damaris FIN-7009 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 16:42:19 18:29:46
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
33. 23 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 16:43:54 18:08:59
Helge Laaksonen, Tanja Vuori, Mari Huhtala
34. 9 s/y Kristiina FIN-8261 LYS 1 - 2 1,20 X-342 SGV JäPs Saarela Mikko 16:44:21 18:47:36
Kristiina Saarela, Pekka Kotila, Ilkka Seppänen, Pekka Rantala
35. 42 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 Baltic 33 SGV PP-SS Kallio Teemu 16:45:41 18:10:46
Sami Kallio, Miikka Kivistö, Janne Savikko, Ching-Yi Wang
35. 47 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 16:45:41 18:04:55
Marjo Mäkelä, Ari Hirvensalo, Olli Siik
37. 149 Veritas 4 Avoin luokka 1,00 J/80 SG NJK Backas Johanna 16:51:28 16:51:28
Tytti Wiinikka, Susa Antikainen, Tuuli Somma, Veera Andreasén, Teija Mäntynen
38. 34 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 16:56:05 18:32:32
Ykä Vuori, Jari Aavisto, Ville Hakkarainen, Mika Ruosteinen, Vesa Väänänen
38. 54 Cherie FIN-4009 LYS 3 1,12 Maxi Racer SG N Petro Pälviranta 16:56:05 18:15:19
Airaksinen Ilkka, Saarela Mika, Jori Paatsjoki
40. 147 Picadero FIN-738 Albin Express 1,11 Albin Express SK APS Sipponen Jalmari 16:56:58 18:10:15
Stefan Jenkins, Niilo Lusila, Topi Juden
41. 114 Audi FIN-847 H-veneet 1,07 H-Vene LPS Salo Panu 16:57:47 17:46:10
Teemu Ruusunen, Ville Hirvonen, Rami Lindström
42. 38 Nautonnier FIN-4759 LYS 3 1,14 Tabasco 26 SG LPS Liisanantti Marja 17:04:48 18:35:37
Ilmari Liisanantti, Harri Liisanantti, Petri Ojala
43. 103 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Koho Mikko 17:06:01 17:54:24
Juha Vainio (TaPS), Heikki Kuho (JVS)
44. 116 Panta Rei FIN-736 H-veneet 1,07 H-vene N Koivula Arto 17:22:28 18:10:51
Vuorimaa Saara, Aromaa Mikko
45. 39 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 17:23:09 18:53:58
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
46. 115 Vendace FIN-725 H-veneet 1,07 H-Vene Ristiinan Pursiseura ry (RiPS) Muikku Mika 17:24:52 18:13:15
Anssi Muikku, Harri Muikku
47. 16 Biancoblu FIN-9707 LYS 1 - 2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 18:46:47 20:55:08
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio, Mikko Rantanen
48. 20 Banneriina FIN-5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG LPS Mäkelä Pertti 18:50:44 20:59:05
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie, Ainomaija Lehtonen
49. 5 Squaw II FIN-10356 LYS 1 - 2 1,18 First 31.7 SGKV JVS Äystö Juha 18:57:49 20:50:37
Sini Honkala, Erkki Patrikainen, Mikko Suni, Asmo Tenhunen, Seppo Varma
50. 132 Banski FIN-6215 LYS urheiluveneet 1,20 Banner 23R SG APS Jenkins Daniel 19:08:52 21:12:07
Anna Ruohomäki, Tatu Lappalainen, Harri Kairi
51. 31 Sail A Way FIN-10490 LYS 3 1,12 Malbec 240 WSF Antila Göran 19:18:31 20:37:45
Johan Antila, Mikael Strand, Mikko Wirth
52. 119 Isku FIN-899 H-veneet 1,07 H-vene LPS Boman Juhani 19:20:48 20:09:11
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
53. 24 Samurai FIN-5200 LYS 3 1,12 Finn Flyer 31 SGV APS Österberg Eino 19:30:30 20:49:44
Juha Hiltunen, Pertti Pulkkinen, Jari Saarola
54. 36 My Lady L-3397 LYS 3 1,13 Inferno 26 SGK Lahden Purjehdusseura Unelius Mikko 19:35:00 21:00:05
Mika Galkin, Anssi Niinimäki, Pekka Kittelä
55. 52 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 19:45:08 20:46:12
