22.10.2021 2:21:26

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 157 / 157
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 148 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka Fleuret/trimaraani 0,0000 1,00 JVS Paatola Pentti 03:49:15 --
Matti Paatola, Antti Kanninen
2. 3 D FIN-10398 LYS 1 - 2 Henderson 30 0,0000 1,36 SG- DMSK Ruokolahti Björn 03:56:34 --
Roger Othman, Anders Abrahamsson, Hannu Pahta Kaissi, Kati Sanna, Mikko Puhalainen, Janne Ahonen
3. 136 Pohjola-Fonecta-Finder FIN-573 LYS urheiluveneet MELGES 24 0,0000 1,36 SA EMK Hakola Tomi 03:59:15 --
Sami Tamminen, Ari Peltomäki, Pauliina Alanko, Mikael Tervonen
4. 134 Optiminäkö Synsam ITA 026 LYS urheiluveneet UFO 28 0,0000 1,38 SG OM Inkala Joni 03:59:44 --
Mikko Lämsä, Jukka Nupponen, Ari Järvinen, Olli Karhi, Kari Järvinen, Jari Heinonen
5. 137 Senja FIN-253 Melges 24 Melges 24 0,0000 1,27 JORVS Kärkkäinen Veli 04:08:10 --
Markku Danski, Antti Kärkkäinen, Hannu Pettersson, Iiro Jakonsaari
6. 4 Auvo FIN-5591 LYS 3 Still 900 0,0000 1,16 HeiPS Lehtinen Jyri 04:09:25 --
Aaro Lehtinen, Hakki Lehtinen, Tomi Alitalo, Leena Alitalo, Mikko Kinkinen
7. 10 Zeus Faber FIN 6388 LYS 1 - 2 1 TON 0,0000 1,33 SGKV Jyväskylän Veneseura ry Pennanen Pertti 04:12:10 --
Jorma Lind, Pietu Riikelä, Ville Höglund, Olli Wenström, Paavo Haimi
8. 133 Amanda FIN-434 Melges 24 Melges 24 0,0000 1,27 -A- TP Tuominen Mauri 04:16:32 --
Mikko Sajaniemi, Risto Salmio, Matti Vaittinen
8. 11 Blueship FIN-8782 LYS 1 - 2 Finngulf 33 (mod) 0,0000 1,19 SGV JVS Markku Silvonen 04:16:32 --
Jukka Kilpiä, Vesa Malmsten (RPS), Harri Mikkilä, Ari-Pekka Vanamo (RPS)
8. 131 Fox FIN-262 Melges 24 Kölivene 0,0000 1,27 HSK Svärd Timo 04:16:32 --
Pasi Svärd, Vesa Varuskivi, Henrik Andersson
8. 12 Malla FIN-9174 LYS 1 - 2 Finngulf 335 0,0000 1,23 SGV JVS Nieminen Pentti 04:16:32 --
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
12. 8 DynaStar FIN-9983 LYS 1 - 2 Dynamic 35 0,0000 1,30 SGV JVS Lilja Ilkka 04:18:42 --
Ilari Lilja, Lasse Lilja, Kari Elivuo
13. 6 Lady FIN-3429 LYS 1 - 2 Banner 28 HR 0,0000 1,18 SG TePS Pesari Antti 04:20:00 --
Pesari Pentti, Pesari Joonas, Pesari Ville, Pesari Susanna, Pesari Jerry
14. 15 s/y Lucille-X FIN 10387 LYS 1 - 2 X-102 0,0000 1,19 SGV JVS Kuisma Heikki 04:20:11 --
Johanna Kuisma, Hannu Lötsönen, Matti Raippalinna, Juha Vanhanen
15. 14 Unique FIN-6747 LYS 1 - 2 X-342 0,0000 1,21 SGV JVS Liukkonen Esko 04:20:36 --
Leskinen Anja, Leskinen Harri, Rahkonen Vesa. Rahkonen Erkki, Jaakonsaari Riku
16. 56 Tripla FIN-18844 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,16 SGKV APS Kelppe Risto 04:22:45 --
Kaarina Selinummi, Anne Stigell, Paavo Peippo, Hannu Maristo
17. 54 Cherie FIN-4009 LYS 3 Maxi Racer 0,0000 1,12 SG N Petro Pälviranta 04:23:42 --
Airaksinen Ilkka, Saarela Mika, Jori Paatsjoki
