13.11.2019 22:56:37

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 158 / 158
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 148 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka 1,00 Fleuret/trimaraani JVS Paatola Pentti 08:51:01 08:51:01
Matti Paatola, Antti Kanninen
2. 3 D FIN-10398 LYS 1 - 2 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Björn 08:53:25 10:38:02
Roger Othman, Anders Abrahamsson, Hannu Pahta Kaissi, Kati Sanna, Mikko Puhalainen, Janne Ahonen
3. 134 Optiminäkö Synsam ITA 026 LYS urheiluveneet 1,38 UFO 28 SG OM Inkala Joni 08:54:44 10:43:34
Mikko Lämsä, Jukka Nupponen, Ari Järvinen, Olli Karhi, Kari Järvinen, Jari Heinonen
4. 10 Zeus Faber FIN 6388 LYS 1 - 2 1,33 1 TON SGKV Jyväskylän Veneseura ry Pennanen Pertti 09:00:00 10:38:04
Jorma Lind, Pietu Riikelä, Ville Höglund, Olli Wenström, Paavo Haimi
5. 137 Senja FIN-253 Melges 24 1,27 Melges 24 JORVS Kärkkäinen Veli 09:00:15 10:24:17
Markku Danski, Antti Kärkkäinen, Hannu Pettersson, Iiro Jakonsaari
6. 136 Pohjola-Fonecta-Finder FIN-573 LYS urheiluveneet 1,36 MELGES 24 SA EMK Hakola Tomi 09:01:00 10:45:38
Sami Tamminen, Ari Peltomäki, Pauliina Alanko, Mikael Tervonen
7. 4 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 HeiPS Lehtinen Jyri 09:16:00 10:10:31
Aaro Lehtinen, Hakki Lehtinen, Tomi Alitalo, Leena Alitalo, Mikko Kinkinen
8. 133 Amanda FIN-434 Melges 24 1,27 Melges 24 -A- TP Tuominen Mauri 09:22:36 10:46:38
Mikko Sajaniemi, Risto Salmio, Matti Vaittinen
9. 131 Fox FIN-262 Melges 24 1,27 Kölivene HSK Svärd Timo 09:27:00 10:51:02
Pasi Svärd, Vesa Varuskivi, Henrik Andersson
10. 13 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1 - 2 1,25 X-99 SGKV TePS von Bonsdorff Henrik 09:31:08 10:50:11
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
11. 11 Blueship FIN-8782 LYS 1 - 2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Markku Silvonen 09:31:30 10:34:36
Jukka Kilpiä, Vesa Malmsten (RPS), Harri Mikkilä, Ari-Pekka Vanamo (RPS)
12. 15 s/y Lucille-X FIN 10387 LYS 1 - 2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki 09:34:00 10:37:06
Johanna Kuisma, Hannu Lötsönen, Matti Raippalinna, Juha Vanhanen
13. 27 Rico FIN 8084 LYS 3 1,14 ? SGV LPS Heiskanen Pertti 09:37:09 10:25:41
Pekka Lindroos, Ismo Jakonen, Esko Heiskanen
14. 8 DynaStar FIN-9983 LYS 1 - 2 1,30 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 09:37:28 11:08:41
Ilari Lilja, Lasse Lilja, Kari Elivuo
15. 7 Jasmina FIN-9211 LYS 1 - 2 1,17 Millenium 311 SGV LPS Sahiluoto Ahti 09:38:06 10:35:32
Arvo Sahiluoto, Hannu Paajanen, Roope Juhonen, Harri Malasto
16. 135 Vinces LA-8 LYS urheiluveneet 1,43 E Scow SK- Näsijärven Purjehdusseura Salo Timo 09:38:08 11:36:59
Vesa Salo, Jussi Vaahtikari, Teemu Turtonen
17. 12 Malla FIN-9174 LYS 1 - 2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 09:39:26 10:53:21
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
18. 56 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGKV APS Kelppe Risto 09:39:40 10:34:11
Kaarina Selinummi, Anne Stigell, Paavo Peippo, Hannu Maristo
19. 14 Unique FIN-6747 LYS 1 - 2 1,21 X-342 SGV JVS Liukkonen Esko 09:40:31 10:49:07
Leskinen Anja, Leskinen Harri, Rahkonen Vesa. Rahkonen Erkki, Jaakonsaari Riku
20. 6 Lady FIN-3429 LYS 1 - 2 1,18 Banner 28 HR SG TePS Pesari Antti 09:44:23 10:44:41
Pesari Pentti, Pesari Joonas, Pesari Ville, Pesari Susanna, Pesari Jerry
21. 150 Merenhuiske FIN-9106 Avoin luokka 1,00 J/80 SMer Paarlahti Tuomas 09:45:10 09:45:10
Antti Helenne, Niilo Jääskinen, Jaakko Sorsimo
22. 44 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 09:47:31 10:42:02
Wäänänen Mikko, Hyytiä Jukka, Teija Jokitalo, Veli-Pekka Känkkäinen
23. 138 Skippi for life POL-8822 LYS urheiluveneet 1,24 Skippi 650 HTPS Nurminen Ahti 09:50:44 11:07:14
Vesa Lindqvist, Niclas Svahnström
24. 19 Elina FIN-8042 LYS 1 - 2 1,19 Inferno 33 SGV JVS Kiiski Ari 09:52:33 10:55:39
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Toivanen Jarmo, Sakari Kauppinen
25. 29 S/Y Sophie FIN-4729 LYS 3 1,16 Mixer Cr SGKV NJK Hartwall Peter 09:55:02 10:49:33
Henrik Segercrantz, Paul Hartwall, Per Hartwall, Johan Fagen
26. 25 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 09:55:35 10:44:07
Veli Virtanen, Tuomo Ahtinen, Kari Viitanen
27. 139 Hang Ten WA-4 LYS urheiluveneet 1,43 E Scow SK- KLV Ruuskanen Kai-Jussi 09:56:06 11:54:57
Atso Tulosmaa, Atte Hinkka, Samuel Rinnetmäki
28. 106 Banzay FIN-887 H-veneet 1,07 H-vene LPS Heikkilä Janne 09:57:10 10:23:01
Jari Leinonen, Pekka Honkavaara
29. 54 Cherie FIN-4009 LYS 3 1,12 Maxi Racer SG N Petro Pälviranta 10:01:36 10:43:57
Airaksinen Ilkka, Saarela Mika, Jori Paatsjoki
30. 149 Veritas 4 Avoin luokka 1,00 J/80 SG NJK Backas Johanna 10:01:52 10:01:52
Tytti Wiinikka, Susa Antikainen, Tuuli Somma, Veera Andreasén, Teija Mäntynen
31. 146 MeXpress FIN-852 Albin Express 1,11 Albin Express S LPS Ryymin Mikko 10:03:14 10:42:24
Anssi Lyden, Kim Heinonen, Janne Riihela
32. 48 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 10:09:17 10:57:49
Hämäläinen Heikki, Pasanen Eija, Markku Mikkola, Juha-Pekka Kuustonen
33. 42 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 Baltic 33 SGV PP-SS Kallio Teemu 10:11:05 10:56:33
Sami Kallio, Miikka Kivistö, Janne Savikko, Ching-Yi Wang
34. 114 Audi FIN-847 H-veneet 1,07 H-Vene LPS Salo Panu 10:13:26 10:39:17
Teemu Ruusunen, Ville Hirvonen, Rami Lindström
35. 9 s/y Kristiina FIN-8261 LYS 1 - 2 1,20 X-342 SGV JäPs Saarela Mikko 10:14:19 11:20:12
Kristiina Saarela, Pekka Kotila, Ilkka Seppänen, Pekka Rantala
36. 23 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 10:16:10 11:01:38
Helge Laaksonen, Tanja Vuori, Mari Huhtala
37. 39 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 10:19:04 11:07:36
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
38. 103 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Koho Mikko 10:33:47 10:59:38
Juha Vainio (TaPS), Heikki Kuho (JVS)
39. 34 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 10:35:49 11:27:22
Ykä Vuori, Jari Aavisto, Ville Hakkarainen, Mika Ruosteinen, Vesa Väänänen
40. 18 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1 - 2 1,18 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 10:36:01 11:36:19
Keijo Siitarinen
41. 47 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 10:36:25 11:18:46
Marjo Mäkelä, Ari Hirvensalo, Olli Siik
42. 116 Panta Rei FIN-736 H-veneet 1,07 H-vene N Koivula Arto 10:47:19 11:13:10
Vuorimaa Saara, Aromaa Mikko
43. 115 Vendace FIN-725 H-veneet 1,07 H-Vene Ristiinan Pursiseura ry (RiPS) Muikku Mika 10:47:25 11:13:16
Anssi Muikku, Harri Muikku
44. 38 Nautonnier FIN-4759 LYS 3 1,14 Tabasco 26 SG LPS Liisanantti Marja 10:48:06 11:36:38
Ilmari Liisanantti, Harri Liisanantti, Petri Ojala
45. 147 Picadero FIN-738 Albin Express 1,11 Albin Express SK APS Sipponen Jalmari 10:48:54 11:28:04
Stefan Jenkins, Niilo Lusila, Topi Juden
46. 31 Sail A Way FIN-10490 LYS 3 1,12 Malbec 240 WSF Antila Göran 10:57:05 11:39:26
Johan Antila, Mikael Strand, Mikko Wirth
47. 141 Woosh FIN-11201 LYS urheiluveneet 1,21 Beneteau 25 Platu SG HSK Rissanen Jussi 11:01:09 12:09:45
Rissanen
48. 1 Damaris FIN-7009 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 11:02:44 12:00:10
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
49. 37 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 GV LPS Koiranen Risto 11:16:06 12:10:37
Marika Koiranen, Maria Koiranen, Jani Koiranen, Marja-Liisa Koiranen
50. 119 Isku FIN-899 H-veneet 1,07 H-vene LPS Boman Juhani 11:18:07 11:43:58
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
51. 30 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari 11:19:07 12:10:40
Anu Arjala-Salo, Matti Salo, Seppo Salo, Jaakko Korkeila, Ellu Korkeila
52. 41 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 11:19:21 12:10:54
Seppo Mellanen, Markku Mellanen, Jussi Larva, Simo Viljakainen
53. 99 Älvsbyhus FIN-879 H-veneet 1,07 H-vene HeiPS Hillberg Petri 11:24:12 11:50:03
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
53. 49 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 11:24:12 11:56:50
Vesa Kukkonen, Rainer Könönen, Jukka Hietanen, Essi Ilola
55. 132 Banski FIN-6215 LYS urheiluveneet 1,20 Banner 23R SG APS Jenkins Daniel 11:26:39 12:32:32
Anna Ruohomäki, Tatu Lappalainen, Harri Kairi
56. 5 Squaw II FIN-10356 LYS 1 - 2 1,18 First 31.7 SGKV JVS Äystö Juha 11:29:59 12:30:17
Sini Honkala, Erkki Patrikainen, Mikko Suni, Asmo Tenhunen, Seppo Varma
57. 36 My Lady L-3397 LYS 3 1,13 Inferno 26 SGK Lahden Purjehdusseura Unelius Mikko 11:31:07 12:16:35
Mika Galkin, Anssi Niinimäki, Pekka Kittelä
58. 21 Venla FIN-6373 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV JVS Korpela Hannu 11:47:12 12:41:43
Markku Pylkkö, Jukka Ahonen
59. 159 Munja Sun Ship II FIN 2744 FE-83 1,08 Finn Express 83 SGV JVS Kemiläinen Erkki 11:49:22 12:18:39
Henry Vallius, Tatu Kemiläinen, Linnea Vallius, Matti Ritvanen, Jonni Nyrönen
60. 20 Banneriina FIN-5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG LPS Mäkelä Pertti 12:05:10 13:13:46
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie, Ainomaija Lehtonen
61. 81 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 12:05:22 12:24:11
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
62. 108 Majava FIN-865 H-veneet 1,07 H-vene SK TP Rantala Mikko 12:06:27 12:32:18
Matti Rantala, Jukka Haikonen, Reijo Rantala
63. 24 Samurai FIN-5200 LYS 3 1,12 Finn Flyer 31 SGV APS Österberg Eino 12:06:42 12:49:03
Juha Hiltunen, Pertti Pulkkinen, Jari Saarola
64. 45 Nimue 5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 12:07:54 12:59:27
Jani Airaksinen, Piia Lehtonen, Jukka Kärkkäinen, Hanna-Leena Kärkkäinen, Juha Katajamäki
65. 120 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H APS Talvitie Heikki 12:08:08 12:33:59
Jyrki Talvitie, Jukka Haapala
66. 77 Purjetuuli L-1456 LYS 5 1,04 Finn 26 SGF LPS Karhu Sauli 12:08:16 12:23:28
Karhu Seppo, Louhelainen Pertti
67. 52 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 12:08:24 12:41:02
Piia Mäkinen, Ukko-Ville Mäkinen, Juha Toivonen, Paula Siitonen
68. 16 Biancoblu FIN-9707 LYS 1 - 2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 12:08:32 13:17:08
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio, Mikko Rantanen
69. 40 Tove II FIN 4200 LYS 3 1,10 H-323 SGV JVS Wuolio Seppo 12:08:52 12:44:48
Salo Olli, Immonen Jouni
70. 46 Akira FIN-10338 LYS 3 1,13 Bavaria 33 Cruiser V APS Salminen Esa 12:09:04 12:54:32
Mikael Seppälä, Kari Lampen, Tom Rindel
71. 127 www.ilmalämpöpumput.net FIN-765 H-veneet 1,07 H-vene JVS Karhusaari Vesa 12:09:12 12:35:03
Heikki Taavitsainen (JVS), Mika Salminen (KVS), Jarkko Laukia (KVS)
72. 17 Merituuli L-4044 LYS 1 - 2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 12:09:45 13:10:03
Heikki Rajala, Pekka Honkaniemi, Eeva-Liisa Honkaniemi, Toni Stoschele, Yrjö Rakkolainen
73. 111 Autokoulu Juha L-907 H-veneet 1,07 H-vene S JVS Ahonen Juhani 12:18:06 12:43:57
Jorma Perälä, Antti Kivenniemi
74. 145 Vimma FIN-893 LYS 4 1,10 Albin Express SKV APS Pynnönen Raija 12:20:59 12:56:55
Pynnönen Olli
75. 35 Heili FIN 3465 LYS 3 1,14 INFERNO 29 SGV LPS Vikman Markku 12:24:13 13:12:45
Petteri Leporanta, Timo Liimatta, Lasse Lintermo
76. 113 NP FIN-828 H-veneet 1,07 H-vene SK LPS Puolanne Harri 12:24:25 12:50:16
Kassu Kallio, Joonas Vilkman, Heikki Kiilholma
77. 112 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 12:26:22 12:52:13
Salerto Sami, Taipale Terho
78. 126 Burgundy FIN-12908 Lightning 1,00 Yksityyppiluokka S Tuusulanjärven Purjehtijat Timo O Järvinen 12:26:52 12:26:52
Pasi Kivimäki, Riitta Kangas
79. 26 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGKV ss/pp Vavuli Timo 12:26:58 13:18:31
Timo Vavuli, Pasi Salminen, Antti Ratia, Toni Westerlund, Panu Päivärinne
80. 158 Prinsessa L-2008 FE-83 1,07 FE 83 SGV LPS Hynninen Osmo 12:28:26 12:54:17
Hynninen Thomas, Hynninen Juha, Jaakkola Petri
81. 64 White Lady FIN 2576 LYS 5 1,02 Avance 245 SG- APS Kannisto Jaakko 12:29:02 12:36:47
Jaakko Kannisto, Kristiina Oksajoki, Laura Painilainen
82. 117 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 12:29:12 12:55:03
Vaara Okko, Vaara Mikko
83. 109 Lassu FIN-773 H-veneet 1,07 H-vene TTPS Rinne Sakari 12:30:08 12:55:59
Sakari Rinne, Ville Sussila, Juho Ristimäki
84. 143 Geronimo FIN 3020 Albin Express 1,11 Albin Express SK LPS Kimmo Korhonen 12:30:18 13:09:28
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Antti Mäkinen
85. 2 Lisa III FIN 5313 LYS 1 - 2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 12:42:43 13:51:19
Tomi Pitkänen, Pekka Liikanen
86. 157 TiiPii FIN-2393 FE-83 1,07 FE-83 SGV LPS Hirvonen Soili 12:43:18 13:09:09
Salla Kavén, Annukka Parikka, Eeva Helemaa, Marjaana Parikka
87. 124 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 Lightning S TP Leppänen Matti 12:45:21 12:45:21
Kimmo Kalliola, Anssi Kariola
88. 43 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 12:45:49 13:31:17
Sampo Salo, Esa Mäkelä, Teemu Toivonen
89. 60 Team RDX 11359 Lightning 1,00 LIGHTNING Lilja Anssi 12:47:20 12:47:20
Rudolf ja Henrik Lilja
90. 101 Päivi L-690 H-veneet 1,07 H-vene SK- JäPs Vilppala Heikki 12:48:08 13:13:59
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
91. 98 Isola FIN-176 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Nieminen Niko-Mikko 12:50:44 13:16:35
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen
92. 65 Kuikka FIN-1190 LYS 5 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 12:51:16 13:02:47
Pekka KoponenTapio TallgrenLisätietoja: Spinnun numero 679
93. 142 2. Sallittu nautinto L-2553 Albin Express 1,10 Albin Express SKV JVS Pälvimäki Lasse 12:51:28 13:27:24
Anitta Pälvimäki, Veera Pälvimäki, Joonas Pälvimäki, Matti Pälvimäki
94. 130 Aiolos L-45 FE-83 1,08 FE-83 SGV AKPS Arvo Suomalainen 12:53:01 13:22:18
Mauri Turunen, Jaakko Suomela, Joona Suomela
95. 110 Lady Express FIN-357 H-veneet 1,07 H-vene SK LNS Laine Aki 12:53:13 13:19:04
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä
96. 125 Shark FIN-14331 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari 12:54:31 12:54:31
Petri Mäkinen, Jouni Linkola
97. 122 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa J 12:54:47 12:54:47
Keijo Tulomäki, Heikki Tulomäki
98. 92 Carus FIN-6490 LYS 5 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 12:54:57 13:06:28
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
99. 73 Katimaria FIN-2182 LYS 5 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 12:55:12 13:02:57
Mansikka Martti, Åman Mikko, Juha Lukkari
100. 144 Falco FIN 2383 Albin Express 1,11 albin express JVS kuusela ismo 12:55:26 13:34:36
Jukka Ruusila, Matti Leinonen
101. 123 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 LIGHTING JVS Lehtinen Pekka 12:55:36 12:55:36
Lehtinen Esko, Lehtinen Olli
102. 105 Jias FIN-563 H-veneet 1,07 H LPS Kaven Jorma 12:55:46 13:21:37
Jouni "first mate" Kaven, Pyry "cabin boy" Halme, Kinu "death weight" Hämäläinen
103. 62 Fanny L-1040 LYS 5 1,04 Lohi 25 SGK LPS Rantanen Sami 13:04:20 13:19:32
Jari Koskinen, Ilmo Saneri, Vili Koskinen
104. 53 s/y Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 13:11:16 13:47:12
Ristkari Simo, Mattila Juho, Keto Lauri, Lasse Heinonen
105. 83 Hilma L-1542 LYS 5 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Sakari 13:16:16 13:12:16
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
106. 79 s/y Yagal FIN-1601 LYS 5 1,06 Finn Flyer 27 SG- PP-SS Nieminen Jukka 14:38:14 15:00:36
Juuso Mäkelä, Antti Nippala, Ville Korvenranta, Vessi Hämäläinen
107. 72 Afrodite FIN-5387 LYS 5 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 14:39:10 14:50:41
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Saastamoinen Heikki
107. 107 Hempukka FIN-718 H-veneet 1,07 H-vene HVS Lepistö Veli-Matti 14:39:10 15:05:01
Janne Vaara, Pasi Turtio, Juha Salmi
109. 32 Blues 2 FIN-3842 LYS 3 1,13 NF-30 SGV Hollolan Venekerho Tuhkanen Jarmo 14:39:35 15:25:03
Aimo Yli-Mäyry, Teijo Koskenniemi, Lassi Vihantola
110. 66 Tuulia L-3275 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 14:41:35 14:56:47
Anssi Lehtinen, Timo Lehtinen, Jukka Lehtinen, Joonas Lehtinen
111. 87 Yasmine FIN-22 LYS 5 0,99 Balans 65 S LPS Nilsson Jesper 14:43:35 14:39:35
Tomi Ollila, Matias Harju, Olli Salin
112. 140 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG LPS Lilleberg Tuomas 14:44:35 15:39:06
Jukka Lilleberg, Joni Ihantola, Pasi Oksanen
113. 121 Liti L-13560 Lightning 1,00 yksi tyyppi Ligtning SK Tuusulanjärven Purjehtijat Ylänen Pekka 14:45:35 14:45:35
Markus Ylänen, Joonas Ylänen
114. 94 Far-o-Zon FIN-550 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Tarvainen Harri 14:46:35 15:12:26
Hannu Tarvainen, Jorma Malin
115. 85 Juliaana FIN-2734 LYS 5 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa 14:50:35 15:02:06
Samu Ristkari, Matti Rustamies, Marjukka Myyrä
116. 88 Wanda FIN-1489 LYS 5 1,03 Finn 26 JVS Tuominen Timo 14:52:35 15:04:06
Pakoma Paavo, Mursula Juha
117. 69 Monkey Business FIN-6874 LYS 5 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 14:52:45 14:48:45
Armo Kataja, Ossi Kataja
118. 97 Ida FIN-600 H-veneet 1,07 H-Vene S Merenkävijät Manninen Jere 14:53:15 15:19:06
Eerikki Mäki, Sami Holopainen, Juha Jalovaara
119. 33 Lounatuuli II FIN-9698 LYS 3 1,16 Dehler 35cws SGV LPS Pesonen Jari 15:50:40 16:45:11
Juha Orjala, Heikki Rossi
120. 128 Dino FIN-314 H-veneet 1,07 H-vene S KVS Vaara Santeri 15:51:20 16:17:11
Jari Vaara, Markus Vaara
121. 51 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,09 Jeanneau Rush SGF JVS hartikainen jorma 15:51:44 16:24:22
Jorma Hartikainen, Birgitta Hartikainen, Erkki Vesamaa, Teemu Tiiro
122. 160 Bertta FIN 2131 FE-83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 16:04:26 16:30:17
Sami Väätänen, Heikki Juuri-Oja
123. 76 Heimari FIN-4033 LYS 5 1,01 Avance 245 SGKF Partiopurjehtijat Sutinen Timo 17:22:25 17:26:20
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg
124. 86 Pingviini 2 KRL-918 LYS 5 1,01 Lohi 25 GKF LPS Mäkelä Teemu 17:23:55 17:27:50
Ari Särkkä, Jouni Sahiluoto, Sami Pasanen
125. 102 Kaarina FIN-605 H-veneet 1,07 H-vene APS Pynnönen Jari 17:30:15 17:56:06
Markku Pynnönen, Mika Komulainen
126. 96 Enkeli FIN-174 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Henderson Anna 17:31:15 17:57:06
Nina Matilainen, Eppu Pötry, Heikki Kirijatsenko
126. 22 Madeleine L-7640 LYS 3 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Petteri 17:31:15 18:10:25
Kati Sauranen, Petteri Hinkkanen, Jarkko Hinkkanen, Jani Sauranen, Mika Rautamies
128. 118 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Lukkariniemi Jukka 17:35:15 18:01:06
Timo Lukkariniemi, Timo Leino
129. 156 Pegasus FIN-3191 FE-83 1,07 Finn Express 83 SGV APS Ekqvist Ilpo 18:02:53 18:28:44
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist, Kaisa Vilanti
130. 100 Helga FIN 873 H-veneet 1,07 H - HVS Kalojärvi Juha 18:03:13 18:29:04
Antti Karjalainen, Mikko Laiho
131. 71 Vilana L-2824 LYS 5 1,01 FE-74 SGF JVS Kautto Ari 18:03:31 18:07:26
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Tarmo Muhonen
132. 90 Eulalia L-1468 LYS 6 0,98 MISIL II SGK APS Haapanen Matti 18:18:23 18:10:19
Jaakko Haapanen, Mikko Haapanen
133. 129 Kajo L-528 H-veneet 1,07 H-vene JVS Hilme Jarkko 18:21:23 18:47:14
Timo Karhinen, Leena Suomi, Katja Hilme
134. 74 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 1,01 Avance 24 SGF HeiPS Tapanila Anna 18:46:09 18:50:04
Mastosalo Tarja, Leppänen Mari, Ijäs Maria, Hölttä Kirsi
135. 70 s/y Telkkä L-1446 LYS 5 1,02 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas 18:50:38 18:58:23
Jani Heino, Lauri Ojanen, Topi Kinnunen, Iisakki Nivala
136. 104 Jouten FIN-60 H-veneet 1,07 H-vene SK LPS Sorvali Jukka 18:52:35 19:18:26
Pekka Uoti, Jani Juttula
137. 155 Ann Sofie FIN-83 Hai 1,03 Hai Heips Jauhiainen Hannu 19:03:43 19:15:14
Juha Peltonen, Vesa Skyttä
138. 153 Mirandos L-3262 Retkiluokka 1,02 Finn Express SGKV JVS Lehtonen Timo 19:19:34 19:27:19
Arja Vaismaa-Lehtonen, Taina Vaismaa, Mikko Vaismaa
DNF 95 Ankanpoika 2 FIN 320 H-veneet 1,07 H-vene SPS Salonen Jaakko DNF
Jaakko Salonen, Jari Granqvist, Matti Inkinen
DNF 55 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti DNF
Pekka Harju, Mikko Paalanen, Kari Parikka, Esa Hannola
DNF 78 Aquatic L-1972 LYS 5 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa DNF
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä ,Olli-Pekka Yrjölä
DNF 82 Carina L-5033 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka DNF
Ilkka Ritokallio, Juha Arminen, Vesa Ritokallio
DNF 80 Gamba L-5795 LYS 5 0,99 Guy 22 S LPS Leskinen Eija DNF
Tiina Ojansivu, Tiina Kiviluoto, Tarja Anttonen
DNF 151 Hili-pati FIN-2230 Retkiluokka 0,96 MF630 SGK JäPS Jokinen kari DNF
Matti Kauhanen, Lissu Seppänen
DNF 61 IHQ FIN-4575 LYS 5 1,00 Skanper 22 SGK LPS Mellanen Pirkka DNF
Pirkka Mellanen, Antti Hyppänen, Lasse Tamminen
DNF 89 Ilmatar LYS 6 0,90 Joe 17 KG Riihimäen Pursiseura Makkonen Sakari DNF
Heli Männistö, Sakari Makkonen
DNF 75 Kaija FIN-4254 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi DNF
Hänninen Mari, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
DNS 28 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri DNS
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren
DNF 91 Ma Donna FIN 5571 LYS 6 0,96 Finn Express 64 SK HVS Inkinen Markku DNF
Esa Nokkonen, Jukka Kinnunen
DNF 93 Marika II FIN-4447 LYS 5 0,99 Balans 65 SG APS Kivinen Tapani DNF
Kivinen Unto, Tuomi Kari,Kantonen Raimo
DNF 50 Matilda L-5337 LYS 4 1,09 Sunwind 31 LPS Kivelä Matti DNF
Tomi Kivelä, Samu Kivelä, Tessa Kivelä, Saija Kivelä
DNF 152 Mimmi 292 Retkiluokka 0,99 retkivene S F Riihimäen Pursiseura Jouko Salo DNF
Jarmo Aaltonen, Jouni Hakkarainen
DNF 77 Purjetuuli L-1456 LYS 5 1,04 Finn 26 SGF LPS Karhu Sauli DNF
Karhu Seppo, Louhelainen Pertti
DNF 154 Riiu FIN-10404 Retkiluokka 1,12 Bavaria 30 APS Saari Joni DNF
Hannu Saari, Hannu Tommola, Mika Virtanen, Pasi Leveälahti
DNF 84 Seraha FIN-2364 LYS 5 1,03 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo DNF
Bo Danielsbacka, Jaana Danielsbacka, Heikki Virtanen, Tomi Sinivuori
DNF 67 VeePee FIN-1658 LYS 5 1,03 FF 27 SGF LPS Semeri Veli-Pekka DNF
Vesa-Pekka Semeri, Esa Semeri, Mikko Semeri
DNF 68 Wendela L-182 LYS 5 1,00 pohjoismainen Kansanvene SK TePS Lappalainen Kari DNF
Jenni Lappalainen, Seppo Lappalainen
DNF 63 Wivian L-2691 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti DNF
Manninen Lauri, Pynnönen Risto, Pynnönen Pyry, Nokelainen Juha