Piia Mäkinen, Ukko-Ville Mäkinen, Juha Toivonen, Paula Siitonen
56. 113 NP FIN-828 H-veneet 1,07 H-vene SK LPS Puolanne Harri 19:46:46 20:35:09
Kassu Kallio, Joonas Vilkman, Heikki Kiilholma
57. 49 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 19:50:04 20:51:08
Vesa Kukkonen, Rainer Könönen, Jukka Hietanen, Essi Ilola
58. 99 Älvsbyhus FIN-879 H-veneet 1,07 H-vene HeiPS Hillberg Petri 19:53:10 20:41:33
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
59. 141 Woosh FIN-11201 LYS urheiluveneet 1,21 Beneteau 25 Platu SG HSK Rissanen Jussi 19:53:50 22:02:11
Rissanen
60. 30 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari 19:57:50 21:34:17
Anu Arjala-Salo, Matti Salo, Seppo Salo, Jaakko Korkeila, Ellu Korkeila
61. 21 Venla FIN-6373 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV JVS Korpela Hannu 20:00:54 21:42:54
Markku Pylkkö, Jukka Ahonen
62. 120 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H APS Talvitie Heikki 20:04:50 20:53:13
Jyrki Talvitie, Jukka Haapala
63. 109 Lassu FIN-773 H-veneet 1,07 H-vene TTPS Rinne Sakari 20:04:53 20:53:16
Sakari Rinne, Ville Sussila, Juho Ristimäki
64. 26 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGKV ss/pp Vavuli Timo 20:07:14 21:43:41
Timo Vavuli, Pasi Salminen, Antti Ratia, Toni Westerlund, Panu Päivärinne
65. 142 2. Sallittu nautinto L-2553 Albin Express 1,10 Albin Express SKV JVS Pälvimäki Lasse 20:07:32 21:14:46
Anitta Pälvimäki, Veera Pälvimäki, Joonas Pälvimäki, Matti Pälvimäki
66. 41 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 20:13:22 21:49:49
Seppo Mellanen, Markku Mellanen, Jussi Larva, Simo Viljakainen
67. 145 Vimma FIN-893 LYS 4 1,10 Albin Express SKV APS Pynnönen Raija 20:20:18 21:27:32
Pynnönen Olli
68. 158 Prinsessa L-2008 FE-83 1,07 FE 83 SGV LPS Hynninen Osmo 20:23:25 21:11:48
Hynninen Thomas, Hynninen Juha, Jaakkola Petri
69. 45 Nimue 5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 20:24:25 22:00:52
Jani Airaksinen, Piia Lehtonen, Jukka Kärkkäinen, Hanna-Leena Kärkkäinen, Juha Katajamäki
70. 40 Tove II FIN 4200 LYS 3 1,10 H-323 SGV JVS Wuolio Seppo 20:28:50 21:36:04
Salo Olli, Immonen Jouni
71. 108 Majava FIN-865 H-veneet 1,07 H-vene SK TP Rantala Mikko 21:17:58 22:06:21
Matti Rantala, Jukka Haikonen, Reijo Rantala
72. 64 White Lady FIN 2576 LYS 5 1,02 Avance 245 SG- APS Kannisto Jaakko 21:23:36 21:38:06
Jaakko Kannisto, Kristiina Oksajoki, Laura Painilainen
73. 95 Ankanpoika 2 FIN 320 H-veneet 1,07 H-vene SPS Salonen Jaakko 21:36:40 22:25:03
Jaakko Salonen, Jari Granqvist, Matti Inkinen
74. 37 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 GV LPS Koiranen Risto 21:47:17 23:29:17
Marika Koiranen, Maria Koiranen, Jani Koiranen, Marja-Liisa Koiranen
75. 122 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa J 21:49:15 21:49:15
Keijo Tulomäki, Heikki Tulomäki
76. 35 Heili FIN 3465 LYS 3 1,14 INFERNO 29 SGV LPS Vikman Markku 21:50:00 23:20:49
Petteri Leporanta, Timo Liimatta, Lasse Lintermo
77. 143 Geronimo FIN 3020 Albin Express 1,11 Albin Express SK LPS Kimmo Korhonen 21:50:46 23:04:03
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Antti Mäkinen
78. 127 www.ilmalämpöpumput.net FIN-765 H-veneet 1,07 H-vene JVS Karhusaari Vesa 21:55:14 22:43:37
Heikki Taavitsainen (JVS), Mika Salminen (KVS), Jarkko Laukia (KVS)
79. 81 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 21:56:46 22:31:59
