23.7.2019 13:20:22

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 - 2 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 18 / 18
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 11 Blueship FIN-8782 LYS 1 - 2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Markku Silvonen 09:31:30 10:34:36
Jukka Kilpiä, Vesa Malmsten (RPS), Harri Mikkilä, Ari-Pekka Vanamo (RPS)
2. 7 Jasmina FIN-9211 LYS 1 - 2 1,17 Millenium 311 SGV LPS Sahiluoto Ahti 09:38:06 10:35:32
Arvo Sahiluoto, Hannu Paajanen, Roope Juhonen, Harri Malasto
3. 15 s/y Lucille-X FIN 10387 LYS 1 - 2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki 09:34:00 10:37:06
Johanna Kuisma, Hannu Lötsönen, Matti Raippalinna, Juha Vanhanen
4. 3 D FIN-10398 LYS 1 - 2 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Björn 08:53:25 10:38:02
Roger Othman, Anders Abrahamsson, Hannu Pahta Kaissi, Kati Sanna, Mikko Puhalainen, Janne Ahonen
5. 10 Zeus Faber FIN 6388 LYS 1 - 2 1,33 1 TON SGKV Jyväskylän Veneseura ry Pennanen Pertti 09:00:00 10:38:04
Jorma Lind, Pietu Riikelä, Ville Höglund, Olli Wenström, Paavo Haimi
6. 6 Lady FIN-3429 LYS 1 - 2 1,18 Banner 28 HR SG TePS Pesari Antti 09:44:23 10:44:41
Pesari Pentti, Pesari Joonas, Pesari Ville, Pesari Susanna, Pesari Jerry
7. 14 Unique FIN-6747 LYS 1 - 2 1,21 X-342 SGV JVS Liukkonen Esko 09:40:31 10:49:07
Leskinen Anja, Leskinen Harri, Rahkonen Vesa. Rahkonen Erkki, Jaakonsaari Riku
8. 13 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1 - 2 1,25 X-99 SGKV TePS von Bonsdorff Henrik 09:31:08 10:50:11
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
9. 12 Malla FIN-9174 LYS 1 - 2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 09:39:26 10:53:21
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
10. 19 Elina FIN-8042 LYS 1 - 2 1,19 Inferno 33 SGV JVS Kiiski Ari 09:52:33 10:55:39
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Toivanen Jarmo, Sakari Kauppinen
11. 8 DynaStar FIN-9983 LYS 1 - 2 1,30 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 09:37:28 11:08:41
Ilari Lilja, Lasse Lilja, Kari Elivuo
12. 9 s/y Kristiina FIN-8261 LYS 1 - 2 1,20 X-342 SGV JäPs Saarela Mikko 10:14:19 11:20:12
Kristiina Saarela, Pekka Kotila, Ilkka Seppänen, Pekka Rantala
13. 18 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1 - 2 1,18 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 10:36:01 11:36:19
Keijo Siitarinen
14. 1 Damaris FIN-7009 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 11:02:44 12:00:10
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
15. 5 Squaw II FIN-10356 LYS 1 - 2 1,18 First 31.7 SGKV JVS Äystö Juha 11:29:59 12:30:17
Sini Honkala, Erkki Patrikainen, Mikko Suni, Asmo Tenhunen, Seppo Varma
16. 17 Merituuli L-4044 LYS 1 - 2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 12:09:45 13:10:03
Heikki Rajala, Pekka Honkaniemi, Eeva-Liisa Honkaniemi, Toni Stoschele, Yrjö Rakkolainen
17. 16 Biancoblu FIN-9707 LYS 1 - 2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 12:08:32 13:17:08
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio, Mikko Rantanen
18. 2 Lisa III FIN 5313 LYS 1 - 2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 12:42:43 13:51:19
Tomi Pitkänen, Pekka Liikanen