17. 25 Marenki L-3545 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV LPS Virtanen Veli 04:23:42 --
Veli Virtanen, Tuomo Ahtinen, Kari Viitanen
17. 27 Rico FIN 8084 LYS 3 ? 0,0000 1,14 SGV LPS Heiskanen Pertti 04:23:42 --
Pekka Lindroos, Ismo Jakonen, Esko Heiskanen
17. 13 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 1 - 2 X-99 0,0000 1,25 SGKV TePS von Bonsdorff Henrik 04:23:42 --
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola
21. 135 Vinces LA-8 LYS urheiluveneet E Scow 0,0000 1,43 SK- Näsijärven Purjehdusseura Salo Timo 04:24:37 --
Vesa Salo, Jussi Vaahtikari, Teemu Turtonen
22. 7 Jasmina FIN-9211 LYS 1 - 2 Millenium 311 0,0000 1,17 SGV LPS Sahiluoto Ahti 04:25:10 --
Arvo Sahiluoto, Hannu Paajanen, Roope Juhonen, Harri Malasto
23. 138 Skippi for life POL-8822 LYS urheiluveneet Skippi 650 0,0000 1,24 HTPS Nurminen Ahti 04:26:04 --
Vesa Lindqvist, Niclas Svahnström
24. 44 Dagmar FIN-2454 LYS 3 One-off 0,0000 1,16 SGV JVS Wäänänen Simo 04:26:40 --
Wäänänen Mikko, Hyytiä Jukka, Teija Jokitalo, Veli-Pekka Känkkäinen
25. 139 Hang Ten WA-4 LYS urheiluveneet E Scow 0,0000 1,43 SK- KLV Ruuskanen Kai-Jussi 04:28:15 --
Atso Tulosmaa, Atte Hinkka, Samuel Rinnetmäki
26. 106 Banzay FIN-887 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 LPS Heikkilä Janne 04:28:45 --
Jari Leinonen, Pekka Honkavaara
26. 150 Merenhuiske FIN-9106 Avoin luokka J/80 0,0000 1,00 SMer Paarlahti Tuomas 04:28:45 --
Antti Helenne, Niilo Jääskinen, Jaakko Sorsimo
28. 19 Elina FIN-8042 LYS 1 - 2 Inferno 33 0,0000 1,19 SGV JVS Kiiski Ari 04:29:07 --
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Toivanen Jarmo, Sakari Kauppinen
29. 146 MeXpress FIN-852 Albin Express Albin Express 0,0000 1,11 S LPS Ryymin Mikko 04:29:58 --
Anssi Lyden, Kim Heinonen, Janne Riihela
29. 29 S/Y Sophie FIN-4729 LYS 3 Mixer Cr 0,0000 1,16 SGKV NJK Hartwall Peter 04:29:58 --
Henrik Segercrantz, Paul Hartwall, Per Hartwall, Johan Fagen
31. 48 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV JVS Ahola Kalle 04:35:20 --
Hämäläinen Heikki, Pasanen Eija, Markku Mikkola, Juha-Pekka Kuustonen
32. 9 s/y Kristiina FIN-8261 LYS 1 - 2 X-342 0,0000 1,20 SGV JäPs Saarela Mikko 04:36:04 --
Kristiina Saarela, Pekka Kotila, Ilkka Seppänen, Pekka Rantala
33. 114 Audi FIN-847 H-veneet H-Vene 0,0000 1,07 LPS Salo Panu 04:36:36 --
Teemu Ruusunen, Ville Hirvonen, Rami Lindström
34. 103 Stemma FIN-918 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK JVS Koho Mikko 04:37:30 --
Juha Vainio (TaPS), Heikki Kuho (JVS)
35. 120 Elle FIN-728 H-veneet H 0,0000 1,07 APS Talvitie Heikki 04:37:40 --
Jyrki Talvitie, Jukka Haapala
36. 42 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 Baltic 33 0,0000 1,13 SGV PP-SS Kallio Teemu 04:38:27 --
Sami Kallio, Miikka Kivistö, Janne Savikko, Ching-Yi Wang
37. 149 Veritas 4 Avoin luokka J/80 0,0000 1,00 SG NJK Backas Johanna 04:39:34 --