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
80. 17 Merituuli L-4044 LYS 1 - 2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 21:57:40 23:50:28
Heikki Rajala, Pekka Honkaniemi, Eeva-Liisa Honkaniemi, Toni Stoschele, Yrjö Rakkolainen
81. 46 Akira FIN-10338 LYS 3 1,13 Bavaria 33 Cruiser V APS Salminen Esa 23:13:00 24:38:05
Mikael Seppälä, Kari Lampen, Tom Rindel
82. 112 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 24:03:14 24:51:37
Salerto Sami, Taipale Terho
83. 159 Munja Sun Ship II FIN 2744 FE-83 1,08 Finn Express 83 SGV JVS Kemiläinen Erkki 24:39:20 25:34:07
Henry Vallius, Tatu Kemiläinen, Linnea Vallius, Matti Ritvanen, Jonni Nyrönen
84. 60 Team RDX 11359 Lightning 1,00 LIGHTNING Lilja Anssi 24:42:30 24:42:30
Rudolf ja Henrik Lilja
85. 117 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 24:45:50 25:34:13
Vaara Okko, Vaara Mikko
86. 126 Burgundy FIN-12908 Lightning 1,00 Yksityyppiluokka S Tuusulanjärven Purjehtijat Timo O Järvinen 24:46:13 24:46:13
Pasi Kivimäki, Riitta Kangas
87. 130 Aiolos L-45 FE-83 1,08 FE-83 SGV AKPS Arvo Suomalainen 24:46:22 25:41:09
Mauri Turunen, Jaakko Suomela, Joona Suomela
88. 73 Katimaria FIN-2182 LYS 5 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 24:47:30 25:02:00
Mansikka Martti, Åman Mikko, Juha Lukkari
89. 101 Päivi L-690 H-veneet 1,07 H-vene SK- JäPs Vilppala Heikki 24:48:00 25:36:23
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
90. 105 Jias FIN-563 H-veneet 1,07 H LPS Kaven Jorma 24:52:01 25:40:24
Jouni "first mate" Kaven, Pyry "cabin boy" Halme, Kinu "death weight" Hämäläinen
91. 92 Carus FIN-6490 LYS 5 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 24:52:29 25:14:01
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
92. 83 Hilma L-1542 LYS 5 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Sakari 25:04:20 24:56:52
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
93. 2 Lisa III FIN 5313 LYS 1 - 2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 25:05:00 27:13:21
Tomi Pitkänen, Pekka Liikanen
94. 157 TiiPii FIN-2393 FE-83 1,07 FE-83 SGV LPS Hirvonen Soili 25:14:42 26:03:05
Salla Kavén, Annukka Parikka, Eeva Helemaa, Marjaana Parikka
DNF 72 Afrodite FIN-5387 LYS 5 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari DNF
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Saastamoinen Heikki
DNF 155 Ann Sofie FIN-83 Hai 1,03 Hai Heips Jauhiainen Hannu DNF
Juha Peltonen, Vesa Skyttä
DNF 55 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti DNF
Pekka Harju, Mikko Paalanen, Kari Parikka, Esa Hannola
DNF 78 Aquatic L-1972 LYS 5 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa DNF
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä ,Olli-Pekka Yrjölä
DNF 111 Autokoulu Juha L-907 H-veneet 1,07 H-vene S JVS Ahonen Juhani DNF
Jorma Perälä, Antti Kivenniemi
DNF 160 Bertta FIN 2131 FE-83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo DNF
Sami Väätänen, Heikki Juuri-Oja
DNF 32 Blues 2 FIN-3842 LYS 3 1,13 NF-30 SGV Hollolan Venekerho Tuhkanen Jarmo DNF
Aimo Yli-Mäyry, Teijo Koskenniemi, Lassi Vihantola
DNF 82 Carina L-5033 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka DNF
Ilkka Ritokallio, Juha Arminen, Vesa Ritokallio
DNF 128 Dino FIN-314 H-veneet 1,07 H-vene S KVS Vaara Santeri DNF
Jari Vaara, Markus Vaara
DNF 96 Enkeli FIN-174 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Henderson Anna DNF
