20.7.2019 4:56:32

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 5-6 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Jyväskylä
Tulokset 38 / 38
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 35 Toutain L1907 LYS 5-6 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka 21:24:40 21:32:45
Pentti Kaitila, Veikko Mäkipää
2. 16 Nemo L-4448 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 21:56:21 21:48:06
Pauliina Valo, Niilo Lusila
3. 199 Kuukkeli 1043 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV LPS Karhu Sauli 21:26:38 21:50:24
Seppo Karhu, Pekka Puustinen
4. 17 Kuikka FIN-1190 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 21:29:01 21:52:47
Hanna Kekkonen, Kurt Berger, Pekka Koponen. Lisätietoja: Spinnun numero 679
5. 41 Milla FIN-10498 LYS 5-6 1,03 Helmsman 26 SGV JVS Pitkänen Olli 21:34:10 21:57:56
Savelius Anssi, Savelius Jouni
6. 51 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5-6 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 21:25:36 22:04:27
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
7. 26 Lilli FIN-9441 LYS 5-6 0,96 Micro 550 SK JVS Hintikka Mauri 22:44:57 22:10:57
Timo Lundell, Jussi Hintikka
8. 13 Katimaria FIN-2182 LYS 5-6 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 21:55:55 22:11:55
Juha Lukkari, Martti Mansikka
9. 37 Carus FIN-6490 LYS 5-6 1,03 First 235 SG APS Heikkilä Kali 21:50:46 22:14:32 OCS
Pulli Juhana, Karinen Kaarlo,
10. 39 Sirigit III L 6109 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV LPS Miettinen Tatu 21:53:39 22:17:25
Lasse Oinonen, Antti Pylkkänen
11. 24 Juliaana FIN-2734 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SG LPS Kärnä Sampsa 21:54:19 22:18:05
Salo Ville, Ristkari Samu
12. 40 Yagal FIN-1601 LYS 5-6 1,06 Finn Flyer 27R SG- PP-SS Savikko Janne 21:35:01 22:21:12
Ari Särkkä, Esa Ihatsu, Teemu Mäkelä
13. 10 Afrodite FIN-5387 LYS 5-6 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 21:59:27 22:23:13
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Kovalainen Olli-Pekka
14. 14 Kuikka L-2413 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SG APS Heikkinen Antti 21:52:03 22:23:26 OCS
Heikkinen Pekka, Niemi Ralf
15. 19 Seraha FIN-2364 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGV JVS Danielsbacka Bo 21:54:14 22:25:37
Danielsbacka Jaana, Sairanen Kati, Sairanen Hannu
16. 27 Wanda FIN-1489 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 22:22:26 22:53:49 OCS
Pakoma Paavo, Mursula Juha, Haapavaara Kasper
17. 12 Beaulieu FIN-4486 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SG JVS Renlund Markku 22:57:35 23:05:40
Vuori Kari, Kantanen Kari
18. 11 Carina L-5033 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 23:08:24 23:39:47
Arminen Juha, Ritokallio Rebekka
19. 22 Minea FIN-2130 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SGK JVS Luumi Heikki 23:50:29 23:42:14
Liina Luumi, Ville Varis
20. 18 Ma Donna FIN 5571 LYS 5-6 0,96 Finn Express 64 SK HVS Inkinen Markku 25:00:34 24:26:34
Nokkonen Esa, Inkinen Hannu
21. 23 Monkey Business FIN-6874 LYS 5-6 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 24:36:17 24:28:02
Aimo Kataja, Ossi Kataja
22. 44 Jib FIN-10458 LYS 5-6 0,96 Micro 550 SK- JVS Vanhala Jari 25:05:31 24:31:31
Pauliina Uusi-Penttilä, Jarmo Hytönen, Margit Vanhala
23. 43 Linn L-2343 LYS 5-6 0,99 Guy 22 SG- VVK Makkonen Sakari 25:08:31 25:00:16
Harri Pasila, Samppa Jaro
24. 28 Vilana 2824 LYS 5-6 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 25:04:10 25:12:15
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
25. 25 s/y Telkkä L-1446 LYS 5-6 1,02 Finn 26 SGF PP-SS Anttinen Joonas 24:58:32 25:14:32
Heino Jani, Ojanen Lauri, Nivala Iisakki, Kinnunen Topi
26. 20 Tuulia L-3275 LYS 5-6 1,04 Finn 26 7/8 SGV SuNS Tompuri Kari 24:46:01 25:17:24
Heikki Väisänen, Jukka Ylänen, Ari Kaatonen
27. 31 Mirandos FIN-3262 LYS 5-6 1,03 Finn Express 74 SGKV JVS Lehtonen Timo 25:04:44 25:28:30
Arja Vaismaa-Lehtonen, Taina Vaismaa, Mikko Vaismaa, Leo Lehtonen, Ilkka Lehtonen
28. 36 Fanny L1040 LYS 5-6 1,04 Lohi 25 SGK LPS Rantanen Sami 25:05:01 25:36:24
Ilmo Saneri, Jari Koskinen, Kari Raskinen
29. 21 Aquatic L-1972 LYS 5-6 1,04 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 25:06:30 25:37:53
Raili Yrjölä, Ville Yrjölä, Olli-Pekka Yrjölä
30. 38 Bongo 2375 LYS 5-6 1,04 Finn 26 -VG LPS Sorvali Jukka 25:07:38 25:39:01
Pekka Uoti, Jani Knuuttila
31. 29 Nereida FIN-2981 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 25:06:50 25:14:55 SCP
Jalmari Kauhanen, Carlo Bister
31. 34 Svedu FIN 2355 LYS 5-6 1,03 Maxi 77 SGKF JVS Välimäki Harri 25:15:49 25:39:35
Välimäki Sari, Kalmanlehto Erkki
33. 42 Heimari FIN-4033 LYS 5-6 1,01 Avance 245 SGV PP-SS Vanhanen Jari 25:42:08 25:50:13 OCS
Sutinen Timo, Hyppänen Antti
DNF 200 Elysion L-4451 LYS 5-6 0,96 FE64 SG APS Pollari Tomi DNF
Luomaniemi Sampsa
DNF 33 Elena FIN-5100 LYS 5-6 0,98 Avance 245 -GV HeiPS Kolehmainen Jari DNF
Petteri Nyyssönen, Jarmo Muukkonen
DNS 15 Hilma L-1542 LYS 5-6 0,99 L-1542 SG- JäPS Vihijärvi Sakari DNS
Tuula Vihijärvi, Simo Vihijärvi
DNF 32 Yasmine L22 LYS 5-6 0,99 Balans 65 SGK LPS Nilsson Jesper DNF
Matias Harju, Tomi Ollila, Olli Salin
DNF 30 Nike FIN-270 LYS 5-6 1,03 Hai SK LPS Talvitie Jarno DNF
Henkka Talvitie