Tytti Wiinikka, Susa Antikainen, Tuuli Somma, Veera Andreasén, Teija Mäntynen
38. 41 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,15 SGV LPS Heikkilä Pasi 04:39:52 --
Seppo Mellanen, Markku Mellanen, Jussi Larva, Simo Viljakainen
39. 37 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,16 GV LPS Koiranen Risto 04:40:46 --
Marika Koiranen, Maria Koiranen, Jani Koiranen, Marja-Liisa Koiranen
40. 39 Namu FIN-5289 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV LPS Mäki Seppo 04:42:22 --
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
41. 115 Vendace FIN-725 H-veneet H-Vene 0,0000 1,07 Ristiinan Pursiseura ry (RiPS) Muikku Mika 04:43:03 --
Anssi Muikku, Harri Muikku
42. 34 Allegria FIN-2442 LYS 3 Maestro 31 RC 0,0000 1,15 SGV KVS Kasurinen Kalle 04:43:55 --
Ykä Vuori, Jari Aavisto, Ville Hakkarainen, Mika Ruosteinen, Vesa Väänänen
43. 147 Picadero FIN-738 Albin Express Albin Express 0,0000 1,11 SK APS Sipponen Jalmari 04:44:22 --
Stefan Jenkins, Niilo Lusila, Topi Juden
44. 38 Nautonnier FIN-4759 LYS 3 Tabasco 26 0,0000 1,14 SG LPS Liisanantti Marja 04:44:32 --
Ilmari Liisanantti, Harri Liisanantti, Petri Ojala
45. 23 Samantha FIN 3830 LYS 3 Inferno 26 0,0000 1,13 SG HVS Vuori Lasse 04:45:48 --
Helge Laaksonen, Tanja Vuori, Mari Huhtala
46. 18 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1 - 2 Avance 36 0,0000 1,18 SGV JäPS Keskinen Paavo 04:46:23 --
Keijo Siitarinen
47. 47 Medeia FIN-6599 LYS 3 Artina 29 0,0000 1,12 SGV JVS Mäkelä Ilkka 04:48:15 --
Marjo Mäkelä, Ari Hirvensalo, Olli Siik
47. 116 Panta Rei FIN-736 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 N Koivula Arto 04:48:15 --
Vuorimaa Saara, Aromaa Mikko
49. 124 Gamma FIN-14638 Lightning Lightning 0,0000 1,00 S TP Leppänen Matti 04:48:44 --
Kimmo Kalliola, Anssi Kariola
50. 141 Woosh FIN-11201 LYS urheiluveneet Beneteau 25 Platu 0,0000 1,21 SG HSK Rissanen Jussi 04:50:09 --
Rissanen
51. 95 Ankanpoika 2 FIN 320 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SPS Salonen Jaakko 04:50:27 --
Jaakko Salonen, Jari Granqvist, Matti Inkinen
52. 20 Banneriina FIN-5468 LYS urheiluveneet Banner 23 Racer 0,0000 1,21 SG LPS Mäkelä Pertti 04:50:29 --
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie, Ainomaija Lehtonen
53. 132 Banski FIN-6215 LYS urheiluveneet Banner 23R 0,0000 1,20 SG APS Jenkins Daniel 04:50:50 --
Anna Ruohomäki, Tatu Lappalainen, Harri Kairi
53. 109 Lassu FIN-773 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 TTPS Rinne Sakari 04:50:50 --
Sakari Rinne, Ville Sussila, Juho Ristimäki
53. 31 Sail A Way FIN-10490 LYS 3 Malbec 240 0,0000 1,12 WSF Antila Göran 04:50:50 --
Johan Antila, Mikael Strand, Mikko Wirth
56. 30 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 Artina 33 0,0000 1,15 SGV LPS Arjala Ari 04:51:52 --
Anu Arjala-Salo, Matti Salo, Seppo Salo, Jaakko Korkeila, Ellu Korkeila