Nina Matilainen, Eppu Pötry, Heikki Kirijatsenko
DNF 90 Eulalia L-1468 LYS 6 0,98 MISIL II SGK APS Haapanen Matti DNF
Jaakko Haapanen, Mikko Haapanen
DNF 144 Falco FIN 2383 Albin Express 1,11 albin express JVS kuusela ismo DNF
Jukka Ruusila, Matti Leinonen
DNF 62 Fanny L-1040 LYS 5 1,04 Lohi 25 SGK LPS Rantanen Sami DNF
Jari Koskinen, Ilmo Saneri, Vili Koskinen
DNF 94 Far-o-Zon FIN-550 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Tarvainen Harri DNF
Hannu Tarvainen, Jorma Malin
DNF 80 Gamba L-5795 LYS 5 0,99 Guy 22 S LPS Leskinen Eija DNF
Tiina Ojansivu, Tiina Kiviluoto, Tarja Anttonen
DNF 124 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 Lightning S TP Leppänen Matti DNF
Kimmo Kalliola, Anssi Kariola
DNF 76 Heimari FIN-4033 LYS 5 1,01 Avance 245 SGKF Partiopurjehtijat Sutinen Timo DNF
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg
DNF 100 Helga FIN 873 H-veneet 1,07 H - HVS Kalojärvi Juha DNF
Antti Karjalainen, Mikko Laiho
DNF 107 Hempukka FIN-718 H-veneet 1,07 H-vene HVS Lepistö Veli-Matti DNF
Janne Vaara, Pasi Turtio, Juha Salmi
DNF 151 Hili-pati FIN-2230 Retkiluokka 0,96 MF630 SGK JäPS Jokinen kari DNF
Matti Kauhanen, Lissu Seppänen
DNF 74 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 1,01 Avance 24 SGF HeiPS Tapanila Anna DNF
Mastosalo Tarja, Leppänen Mari, Ijäs Maria, Hölttä Kirsi
DNF 97 Ida FIN-600 H-veneet 1,07 H-Vene S Merenkävijät Manninen Jere DNF
Eerikki Mäki, Sami Holopainen, Juha Jalovaara
DNF 61 IHQ FIN-4575 LYS 5 1,00 Skanper 22 SGK LPS Mellanen Pirkka DNF
Pirkka Mellanen, Antti Hyppänen, Lasse Tamminen
DNF 89 Ilmatar LYS 6 0,90 Joe 17 KG Riihimäen Pursiseura Makkonen Sakari DNF
Heli Männistö, Sakari Makkonen
DNF 98 Isola FIN-176 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Nieminen Niko-Mikko DNF
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen
DNF 104 Jouten FIN-60 H-veneet 1,07 H-vene SK LPS Sorvali Jukka DNF
Pekka Uoti, Jani Juttula
DNF 85 Juliaana FIN-2734 LYS 5 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa DNF
Samu Ristkari, Matti Rustamies, Marjukka Myyrä
DNF 102 Kaarina FIN-605 H-veneet 1,07 H-vene APS Pynnönen Jari DNF
Markku Pynnönen, Mika Komulainen
DNF 75 Kaija FIN-4254 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi DNF
Hänninen Mari, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
DNF 129 Kajo L-528 H-veneet 1,07 H-vene JVS Hilme Jarkko DNF
Timo Karhinen, Leena Suomi, Katja Hilme
DNF 65 Kuikka FIN-1190 LYS 5 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko DNF
Pekka KoponenTapio TallgrenLisätietoja: Spinnun numero 679
DNF 110 Lady Express FIN-357 H-veneet 1,07 H-vene SK LNS Laine Aki DNF
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä
DNS 28 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri DNS
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren
DNF 121 Liti L-13560 Lightning 1,00 yksi tyyppi Ligtning SK Tuusulanjärven Purjehtijat Ylänen Pekka DNF
Markus Ylänen, Joonas Ylänen
DNF 43 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu DNF
Sampo Salo, Esa Mäkelä, Teemu Toivonen
DNF 33 Lounatuuli II FIN-9698 LYS 3 1,16 Dehler 35cws SGV LPS Pesonen Jari DNF
Juha Orjala, Heikki Rossi
DNF 91 Ma Donna FIN 5571 LYS 6 0,96 Finn Express 64 SK HVS Inkinen Markku DNF
Esa Nokkonen, Jukka Kinnunen
DNF 22 Madeleine L-7640 LYS 3 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Petteri DNF
