20.7.2019 4:56:29

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 157 / 157
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 148 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka 1,00 Fleuret/trimaraani JVS Paatola Pentti 03:49:15 03:49:15
Matti Paatola, Antti Kanninen
2. 3 D FIN-10398 LYS 1 - 2 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Björn 03:56:34 04:33:42
Roger Othman, Anders Abrahamsson, Hannu Pahta Kaissi, Kati Sanna, Mikko Puhalainen, Janne Ahonen
3. 136 Pohjola-Fonecta-Finder FIN-573 LYS urheiluveneet 1,36 MELGES 24 SA EMK Hakola Tomi 03:59:15 04:36:22
Sami Tamminen, Ari Peltomäki, Pauliina Alanko, Mikael Tervonen
4. 134 Optiminäkö Synsam ITA 026 LYS urheiluveneet 1,38 UFO 28 SG OM Inkala Joni 03:59:44 04:38:21
Mikko Lämsä, Jukka Nupponen, Ari Järvinen, Olli Karhi, Kari Järvinen, Jari Heinonen
5. 137 Senja FIN-253 Melges 24 1,27 Melges 24 JORVS Kärkkäinen Veli 04:08:10 04:37:59
Markku Danski, Antti Kärkkäinen, Hannu Pettersson, Iiro Jakonsaari
6. 4 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 HeiPS Lehtinen Jyri 04:09:25 04:28:46
Aaro Lehtinen, Hakki Lehtinen, Tomi Alitalo, Leena Alitalo, Mikko Kinkinen
7. 10 Zeus Faber FIN 6388 LYS 1 - 2 1,33 1 TON SGKV Jyväskylän Veneseura ry Pennanen Pertti 04:12:10 04:46:58
Jorma Lind, Pietu Riikelä, Ville Höglund, Olli Wenström, Paavo Haimi
8. 133 Amanda FIN-434 Melges 24 1,27 Melges 24 -A- TP Tuominen Mauri 04:16:32 04:46:21
Mikko Sajaniemi, Risto Salmio, Matti Vaittinen
8. 11 Blueship FIN-8782 LYS 1 - 2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Markku Silvonen 04:16:32 04:38:56
Jukka Kilpiä, Vesa Malmsten (RPS), Harri Mikkilä, Ari-Pekka Vanamo (RPS)
8. 131 Fox FIN-262 Melges 24 1,27 Kölivene HSK Svärd Timo 04:16:32 04:46:21
Pasi Svärd, Vesa Varuskivi, Henrik Andersson
8. 12 Malla FIN-9174 LYS 1 - 2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 04:16:32 04:42:46
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
12. 8 DynaStar FIN-9983 LYS 1 - 2 1,30 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 04:18:42 04:51:04
Ilari Lilja, Lasse Lilja, Kari Elivuo
13. 6 Lady FIN-3429 LYS 1 - 2 1,18 Banner 28 HR SG TePS Pesari Antti 04:20:00 04:41:24
Pesari Pentti, Pesari Joonas, Pesari Ville, Pesari Susanna, Pesari Jerry
14. 15 s/y Lucille-X FIN 10387 LYS 1 - 2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki 04:20:11 04:42:35
Johanna Kuisma, Hannu Lötsönen, Matti Raippalinna, Juha Vanhanen
15. 14 Unique FIN-6747 LYS 1 - 2 1,21 X-342 SGV JVS Liukkonen Esko 04:20:36 04:44:56
Leskinen Anja, Leskinen Harri, Rahkonen Vesa. Rahkonen Erkki, Jaakonsaari Riku
16. 56 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGKV APS Kelppe Risto 04:22:45 04:42:06
Kaarina Selinummi, Anne Stigell, Paavo Peippo, Hannu Maristo
17. 54 Cherie FIN-4009 LYS 3 1,12 Maxi Racer SG N Petro Pälviranta 04:23:42 04:38:44
Airaksinen Ilkka, Saarela Mika, Jori Paatsjoki
17. 25 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 04:23:42 04:40:55
Veli Virtanen, Tuomo Ahtinen, Kari Viitanen
17. 27 Rico FIN 8084 LYS 3 1,14 ? SGV LPS Heiskanen Pertti 04:23:42 04:40:55
Pekka Lindroos, Ismo Jakonen, Esko Heiskanen
17. 13 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1 - 2 1,25 X-99 SGKV TePS von Bonsdorff Henrik 04:23:42 04:51:45
