25.5.2022 21:51:40

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Jyväskylä
Tulokset 31 / 31
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 71 Panta Rei FIN-736 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- N Koivula Arto 19:54:35 --
Vuorimaa Saara, Konola Marika, Roivas Marko
2. 99 Joen Talo FIN 872 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- KuoPS Ikonen Janne 19:58:09 --
Ville Hankalin, Jussi Hämäläinen
3. 83 Stemma FIN 918 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS/TaPS Koho Heikki 19:58:56 --
Vainio Juha, Ronkanen Pekka
4. 81 Hempukka FIN-718 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HVS Lepistö Veli-Matti 20:01:57 --
Mari Lindeman, Janne Vaara
5. 75 Älvsbyhus FIN-879 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HeiPS Hillberg Petri 20:02:12 --
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
6. 96 Ankanpoika III FIN-320 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS/SPS Salonen Jaakko 20:14:37 --
Hänninen Olli, Risto Palokangas, Jussi Puhakka
7. 93 Heracles FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HVS Ruusunen Teemu 20:15:35 --
Ville Hirvonen LPS, Rami Lindström KuoPS, Mr Bean
8. 86 Itella Logistics FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Boman Juhani 20:37:53 --
Mikko Boman, Timo Saarinen, Juhani Salo
9. 91 Typyli FIN-168 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- KVS Vaara Kari 20:39:51 --
Okko Vaara, Mikko Vaara
10. 88 Festivo FIN 887 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Heikkilä Janne 20:41:48 --
Honkavaara Pekka, Leinonen Jari
11. 89 Autokoulu Juha / Julia L907 H-vene H 0,0000 1,07 SA- JVS Ahonen Juhani 20:42:34 --
Vesa Rahkonen, Kimmo Rihto
12. 85 Katariina FIN-931 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HSK Pehkonen Matti 20:43:54 --
Juha Eklund HSK, Atso Andersen
12. 72 Minna L-638 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Pekkarinen Raino 20:43:54 --
Salerto Sami, Taipale Terho
14. 95 Enkeli L-174 H-vene H-vene, kölivene 0,0000 1,07 SA- JVS Matilainen Nina 20:45:11 --
Lepistö Harri, Tervakangas Lauri
14. 80 NP FIN-828 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Kallio Kassu 20:45:11 --
Heikki Kiilholma, Harri Puolanne, Joonas Vilkman
16. 98 Flipper FIN 943 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- YP Svahnström Niclas 20:45:22 --
Lindquist Vesa, Johde Katariina
17. 79 Lassu FIN-773 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- TTPS Rinne Sakari 20:45:42 --
Sakari Rinne, Ville Jussila, Juho Ristimäki
17. 87 Who, Me? FIN-891 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- N Mäntylä Marja 20:45:42 --
Maria Valkeapää, Tapio Jylhämö, Mikko Aromaa
19. 90 Patent Decor FIN-914 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Korhonen Tuomas 20:46:02 --
Panu Salo, Mirva Kettunen, Elina Vallittu
20. 94 Helga FIN 316 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- HVS Kalojärvi Juha 21:41:21 --
Antti Karjalainen, Juha Tapanen
21. 74 Dino FIN-314 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- KVS Vaara Santeri 21:41:37 --
Jari Vaara, Markus Vaara
22. 84 Sigma L-539 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Lappalainen Antti 21:45:22 --
Jaakko Lappalainen, Eero Joensuu
23. 82 Aurora L-600 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- TP Leppänen Mari 21:51:12 --
Anna Tapanila, Tarja Hassinen, Maria Ijäs, Kirsi Hölttä
24. 195 Viuhu FIN 443 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JäPS Lukkariniemi Jukka 21:54:50 --
Timo Lukkariniemi, Jorma Lukkariniemi
25. 73 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Kavén Jorma 22:05:27 --
Jouni Kavén, Pyry Halme
26. 78 Kaarina FIN-605 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- APS Pynnönen Markku 22:05:43 --
Jari Pynnönen, Mika Komulainen, Pekka Järvisola
27. 92 Lady Express FIN-357 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- LPS Yrjölä Mikko 22:10:06 --
Aki Laine, Jukka Yrjölä
28. 76 Far-o-Zon FIN-550 H-vene H 0,0000 1,07 SA- JVS Tarvainen Harri 22:16:50 --
Tarvainen Joonas, Koljander Roope
29. 97 Pelasta Vesku L 588 H-vene H-Vene 0,0000 1,07 SA- LPS Salmi Pentti 23:41:50 --
Lorentz Andersson, Sauli Havas
30. 70 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JäPs Vilppala Heikki 23:42:45 --
Pekka Vilppala, Olli Suomalainen
31. 77 Isola FIN-176 H-vene H-vene 0,0000 1,07 SA- JVS Nieminen Niko-Mikko 23:58:16 --
Joonas Nieminen, Kalevi Nieminen, Tuomo Honkanen