Kati Sauranen, Petteri Hinkkanen, Jarkko Hinkkanen, Jani Sauranen, Mika Rautamies
DNF 51 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,09 Jeanneau Rush SGF JVS hartikainen jorma DNF
Jorma Hartikainen, Birgitta Hartikainen, Erkki Vesamaa, Teemu Tiiro
DNF 93 Marika II FIN-4447 LYS 5 0,99 Balans 65 SG APS Kivinen Tapani DNF
Kivinen Unto, Tuomi Kari,Kantonen Raimo
DNF 50 Matilda L-5337 LYS 4 1,09 Sunwind 31 LPS Kivelä Matti DNF
Tomi Kivelä, Samu Kivelä, Tessa Kivelä, Saija Kivelä
DNF 152 Mimmi 292 Retkiluokka 0,99 retkivene S F Riihimäen Pursiseura Jouko Salo DNF
Jarmo Aaltonen, Jouni Hakkarainen
DNF 153 Mirandos L-3262 Retkiluokka 1,02 Finn Express SGKV JVS Lehtonen Timo DNF
Arja Vaismaa-Lehtonen, Taina Vaismaa, Mikko Vaismaa
DNF 69 Monkey Business FIN-6874 LYS 5 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli DNF
Armo Kataja, Ossi Kataja
DNF 123 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 LIGHTING JVS Lehtinen Pekka DNF
Lehtinen Esko, Lehtinen Olli
DNF 156 Pegasus FIN-3191 FE-83 1,07 Finn Express 83 SGV APS Ekqvist Ilpo DNF
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist, Kaisa Vilanti
DNF 86 Pingviini 2 KRL-918 LYS 5 1,01 Lohi 25 GKF LPS Mäkelä Teemu DNF
Ari Särkkä, Jouni Sahiluoto, Sami Pasanen
DNF 158 Prinsessa L-2008 FE-83 1,07 FE 83 SGV LPS Hynninen Osmo DNF
Hynninen Thomas, Hynninen Juha, Jaakkola Petri
DNF 77 Purjetuuli L-1456 LYS 5 1,04 Finn 26 SGF LPS Karhu Sauli DNF
Karhu Seppo, Louhelainen Pertti
DNF 154 Riiu FIN-10404 Retkiluokka 1,12 Bavaria 30 APS Saari Joni DNF
Hannu Saari, Hannu Tommola, Mika Virtanen, Pasi Leveälahti
DNF 53 s/y Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö DNF
Ristkari Simo, Mattila Juho, Keto Lauri, Lasse Heinonen
DNF 70 s/y Telkkä L-1446 LYS 5 1,02 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas DNF
Jani Heino, Lauri Ojanen, Topi Kinnunen, Iisakki Nivala
DNF 79 s/y Yagal FIN-1601 LYS 5 1,06 Finn Flyer 27 SG- PP-SS Nieminen Jukka DNF
Juuso Mäkelä, Antti Nippala, Ville Korvenranta, Vessi Hämäläinen
DNF 84 Seraha FIN-2364 LYS 5 1,03 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo DNF
Bo Danielsbacka, Jaana Danielsbacka, Heikki Virtanen, Tomi Sinivuori
DNF 125 Shark FIN-14331 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari DNF
Petri Mäkinen, Jouni Linkola
DNF 140 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG LPS Lilleberg Tuomas DNF
Jukka Lilleberg, Joni Ihantola, Pasi Oksanen
DNF 66 Tuulia L-3275 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka DNF
Anssi Lehtinen, Timo Lehtinen, Jukka Lehtinen, Joonas Lehtinen
DNF 67 VeePee FIN-1658 LYS 5 1,03 FF 27 SGF LPS Semeri Veli-Pekka DNF
Vesa-Pekka Semeri, Esa Semeri, Mikko Semeri
DNF 71 Vilana L-2824 LYS 5 1,01 FE-74 SGF JVS Kautto Ari DNF
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Tarmo Muhonen
DNF 118 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Lukkariniemi Jukka DNF
Timo Lukkariniemi, Timo Leino
DNF 88 Wanda FIN-1489 LYS 5 1,03 Finn 26 JVS Tuominen Timo DNF
Pakoma Paavo, Mursula Juha
DNF 68 Wendela L-182 LYS 5 1,00 pohjoismainen Kansanvene SK TePS Lappalainen Kari DNF
Jenni Lappalainen, Seppo Lappalainen
DNF 63 Wivian L-2691 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti DNF
Manninen Lauri, Pynnönen Risto, Pynnönen Pyry, Nokelainen Juha
DNF 87 Yasmine FIN-22 LYS 5 0,99 Balans 65 S LPS Nilsson Jesper DNF
Tomi Ollila, Matias Harju, Olli Salin