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
21. 135 Vinces LA-8 LYS urheiluveneet 1,43 E Scow SK- Näsijärven Purjehdusseura Salo Timo 04:24:37 05:06:47
Vesa Salo, Jussi Vaahtikari, Teemu Turtonen
22. 7 Jasmina FIN-9211 LYS 1 - 2 1,17 Millenium 311 SGV LPS Sahiluoto Ahti 04:25:10 04:45:33
Arvo Sahiluoto, Hannu Paajanen, Roope Juhonen, Harri Malasto
23. 138 Skippi for life POL-8822 LYS urheiluveneet 1,24 Skippi 650 HTPS Nurminen Ahti 04:26:04 04:53:13
Vesa Lindqvist, Niclas Svahnström
24. 44 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 04:26:40 04:46:01
Wäänänen Mikko, Hyytiä Jukka, Teija Jokitalo, Veli-Pekka Känkkäinen
25. 139 Hang Ten WA-4 LYS urheiluveneet 1,43 E Scow SK- KLV Ruuskanen Kai-Jussi 04:28:15 05:10:25
Atso Tulosmaa, Atte Hinkka, Samuel Rinnetmäki
26. 106 Banzay FIN-887 H-veneet 1,07 H-vene LPS Heikkilä Janne 04:28:45 04:37:56
Jari Leinonen, Pekka Honkavaara
26. 150 Merenhuiske FIN-9106 Avoin luokka 1,00 J/80 SMer Paarlahti Tuomas 04:28:45 04:28:45
Antti Helenne, Niilo Jääskinen, Jaakko Sorsimo
28. 19 Elina FIN-8042 LYS 1 - 2 1,19 Inferno 33 SGV JVS Kiiski Ari 04:29:07 04:51:31
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Toivanen Jarmo, Sakari Kauppinen
29. 146 MeXpress FIN-852 Albin Express 1,11 Albin Express S LPS Ryymin Mikko 04:29:58 04:43:52
Anssi Lyden, Kim Heinonen, Janne Riihela
29. 29 S/Y Sophie FIN-4729 LYS 3 1,16 Mixer Cr SGKV NJK Hartwall Peter 04:29:58 04:49:19
Henrik Segercrantz, Paul Hartwall, Per Hartwall, Johan Fagen
31. 48 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 04:35:20 04:52:33
Hämäläinen Heikki, Pasanen Eija, Markku Mikkola, Juha-Pekka Kuustonen
32. 9 s/y Kristiina FIN-8261 LYS 1 - 2 1,20 X-342 SGV JäPs Saarela Mikko 04:36:04 04:59:26
Kristiina Saarela, Pekka Kotila, Ilkka Seppänen, Pekka Rantala
33. 114 Audi FIN-847 H-veneet 1,07 H-Vene LPS Salo Panu 04:36:36 04:45:47
Teemu Ruusunen, Ville Hirvonen, Rami Lindström
34. 103 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Koho Mikko 04:37:30 04:46:41
Juha Vainio (TaPS), Heikki Kuho (JVS)
35. 120 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H APS Talvitie Heikki 04:37:40 04:46:51
Jyrki Talvitie, Jukka Haapala
36. 42 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 Baltic 33 SGV PP-SS Kallio Teemu 04:38:27 04:54:35
Sami Kallio, Miikka Kivistö, Janne Savikko, Ching-Yi Wang
37. 149 Veritas 4 Avoin luokka 1,00 J/80 SG NJK Backas Johanna 04:39:34 04:39:34
Tytti Wiinikka, Susa Antikainen, Tuuli Somma, Veera Andreasén, Teija Mäntynen
38. 41 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 04:39:52 04:58:10
Seppo Mellanen, Markku Mellanen, Jussi Larva, Simo Viljakainen
39. 37 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 GV LPS Koiranen Risto 04:40:46 05:00:07
Marika Koiranen, Maria Koiranen, Jani Koiranen, Marja-Liisa Koiranen
40. 39 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 04:42:22 04:59:35
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
41. 115 Vendace FIN-725 H-veneet 1,07 H-Vene Ristiinan Pursiseura ry (RiPS) Muikku Mika 04:43:03 04:52:14
Anssi Muikku, Harri Muikku
42. 34 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 04:43:55 05:02:13
Ykä Vuori, Jari Aavisto, Ville Hakkarainen, Mika Ruosteinen, Vesa Väänänen
43. 147 Picadero FIN-738 Albin Express 1,11 Albin Express SK APS Sipponen Jalmari 04:44:22 04:58:16
Stefan Jenkins, Niilo Lusila, Topi Juden
44. 38 Nautonnier FIN-4759 LYS 3 1,14 Tabasco 26 SG LPS Liisanantti Marja 04:44:32 05:01:45
Ilmari Liisanantti, Harri Liisanantti, Petri Ojala
45. 23 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 04:45:48 05:01:56
Helge Laaksonen, Tanja Vuori, Mari Huhtala
46. 18 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1 - 2 1,18 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 04:46:23 05:07:47
Keijo Siitarinen
47. 47 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 04:48:15 05:03:17
Marjo Mäkelä, Ari Hirvensalo, Olli Siik
47. 116 Panta Rei FIN-736 H-veneet 1,07 H-vene N Koivula Arto 04:48:15 04:57:26
Vuorimaa Saara, Aromaa Mikko
49. 124 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 Lightning S TP Leppänen Matti 04:48:44 04:48:44
Kimmo Kalliola, Anssi Kariola
50. 141 Woosh FIN-11201 LYS urheiluveneet 1,21 Beneteau 25 Platu SG HSK Rissanen Jussi 04:50:09 05:14:29
Rissanen
51. 95 Ankanpoika 2 FIN 320 H-veneet 1,07 H-vene SPS Salonen Jaakko 04:50:27 04:59:38
Jaakko Salonen, Jari Granqvist, Matti Inkinen
52. 20 Banneriina FIN-5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG LPS Mäkelä Pertti 04:50:29 05:14:49
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie, Ainomaija Lehtonen
53. 132 Banski FIN-6215 LYS urheiluveneet 1,20 Banner 23R SG APS Jenkins Daniel 04:50:50 05:14:12
Anna Ruohomäki, Tatu Lappalainen, Harri Kairi
53. 109 Lassu FIN-773 H-veneet 1,07 H-vene TTPS Rinne Sakari 04:50:50 05:00:01
Sakari Rinne, Ville Sussila, Juho Ristimäki
53. 31 Sail A Way FIN-10490 LYS 3 1,12 Malbec 240 WSF Antila Göran 04:50:50 05:05:52
Johan Antila, Mikael Strand, Mikko Wirth
56. 30 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari 04:51:52 05:10:10
Anu Arjala-Salo, Matti Salo, Seppo Salo, Jaakko Korkeila, Ellu Korkeila
57. 35 Heili FIN 3465 LYS 3 1,14 INFERNO 29 SGV LPS Vikman Markku 04:52:25 05:09:38
Petteri Leporanta, Timo Liimatta, Lasse Lintermo
58. 16 Biancoblu FIN-9707 LYS 1 - 2 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 04:55:30 05:19:50
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio, Mikko Rantanen
59. 24 Samurai FIN-5200 LYS 3 1,12 Finn Flyer 31 SGV APS Österberg Eino 04:56:04 05:11:06
Juha Hiltunen, Pertti Pulkkinen, Jari Saarola
60. 21 Venla FIN-6373 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV JVS Korpela Hannu 04:57:20 05:16:41
Markku Pylkkö, Jukka Ahonen
61. 142 2. Sallittu nautinto L-2553 Albin Express 1,10 Albin Express SKV JVS Pälvimäki Lasse 05:00:52 05:13:37
Anitta Pälvimäki, Veera Pälvimäki, Joonas Pälvimäki, Matti Pälvimäki
62. 122 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa J 05:05:03 05:05:03
Keijo Tulomäki, Heikki Tulomäki
63. 17 Merituuli L-4044 LYS 1 - 2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 05:05:25 05:26:49
Heikki Rajala, Pekka Honkaniemi, Eeva-Liisa Honkaniemi, Toni Stoschele, Yrjö Rakkolainen
64. 1 Damaris FIN-7009 LYS 1 - 2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 05:05:41 05:26:04
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
65. 123 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 LIGHTING JVS Lehtinen Pekka 05:05:51 05:05:51
Lehtinen Esko, Lehtinen Olli
66. 5 Squaw II FIN-10356 LYS 1 - 2 1,18 First 31.7 SGKV JVS Äystö Juha 05:07:10 05:28:34
Sini Honkala, Erkki Patrikainen, Mikko Suni, Asmo Tenhunen, Seppo Varma
67. 62 Fanny L-1040 LYS 5 1,04 Lohi 25 SGK LPS Rantanen Sami 05:08:43 05:14:07
Jari Koskinen, Ilmo Saneri, Vili Koskinen
67. 36 My Lady L-3397 LYS 3 1,13 Inferno 26 SGK Lahden Purjehdusseura Unelius Mikko 05:08:43 05:24:51
Mika Galkin, Anssi Niinimäki, Pekka Kittelä
69. 49 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 05:10:04 05:21:39
Vesa Kukkonen, Rainer Könönen, Jukka Hietanen, Essi Ilola
70. 46 Akira FIN-10338 LYS 3 1,13 Bavaria 33 Cruiser V APS Salminen Esa 05:10:14 05:26:22
Mikael Seppälä, Kari Lampen, Tom Rindel
71. 60 Team RDX 11359 Lightning 1,00 LIGHTNING Lilja Anssi 05:11:09 05:11:09
Rudolf ja Henrik Lilja
72. 99 Älvsbyhus FIN-879 H-veneet 1,07 H-vene HeiPS Hillberg Petri 05:11:14 05:20:25
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
73. 145 Vimma FIN-893 LYS 4 1,10 Albin Express SKV APS Pynnönen Raija 05:11:53 05:24:38
Pynnönen Olli
74. 105 Jias FIN-563 H-veneet 1,07 H LPS Kaven Jorma 05:12:36 05:21:47
Jouni "first mate" Kaven, Pyry "cabin boy" Halme, Kinu "death weight" Hämäläinen
75. 111 Autokoulu Juha L-907 H-veneet 1,07 H-vene S JVS Ahonen Juhani 05:15:20 05:24:31
Jorma Perälä, Antti Kivenniemi
76. 119 Isku FIN-899 H-veneet 1,07 H-vene LPS Boman Juhani 05:16:15 05:25:26
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
77. 65 Kuikka FIN-1190 LYS 5 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 05:16:51 05:20:56
Pekka KoponenTapio TallgrenLisätietoja: Spinnun numero 679
78. 64 White Lady FIN 2576 LYS 5 1,02 Avance 245 SG- APS Kannisto Jaakko 05:20:00 05:22:45
Jaakko Kannisto, Kristiina Oksajoki, Laura Painilainen
79. 159 Munja Sun Ship II FIN 2744 FE-83 1,08 Finn Express 83 SGV JVS Kemiläinen Erkki 05:20:08 05:30:31
Henry Vallius, Tatu Kemiläinen, Linnea Vallius, Matti Ritvanen, Jonni Nyrönen
80. 125 Shark FIN-14331 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari 05:21:43 05:21:43
Petri Mäkinen, Jouni Linkola
81. 127 www.ilmalämpöpumput.net FIN-765 H-veneet 1,07 H-vene JVS Karhusaari Vesa 05:21:50 05:31:01
Heikki Taavitsainen (JVS), Mika Salminen (KVS), Jarkko Laukia (KVS)
82. 158 Prinsessa L-2008 FE-83 1,07 FE 83 SGV LPS Hynninen Osmo 05:22:23 05:31:34
Hynninen Thomas, Hynninen Juha, Jaakkola Petri
83. 26 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGKV ss/pp Vavuli Timo 05:24:33 05:42:51
Timo Vavuli, Pasi Salminen, Antti Ratia, Toni Westerlund, Panu Päivärinne
84. 117 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 05:24:55 05:34:06
Vaara Okko, Vaara Mikko
85. 108 Majava FIN-865 H-veneet 1,07 H-vene SK TP Rantala Mikko 05:25:40 05:34:51
Matti Rantala, Jukka Haikonen, Reijo Rantala
86. 98 Isola FIN-176 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Nieminen Niko-Mikko 05:26:11 05:35:22
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen
87. 144 Falco FIN 2383 Albin Express 1,11 albin express JVS kuusela ismo 05:26:25 05:40:19
Jukka Ruusila, Matti Leinonen
88. 112 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 05:29:00 05:38:11
Salerto Sami, Taipale Terho
89. 110 Lady Express FIN-357 H-veneet 1,07 H-vene SK LNS Laine Aki 05:29:25 05:38:36
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä
90. 157 TiiPii FIN-2393 FE-83 1,07 FE-83 SGV LPS Hirvonen Soili 05:29:54 05:39:05
Salla Kavén, Annukka Parikka, Eeva Helemaa, Marjaana Parikka
91. 52 Meritte FIN-6063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki 05:31:03 05:42:38
Piia Mäkinen, Ukko-Ville Mäkinen, Juha Toivonen, Paula Siitonen
92. 126 Burgundy FIN-12908 Lightning 1,00 Yksityyppiluokka S Tuusulanjärven Purjehtijat Timo O Järvinen 05:31:25 05:31:25
Pasi Kivimäki, Riitta Kangas
93. 2 Lisa III FIN 5313 LYS 1 - 2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 05:31:45 05:56:05
Tomi Pitkänen, Pekka Liikanen
93. 113 NP FIN-828 H-veneet 1,07 H-vene SK LPS Puolanne Harri 05:31:45 05:40:56
Kassu Kallio, Joonas Vilkman, Heikki Kiilholma
95. 81 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 05:33:01 05:39:42
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
96. 92 Carus FIN-6490 LYS 5 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 05:34:32 05:38:37
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
96. 73 Katimaria FIN-2182 LYS 5 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 05:34:32 05:37:17
Mansikka Martti, Åman Mikko, Juha Lukkari
98. 45 Nimue 5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 05:35:33 05:53:51
Jani Airaksinen, Piia Lehtonen, Jukka Kärkkäinen, Hanna-Leena Kärkkäinen, Juha Katajamäki
99. 40 Tove II FIN 4200 LYS 3 1,10 H-323 SGV JVS Wuolio Seppo 05:38:33 05:51:18
Salo Olli, Immonen Jouni
100. 143 Geronimo FIN 3020 Albin Express 1,11 Albin Express SK LPS Kimmo Korhonen 05:40:18 05:54:12
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Antti Mäkinen
101. 43 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 05:42:38 05:58:46
Sampo Salo, Esa Mäkelä, Teemu Toivonen
102. 107 Hempukka FIN-718 H-veneet 1,07 H-vene HVS Lepistö Veli-Matti 05:43:00 05:52:11
Janne Vaara, Pasi Turtio, Juha Salmi
103. 97 Ida FIN-600 H-veneet 1,07 H-Vene S Merenkävijät Manninen Jere 05:44:24 05:53:35
Eerikki Mäki, Sami Holopainen, Juha Jalovaara
104. 101 Päivi L-690 H-veneet 1,07 H-vene SK- JäPs Vilppala Heikki 05:44:59 05:54:10
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
105. 94 Far-o-Zon FIN-550 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Tarvainen Harri 05:45:39 05:54:50
Hannu Tarvainen, Jorma Malin
106. 83 Hilma L-1542 LYS 5 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Sakari 05:46:00 05:44:35
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
107. 121 Liti L-13560 Lightning 1,00 yksi tyyppi Ligtning SK Tuusulanjärven Purjehtijat Ylänen Pekka 05:46:14 05:46:14
Markus Ylänen, Joonas Ylänen
108. 32 Blues 2 FIN-3842 LYS 3 1,13 NF-30 SGV Hollolan Venekerho Tuhkanen Jarmo 05:47:01 06:03:09
Aimo Yli-Mäyry, Teijo Koskenniemi, Lassi Vihantola
109. 53 s/y Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 05:47:56 06:00:41
Ristkari Simo, Mattila Juho, Keto Lauri, Lasse Heinonen
110. 130 Aiolos L-45 FE-83 1,08 FE-83 SGV AKPS Arvo Suomalainen 05:48:49 05:59:12
Mauri Turunen, Jaakko Suomela, Joona Suomela
111. 69 Monkey Business FIN-6874 LYS 5 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 05:49:35 05:48:10
Armo Kataja, Ossi Kataja
111. 140 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG LPS Lilleberg Tuomas 05:49:35 06:08:56
Jukka Lilleberg, Joni Ihantola, Pasi Oksanen
113. 66 Tuulia L-3275 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 05:50:41 05:56:05
Anssi Lehtinen, Timo Lehtinen, Jukka Lehtinen, Joonas Lehtinen
114. 72 Afrodite FIN-5387 LYS 5 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 05:51:06 05:55:11
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Saastamoinen Heikki
115. 85 Juliaana FIN-2734 LYS 5 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa 05:52:44 05:56:49
Samu Ristkari, Matti Rustamies, Marjukka Myyrä
116. 79 s/y Yagal FIN-1601 LYS 5 1,06 Finn Flyer 27 SG- PP-SS Nieminen Jukka 05:53:44 06:01:40
Juuso Mäkelä, Antti Nippala, Ville Korvenranta, Vessi Hämäläinen
117. 128 Dino FIN-314 H-veneet 1,07 H-vene S KVS Vaara Santeri 05:54:23 06:03:34
Jari Vaara, Markus Vaara
118. 87 Yasmine FIN-22 LYS 5 0,99 Balans 65 S LPS Nilsson Jesper 05:56:39 05:55:14
Tomi Ollila, Matias Harju, Olli Salin
119. 51 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,09 Jeanneau Rush SGF JVS hartikainen jorma 05:58:01 06:09:36
Jorma Hartikainen, Birgitta Hartikainen, Erkki Vesamaa, Teemu Tiiro
120. 33 Lounatuuli II FIN-9698 LYS 3 1,16 Dehler 35cws SGV LPS Pesonen Jari 05:58:14 06:17:35
Juha Orjala, Heikki Rossi
121. 63 Wivian L-2691 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 05:58:22 06:03:46
Manninen Lauri, Pynnönen Risto, Pynnönen Pyry, Nokelainen Juha
122. 50 Matilda L-5337 LYS 4 1,09 Sunwind 31 LPS Kivelä Matti 05:58:45 06:10:20
Tomi Kivelä, Samu Kivelä, Tessa Kivelä, Saija Kivelä
123. 71 Vilana L-2824 LYS 5 1,01 FE-74 SGF JVS Kautto Ari 05:59:25 06:00:48
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Tarmo Muhonen
124. 88 Wanda FIN-1489 LYS 5 1,03 Finn 26 JVS Tuominen Timo 06:00:25 06:04:30
Pakoma Paavo, Mursula Juha
125. 100 Helga FIN 873 H-veneet 1,07 H - HVS Kalojärvi Juha 06:01:00 06:10:11
Antti Karjalainen, Mikko Laiho
126. 74 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 1,01 Avance 24 SGF HeiPS Tapanila Anna 06:01:02 06:02:25
Mastosalo Tarja, Leppänen Mari, Ijäs Maria, Hölttä Kirsi
127. 156 Pegasus FIN-3191 FE-83 1,07 Finn Express 83 SGV APS Ekqvist Ilpo 06:01:21 06:10:32
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist, Kaisa Vilanti
128. 160 Bertta FIN 2131 FE-83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 06:02:45 06:11:56
Sami Väätänen, Heikki Juuri-Oja
129. 104 Jouten FIN-60 H-veneet 1,07 H-vene SK LPS Sorvali Jukka 06:03:36 06:12:47
Pekka Uoti, Jani Juttula
130. 80 Gamba L-5795 LYS 5 0,99 Guy 22 S LPS Leskinen Eija 06:04:29 06:03:04
Tiina Ojansivu, Tiina Kiviluoto, Tarja Anttonen
131. 129 Kajo L-528 H-veneet 1,07 H-vene JVS Hilme Jarkko 06:04:51 06:14:02
Timo Karhinen, Leena Suomi, Katja Hilme
132. 90 Eulalia L-1468 LYS 6 0,98 MISIL II SGK APS Haapanen Matti 06:05:00 06:02:08
Jaakko Haapanen, Mikko Haapanen
133. 84 Seraha FIN-2364 LYS 5 1,03 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo 06:06:47 06:10:52
Bo Danielsbacka, Jaana Danielsbacka, Heikki Virtanen, Tomi Sinivuori
134. 91 Ma Donna FIN 5571 LYS 6 0,96 Finn Express 64 SK HVS Inkinen Markku 06:07:20 06:01:29
Esa Nokkonen, Jukka Kinnunen
135. 82 Carina L-5033 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 06:07:34 06:12:58
Ilkka Ritokallio, Juha Arminen, Vesa Ritokallio
136. 102 Kaarina FIN-605 H-veneet 1,07 H-vene APS Pynnönen Jari 06:07:36 06:16:47
Markku Pynnönen, Mika Komulainen
137. 155 Ann Sofie FIN-83 Hai 1,03 Hai Heips Jauhiainen Hannu 06:08:03 06:12:08
Juha Peltonen, Vesa Skyttä
138. 118 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Lukkariniemi Jukka 06:09:51 06:19:02
Timo Lukkariniemi, Timo Leino
139. 67 VeePee FIN-1658 LYS 5 1,03 FF 27 SGF LPS Semeri Veli-Pekka 06:13:36 06:17:41
Vesa-Pekka Semeri, Esa Semeri, Mikko Semeri
140. 22 Madeleine L-7640 LYS 3 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Petteri 06:17:31 06:31:25
Kati Sauranen, Petteri Hinkkanen, Jarkko Hinkkanen, Jani Sauranen, Mika Rautamies
141. 76 Heimari FIN-4033 LYS 5 1,01 Avance 245 SGKF Partiopurjehtijat Sutinen Timo 06:24:03 06:25:26
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg
142. 61 IHQ FIN-4575 LYS 5 1,00 Skanper 22 SGK LPS Mellanen Pirkka 06:24:36 06:24:36
Pirkka Mellanen, Antti Hyppänen, Lasse Tamminen
143. 96 Enkeli FIN-174 H-veneet 1,07 H-vene SK JVS Henderson Anna 06:24:50 06:34:01
Nina Matilainen, Eppu Pötry, Heikki Kirijatsenko
144. 55 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 06:24:57 06:36:32
Pekka Harju, Mikko Paalanen, Kari Parikka, Esa Hannola
145. 75 Kaija FIN-4254 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Bondén Heidi 06:27:18 06:32:42
Hänninen Mari, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
146. 93 Marika II FIN-4447 LYS 5 0,99 Balans 65 SG APS Kivinen Tapani 06:30:29 06:29:04
Kivinen Unto, Tuomi Kari,Kantonen Raimo
147. 70 s/y Telkkä L-1446 LYS 5 1,02 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas 06:31:23 06:34:08
Jani Heino, Lauri Ojanen, Topi Kinnunen, Iisakki Nivala
148. 153 Mirandos L-3262 Retkiluokka 1,02 Finn Express SGKV JVS Lehtonen Timo 06:31:34 06:34:19
Arja Vaismaa-Lehtonen, Taina Vaismaa, Mikko Vaismaa
149. 86 Pingviini 2 KRL-918 LYS 5 1,01 Lohi 25 GKF LPS Mäkelä Teemu 06:34:35 06:35:58
Ari Särkkä, Jouni Sahiluoto, Sami Pasanen
149. 154 Riiu FIN-10404 Retkiluokka 1,12 Bavaria 30 APS Saari Joni 06:34:35 06:49:37
Hannu Saari, Hannu Tommola, Mika Virtanen, Pasi Leveälahti
151. 151 Hili-pati FIN-2230 Retkiluokka 0,96 MF630 SGK JäPS Jokinen kari 06:36:51 06:31:00
Matti Kauhanen, Lissu Seppänen
151. 68 Wendela L-182 LYS 5 1,00 pohjoismainen Kansanvene SK TePS Lappalainen Kari 06:36:51 06:36:51
Jenni Lappalainen, Seppo Lappalainen
153. 152 Mimmi 292 Retkiluokka 0,99 retkivene S F Riihimäen Pursiseura Jouko Salo 06:38:28 06:37:03
Jarmo Aaltonen, Jouni Hakkarainen
154. 77 Purjetuuli L-1456 LYS 5 1,04 Finn 26 SGF LPS Karhu Sauli 06:40:22 06:45:46
Karhu Seppo, Louhelainen Pertti
155. 78 Aquatic L-1972 LYS 5 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 06:41:43 06:44:28
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä ,Olli-Pekka Yrjölä
DNF 89 Ilmatar LYS 6 0,90 Joe 17 KG Riihimäen Pursiseura Makkonen Sakari DNF
Heli Männistö, Sakari Makkonen
DNS 28 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri DNS
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren