20.10.2019 18:15:57

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Padasjoki
Tulokset 157 / 157
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 148 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka 1,00 Fleuret/trimaraani JVS Paatola Pentti 16:04:16 16:04:16
Matti Paatola, Antti Kanninen
2. 134 Optiminäkö Synsam ITA 026 LYS urheiluveneet 1,38 UFO 28 SG OM Inkala Joni 16:13:42 19:58:24
Mikko Lämsä, Jukka Nupponen, Ari Järvinen, Olli Karhi, Kari Järvinen, Jari Heinonen
3. 136 Pohjola-Fonecta-Finder FIN-573 LYS urheiluveneet 1,36 MELGES 24 SA EMK Hakola Tomi 16:15:03 19:51:03
Sami Tamminen, Ari Peltomäki, Pauliina Alanko, Mikael Tervonen
4. 3 D FIN-10398 LYS 1 - 2 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Björn 16:20:29 19:56:29
Roger Othman, Anders Abrahamsson, Hannu Pahta Kaissi, Kati Sanna, Mikko Puhalainen, Janne Ahonen
5. 10 Zeus Faber FIN 6388 LYS 1 - 2 1,33 1 TON SGKV Jyväskylän Veneseura ry Pennanen Pertti 16:42:38 20:05:06
Jorma Lind, Pietu Riikelä, Ville Höglund, Olli Wenström, Paavo Haimi
6. 137 Senja FIN-253 Melges 24 1,27 Melges 24 JORVS Kärkkäinen Veli 16:52:31 19:46:00
Markku Danski, Antti Kärkkäinen, Hannu Pettersson, Iiro Jakonsaari
7. 133 Amanda FIN-434 Melges 24 1,27 Melges 24 -A- TP Tuominen Mauri 16:56:31 19:50:00
Mikko Sajaniemi, Risto Salmio, Matti Vaittinen
8. 131 Fox FIN-262 Melges 24 1,27 Kölivene HSK Svärd Timo 17:06:51 20:00:20
Pasi Svärd, Vesa Varuskivi, Henrik Andersson
9. 135 Vinces LA-8 LYS urheiluveneet 1,43 E Scow SK- Näsijärven Purjehdusseura Salo Timo 17:27:38 21:33:00
Vesa Salo, Jussi Vaahtikari, Teemu Turtonen
10. 4 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 HeiPS Lehtinen Jyri 17:39:07 19:31:40
Aaro Lehtinen, Hakki Lehtinen, Tomi Alitalo, Leena Alitalo, Mikko Kinkinen
11. 150 Merenhuiske FIN-9106 Avoin luokka 1,00 J/80 SMer Paarlahti Tuomas 17:45:07 17:45:07
Antti Helenne, Niilo Jääskinen, Jaakko Sorsimo
12. 138 Skippi for life POL-8822 LYS urheiluveneet 1,24 Skippi 650 HTPS Nurminen Ahti 17:50:50 20:28:46
Vesa Lindqvist, Niclas Svahnström
13. 56 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGKV APS Kelppe Risto 17:56:58 19:49:31
Kaarina Selinummi, Anne Stigell, Paavo Peippo, Hannu Maristo
14. 15 s/y Lucille-X FIN 10387 LYS 1 - 2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki 17:59:41 20:09:58
Johanna Kuisma, Hannu Lötsönen, Matti Raippalinna, Juha Vanhanen
15. 11 Blueship FIN-8782 LYS 1 - 2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Markku Silvonen 18:02:59 20:13:16
Jukka Kilpiä, Vesa Malmsten (RPS), Harri Mikkilä, Ari-Pekka Vanamo (RPS)
16. 14 Unique FIN-6747 LYS 1 - 2 1,21 X-342 SGV JVS Liukkonen Esko 18:06:28 20:28:05
Leskinen Anja, Leskinen Harri, Rahkonen Vesa. Rahkonen Erkki, Jaakonsaari Riku
17. 12 Malla FIN-9174 LYS 1 - 2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 18:07:02 20:39:37
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
18. 139 Hang Ten WA-4 LYS urheiluveneet 1,43 E Scow SK- KLV Ruuskanen Kai-Jussi 18:08:02 22:13:24
Atso Tulosmaa, Atte Hinkka, Samuel Rinnetmäki
