22.10.2021 3:21:33

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-veneet (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 30 / 30
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 106 Banzay FIN-887 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 LPS Heikkilä Janne 04:28:45 --
Jari Leinonen, Pekka Honkavaara
2. 114 Audi FIN-847 H-veneet H-Vene 0,0000 1,07 LPS Salo Panu 04:36:36 --
Teemu Ruusunen, Ville Hirvonen, Rami Lindström
3. 103 Stemma FIN-918 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK JVS Koho Mikko 04:37:30 --
Juha Vainio (TaPS), Heikki Kuho (JVS)
4. 120 Elle FIN-728 H-veneet H 0,0000 1,07 APS Talvitie Heikki 04:37:40 --
Jyrki Talvitie, Jukka Haapala
5. 115 Vendace FIN-725 H-veneet H-Vene 0,0000 1,07 Ristiinan Pursiseura ry (RiPS) Muikku Mika 04:43:03 --
Anssi Muikku, Harri Muikku
6. 116 Panta Rei FIN-736 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 N Koivula Arto 04:48:15 --
Vuorimaa Saara, Aromaa Mikko
7. 95 Ankanpoika 2 FIN 320 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SPS Salonen Jaakko 04:50:27 --
Jaakko Salonen, Jari Granqvist, Matti Inkinen
8. 109 Lassu FIN-773 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 TTPS Rinne Sakari 04:50:50 --
Sakari Rinne, Ville Sussila, Juho Ristimäki
9. 99 Älvsbyhus FIN-879 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 HeiPS Hillberg Petri 05:11:14 --
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
10. 105 Jias FIN-563 H-veneet H 0,0000 1,07 LPS Kaven Jorma 05:12:36 --
Jouni "first mate" Kaven, Pyry "cabin boy" Halme, Kinu "death weight" Hämäläinen
11. 111 Autokoulu Juha L-907 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 S JVS Ahonen Juhani 05:15:20 --
Jorma Perälä, Antti Kivenniemi
12. 119 Isku FIN-899 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 LPS Boman Juhani 05:16:15 --
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
13. 127 www.ilmalämpöpumput.net FIN-765 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 JVS Karhusaari Vesa 05:21:50 --
Heikki Taavitsainen (JVS), Mika Salminen (KVS), Jarkko Laukia (KVS)
14. 117 Typyli FIN-168 H-veneet H 0,0000 1,07 KVS Vaara Kari 05:24:55 --
Vaara Okko, Vaara Mikko
15. 108 Majava FIN-865 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK TP Rantala Mikko 05:25:40 --
Matti Rantala, Jukka Haikonen, Reijo Rantala
16. 98 Isola FIN-176 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK JVS Nieminen Niko-Mikko 05:26:11 --
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen
17. 112 Minna L-638 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 JVS Pekkarinen Raino 05:29:00 --
Salerto Sami, Taipale Terho
18. 110 Lady Express FIN-357 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK LNS Laine Aki 05:29:25 --
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä
19. 113 NP FIN-828 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK LPS Puolanne Harri 05:31:45 --
Kassu Kallio, Joonas Vilkman, Heikki Kiilholma
20. 107 Hempukka FIN-718 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 HVS Lepistö Veli-Matti 05:43:00 --
Janne Vaara, Pasi Turtio, Juha Salmi
21. 97 Ida FIN-600 H-veneet H-Vene 0,0000 1,07 S Merenkävijät Manninen Jere 05:44:24 --
Eerikki Mäki, Sami Holopainen, Juha Jalovaara
22. 101 Päivi L-690 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK- JäPs Vilppala Heikki 05:44:59 --
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
23. 94 Far-o-Zon FIN-550 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK JVS Tarvainen Harri 05:45:39 --
Hannu Tarvainen, Jorma Malin
24. 128 Dino FIN-314 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 S KVS Vaara Santeri 05:54:23 --
Jari Vaara, Markus Vaara
25. 100 Helga FIN 873 H-veneet H 0,0000 1,07 - HVS Kalojärvi Juha 06:01:00 --
Antti Karjalainen, Mikko Laiho
26. 104 Jouten FIN-60 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK LPS Sorvali Jukka 06:03:36 --
Pekka Uoti, Jani Juttula
27. 129 Kajo L-528 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 JVS Hilme Jarkko 06:04:51 --
Timo Karhinen, Leena Suomi, Katja Hilme
28. 102 Kaarina FIN-605 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 APS Pynnönen Jari 06:07:36 --
Markku Pynnönen, Mika Komulainen
29. 118 Viuhu L-562 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 JäPS Lukkariniemi Jukka 06:09:51 --
Timo Lukkariniemi, Timo Leino
30. 96 Enkeli FIN-174 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK JVS Henderson Anna 06:24:50 --
Nina Matilainen, Eppu Pötry, Heikki Kirijatsenko