21.9.2019 4:27:44

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Jyväskylä
Tulokset 27 / 27
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 121 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGKV APS Kelppe Risto 18:52:34 20:45:07
Kati Selinummi, Anne Stigell, Paavo Peippo, Hannu Maristo
2. 113 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,12 Finnflyer 31 Cr SGV LPS Lehtonen Jarmo 19:24:35 20:52:01
Lehtonen Ari, Heikkinen Matti, Rantanen Mikko
3. 124 Heili 3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 19:27:48 21:08:01
Hietalahti Lauri, Partanen Eero, Partanen Eeva, Partanen Juha
4. 123 Nautonnier FIN-4759 LYS 3 1,13 Tabasco 26 SG- LPS Liisanantti Marja 19:44:07 21:18:00
Anne-Mari Laiho, Sanna Pasanen, Johanna Backas
5. 126 Akira FIN-10338 LYS 3 1,13 Bavaria 33 CR SGV LPS Salminen Esa 19:45:36 21:19:29
Mikael Seppälä, Kari Lampen, Tom Rindell
6. 116 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 19:43:40 21:23:53
Markku Mikkola, Niskanen Timo, Pasanen Eija
7. 122 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 Baltic 33 SGV PP-SS Kallio Teemu 19:55:40 21:29:33
Lehtinen Lasse, Kivistö Miika, Kallio Sami, Nieminen Jukka, Tsutsunen Santtu
8. 114 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 19:44:24 21:30:50
Seppo Mellanen LPS, Markku Mellanen LPS, Jussi Larva HSS, Hans Ekman HSS
9. 115 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,16 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 19:40:14 21:32:47
Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
10. 129 Samurai FIN-5200 LYS 3 1,12 Finn Flyer 31 SGV APS Österberg Eino 20:07:53 21:35:19
Juha Hiltunen APS, Pertti Pulkkinen LPS, Jari Saarola LPS
11. 133 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 19:58:29 21:38:42
Tuomas Nurmi, Sakari Nurmi, Otto Aalto, Eerik Aalto, Kari Nurmi
12. 110 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 19:58:44 21:38:57
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
13. 112 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 20:09:51 21:50:04
Ahtinen Tuomo, Viitanen Kari, Halmemo Jari
14. 119 Tiira L-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 20:16:02 22:02:28
Vavuli Mika, Vavuli Timo, Westerlund Toni, Päivärinne Panu, Hannula Jarmo
15. 164 Aquila FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV LPS Hynynen Heikki 20:11:19 22:03:52
Toija Pekka, Korpela Tapsa, Korpela Riitta
16. 134 SailAway FIN-10490 LYS 3 1,12 Malbec 240 SG- LPS Linkovuori Esko 20:50:00 22:17:26
Jarno Aaltonen, Elina Kärnä, Annika Kärnä
17. 196 Kia Kaha L-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 SGV JVS Maaranen Petri 20:59:23 22:33:16
Urpo Linjama, Kari Huostila, Ari Lehtinen, Seppo Vääränen, Piltti Piilovaara
18. 117 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Mäki Seppo 21:09:56 22:50:09
Heikki Pekonen, Markku Pöyhönen
19. 125 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,13 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 21:23:17 22:57:10
Esko Laakso, Kalle Kauppinen, Heikki Mattila, Pekka Nikunen
20. 111 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 21:31:32 23:05:25 OCS
Arto Koskinen, Harri Leppänen, Kari Lindgren
21. 130 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 21:37:50 23:11:43
Ruhanen Pasi, Linnakari Jarmo, Aaltonen Antero
22. 131 Rantanplan FIN-3940 LYS 3 1,13 H 323 SGKF APS Lindberg Johanna 22:16:45 23:50:38
Timo Kukkamäki, Chris Smith, Sheryl Denman Taylor
23. 120 Madeleine L-7640 LYS 3 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Petteri 23:07:00 24:27:52
Hinkkanen Jarkko, Vihavainen Jukka
24. 128 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 23:17:56 24:51:49
Mäkelä Esa, Salo Sampo, Miettinen Jyri
DNF 132 Plattapus FIN 8384 LYS 3 1,11 Nauticat 340 RS -GF JVS Vartiainen Hannu DNF
Timo Liponen, Markku Lehtinen, Kalho M
DNS 118 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG- HVS Vuori Lasse DNS
Tanja Vuori, Mari Huhtala
DNF 127 Cardina FIN 5787 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV N Vikman Keijo DNF
Reijo Vikman, Markku Vikman