22.10.2021 4:28:58

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 - 2 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 18 / 18
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi LYS SGV Seura Kippari Purj.aika Lys-aika
1. 3 D FIN-10398 LYS 1 - 2 Henderson 30 1,36 SG- DMSK Ruokolahti Björn 03:56:34 04:33:42
Roger Othman, Anders Abrahamsson, Hannu Pahta Kaissi, Kati Sanna, Mikko Puhalainen, Janne Ahonen
2. 11 Blueship FIN-8782 LYS 1 - 2 Finngulf 33 (mod) 1,19 SGV JVS Markku Silvonen 04:16:32 04:38:56
Jukka Kilpiä, Vesa Malmsten (RPS), Harri Mikkilä, Ari-Pekka Vanamo (RPS)
3. 6 Lady FIN-3429 LYS 1 - 2 Banner 28 HR 1,18 SG TePS Pesari Antti 04:20:00 04:41:24
Pesari Pentti, Pesari Joonas, Pesari Ville, Pesari Susanna, Pesari Jerry
4. 15 s/y Lucille-X FIN 10387 LYS 1 - 2 X-102 1,19 SGV JVS Kuisma Heikki 04:20:11 04:42:35
Johanna Kuisma, Hannu Lötsönen, Matti Raippalinna, Juha Vanhanen
5. 12 Malla FIN-9174 LYS 1 - 2 Finngulf 335 1,23 SGV JVS Nieminen Pentti 04:16:32 04:42:46
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
6. 14 Unique FIN-6747 LYS 1 - 2 X-342 1,21 SGV JVS Liukkonen Esko 04:20:36 04:44:56
Leskinen Anja, Leskinen Harri, Rahkonen Vesa. Rahkonen Erkki, Jaakonsaari Riku
7. 7 Jasmina FIN-9211 LYS 1 - 2 Millenium 311 1,17 SGV LPS Sahiluoto Ahti 04:25:10 04:45:33
Arvo Sahiluoto, Hannu Paajanen, Roope Juhonen, Harri Malasto
8. 10 Zeus Faber FIN 6388 LYS 1 - 2 1 TON 1,33 SGKV Jyväskylän Veneseura ry Pennanen Pertti 04:12:10 04:46:58
Jorma Lind, Pietu Riikelä, Ville Höglund, Olli Wenström, Paavo Haimi
9. 8 DynaStar FIN-9983 LYS 1 - 2 Dynamic 35 1,30 SGV JVS Lilja Ilkka 04:18:42 04:51:04
Ilari Lilja, Lasse Lilja, Kari Elivuo
10. 19 Elina FIN-8042 LYS 1 - 2 Inferno 33 1,19 SGV JVS Kiiski Ari 04:29:07 04:51:31
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Toivanen Jarmo, Sakari Kauppinen
11. 13 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1 - 2 X-99 1,25 SGKV TePS von Bonsdorff Henrik 04:23:42 04:51:45
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
12. 9 s/y Kristiina FIN-8261 LYS 1 - 2 X-342 1,20 SGV JäPs Saarela Mikko 04:36:04 04:59:26
Kristiina Saarela, Pekka Kotila, Ilkka Seppänen, Pekka Rantala
13. 18 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1 - 2 Avance 36 1,18 SGV JäPS Keskinen Paavo 04:46:23 05:07:47
Keijo Siitarinen
14. 16 Biancoblu FIN-9707 LYS 1 - 2 Hanse 341 1,21 SGV LPS Lahtinen Markku 04:55:30 05:19:50
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio, Mikko Rantanen
15. 1 Damaris FIN-7009 LYS 1 - 2 Dehler 34 1,17 SGV HeiPS Laine Esko 05:05:41 05:26:04
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
16. 17 Merituuli L-4044 LYS 1 - 2 Maestro 35 1,18 SGV LPS Rajala Timo 05:05:25 05:26:49
Heikki Rajala, Pekka Honkaniemi, Eeva-Liisa Honkaniemi, Toni Stoschele, Yrjö Rakkolainen
17. 5 Squaw II FIN-10356 LYS 1 - 2 First 31.7 1,18 SGKV JVS Äystö Juha 05:07:10 05:28:34
Sini Honkala, Erkki Patrikainen, Mikko Suni, Asmo Tenhunen, Seppo Varma
18. 2 Lisa III FIN 5313 LYS 1 - 2 Comfortina 36 1,21 SGKV LPS Rajala Risto 05:31:45 05:56:05
Tomi Pitkänen, Pekka Liikanen