19. 44 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 18:12:00 20:04:33
Wäänänen Mikko, Hyytiä Jukka, Teija Jokitalo, Veli-Pekka Känkkäinen
20. 7 Jasmina FIN-9211 LYS 1 - 2 1,17 Millenium 311 SGV LPS Sahiluoto Ahti 18:12:38 20:11:12
Arvo Sahiluoto, Hannu Paajanen, Roope Juhonen, Harri Malasto
21. 8 DynaStar FIN-9983 LYS 1 - 2 1,30 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 18:12:49 21:21:07
Ilari Lilja, Lasse Lilja, Kari Elivuo
22. 27 Rico FIN 8084 LYS 3 1,14 ? SGV LPS Heiskanen Pertti 18:13:26 19:53:39
Pekka Lindroos, Ismo Jakonen, Esko Heiskanen
23. 19 Elina FIN-8042 LYS 1 - 2 1,19 Inferno 33 SGV JVS Kiiski Ari 18:13:32 20:23:49
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Toivanen Jarmo, Sakari Kauppinen
24. 6 Lady FIN-3429 LYS 1 - 2 1,18 Banner 28 HR SG TePS Pesari Antti 18:15:24 20:19:52
Pesari Pentti, Pesari Joonas, Pesari Ville, Pesari Susanna, Pesari Jerry
25. 13 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1 - 2 1,25 X-99 SGKV TePS von Bonsdorff Henrik 18:19:37 21:02:49
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
26. 106 Banzay FIN-887 H-veneet 1,07 H-vene LPS Heikkilä Janne 18:26:32 19:19:55
Jari Leinonen, Pekka Honkavaara
27. 25 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 18:29:07 20:09:20
Veli Virtanen, Tuomo Ahtinen, Kari Viitanen
28. 18 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1 - 2 1,18 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 18:29:40 20:34:08
Keijo Siitarinen
29. 1 Damaris FIN-7009 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 18:30:53 20:29:27
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
30. 9 s/y Kristiina FIN-8261 LYS 1 - 2 1,20 X-342 SGV JäPs Saarela Mikko 18:32:30 20:48:30
Kristiina Saarela, Pekka Kotila, Ilkka Seppänen, Pekka Rantala
31. 29 S/Y Sophie FIN-4729 LYS 3 1,16 Mixer Cr SGKV NJK Hartwall Peter 18:32:33 20:25:06
Henrik Segercrantz, Paul Hartwall, Per Hartwall, Johan Fagen
32. 146 MeXpress FIN-852 Albin Express 1,11 Albin Express S LPS Ryymin Mikko 18:33:27 19:54:19
Anssi Lyden, Kim Heinonen, Janne Riihela
33. 47 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 18:37:16 20:04:42
Marjo Mäkelä, Ari Hirvensalo, Olli Siik
34. 48 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 18:38:45 20:18:58
Hämäläinen Heikki, Pasanen Eija, Markku Mikkola, Juha-Pekka Kuustonen
35. 23 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 18:38:58 20:12:51
Helge Laaksonen, Tanja Vuori, Mari Huhtala
36. 42 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 Baltic 33 SGV PP-SS Kallio Teemu 18:40:35 20:14:28
Sami Kallio, Miikka Kivistö, Janne Savikko, Ching-Yi Wang
37. 54 Cherie FIN-4009 LYS 3 1,12 Maxi Racer SG N Petro Pälviranta 18:43:25 20:10:51
Airaksinen Ilkka, Saarela Mika, Jori Paatsjoki
38. 149 Veritas 4 Avoin luokka 1,00 J/80 SG NJK Backas Johanna 18:45:39 18:45:39
Tytti Wiinikka, Susa Antikainen, Tuuli Somma, Veera Andreasén, Teija Mäntynen
39. 114 Audi FIN-847 H-veneet 1,07 H-Vene LPS Salo Panu 18:46:10 19:39:33