57. 35 Heili FIN 3465 LYS 3 INFERNO 29 0,0000 1,14 SGV LPS Vikman Markku 04:52:25 --
Petteri Leporanta, Timo Liimatta, Lasse Lintermo
58. 16 Biancoblu FIN-9707 LYS 1 - 2 Hanse 341 0,0000 1,21 SGV LPS Lahtinen Markku 04:55:30 --
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio, Tuukka Kyläkallio, Mikko Rantanen
59. 24 Samurai FIN-5200 LYS 3 Finn Flyer 31 0,0000 1,12 SGV APS Österberg Eino 04:56:04 --
Juha Hiltunen, Pertti Pulkkinen, Jari Saarola
60. 21 Venla FIN-6373 LYS 3 Optima 101 0,0000 1,16 SGV JVS Korpela Hannu 04:57:20 --
Markku Pylkkö, Jukka Ahonen
61. 142 2. Sallittu nautinto L-2553 Albin Express Albin Express 0,0000 1,10 SKV JVS Pälvimäki Lasse 05:00:52 --
Anitta Pälvimäki, Veera Pälvimäki, Joonas Pälvimäki, Matti Pälvimäki
62. 122 Nikea FIN-14364 Lightning Lightning 0,0000 1,00 JVS Salminen Samppa J 05:05:03 --
Keijo Tulomäki, Heikki Tulomäki
63. 17 Merituuli L-4044 LYS 1 - 2 Maestro 35 0,0000 1,18 SGV LPS Rajala Timo 05:05:25 --
Heikki Rajala, Pekka Honkaniemi, Eeva-Liisa Honkaniemi, Toni Stoschele, Yrjö Rakkolainen
64. 1 Damaris FIN-7009 LYS 1 - 2 Dehler 34 0,0000 1,17 SGV HeiPS Laine Esko 05:05:41 --
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
65. 123 Old Lady FIN-6838 Lightning LIGHTING 0,0000 1,00 JVS Lehtinen Pekka 05:05:51 --
Lehtinen Esko, Lehtinen Olli
66. 5 Squaw II FIN-10356 LYS 1 - 2 First 31.7 0,0000 1,18 SGKV JVS Äystö Juha 05:07:10 --
Sini Honkala, Erkki Patrikainen, Mikko Suni, Asmo Tenhunen, Seppo Varma
67. 62 Fanny L-1040 LYS 5 Lohi 25 0,0000 1,04 SGK LPS Rantanen Sami 05:08:43 --
Jari Koskinen, Ilmo Saneri, Vili Koskinen
67. 36 My Lady L-3397 LYS 3 Inferno 26 0,0000 1,13 SGK Lahden Purjehdusseura Unelius Mikko 05:08:43 --
Mika Galkin, Anssi Niinimäki, Pekka Kittelä
69. 49 Karoliina FIN-1693 LYS 4 Hydro 0,0000 1,09 SGV HeiPS Ilola Heikki 05:10:04 --
Vesa Kukkonen, Rainer Könönen, Jukka Hietanen, Essi Ilola
70. 46 Akira FIN-10338 LYS 3 Bavaria 33 Cruiser 0,0000 1,13 V APS Salminen Esa 05:10:14 --
Mikael Seppälä, Kari Lampen, Tom Rindel
71. 60 Team RDX 11359 Lightning LIGHTNING 0,0000 1,00 Lilja Anssi 05:11:09 --
Rudolf ja Henrik Lilja
72. 99 Älvsbyhus FIN-879 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 HeiPS Hillberg Petri 05:11:14 --
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
73. 145 Vimma FIN-893 LYS 4 Albin Express 0,0000 1,10 SKV APS Pynnönen Raija 05:11:53 --
Pynnönen Olli
74. 105 Jias FIN-563 H-veneet H 0,0000 1,07 LPS Kaven Jorma 05:12:36 --
Jouni "first mate" Kaven, Pyry "cabin boy" Halme, Kinu "death weight" Hämäläinen
75. 111 Autokoulu Juha L-907 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 S JVS Ahonen Juhani 05:15:20 --
Jorma Perälä, Antti Kivenniemi
76. 119 Isku FIN-899 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 LPS Boman Juhani 05:16:15 --
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
77. 65 Kuikka FIN-1190 LYS 5 Helmsman 26 0,0000 1,03 SGV APS Kekkonen Veikko 05:16:51 --
