16.7.2019 16:15:23

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-veneet (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 30 / 30
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 106 Banzay FIN-887 H-veneet 1,07 H-vene LPS Heikkilä Janne 09:57:10 10:23:01
Jari Leinonen, Pekka Honkavaara
2. 114 Audi FIN-847 H-veneet 1,07 H-Vene LPS Salo Panu 10:13:26 10:39:17
Teemu Ruusunen, Ville Hirvonen, Rami Lindström
3. 103 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Koho Mikko 10:33:47 10:59:38
Juha Vainio (TaPS), Heikki Kuho (JVS)
4. 116 Panta Rei FIN-736 H-veneet 1,07 H-vene N Koivula Arto 10:47:19 11:13:10
Vuorimaa Saara, Aromaa Mikko
5. 115 Vendace FIN-725 H-veneet 1,07 H-Vene Ristiinan Pursiseura ry (RiPS) Muikku Mika 10:47:25 11:13:16
Anssi Muikku, Harri Muikku
6. 119 Isku FIN-899 H-veneet 1,07 H-vene LPS Boman Juhani 11:18:07 11:43:58
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
7. 99 Älvsbyhus FIN-879 H-veneet 1,07 H-vene HeiPS Hillberg Petri 11:24:12 11:50:03
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
8. 108 Majava FIN-865 H-veneet 1,07 H-vene SK TP Rantala Mikko 12:06:27 12:32:18
Matti Rantala, Jukka Haikonen, Reijo Rantala
9. 120 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H APS Talvitie Heikki 12:08:08 12:33:59
Jyrki Talvitie, Jukka Haapala
10. 127 www.ilmalämpöpumput.net FIN-765 H-veneet 1,07 H-vene JVS Karhusaari Vesa 12:09:12 12:35:03
Heikki Taavitsainen (JVS), Mika Salminen (KVS), Jarkko Laukia (KVS)
11. 111 Autokoulu Juha L-907 H-veneet 1,07 H-vene S JVS Ahonen Juhani 12:18:06 12:43:57
Jorma Perälä, Antti Kivenniemi
12. 113 NP FIN-828 H-veneet 1,07 H-vene SK LPS Puolanne Harri 12:24:25 12:50:16
Kassu Kallio, Joonas Vilkman, Heikki Kiilholma
13. 112 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 12:26:22 12:52:13
Salerto Sami, Taipale Terho
14. 117 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 12:29:12 12:55:03
Vaara Okko, Vaara Mikko
15. 109 Lassu FIN-773 H-veneet 1,07 H-vene TTPS Rinne Sakari 12:30:08 12:55:59
Sakari Rinne, Ville Sussila, Juho Ristimäki
16. 101 Päivi L-690 H-veneet 1,07 H-vene SK- JäPs Vilppala Heikki 12:48:08 13:13:59
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
17. 98 Isola FIN-176 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Nieminen Niko-Mikko 12:50:44 13:16:35
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen
18. 110 Lady Express FIN-357 H-veneet 1,07 H-vene SK LNS Laine Aki 12:53:13 13:19:04
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä
19. 105 Jias FIN-563 H-veneet 1,07 H LPS Kaven Jorma 12:55:46 13:21:37
Jouni "first mate" Kaven, Pyry "cabin boy" Halme, Kinu "death weight" Hämäläinen
20. 107 Hempukka FIN-718 H-veneet 1,07 H-vene HVS Lepistö Veli-Matti 14:39:10 15:05:01
Janne Vaara, Pasi Turtio, Juha Salmi
21. 94 Far-o-Zon FIN-550 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Tarvainen Harri 14:46:35 15:12:26
Hannu Tarvainen, Jorma Malin
22. 97 Ida FIN-600 H-veneet 1,07 H-Vene S Merenkävijät Manninen Jere 14:53:15 15:19:06
Eerikki Mäki, Sami Holopainen, Juha Jalovaara
23. 128 Dino FIN-314 H-veneet 1,07 H-vene S KVS Vaara Santeri 15:51:20 16:17:11
Jari Vaara, Markus Vaara
24. 102 Kaarina FIN-605 H-veneet 1,07 H-vene APS Pynnönen Jari 17:30:15 17:56:06
Markku Pynnönen, Mika Komulainen
25. 96 Enkeli FIN-174 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Henderson Anna 17:31:15 17:57:06
Nina Matilainen, Eppu Pötry, Heikki Kirijatsenko
26. 118 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Lukkariniemi Jukka 17:35:15 18:01:06
Timo Lukkariniemi, Timo Leino
27. 100 Helga FIN 873 H-veneet 1,07 H - HVS Kalojärvi Juha 18:03:13 18:29:04
Antti Karjalainen, Mikko Laiho
28. 129 Kajo L-528 H-veneet 1,07 H-vene JVS Hilme Jarkko 18:21:23 18:47:14
Timo Karhinen, Leena Suomi, Katja Hilme
29. 104 Jouten FIN-60 H-veneet 1,07 H-vene SK LPS Sorvali Jukka 18:52:35 19:18:26
Pekka Uoti, Jani Juttula
DNF 95 Ankanpoika 2 FIN 320 H-veneet 1,07 H-vene SPS Salonen Jaakko DNF
Jaakko Salonen, Jari Granqvist, Matti Inkinen