Teemu Ruusunen, Ville Hirvonen, Rami Lindström
40. 34 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 18:49:52 20:36:18
Ykä Vuori, Jari Aavisto, Ville Hakkarainen, Mika Ruosteinen, Vesa Väänänen
41. 38 Nautonnier FIN-4759 LYS 3 1,14 Tabasco 26 SG LPS Liisanantti Marja 19:06:03 20:46:16
Ilmari Liisanantti, Harri Liisanantti, Petri Ojala
42. 103 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Koho Mikko 19:09:05 20:02:28
Juha Vainio (TaPS), Heikki Kuho (JVS)
43. 116 Panta Rei FIN-736 H-veneet 1,07 H-vene N Koivula Arto 19:28:51 20:22:14
Vuorimaa Saara, Aromaa Mikko
44. 115 Vendace FIN-725 H-veneet 1,07 H-Vene Ristiinan Pursiseura ry (RiPS) Muikku Mika 19:33:15 20:26:38
Anssi Muikku, Harri Muikku
45. 39 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 19:33:22 21:13:35
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
46. 16 Biancoblu FIN-9707 LYS 1 - 2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 21:38:50 24:00:27
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio, Mikko Rantanen
47. 5 Squaw II FIN-10356 LYS 1 - 2 1,18 First 31.7 SGKV JVS Äystö Juha 21:41:37 23:46:05
Sini Honkala, Erkki Patrikainen, Mikko Suni, Asmo Tenhunen, Seppo Varma
48. 20 Banneriina FIN-5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG LPS Mäkelä Pertti 21:48:05 24:09:42
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie, Ainomaija Lehtonen
49. 132 Banski FIN-6215 LYS urheiluveneet 1,20 Banner 23R SG APS Jenkins Daniel 21:54:40 24:10:40
Anna Ruohomäki, Tatu Lappalainen, Harri Kairi
50. 31 Sail A Way FIN-10490 LYS 3 1,12 Malbec 240 WSF Antila Göran 21:55:43 23:23:09
Johan Antila, Mikael Strand, Mikko Wirth
51. 119 Isku FIN-899 H-veneet 1,07 H-vene LPS Boman Juhani 22:18:23 23:11:46
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
52. 24 Samurai FIN-5200 LYS 3 1,12 Finn Flyer 31 SGV APS Österberg Eino 23:03:49 24:31:15
Juha Hiltunen, Pertti Pulkkinen, Jari Saarola
53. 52 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 23:10:47 24:18:10
Piia Mäkinen, Ukko-Ville Mäkinen, Juha Toivonen, Paula Siitonen
54. 49 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 23:44:02 24:51:25
Vesa Kukkonen, Rainer Könönen, Jukka Hietanen, Essi Ilola
55. 36 My Lady L-3397 LYS 3 1,13 Inferno 26 SGK Lahden Purjehdusseura Unelius Mikko 23:45:26 25:19:19
Mika Galkin, Anssi Niinimäki, Pekka Kittelä
56. 113 NP FIN-828 H-veneet 1,07 H-vene SK LPS Puolanne Harri 23:50:27 24:43:50
Kassu Kallio, Joonas Vilkman, Heikki Kiilholma
147 Picadero FIN-738 Albin Express 1,11 Albin Express SK APS Sipponen Jalmari
Stefan Jenkins, Niilo Lusila, Topi Juden
DNF 142 2. Sallittu nautinto L-2553 Albin Express 1,10 Albin Express SKV JVS Pälvimäki Lasse DNF
Anitta Pälvimäki, Veera Pälvimäki, Joonas Pälvimäki, Matti Pälvimäki
DNF 72 Afrodite FIN-5387 LYS 5 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari DNF
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Saastamoinen Heikki
DNF 130 Aiolos L-45 FE-83 1,08 FE-83 SGV AKPS Arvo Suomalainen DNF
Mauri Turunen, Jaakko Suomela, Joona Suomela
DNF 46 Akira FIN-10338 LYS 3 1,13 Bavaria 33 Cruiser V APS Salminen Esa DNF
Mikael Seppälä, Kari Lampen, Tom Rindel
DNF 99 Älvsbyhus FIN-879 H-veneet 1,07 H-vene HeiPS Hillberg Petri DNF
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
DNF 95 Ankanpoika 2 FIN 320 H-veneet 1,07 H-vene SPS Salonen Jaakko DNF
Jaakko Salonen, Jari Granqvist, Matti Inkinen
DNF 155 Ann Sofie FIN-83 Hai 1,03 Hai Heips Jauhiainen Hannu DNF
Juha Peltonen, Vesa Skyttä
DNF 55 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti DNF
Pekka Harju, Mikko Paalanen, Kari Parikka, Esa Hannola
DNF 78 Aquatic L-1972 LYS 5 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa DNF
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä ,Olli-Pekka Yrjölä
DNF 111 Autokoulu Juha L-907 H-veneet 1,07 H-vene S JVS Ahonen Juhani DNF
Jorma Perälä, Antti Kivenniemi
DNF 160 Bertta FIN 2131 FE-83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo DNF
Sami Väätänen, Heikki Juuri-Oja
DNF 32 Blues 2 FIN-3842 LYS 3 1,13 NF-30 SGV Hollolan Venekerho Tuhkanen Jarmo DNF
Aimo Yli-Mäyry, Teijo Koskenniemi, Lassi Vihantola
DNF 126 Burgundy FIN-12908 Lightning 1,00 Yksityyppiluokka S Tuusulanjärven Purjehtijat Timo O Järvinen DNF
Pasi Kivimäki, Riitta Kangas
DNF 82 Carina L-5033 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka DNF
Ilkka Ritokallio, Juha Arminen, Vesa Ritokallio
DNF 92 Carus FIN-6490 LYS 5 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali DNF
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
DNF 128 Dino FIN-314 H-veneet 1,07 H-vene S KVS Vaara Santeri DNF
Jari Vaara, Markus Vaara
DNF 120 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H APS Talvitie Heikki DNF
Jyrki Talvitie, Jukka Haapala
DNF 96 Enkeli FIN-174 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Henderson Anna DNF
Nina Matilainen, Eppu Pötry, Heikki Kirijatsenko
DNF 90 Eulalia L-1468 LYS 6 0,98 MISIL II SGK APS Haapanen Matti DNF
Jaakko Haapanen, Mikko Haapanen
DNF 144 Falco FIN 2383 Albin Express 1,11 albin express JVS kuusela ismo DNF
Jukka Ruusila, Matti Leinonen
DNF 62 Fanny L-1040 LYS 5 1,04 Lohi 25 SGK LPS Rantanen Sami DNF
Jari Koskinen, Ilmo Saneri, Vili Koskinen
DNF 94 Far-o-Zon FIN-550 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Tarvainen Harri DNF
Hannu Tarvainen, Jorma Malin
DNF 80 Gamba L-5795 LYS 5 0,99 Guy 22 S LPS Leskinen Eija DNF
Tiina Ojansivu, Tiina Kiviluoto, Tarja Anttonen
DNF 124 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 Lightning S TP Leppänen Matti DNF
Kimmo Kalliola, Anssi Kariola
DNF 143 Geronimo FIN 3020 Albin Express 1,11 Albin Express SK LPS Kimmo Korhonen DNF
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Antti Mäkinen
DNF 35 Heili FIN 3465 LYS 3 1,14 INFERNO 29 SGV LPS Vikman Markku DNF
Petteri Leporanta, Timo Liimatta, Lasse Lintermo
DNF 76 Heimari FIN-4033 LYS 5 1,01 Avance 245 SGKF Partiopurjehtijat Sutinen Timo DNF
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg
DNF 30 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari DNF
Anu Arjala-Salo, Matti Salo, Seppo Salo, Jaakko Korkeila, Ellu Korkeila
DNF 100 Helga FIN 873 H-veneet 1,07 H - HVS Kalojärvi Juha DNF
Antti Karjalainen, Mikko Laiho
DNF 107 Hempukka FIN-718 H-veneet 1,07 H-vene HVS Lepistö Veli-Matti DNF
Janne Vaara, Pasi Turtio, Juha Salmi
DNF 151 Hili-pati FIN-2230 Retkiluokka 0,96 MF630 SGK JäPS Jokinen kari DNF
Matti Kauhanen, Lissu Seppänen
DNF 83 Hilma L-1542 LYS 5 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Sakari DNF
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
DNF 74 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 1,01 Avance 24 SGF HeiPS Tapanila Anna DNF
Mastosalo Tarja, Leppänen Mari, Ijäs Maria, Hölttä Kirsi
DNF 97 Ida FIN-600 H-veneet 1,07 H-Vene S Merenkävijät Manninen Jere DNF
Eerikki Mäki, Sami Holopainen, Juha Jalovaara
DNF 61 IHQ FIN-4575 LYS 5 1,00 Skanper 22 SGK LPS Mellanen Pirkka DNF
Pirkka Mellanen, Antti Hyppänen, Lasse Tamminen
DNF 89 Ilmatar LYS 6 0,90 Joe 17 KG Riihimäen Pursiseura Makkonen Sakari DNF
Heli Männistö, Sakari Makkonen
DNF 98 Isola FIN-176 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Nieminen Niko-Mikko DNF
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen
DNF 105 Jias FIN-563 H-veneet 1,07 H LPS Kaven Jorma DNF
Jouni "first mate" Kaven, Pyry "cabin boy" Halme, Kinu "death weight" Hämäläinen
DNF 104 Jouten FIN-60 H-veneet 1,07 H-vene SK LPS Sorvali Jukka DNF
Pekka Uoti, Jani Juttula
DNF 85 Juliaana FIN-2734 LYS 5 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa DNF
Samu Ristkari, Matti Rustamies, Marjukka Myyrä
DNF 102 Kaarina FIN-605 H-veneet 1,07 H-vene APS Pynnönen Jari DNF
Markku Pynnönen, Mika Komulainen
DNF 75 Kaija FIN-4254 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi DNF
Hänninen Mari, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
DNF 129 Kajo L-528 H-veneet 1,07 H-vene JVS Hilme Jarkko DNF
Timo Karhinen, Leena Suomi, Katja Hilme
DNF 73 Katimaria FIN-2182 LYS 5 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto DNF
Mansikka Martti, Åman Mikko, Juha Lukkari
DNF 65 Kuikka FIN-1190 LYS 5 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko DNF
Pekka KoponenTapio TallgrenLisätietoja: Spinnun numero 679
DNF 110 Lady Express FIN-357 H-veneet 1,07 H-vene SK LNS Laine Aki DNF
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä
DNF 109 Lassu FIN-773 H-veneet 1,07 H-vene TTPS Rinne Sakari DNF
Sakari Rinne, Ville Sussila, Juho Ristimäki
DNS 28 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri DNS
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren
DNF 2 Lisa III FIN 5313 LYS 1 - 2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto DNF
Tomi Pitkänen, Pekka Liikanen
DNF 121 Liti L-13560 Lightning 1,00 yksi tyyppi Ligtning SK Tuusulanjärven Purjehtijat Ylänen Pekka DNF
Markus Ylänen, Joonas Ylänen
DNF 43 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu DNF
Sampo Salo, Esa Mäkelä, Teemu Toivonen
DNF 33 Lounatuuli II FIN-9698 LYS 3 1,16 Dehler 35cws SGV LPS Pesonen Jari DNF
Juha Orjala, Heikki Rossi
DNF 91 Ma Donna FIN 5571 LYS 6 0,96 Finn Express 64 SK HVS Inkinen Markku DNF
Esa Nokkonen, Jukka Kinnunen
DNF 22 Madeleine L-7640 LYS 3 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Petteri DNF
Kati Sauranen, Petteri Hinkkanen, Jarkko Hinkkanen, Jani Sauranen, Mika Rautamies
DNF 108 Majava FIN-865 H-veneet 1,07 H-vene SK TP Rantala Mikko DNF
Matti Rantala, Jukka Haikonen, Reijo Rantala
DNF 51 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,09 Jeanneau Rush SGF JVS hartikainen jorma DNF
Jorma Hartikainen, Birgitta Hartikainen, Erkki Vesamaa, Teemu Tiiro
DNF 93 Marika II FIN-4447 LYS 5 0,99 Balans 65 SG APS Kivinen Tapani DNF
Kivinen Unto, Tuomi Kari,Kantonen Raimo
DNF 50 Matilda L-5337 LYS 4 1,09 Sunwind 31 LPS Kivelä Matti DNF
Tomi Kivelä, Samu Kivelä, Tessa Kivelä, Saija Kivelä
DNF 17 Merituuli L-4044 LYS 1 - 2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo DNF
Heikki Rajala, Pekka Honkaniemi, Eeva-Liisa Honkaniemi, Toni Stoschele, Yrjö Rakkolainen
DNF 152 Mimmi 292 Retkiluokka 0,99 retkivene S F Riihimäen Pursiseura Jouko Salo DNF
Jarmo Aaltonen, Jouni Hakkarainen
DNF 112 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino DNF
Salerto Sami, Taipale Terho
DNF 153 Mirandos L-3262 Retkiluokka 1,02 Finn Express SGKV JVS Lehtonen Timo DNF
Arja Vaismaa-Lehtonen, Taina Vaismaa, Mikko Vaismaa
DNF 69 Monkey Business FIN-6874 LYS 5 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli DNF
Armo Kataja, Ossi Kataja
DNF 159 Munja Sun Ship II FIN 2744 FE-83 1,08 Finn Express 83 SGV JVS Kemiläinen Erkki DNF
Henry Vallius, Tatu Kemiläinen, Linnea Vallius, Matti Ritvanen, Jonni Nyrönen
DNF 37 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 GV LPS Koiranen Risto DNF
Marika Koiranen, Maria Koiranen, Jani Koiranen, Marja-Liisa Koiranen
DNF 41 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi DNF
Seppo Mellanen, Markku Mellanen, Jussi Larva, Simo Viljakainen
DNF 122 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa J DNF
Keijo Tulomäki, Heikki Tulomäki
DNF 45 Nimue 5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani DNF
Jani Airaksinen, Piia Lehtonen, Jukka Kärkkäinen, Hanna-Leena Kärkkäinen, Juha Katajamäki
DNF 81 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha DNF
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
DNF 123 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 LIGHTING JVS Lehtinen Pekka DNF
Lehtinen Esko, Lehtinen Olli
DNF 101 Päivi L-690 H-veneet 1,07 H-vene SK- JäPs Vilppala Heikki DNF
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
DNF 156 Pegasus FIN-3191 FE-83 1,07 Finn Express 83 SGV APS Ekqvist Ilpo DNF
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist, Kaisa Vilanti
DNF 86 Pingviini 2 KRL-918 LYS 5 1,01 Lohi 25 GKF LPS Mäkelä Teemu DNF
Ari Särkkä, Jouni Sahiluoto, Sami Pasanen
DNF 158 Prinsessa L-2008 FE-83 1,07 FE 83 SGV LPS Hynninen Osmo DNF
Hynninen Thomas, Hynninen Juha, Jaakkola Petri
DNF 77 Purjetuuli L-1456 LYS 5 1,04 Finn 26 SGF LPS Karhu Sauli DNF
Karhu Seppo, Louhelainen Pertti
DNF 154 Riiu FIN-10404 Retkiluokka 1,12 Bavaria 30 APS Saari Joni DNF
Hannu Saari, Hannu Tommola, Mika Virtanen, Pasi Leveälahti
DNF 53 s/y Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö DNF
Ristkari Simo, Mattila Juho, Keto Lauri, Lasse Heinonen
DNF 70 s/y Telkkä L-1446 LYS 5 1,02 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas DNF
Jani Heino, Lauri Ojanen, Topi Kinnunen, Iisakki Nivala
DNF 79 s/y Yagal FIN-1601 LYS 5 1,06 Finn Flyer 27 SG- PP-SS Nieminen Jukka DNF
Juuso Mäkelä, Antti Nippala, Ville Korvenranta, Vessi Hämäläinen
DNF 84 Seraha FIN-2364 LYS 5 1,03 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo DNF
Bo Danielsbacka, Jaana Danielsbacka, Heikki Virtanen, Tomi Sinivuori
DNF 125 Shark FIN-14331 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari DNF
Petri Mäkinen, Jouni Linkola
DNF 60 Team RDX 11359 Lightning 1,00 LIGHTNING Lilja Anssi DNF
Rudolf ja Henrik Lilja
DNF 157 TiiPii FIN-2393 FE-83 1,07 FE-83 SGV LPS Hirvonen Soili DNF
Salla Kavén, Annukka Parikka, Eeva Helemaa, Marjaana Parikka
DNF 26 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGKV ss/pp Vavuli Timo DNF
Timo Vavuli, Pasi Salminen, Antti Ratia, Toni Westerlund, Panu Päivärinne
DNF 140 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG LPS Lilleberg Tuomas DNF
Jukka Lilleberg, Joni Ihantola, Pasi Oksanen
DNF 40 Tove II FIN 4200 LYS 3 1,10 H-323 SGV JVS Wuolio Seppo DNF
Salo Olli, Immonen Jouni
DNF 66 Tuulia L-3275 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka DNF
Anssi Lehtinen, Timo Lehtinen, Jukka Lehtinen, Joonas Lehtinen
DNF 117 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari DNF
Vaara Okko, Vaara Mikko
DNF 67 VeePee FIN-1658 LYS 5 1,03 FF 27 SGF LPS Semeri Veli-Pekka DNF
Vesa-Pekka Semeri, Esa Semeri, Mikko Semeri
DNF 21 Venla FIN-6373 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV JVS Korpela Hannu DNF
Markku Pylkkö, Jukka Ahonen
DNF 71 Vilana L-2824 LYS 5 1,01 FE-74 SGF JVS Kautto Ari DNF
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Tarmo Muhonen
DNF 145 Vimma FIN-893 LYS 4 1,10 Albin Express SKV APS Pynnönen Raija DNF
Pynnönen Olli
DNF 118 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Lukkariniemi Jukka DNF
Timo Lukkariniemi, Timo Leino
DNF 88 Wanda FIN-1489 LYS 5 1,03 Finn 26 JVS Tuominen Timo DNF
Pakoma Paavo, Mursula Juha
DNF 68 Wendela L-182 LYS 5 1,00 pohjoismainen Kansanvene SK TePS Lappalainen Kari DNF
Jenni Lappalainen, Seppo Lappalainen
DNF 64 White Lady FIN 2576 LYS 5 1,02 Avance 245 SG- APS Kannisto Jaakko DNF
Jaakko Kannisto, Kristiina Oksajoki, Laura Painilainen
DNF 63 Wivian L-2691 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti DNF
Manninen Lauri, Pynnönen Risto, Pynnönen Pyry, Nokelainen Juha
DNF 141 Woosh FIN-11201 LYS urheiluveneet 1,21 Beneteau 25 Platu SG HSK Rissanen Jussi DNF
Rissanen
DNF 127 www.ilmalämpöpumput.net FIN-765 H-veneet 1,07 H-vene JVS Karhusaari Vesa DNF
Heikki Taavitsainen (JVS), Mika Salminen (KVS), Jarkko Laukia (KVS)
DNF 87 Yasmine FIN-22 LYS 5 0,99 Balans 65 S LPS Nilsson Jesper DNF
Tomi Ollila, Matias Harju, Olli Salin