22.9.2019 3:23:12

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1-2 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Jyväskylä
Tulokset 14 / 14
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 151 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 18:18:46 20:17:20
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
2. 150 Auvo FIN 5591 LYS 1-2 1,17 Still 900 Original SGV HeiPS Lehtinen Jyri 18:25:32 20:24:06
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Rinkinen Mikko, Alitalo Mkko, Alitalo Leena, Hämäläinen Pertsa
3. 158 Elina FIN-8042 LYS 1-2 1,19 Inferno 33 SGV JVS Kiiski Ari 18:23:22 20:33:39
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Kauppinen Sakari, Toivanen Jarmo
4. 163 Jasmina 9211 LYS 1-2 1,17 Millenium 311 SGV LPS Sahiluoto Ahti 18:45:35 20:44:09
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Juho, Sahiluoto Meri, Sahiluoto Mari, Sahiluoto Niko
5. 106 Alma FIN-3638 LYS 1-2 1,22 _ SGK TAPS Valolahti Matti 18:26:45 20:53:54
Miikkulainen Juha, Kontturi Arni, Koskinen Juha, Kangassalo Pekka
6. 154 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 18:56:46 20:55:20
Keskinen Aleks, Niekka Ilkka
7. 152 Kristiina FIN-8261 LYS 1-2 1,19 X-342 SKV LPS Saarela Mikko 18:45:35 20:55:52
Kristiina Saarela, Paavo Nikkilä, Laura Nuopponen, Mikko Nuopponen
8. 155 Malla FIN-9174 LYS 1-2 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 18:23:42 20:56:17
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
9. 157 Shearlangstone IV K1615T LYS 1-2 1,25 X-99 SGV TePS von Bonsdorff Henrik 18:45:35 21:28:47
Anneli von Bonsdorff, Anna Sankila, Leena Airola, Niiles Airola
10. 161 Zeus Faber FIN 6388 LYS 1-2 1,32 IMS 1 SGKV JVS Pennanen Pertti 18:21:47 21:39:36
Pasi Pennanen, Jorma Lind, Ville Höglund, Vesa Väänänen
11. 153 Merituuli L-4044 LYS 1-2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 20:03:50 22:08:18
Rajala Heikki, Rajala Tomi, Honkaniemi Pekka, Rakkolainen Yrjö
12. 160 s/y Lucille-X FIN 10387 LYS 1-2 1,19 X-102 SGV JVS Kuisma Heikki 19:59:29 22:09:46
Kuisma Johanna, Joutsen Atte, Haimi Paavo, Schrodeus Rauno
13. 162 Biancoblu FIN 9707 LYS 1-2 1,21 Hanse 34 SGV LPS Lahtinen Markku 19:57:23 22:19:00
Tuomas Kinnunen, Risto Kyläkallio, Teemu Kyläkallio
14. 156 Lisa III FIN 5313 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGKV LPS Rajala Risto 20:14:03 22:35:40
Harri Liisanantti, Kimmo Parjanen, Reino Sievälä