Pekka KoponenTapio TallgrenLisätietoja: Spinnun numero 679
78. 64 White Lady FIN 2576 LYS 5 Avance 245 0,0000 1,02 SG- APS Kannisto Jaakko 05:20:00 --
Jaakko Kannisto, Kristiina Oksajoki, Laura Painilainen
79. 159 Munja Sun Ship II FIN 2744 FE-83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV JVS Kemiläinen Erkki 05:20:08 --
Henry Vallius, Tatu Kemiläinen, Linnea Vallius, Matti Ritvanen, Jonni Nyrönen
80. 125 Shark FIN-14331 Lightning Lightning 0,0000 1,00 TP Pesola Sakari 05:21:43 --
Petri Mäkinen, Jouni Linkola
81. 127 www.ilmalämpöpumput.net FIN-765 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 JVS Karhusaari Vesa 05:21:50 --
Heikki Taavitsainen (JVS), Mika Salminen (KVS), Jarkko Laukia (KVS)
82. 158 Prinsessa L-2008 FE-83 FE 83 0,0000 1,07 SGV LPS Hynninen Osmo 05:22:23 --
Hynninen Thomas, Hynninen Juha, Jaakkola Petri
83. 26 Tiira L-3114 LYS 3 Siesta 32 0,0000 1,15 SGKV ss/pp Vavuli Timo 05:24:33 --
Timo Vavuli, Pasi Salminen, Antti Ratia, Toni Westerlund, Panu Päivärinne
84. 117 Typyli FIN-168 H-veneet H 0,0000 1,07 KVS Vaara Kari 05:24:55 --
Vaara Okko, Vaara Mikko
85. 108 Majava FIN-865 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK TP Rantala Mikko 05:25:40 --
Matti Rantala, Jukka Haikonen, Reijo Rantala
86. 98 Isola FIN-176 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK JVS Nieminen Niko-Mikko 05:26:11 --
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen
87. 144 Falco FIN 2383 Albin Express albin express 0,0000 1,11 JVS kuusela ismo 05:26:25 --
Jukka Ruusila, Matti Leinonen
88. 112 Minna L-638 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 JVS Pekkarinen Raino 05:29:00 --
Salerto Sami, Taipale Terho
89. 110 Lady Express FIN-357 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK LNS Laine Aki 05:29:25 --
Mikko Yrjölä, Jukka Yrjölä
90. 157 TiiPii FIN-2393 FE-83 FE-83 0,0000 1,07 SGV LPS Hirvonen Soili 05:29:54 --
Salla Kavén, Annukka Parikka, Eeva Helemaa, Marjaana Parikka
91. 52 Meritte FIN-6063 LYS 4 Sunwind 311 0,0000 1,09 SGV JVS Mäkinen Eerikki 05:31:03 --
Piia Mäkinen, Ukko-Ville Mäkinen, Juha Toivonen, Paula Siitonen
92. 126 Burgundy FIN-12908 Lightning Yksityyppiluokka 0,0000 1,00 S Tuusulanjärven Purjehtijat Timo O Järvinen 05:31:25 --
Pasi Kivimäki, Riitta Kangas
93. 2 Lisa III FIN 5313 LYS 1 - 2 Comfortina 36 0,0000 1,21 SGKV LPS Rajala Risto 05:31:45 --
Tomi Pitkänen, Pekka Liikanen
93. 113 NP FIN-828 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK LPS Puolanne Harri 05:31:45 --
Kassu Kallio, Joonas Vilkman, Heikki Kiilholma
95. 81 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 Finnflyer 27 0,0000 1,05 SG- HeiPS Santala Juha 05:33:01 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
96. 92 Carus FIN-6490 LYS 5 First 235 0,0000 1,03 SG APS Heikkilä Kali 05:34:32 --
Pulli Juhana, Lammi Osmo,
96. 73 Katimaria FIN-2182 LYS 5 Avance 24 0,0000 1,02 SG KVS Åman Risto 05:34:32 --
Mansikka Martti, Åman Mikko, Juha Lukkari
98. 45 Nimue 5188 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,15 SGV JVS Airaksinen Jani 05:35:33 --
Jani Airaksinen, Piia Lehtonen, Jukka Kärkkäinen, Hanna-Leena Kärkkäinen, Juha Katajamäki
99. 40 Tove II FIN 4200 LYS 3 H-323 0,0000 1,10 SGV JVS Wuolio Seppo 05:38:33 --
Salo Olli, Immonen Jouni
100. 143 Geronimo FIN 3020 Albin Express Albin Express 0,0000 1,11 SK LPS Kimmo Korhonen 05:40:18 --
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Antti Mäkinen
101. 43 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 H-35 0,0000 1,13 SGV LPS Salo Hannu 05:42:38 --
Sampo Salo, Esa Mäkelä, Teemu Toivonen
102. 107 Hempukka FIN-718 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 HVS Lepistö Veli-Matti 05:43:00 --
Janne Vaara, Pasi Turtio, Juha Salmi
103. 97 Ida FIN-600 H-veneet H-Vene 0,0000 1,07 S Merenkävijät Manninen Jere 05:44:24 --
Eerikki Mäki, Sami Holopainen, Juha Jalovaara
104. 101 Päivi L-690 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK- JäPs Vilppala Heikki 05:44:59 --
Olli Suomalainen, Pekka Vilppala
105. 94 Far-o-Zon FIN-550 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK JVS Tarvainen Harri 05:45:39 --
Hannu Tarvainen, Jorma Malin
106. 83 Hilma L-1542 LYS 5 Guy22 0,0000 0,99 SG JäPS Vihijärvi Sakari 05:46:00 --
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
107. 121 Liti L-13560 Lightning yksi tyyppi Ligtning 0,0000 1,00 SK Tuusulanjärven Purjehtijat Ylänen Pekka 05:46:14 --
Markus Ylänen, Joonas Ylänen
108. 32 Blues 2 FIN-3842 LYS 3 NF-30 0,0000 1,13 SGV Hollolan Venekerho Tuhkanen Jarmo 05:47:01 --
Aimo Yli-Mäyry, Teijo Koskenniemi, Lassi Vihantola
109. 53 s/y Albatross FIN-5954 LYS 4 Albin Alpha 0,0000 1,10 SGV LPS Ristkari Yrjö 05:47:56 --
Ristkari Simo, Mattila Juho, Keto Lauri, Lasse Heinonen
110. 130 Aiolos L-45 FE-83 FE-83 0,0000 1,08 SGV AKPS Arvo Suomalainen 05:48:49 --
Mauri Turunen, Jaakko Suomela, Joona Suomela
111. 69 Monkey Business FIN-6874 LYS 5 Bellona 23 0,0000 0,99 SG HVS Kataja Olli 05:49:35 --
Armo Kataja, Ossi Kataja
111. 140 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet Elvström 717 0,0000 1,16 SG LPS Lilleberg Tuomas 05:49:35 --
Jukka Lilleberg, Joni Ihantola, Pasi Oksanen
113. 66 Tuulia L-3275 LYS 5 Finn 26 7/8 0,0000 1,04 SGV JVS Lehtinen Jukka 05:50:41 --
Anssi Lehtinen, Timo Lehtinen, Jukka Lehtinen, Joonas Lehtinen
114. 72 Afrodite FIN-5387 LYS 5 Sunwind 27 0,0000 1,03 SGV JVS Hiltunen Ari 05:51:06 --
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Saastamoinen Heikki
115. 85 Juliaana FIN-2734 LYS 5 Finn Express 74 0,0000 1,03 SG LPS Kärnä Sampsa 05:52:44 --
Samu Ristkari, Matti Rustamies, Marjukka Myyrä
116. 79 s/y Yagal FIN-1601 LYS 5 Finn Flyer 27r 0,0000 1,06 SG- PP-SS Nieminen Jukka 05:53:44 --
Juuso Mäkelä, Antti Nippala, Ville Korvenranta, Vessi Hämäläinen
117. 128 Dino FIN-314 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 S KVS Vaara Santeri 05:54:23 --
Jari Vaara, Markus Vaara
118. 87 Yasmine FIN-22 LYS 5 Balans 65 0,0000 0,99 S LPS Nilsson Jesper 05:56:39 --
Tomi Ollila, Matias Harju, Olli Salin
119. 51 Margaretha FIN-2705 LYS 4 Jeanneau Rush 0,0000 1,09 SGF JVS hartikainen jorma 05:58:01 --
Jorma Hartikainen, Birgitta Hartikainen, Erkki Vesamaa, Teemu Tiiro
120. 33 Lounatuuli II FIN-9698 LYS 3 Dehler 35cws 0,0000 1,16 SGV LPS Pesonen Jari 05:58:14 --
Juha Orjala, Heikki Rossi
121. 63 Wivian L-2691 LYS 5 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SGV JäPS Manninen Antti 05:58:22 --
Manninen Lauri, Pynnönen Risto, Pynnönen Pyry, Nokelainen Juha
122. 50 Matilda L-5337 LYS 4 Sunwind 31 0,0000 1,09 LPS Kivelä Matti 05:58:45 --
Tomi Kivelä, Samu Kivelä, Tessa Kivelä, Saija Kivelä
123. 71 Vilana L-2824 LYS 5 FE-74 0,0000 1,01 SGF JVS Kautto Ari 05:59:25 --
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Tarmo Muhonen
124. 88 Wanda FIN-1489 LYS 5 Finn 26 0,0000 1,03 JVS Tuominen Timo 06:00:25 --
Pakoma Paavo, Mursula Juha
125. 100 Helga FIN 873 H-veneet H 0,0000 1,07 - HVS Kalojärvi Juha 06:01:00 --
Antti Karjalainen, Mikko Laiho
126. 74 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 Avance 24 0,0000 1,01 SGF HeiPS Tapanila Anna 06:01:02 --
Mastosalo Tarja, Leppänen Mari, Ijäs Maria, Hölttä Kirsi
127. 156 Pegasus FIN-3191 FE-83 Finn Express 83 0,0000 1,07 SGV APS Ekqvist Ilpo 06:01:21 --
Riikka Kämppi, Arttu Ekqvist, Kaisa Vilanti
128. 160 Bertta FIN 2131 FE-83 Finn Express 83 0,0000 1,07 SGV JVS Niemi Reijo 06:02:45 --
Sami Väätänen, Heikki Juuri-Oja
129. 104 Jouten FIN-60 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK LPS Sorvali Jukka 06:03:36 --
Pekka Uoti, Jani Juttula
130. 80 Gamba L-5795 LYS 5 Guy 22 0,0000 0,99 S LPS Leskinen Eija 06:04:29 --
Tiina Ojansivu, Tiina Kiviluoto, Tarja Anttonen
131. 129 Kajo L-528 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 JVS Hilme Jarkko 06:04:51 --
Timo Karhinen, Leena Suomi, Katja Hilme
132. 90 Eulalia L-1468 LYS 6 MISIL II 0,0000 0,98 SGK APS Haapanen Matti 06:05:00 --
Jaakko Haapanen, Mikko Haapanen
133. 84 Seraha FIN-2364 LYS 5 Finn 26 0,0000 1,03 SGV JVS Danielsbacka Bo 06:06:47 --
Bo Danielsbacka, Jaana Danielsbacka, Heikki Virtanen, Tomi Sinivuori
134. 91 Ma Donna FIN 5571 LYS 6 Finn Express 64 0,0000 0,96 SK HVS Inkinen Markku 06:07:20 --
Esa Nokkonen, Jukka Kinnunen
135. 82 Carina L-5033 LYS 5 Finn 26 7/8 0,0000 1,04 SGV JVS Ritokallio Ilkka 06:07:34 --
Ilkka Ritokallio, Juha Arminen, Vesa Ritokallio
136. 102 Kaarina FIN-605 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 APS Pynnönen Jari 06:07:36 --
Markku Pynnönen, Mika Komulainen
137. 155 Ann Sofie FIN-83 Hai Hai 0,0000 1,03 Heips Jauhiainen Hannu 06:08:03 --
Juha Peltonen, Vesa Skyttä
138. 118 Viuhu L-562 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 JäPS Lukkariniemi Jukka 06:09:51 --
Timo Lukkariniemi, Timo Leino
139. 67 VeePee FIN-1658 LYS 5 FF 27 0,0000 1,03 SGF LPS Semeri Veli-Pekka 06:13:36 --
Vesa-Pekka Semeri, Esa Semeri, Mikko Semeri
140. 22 Madeleine L-7640 LYS 3 Comfort 32 0,0000 1,11 SGV JVS Hinkkanen Petteri 06:17:31 --
Kati Sauranen, Petteri Hinkkanen, Jarkko Hinkkanen, Jani Sauranen, Mika Rautamies
141. 76 Heimari FIN-4033 LYS 5 Avance 245 0,0000 1,01 SGKF Partiopurjehtijat Sutinen Timo 06:24:03 --
Jari Vanhanen, Mikko Sommarberg
142. 61 IHQ FIN-4575 LYS 5 Skanper 22 0,0000 1,00 SGK LPS Mellanen Pirkka 06:24:36 --
Pirkka Mellanen, Antti Hyppänen, Lasse Tamminen
143. 96 Enkeli FIN-174 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 SK JVS Henderson Anna 06:24:50 --
Nina Matilainen, Eppu Pötry, Heikki Kirijatsenko
144. 55 Aquarius FIN-2135 LYS 4 Targa 101 0,0000 1,09 SGV LPS Seesvaara Pentti 06:24:57 --
Pekka Harju, Mikko Paalanen, Kari Parikka, Esa Hannola
145. 75 Kaija FIN-4254 LYS 5 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SGV PP-SS Bondén Heidi 06:27:18 --
Hänninen Mari, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
146. 93 Marika II FIN-4447 LYS 5 Balans 65 0,0000 0,99 SG APS Kivinen Tapani 06:30:29 --
Kivinen Unto, Tuomi Kari,Kantonen Raimo
147. 70 s/y Telkkä L-1446 LYS 5 Finn 26 0,0000 1,02 SGF PP-SS Anttinen Joonas 06:31:23 --
Jani Heino, Lauri Ojanen, Topi Kinnunen, Iisakki Nivala
148. 153 Mirandos L-3262 Retkiluokka Finn Express 0,0000 1,02 SGKV JVS Lehtonen Timo 06:31:34 --
Arja Vaismaa-Lehtonen, Taina Vaismaa, Mikko Vaismaa
149. 86 Pingviini 2 KRL-918 LYS 5 Lohi 25 0,0000 1,01 GKF LPS Mäkelä Teemu 06:34:35 --
Ari Särkkä, Jouni Sahiluoto, Sami Pasanen
149. 154 Riiu FIN-10404 Retkiluokka Bavaria 30 0,0000 1,12 APS Saari Joni 06:34:35 --
Hannu Saari, Hannu Tommola, Mika Virtanen, Pasi Leveälahti
151. 151 Hili-pati FIN-2230 Retkiluokka MF630 0,0000 0,96 SGK JäPS Jokinen kari 06:36:51 --
Matti Kauhanen, Lissu Seppänen
151. 68 Wendela L-182 LYS 5 pohjoismainen Kansanvene 0,0000 1,00 SK TePS Lappalainen Kari 06:36:51 --
Jenni Lappalainen, Seppo Lappalainen
153. 152 Mimmi 292 Retkiluokka retkivene 0,0000 0,99 S F Riihimäen Pursiseura Jouko Salo 06:38:28 --
Jarmo Aaltonen, Jouni Hakkarainen
154. 77 Purjetuuli L-1456 LYS 5 Finn 26 0,0000 1,04 SGF LPS Karhu Sauli 06:40:22 --
Karhu Seppo, Louhelainen Pertti
155. 78 Aquatic L-1972 LYS 5 Finn 26 0,0000 1,02 SGF LPS Yrjölä Esa 06:41:43 --
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä ,Olli-Pekka Yrjölä
DNF 89 Ilmatar LYS 6 Joe 17 0,0000 0,90 KG Riihimäen Pursiseura Makkonen Sakari DNF
Heli Männistö, Sakari Makkonen
DNS 28 Lettu II FIN-8805 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV HVS Lindholm Harri DNS
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren